Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

amisa
25. aug 2010

@zuzkat1 @certica_3 mi sme v 6 a pol mesiaci skusali uz aj lepok aj jogurt . Lepok myslim aj skorej.. lekarka nam povedala ze to zavisi od toho ci dostava uz aj mliecne kasicky ze vtedy treba zacat davat, ale co mam zname tak davali aj skorej. Mala nemala z toho problem. Ale pravda jogurt mala len par krat a Veronika nejak vela toho nezje. Chuti jej ale ako pise @zuzkat1 potoms a radsej dopapka mojim mlieckom, alebo musime skusit prestavku vetsiu pohrat sa a potom mozno do nej nieco viac dostanem. Baby mate vy ale sikovne deticky :0) vymyselne.

jitta
25. aug 2010

my jsme dnes prvýkrát zkusili kašičku a malýmu moc chutnala 😀 😀 Snědl ze 100 ml vody skoro celou porci a dokojit už potom nechtěl ☹

certica_3
25. aug 2010

@jitta akú kašu si Pavlíkovi dávala ? ja som zistila že niektoré značky dávajú do káš všelijaké prídavky ,naopak niektoré pekne čistú ryžu , čo mi je sympatickejšie / trebárs Sunarka je obohacovaná , Hami je čistá /

lili213
25. aug 2010

@jitta asi mu kasicka stacila 🙂

certica_3
25. aug 2010

@amisa no aj Alica sa riadne dopapkáva mliečkom , čo je samozrejme super . len sa snažím pomaly nájsť cestu ako jej obohatiť jedálniček a nájsť niečo čo jej naozaj chutí .

jitta
25. aug 2010

@certica_3 dala jsem mu od hami rýžovo mléčnou kaši s příchutí vanilky, i v poledne má příkrmy od hami, nějak mu ta značka zachutnala 😀 😀

certica_3
25. aug 2010

@jitta ja robím príkrmy ak som doma sama . z kupovaných chutila hipka boloňské cestoviny ale dnes som na cibulke udusila nastrúhanú cukinu a zemiak a zahustila múkou / rada žuve kúsočky/. vždy navarím na 2 až 3 dni a potom pridám ešte jednu zeleninu a nakoniec mäsko . ten prvý deň jej to moc nechutí a potom sa to zlepšuje . skúsim pozrieť aj ja tie Hami . nechutia jej dokonca ani ovocné presnídavky , radšej kúsočky čerstvého ovocia , pri tom musím byť opatrná aby sa nezadusila 🙂

jitta
25. aug 2010

@certica_3 já ze začátku zkoušela doma uvařenou mrkev a vůbec to nechtěl a ty kupovaný začal pěkně baštit,tak zatím u toho asi zůstaneme a je fakt, že je to pohodlnější, to se přiznám. 😀 Sní jeden a půl tý malý skleničky 🙂 Zkoušela jsem mu dát i s malými kousky a to nechtěl. Přesnídávky zatím nedáváme, my máme ten jogurt, zeleninu a tedˇka tu kaši.

jitta
25. aug 2010

Pro dnešek se loučím, přeju dobrou noc

andrejkaz
25. aug 2010

tak my mame dnes 7 mesiacov- nenormalne ako ten cas leti.....pozeram ze tie vase babatka su riadne sikovne,my nesnivame este ani o sedeni,nieto o lozeni alebo vstavani,Matejko je taky pohodak,maximalne sa parkrat za den otoci na brusko a to je vsetko 😉
inak mame novu zabavku-naucil sa vyskat ako mala opicka,od rana do vecera v kuse vyska,uz asi treti den,no uz to pekne lezie na nervy,tak snad ho to rychlo prejde 🙂

jitta
26. aug 2010

Dobré ráno, tak první noc po kaši se malej budil jako dřív, takže u nás kaše na noc na spánek asi vliv mít nebude, byl 3x vzhůru 😉
@andrejkaz můj malý taky sám nesedí a neleze,ale na bříšku je skoro neustále a když je na dece na zemi, tak válí sudy sem a tam 😀 😀

zuzkat1
26. aug 2010

@amisa ja uz lepok davam,ale zacala som ked mala prwesne 7 mesiacov🙂 co sa jogurtov tyka..ja sa neponahlam s prikrmami..naco? mala aj tak toho vela nepoje chce hlavne mm takze necitim potrebu..a navyse je to neprekticke ked niekam chces ist...napr. vcera sme boli dlho vonku tak mala na obed len mliecko🙂 a bola v pohode🙂

baby ja jogurty a kase iste nedam skor ako o 6-8 tyzdnov... mala je spokojna a ja nemam potrebu prepchavat ju😀 ale je fajn ked vasim detom chuti🙂 inak tie co kojite ake kase davate? to aby som vedela do buducna,lebo nechcem davat take co su mliecne,lebo tam je UM..davate nemliecne s materskym mliekom alebo s vodou?

lili213
26. aug 2010

@zuzkat1 to je dobre ze Hanke staci mat. mlieko, ale myslim ze cim bude starsia a takato aktivna 😀 tak jej asi stacit nebude a potom bude papat viac prikrmu. Kase su urcite tolkych druhov, ze si kludne mozes vybrat, ale urcite jej neubizi ani s UM 🙂 @jitta ja davam tiez hami a nutrilon kase, ine mi velmi nechce. Na noc mu tiez nedavam, ako pises nemalo to ani u nas ziadny uspech. @andejkaz gratulujeme k vymesacninam 😀

jitta
26. aug 2010

Já už jsem třetí příkrm zařadila,protože malej rád papá 😀 A kojení si zatím užíváme 3x v noci a i 3x přes den, takže si myslím,že mm má dost 🙂

lili213
26. aug 2010

@jitta ked mu chuti je dobre 😀

zuzkat1
26. aug 2010

@lili213 v pondelok sme boli v poradni a vravela som dr kolko papa a vravela ze to je dost... ze ked pije mm tak to staci.. a sama vravela ze kase nemusim tak skoro🙂 a co sa UM tyka, viem ze neublizi,ale v tomto som akasi divna..proste nechcem jej ho dat v nijakej forme pokial nemusim🙂

zuzkat1
26. aug 2010

@jitta moja ani neviem kolkokrat pije mm🙂 v nocim cca 4-5x niekedy aj 6x a cez den neratam🙂 ona pije len to, ziadna voda ani caj takze mam pocit ze furt na prse visi🙂

zuzkat1
26. aug 2010

@andrejkaz moja vyska uz uz asi 2,5 mesiaca🙂 nerobila by som si iluzie ze ho to prejde🙂 teraz ho to este len zacne bavit🙂

amisa
26. aug 2010

@jitta veru aj mi a uz dost davno aj desiaty ovocne a obedy mesko zltok ci olivovy olej a zeleninka a vecere kasicky.. uz ked mala 5.5 mesiaca.. som myslela ze mi kvoli tomu ze je hladna zle spi..zaviedla som kase a nic nepomohlo spi zle stale.a ked to vyzeralo ze sa to uz upravilo zacal zubna tortura ktora trva uz dva tyzdne a ja uz mam pochybnosti ci su to zuby ci len tuzba po mamine a mojkani. Zuby stale nikde. Nam dokina povedala a dala navod na zacatie od 5.5 mesiaca s prokrmami a dost to tam zrychla naplanovala. Ja som aj rada aspon mala vyskusa cerstveovocie a zeleninu kym je nase.. snazim sa kupovat nase vyrobky.
@zuzkat1 mi davame bezmliecne s Luckou to miesam a ved potom aj tak vzdy este dokojim..tak naco..ale skusala som aj mliecnu a nebol problem malej chutilo a dokonca aj varim vlastne kupila som detsku krupicu, kukuricnu krupicu a ryzovu muku (obcas aj ryzu) a podobne a varime..tie aspon po case nezrednu, len ich treba poriadne povarit aby nebolelo brusko. UM sa nejak nebojim uz am aj kupene taky megapak (som dostala velku zlavu od Sunaru) ze ked budeme v jednom roku oducat od kojenia.

zuzkat1
26. aug 2010

@amisa ty chces oducat od kojenia? preco?ak teda nevadi ze sa pytam🙂 ja planujem kojit aspon 2 roky optimalne aj 3... dufam ze hanku to neprestane bavit skor..a ak by som nahodou uz nemala mliecko tak UM nedam..to radsej prevarene kravske🙂

amisa
26. aug 2010

ked chcem druhe babo idealne je nekojit.. a je to pre mna aj dost vycerpavajuce.. chcem postupne prejst od Mm na Um a potm co najskor na KM.

zuzkat1
26. aug 2010

@amisa to ti kto povedal ze idealne je nekojit? ja tiez chcem druhe babo a preto som si to dost prestudovala a vsade som nasla ze sa kojit moze aj pocas celeho tehotenstva a potom kojit obe deti naraz.. ja keby som nemohla kojit pocas tehu tak radsej nebude druhe mimi, aby to neslo na ukor hanky... ale respektujem tu druhu cast ze si vycerpana🙂

jitta
26. aug 2010

@amisa já začala týden před 6 ,měsícem zeleninou, týden před 7 jogurtem a te´dka týden před 8 měsícem kaší. Dr. říkala,že nemusím nutně tu kqaši dávat hnedka,ale malýmu prostě chutná a je po ní spokojenější. A další příkrm můžeme dát třeba až na 10. měsících, takže jsem úplně v klidu. A kaši dáváme mléčnou s převařenou vodou.

lili213
26. aug 2010

zuzkat1 tiez by som povedala, ze idealne je pocas tehotenstva nekojit, ale je to na zene ako sa rozhodne. ja aby som to neriskla len koli tomu, ze som mala velke problemy pocas tehotenstva. Ale ja nekojim a zatial ani neplanujem tak skoro asi dalsie 🙂 Moja nie si divna, kazda sme nejaka ja by som teda do roka napr. malemu nedala zeleninu so supermarketu a ani kupovane maso a tiez sa na mna pozeraju ci mi nesibe 🙂

zuzkat1
26. aug 2010

@lili213 a odkial mas maso a zeleninu? ja som mala teho OK takze neviem.. no vsade sa pise ze sa moze kojit... ja budem kojit ak nahodou budem zas tehotna ale ak mi povedia ze uz nemozem tak smola☹

lili213
26. aug 2010

@zuzkat1 zatial je leto tak sa da 🙂 na trhu, a od znamych si kupim, a nieco mame aj my v zahrade. Vsade sa pise, ale je to na tebe, myslim ze kojenim sa stahuje maternica a 2 babatko bude na zaciatku potrebovat ine mliecko ako teraz papa Hanka, ale to je len moj nazor a samozrejma sa priklanam k tomu ze treba kojit pokial sa da 😀 .

amisa
26. aug 2010

@zuzkat1 oxytocin sa uvolnuje pri kojeni tak isto nam ho poichali po porode na stahovanie maternice.. ale ak to doky povie ze v pohode tak jasne.. JA som si povedala ze tak rok a zacat pomaly odstavovat, ale ved to asi kazda z nas musi citi co jej najviac vyhovuje. Tak isto ako prikrmy kazde babo je ine, a kezda lekarka odporuca nieco ine. Mi to berieme hlavne tak ze sa zoznamuje s potravinami a poznava chute a zuvanie.. objem pride casom.
@lili213 aj mi tak sa snazime co najviac , nieco sa nam neda ale co uz.

lili213
26. aug 2010

@amisa mi sa zoznamujeme s jedlom aj ho vo vacsom objeme papame 😀 Ja som mala v plane kojit tiez tak do roka a nepodarilo sa.

amisa
26. aug 2010

@lili213 a kedy ste prestali? inak dnes na veceru mala spapkala statocne krupice 😀 az som sa cudovala. Krmil ju tatino a to je zazitok sam o sebe. 😀 🙂 😎 Ja ju v objeme neobmedzujem, obcas sapa poriadne ale casto aj nie. 😝

lili213
26. aug 2010

@amisa pred mesiacom. Adam sa napapa rad a tiez ho nenutim, zje kolko potrebuje. A ako jej robis krupicu ? s UM ?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre