Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

jitta
14. aug 2010

@zuzkat1 vítaj

@zuzkat1
@lili213 máte šikovné dětičky, náš malý už pomaličku začíná sedět líp a líp, občas vydrží i chviličku sám,ale pak se většinou překulí. Ale v kočárku už sedí celekm pěkně. Na ručičky se zvedá, když je na bříšku, ,ale na kolínka zatím vůbec.

lili213
14. aug 2010

@jitta kazdym dnom bude Pavlicek sikovnejsi aj Adam ma prekvapil tento tyzden ako pokrocil 🙂

zuzkat1
14. aug 2010

@lili213 no niekto to vola sikulka a niekto hyperaktiv🙂 vsade jej je plno a stale musi nieco robit...neobsedi ani minutu🙂 uz asi papate vselico ked uz je taky velky,vsak?

zuzkat1
14. aug 2010

@jitta 🙂 ahoj🙂 no moja sa skor dvihala na kolienka..tie ruky jej dost zavadzali nevedela co s nimi🙂ale hned ako to objavila tak sa robehla🙂 a lili ma pravdu moja vsetky pokroky stihla prakticky za tyzden🙂

zuzkat1
14. aug 2010

@lili213 jej to ma ale super zariadene,necudo ze sa tak tesi🙂

zuzkat1
14. aug 2010

@lili213 citam tu spatne ze sa ti maly budi raz za noc mozno 2x🙂jej co by som ja za to dala🙂 my sme hore 5-6x a niekedy sa stane ze o 4tej je pre nu uz rano, vyska a usmieva sa na mna🙂 a chce sa hrat😀

lili213
14. aug 2010

@zuzkat1 ani maly neobsedi, ale da so to s nim este zvladnut je to maly kazisvet vsetko rozorerie. My uz papame relativne dobre a vsetko co moze 🙂, prikrmujem od 4 1/2. Tesi sa preto lebo sa na neho skerim 😀 , inak je dost umrcany posledne dni, tak neviem co je s nim. Po zube ani stopa.To budenie ti nezavidim, tak to som rada, ze sa mi budi len 1 - 2 krat za noc 😀 . A preco tak casto sa ti budi 😕 ? Tak to je asi hyperaktine dievcatko.

danteska
14. aug 2010

@zuzkat1 vitaj 😉 to budenie nezavidim...
@lili213 joooj Adamko uz krasne sedi,obsypany hrackami 🙂 aj moj maly je umrncany a neviem cim to je...sedime na dvore a ci je v kociari,ci na rukach je umrncany 😝 musim sa mu venovat dost.ale da sa to.ibaze vsetko ho bavi chvilu 😀 co davas papat malemu-skusala si nieco nove? ja som skusala milačika-tak to ma obrovsky uspech..ale nechcem to prehanat,neviem ci nie je este skoro..inak len zelenina,kaše,ovocie..musim skusit jogurt-ty si raz pisala ze pridas bielu activiu do ovocia 🙂 zajtra vyskusame 😉

zuzkat1
14. aug 2010

@lili213 neviem preco☹ to ma novu modu asi mesiac...ona je kojena a vzdy chce papkat a raz aj hrat sa... to sme vtedy hodinu hore lebo sa neda nijako uspat:-/ vcera bola burka tak ju zobudili hromy a okolo polnoci sa mi spacirovala po posteli vyskerena od ucha k uchu🙂 a inak ano je dost aktivna az moc🙂 no my papame este len 3 tyzdne🙂

zuzkat1
14. aug 2010

@danteska ahoj🙂 no veru ani nie je co zavidiet🙂

zuzkat1
14. aug 2010

@lili213 inak zubky moja ma uz dva a treti sa uz crta,ale vraj to obdobie moze byt dlhe kym sa ukazu..jeho to uz moze svrbiet...moja si ani nevsimla ze sa jej daco deje v puse tak tomu sa velmi tesim🙂

danteska
14. aug 2010

@zuzkat1 ja som tiez ani nezbadala kedy vysli 2 spodne zubky,ale očne byvaju vraj horsie tak asi aj preto je nervozy..

zuzkat1
14. aug 2010

@danteska no mojej ide horna jednotka ako treti teraz tak som zvedava ako bude reagovat ale zatial ziadna zmena🙂

zuzkat1
14. aug 2010

no musim ist..mrnci🙂 pa na dnes🙂

lili213
14. aug 2010

@danteska nieco podobne robi Adam stale sa mu musim venovat inak stale mrnci, pozerala som mu do ust, ale zub ziadny, ani naznak. Na milacik som sa pytala dr. a povedala, ze mozem dat, ak bol prikrmovany skor, ale nejaky uspech nemal uvidim neskor. Davam mu tu bielu activiu s ovocim. Najnovsie mu len davam piskoty, kukuricne chrumky, rohlik do ruky nech sa zahraje a trosku aj spapa. A konecne si zvykol na to mliecko 😀 dnes vypil 200ml tak to je uspech, sem- tam mu do neho rozdrvim detske susienky, aby ho mal sladsie 🙂 @zuzkat1 tak to uz mate, ale zubkov 😀 , my ani 1.

zuzkat1
15. aug 2010

baby a tie veci ako rozky,piskotky a tak to davate ako desiatu alebo ranajky?lebo my papame len tri tyzdne a neviem ci mozem uz dat take veci, rada by som dala lepok uz pomaly,ale okrem obeda jej nechcem este dalsi prikrm davat, tak som myslela ze len ako "sladkost"jej dat piskotku,ale to je asi blbst vsak🙂

@lili213 no mne jej zubky nechybali🙂 lebo ked kojim tak ich uz obcas citim,ale je s nimi rozkosna🙂

lili213
15. aug 2010

@zuzkat1 ja mu davam piskoty alebo susienky do vyzivy, alebo ovocia na desiatu. S piskoty a rohlika sa sam velmi nenaje 🙂 , je to skor len na zabavu a aby sa ucil sam trosicku papat, davam mu to len tak po obede. Pomaly lepok mozes davat ak uz presla zeleninkou, ovocim, maskom. je to len na tebe 🙂. Dalsi prikrm by som dala desiatu ovocnu alebo kasu. 🙂. A ako jej chutia prikrmy 🙂 ?

zuzkat1
15. aug 2010

@lili213 tak ci chutia neviem🙂 neodmieta ale zje len okolo 50-60ml.... papa zeleninu masko,mala uz aj zltko a dnes ovocie,ale nie na desiatu🙂mala taky recept na obed ze masko, broskyna a zemiacik🙂 netvarila sa nadsene pritom toto chutilo aj mne🙂

lili213
15. aug 2010

@zuzkat1 hlavne ze chuti. Adam toho zje dost 🙂 180ml na desiatu aj na obed 😀 Zltok som mu este nedavala, ale niekedy skusim.

zuzkat1
15. aug 2010

@lili213 tak to je dobry papkac🙂 ja som dala zltok do spenatu

lili213
15. aug 2010

skusim aj ja 🙂 tak to je teda papkac 😀 dnes som ho vazila ma 8,5 kg.

jitta
15. aug 2010

ahoj, koukám, že rozebíráte jídlo, my máme zatím příkrmy dva, ráno dávám bílou sladkou activii a na oběd zeleninu s masem, jí pěkně, už si zvyknul a chutná mu to, další příkrm chci dát až od září a asi kaši.
Zoubky už má taky dva dole 🙂

zuzkat1
15. aug 2010

@lili213 moja ma 6,85🙂

zuzkat1
15. aug 2010

@jitta ja zavzujem uz ovocie na desiatu,ale neviem sa odhodlat kedze tak malo spapa na obed

jitta
15. aug 2010

@zuzkat1 my zatím mezi tím jogurtem a obědem máme kojení, ovoce se taky chystám, že budu dávat,ale spíš asi do toho jogurtu,aby těch příkrmů neměl moc.

lili213
15. aug 2010

@jitta ja davam tiez activiu, ale len bielu nie sladku, zatial chuti 🙂 @zuzkat1 tak to je dobre tazky oproti Hanke. A to sme mali problem s priberanim 😀

lili213
15. aug 2010

zuzkat1 ak malo spapa na obed este ju nakoj 🙂

zuzkat1
15. aug 2010

@jitta no my zatial len obed a kojena je na poziadanie a problem je prave ten ze ona je ochotna zjest tak 50ml a potom sa uz driape na mna a hlada prsnik🙂

@lili213 no to je🙂 a pritom ona nebola ziadny drobec ked sa narodila... vazila 3760g🙂

zuzkat1
15. aug 2010

@lili213 ved ja ju kojim potom este lebo ona este nepozna ani vodu ani caj..iba mliecko🙂

lili213
15. aug 2010

@zuzkat1 ved to je dobre, ze ma rada mliecko, pomalicky sa nauci netreba ju nutit. Maly mal 3480 g pri narodeni, ale uz je s neho poriadny chlap, mam co robit ked ho mam nosit.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre