Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

andrejkaz
26. aug 2010

@zuzkat1 tak to si ma s tym vyskanim nepotesila...si budem musiet kupit stuple do usi🙂 lebo niekedy sa to uz fakt neda pocuvat....inak baby aj ja mam dilemu ohladom druheho babatka-chcem si matejka uzit co najdlhsie,aj kojenie by som mu najradsej dopriala kym bude on chciet,ale zase chcem aj druhe babo a kvoli robote si nemozem dovolit by nejako extra dlho na materskej-trebars 3 roky s kazdym dietatkom a zase by doma 2 roky s matejkom,potom ist na chvilu do prace a znova na matersku nie je moc dobre riesenie v mojom pripade ☹ tak sme sa rozhodli,ze kym nebude mat matejko rok,tak nebudeme riesit druhe babo a potom to nehame na osud....

zuzkat1
27. aug 2010

@andrejkaz aj my tak🙂 ked bude mat hanka rok tak potom budeme skusat.. a to kojenie.. ja som sa naozaj vsade docitala ze v pohode mozes kojit aj pocas celeho tehotenstva ak nemas problemove... aj jednej dr som sa pytala... a preco kvoli robote? ved musia ta zabrat nazad... ja potajomky dufam ze sa mi podari druhe mimi tak ze by som isla na druhu matersku tesne pred koncom tejto prvej🙂 a bola by som 6 rokov doma🙂 aspon by som si obe deti super uzila a aj hanka uz bude taka vacsia ze nie uplne mimi a vedela by mi s malym pomoct (jasne ze len hravou formou) ale nebola by uz sama odkazana na to aby som sa s nou stale hrala lebo by sa vedela uz aj sama obcas pohrat🙂 a to vyskanie🙂 no je to zabava, hlavne pre nu😀

zuzkat1
27. aug 2010

@amisa no iste uvolnuje,ale nemyslim ze tak aby si porodila🙂 aspon nikde o tom tak nepisali, vsade som nasla ze hej mozes a aj fotky tandemoveho kojenia... no ale aj to riesim predcasne.. idem na gyndu niekedy v septembri a tam sa este opytam.. ale ja hanku chcem velmi dlho kojit tak dufam ze nebudem musiet obetovat kvoli tomu druhe babo ... v tom zmysle ze ho mat nebudem...
ja som si pri prvych prikrmoch aj poplakala... ☹ som velmi naviazana na to kojenie...ale aj hanka.. napr. ked padne v postielke jedine kojenie ju upokoji... vlastne vzdy ju len to upokoji..len to ju uspi a tak podobne🙂

zuzkat1
27. aug 2010

@lili213 jasne ze ine bude potrebovat ale telo to mlieko prisposobi druhemu babetku a hanka sa bud prisposobi tomu mlieku alebo sa odstavi sama🙂 ved uvidim co a ako bude🙂 my mema tiez u nasich zahradu,ale uz tam nepoestujeme nic🙂 akurat jablka mame odtial🙂 neoplatilo sa to, za par korun dostat vsetko a mama uz nevladala robit v zahrade tak mame travu🙂 a trznicu mam dost mimo bydliska takze je v obchode kupujem🙂

amisa
27. aug 2010

@lili213 varime s vodou alebo vcera aj s lipovym cajom. UmM zatial nepouzivam ked ju dokojim tak ze na co a malej to chuti aj bez mliecka. Ale keby daco mam UM v zasobe, ale zatial som ho neotvorila. Mam dokonca aj vela mojho mliecka zamrazeneho, obcas pouzijem to.

zuzkat1
27. aug 2010

@amisa ahoj🙂 aj ja mrazim mm🙂 inak si pisala ze mas sunar..ja mam kupon na sunar ...vidim ze si z BA..nechces ich? na kasu 50centov zlava a na mlieko 3 eura

lili213
27. aug 2010

@zuzkat1 opakujem , ze je to na matke aj sesternica kojila malu pocas tehotenstva par mesiacov a nic sa jej nestalo. My tiez sme nic nepestovali, len tento rok sme zasadili mrkvu, cuketu len koli malemu. Take pocity s kojenia som nikdy nemala tak neviem posudit, ale urcite by som kazde upokojenie neriesila kojenim. 😕

zuzkat1
27. aug 2010

@lili213 no nasi su v DS a ja v BA a nikdy som nemala vztah k zahrade takze ked mama povedala ze bude trava len som sa potesila🙂 no to asi malokto by tak riesil🙂 ale ja ju nenecham plakat ked ju viem ukludnit a ked ju len toto upokoji tak co uz🙂

lili213
27. aug 2010

@amisa tak to som nepocula, ze s vodou ! To mas aku krupicu?

lili213
27. aug 2010

@zuzkat1 ani ja nemam vztah k zahrade 😀 , nasi su v TT a tam nic nepestuju, aj mne to vyhovovalo. 🙂

zuzkat1
27. aug 2010

@lili213 tak my v BA zahradu nemame..aj ked manzel by chcel a on by bol schopny aj pestovat co to,ale ja nie som ten tym na zahradkarcenie a navyse tu su tie zahradky nenormalne drahe...nemas sancu kupit☹

lili213
27. aug 2010

@zuzkat1 byvame v MA to je ako dedina 😀 a svokra sa stara o zahradu 😀

zuzkat1
27. aug 2010

@lili213 jaj no ked sa svokra postara tak to ano🙂 to by som aj ja zasadila😀 no ale pri mojej svokre by to vsetko pokapalo 🙄

lili213
27. aug 2010

zuzkat1 ja sa cudujem tiez, ze tam nieco rastie 😀

zuzkat1
27. aug 2010

@lili213 🙂

zuzkat1
27. aug 2010

@lili213 dnes jej idem prvykrat uvarit polievku🙂 taku aj s cestovinou..som zvedava co na to povie🙂

lili213
27. aug 2010

@zuzkat1 ja dnes neviem asi spenat, alebo aj ja skusim cestovinu 😀

lili213
27. aug 2010

@zuzkat1 Adam zje skoro vsetko len brokolicu a kuracie maso do neho nedostanem.

certica_3
27. aug 2010

dievčatá aj Vaše deti už je prebaliť umenie ? tá moja sa metá ako divá , nezaberá hračka ani pesnička . teraz si zase povedala že bude lenivá a že do sedu ma bude dvíhať mama , reve ako tur keď leží , jeduje sa potvorka . budem ju musieť trochu nechať , nech si nezvyká na cudziu pomoc navečenosť.

zuzkat1
27. aug 2010

@lili213 moja spenat ako tak a maso ma vzdy mixnute v niecom tak ani neviem ci si ho tam vsimla🙂 ale polievka nemala uspech pritom z tych nemastnych neslanych hovadiniek mne chutila najviac🙂 mala zjedla asi 5 lyziciek🙂
@certica_3 prebalit v klude? to co je??🙂 to ja uz velmi davno nepoznam..asi 3 mesiace sa mi pretaca a uz vyse mesiaca mi pravidelne odchadza z pultu..prebalujem v letku🙂

amisa
27. aug 2010

ahojte babule no to prebalovanie u nas rovnake..v letku :0)
@lili213 no taka do toho damm ovocie este ci keksik alebo mrkvicku a ma kasicku .. niekedy dame s mlieckom..neprotestuje aani voci jednej. Varim obycajnu detsku krupoicu z obchodu a kukuricu varim so znacky "vtipna kasa" (to je seriozny nazov. maju to v jednote) a aj ryzovu muku. Inak mam aj normalne polotovarove kasicky hlavne chuti obycajna ryzova. Vlastne vsetky okrem tych s prichutou ovocia (jablko a broskyna).
Mi dnes mame Kuriatko mrkvicka petrzlen a zemiacik...

lili213
27. aug 2010

prebalovanie je rovnake ako u vas 🙂, ja som mu uvarila dnes mrkvu, karfiol a cestovinu rozmixovala a zjedol asi 200 ml 😀 @amisa ty jej vymyslas dobroty 😀, skusim aj ja krupicu len do mlieka , ked uz je na UM.

certica_3
27. aug 2010

tak sa nám pokazilo počasie . to bude víkend .my sme chceli ísť poobede von aj na nákup a teraz sme boli zavretý doma .ale zabavili sme sa ,malá sa smiala ako divá .len škoda že vždy keď som jej smiech adžavot chcela nahrať do mobilu tak akurát jej to nešlo . už sme po večeri - ryžová kaša a ovocná presnídavka z každého trochu a čakáme na tatinka .ten má u nás funkciu hlavného kúpača. prajem všetkým pekný víkend.

amisa
27. aug 2010

@certica_3 aj tebe. Mi sme mali podobnu veceru ryzovu kasu s hroznom. To pocasie bude skarede este asi dobre dlho :(
@zuzkat1 tie poukazky mas aj ty od sunaru? 🙂 aj ja som dostala. ale ak nevies co snimi radi vyuzijeme, ak sa nenajde niekto kto by to potreboval viac..
zas problemy zo spankom..:(

zuzkat1
28. aug 2010

@amisa hej postou prisli... no nepoznam nikoho na UM... a kedze ty si z blavy tak by nebol problem (?) odovzdat..lebo postou naco kvoli 3 euram? 😀 niezeby to bolo malo ale to co zaplatis za list atd 🙄

zuzkat1
28. aug 2010

@certica_3 jej hlavny kupac🙂 u nas otecko nekupe.. vraj je hrozne mala a nevie ako na to🙂 ale potom po nu pride s uterakom a zabali ju do neho...to uz je jeho funkcia🙂

zuzkat1
28. aug 2010

@lili213 ze 200ml🙂 tolko moja nezje za tyzden🙂

certica_3
28. aug 2010

@zuzkat1 no ja som to zavieddla od začiatku ,lebo je málo doma tak nech sa cíti potrebný . ale inak ju neprebaluje ani nekŕmi , občas prechádzka .

lili213
28. aug 2010

ahojte 🙂 @zuzkat1 no ved on je radny papkac 😀 , ale mliecka urcite Hanka vypije viac ako Adam. U nas kupe tatino sem - tam, ale asistuje a nalieva vodu do vanicky 🙂

zuzkat1
28. aug 2010

@certica_3 no ja by som chcela aby kupal,ale on nechce🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre