Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

zuzkat1
1. sep 2010

@amisa 🙂 no tak ked ona chce mliecko a nechce sa ho len tak vzdat🙂 neviem si ani predstavit ake noci by sme mali my keby nedostala prsnik🙂

andrejkaz
1. sep 2010

baby aj my sa budime niekolkokrat za noc,niekedy len pomrnci,niekedy chce aj prso pocucat....ked bol mensi tam mi prespal aj 6hodin v kuse a teraz som hore kazdu chvilu a tuto noc sa zobudil o 1,30 so strasnym krikom a nedal sa nijeko utisit asi 20 minut.....potom zaspal a o 3tej sme uz zase boli hore a papali ☹ je to dost na nervy,uz som niekedy taka unavena,ze ledva chodim....snad sa to zase coskoro zmeni a budeme mat naspat nase spiace babatko 🙂

zuzkat1
1. sep 2010

@andrejkaz moja ked mala 2-3 mesiace prespala od 8mej do 6tej🙂 a teraz sme 6x hore🙂

dadulka2000
1. sep 2010

@andrejkaz my sme na tom uplne rovnako,... z duse mi hovoris. presne tak ked bola Millie mala, tak spala aj 6hod,... a teraz kazdu 1,5 - 2 hod sme hore. a ani cumlom ju neosalim, kym jej nedam cicku tak ziape,....
minule som ju nechala a vydrzala hukat 45min..... no som mala dost. ☹
navyse mi nechce ziadne umele mlieko,.... a ani prikmy.

ozaj a nemate aj vy skusenosti s prilisnym kakanim??? zvycajne kaka 1x denne, no tento tyzden zaplni aj 4-5 plienok za den

krasny vecer 😉 .

lili213
1. sep 2010

@dadulka2000 u nas je to s kakanim rovnako, zvycajne kaka 1 krat za den a to rano, ale dnes v kazdej plienke 😕

andrejkaz
1. sep 2010

@dadulka2000 my kakame ako kedy-niekedy len raz za den,ale vacsinou aj 4-5krat denne....

danteska
1. sep 2010

@lili213 aj u nas bolo len cuvanie vzad,ale ono to prislo zo dna na den...u svokry som ho v sobotu kupala a len som sa nieco otocila kym bol na zemi a ked som sa zas otocila tak uz sedel sam.od vtedy si sadne vzdy a hned od pondelku zacal pomaly prichadzat na to ako a co ma robit s rucickami a nozkami.no a dnes-uz sa driapal v postielke po tych "palickach" hore.takze cakam kedy sa uz v postielke postavi,len este nema taku silu aby sa vydvihol.ale ked ho dam na zem a drzim pod pazuškami tak normalne dava pekne kroky ..lenze od kedy som mu to ukazala tak mu sedenie nestaci..a to som mu ukazala zas vtdy ked bol mrzuty.my sa hravame aj s pokrievkami,varaškami a inym nadobickom 🙂)))tak to nejak naraz prislo.som rada ze je taka sikulka ale az moc moc aktivna... 😀
@amisa snad to vyuzijeme tie veci 😉
@andrejkaz presne to som pisala,uz som unavena a niekedy mam normalne obavy aky bude dalsi den,ci budeme cely den umrncany alebo sa zabavi aj sam..je prebaleny,napapany,dam mu cajik a po 5 minutach hrania je mrzuty ☹ v noci spime,sem-tam mu dam cumlik ale nepapame...

jitta
2. sep 2010

Ahojky, malej hodně kakal a často, když mu lezly zoubky 😒 😒
Jinak dnešní noc byla celkem fajn, malej jedl ve 20 hodin a pak až v půl 4 ráno dostal prso a to se teda pořádně napil, prsa sem měla napraskunutí, tak mi aspoň ulevil 😀 , ale mezitím byl samozřejmě 3x vzhůru, 2x mu stačilo dát dudlík a jednou jsem mu dala čistou vodu a dudlík a zaspal, pak jsem mu dala ještě v 6 ráno prso a nechala si ho u sebe v posteli a chrupali jsme do 7.20 😀 😀 😀

zuzkat1
2. sep 2010

@jitta ahoj..aj ty oducas od kojenia? moja bola klasicky 5x hore🙂

amisa
2. sep 2010

Baby vidim ze nase noci sa nelisia.. 20:30 spinkala 22.00 mliecko 23:00mliecko po 24:00 tato cicikal 1:20mama cicikala 3:20mliecko 4:30tato cicickal 5:30mliecko a uz ostala s nami v postielek a a v polospanku si dudkala skoro do siedmej. Potom som Veroniku vyhnala aj s tatikom s postele a sle som si aspon na vyse hodinky schrupnut. a o 8:30 rev ze som ho az do spalne pocula a to si moj muzicek nevsimol ze bola uz druhy krat dokakana az za usami a hladna a spala by. Teraz som jej dala kusok jablcka nastruhaneho a mliecko a spi.
Veronika kaka dva krat denne vetsinou..teraz ma take hnackovitejsie ale to pripisujem zubom.

aurra
2. sep 2010

ahojte tak s tym spanim v noci my mame uplne super, zaspava o 19.00 a do tej 5-6 spi v kuse, spi takto od 2,5 mesiaca, dufam, ze nam to aj tak vydrzi

lili213
2. sep 2010

Ahojte tak to budenie vam teda nezavidim 😒 , ale snad sa to coskoro upravi. To kakanie tiez pripisujem mozno zubkom inak neviem. @danteska aj maly sa snazi postavit, ale sila mu staci len na to aby sa dal na kolienka a potom to vzda.

jitta
2. sep 2010

@zuzkat1 ráda bych docílila krmení jen jednou v noci třeba jako dneska a jednou nad ránem, děti si rychle zvykají na zlozvyky a místo aby malej spal celou noc, tak by se stále budil kvůli prsu. A to ani jemu moc neprospívá, pokud děti spí bez přetušení, taky se víc odpočinou 😀 Já strašně moc ráda kojím,protože Adélku jsme nekojila,ale 4- 5 x za noc je vážně moc.
@aurra to máš super 😀 😀
mám kamarádku, která má 6 měsíční holčičku a ta jí od samého začátku spinká celou noc 😀 😀 😀 jen v porodnici jí musela na vážení budit 😉

zuzkat1
2. sep 2010

@jitta mne nevadi nocne dojcenie 5-6x..mala to ma rada,len zamrnka a hlada s otvorenou pusou prsnik, ziadny velky plac a takmer nikdy ani oci neotvori a pocula som ze nocne dojcenie podporuje tvorbu mlieka teda aj to je super🙂 ja si myslim ze ked prestanem dojcit raz (o 2 roky🙂 ) tak aj noc potom prespi celu🙂

andrejkaz
2. sep 2010

tak my sa dojcime maximalne 2krat za noc,vacsinou vsak raz okolo 3tej,ale spime tak kadejako,tuto noc napriklad uz aj vecerne zaspavanie bola katastrofa,kazdych 10minut mrncal,nie a nie poriadne zaspat,potom okolo polnoci strasny rev,tak som rezignovala a dala si ho k sebe do postele a tam mrncanie pokracovalo dalej-pritom bol prebaleny,papat nechcela,skusala som ho prikladat....tak netusim co mu bolo,o 3tej sa nakojil supla som ho do postielky a spinkal az do pol 9tej 🙂 tak nechapem preco tak pekne nemoze spinkat aj vecer.....cez den mi krasne sam zaspi v postielke bez problemov.......
@aurra ten nocny spanok zavidim..... ja sa uz neviem dockat kedy maly prespi aspon 8 hodin v kuse,nech si aj ja trosku oddychnem 😉

amisa
2. sep 2010

@aura tisko zavidim..aj ked v noci papa raz teda ak ratam od tej desiatej jedenastej v noci ale hore je vela krat.. Inak viete cosom si vsimla este , ze manzelovy zaspi na rukach , mne nie, ale ked ju v noci polozim na gauc tak do par minut je uspana a ja ju len prenesiem do postielky. Ona ako keby v tom polospanku citila prso a mliecko a to ju znervoznuje ked to nedostane. Ale v podstate znovu zaspi aj bez toho.

zuzkat1
2. sep 2010

moju neuspi nikto iny len ja🙂 manzel ak ju aj uspi tak je to max na 5 minut a trva mu to hodinu🙂 v podstate mu len drieme na rukach...ona potrebuje prsnik,ale ja to neriesim, kym budem kojit dovtedy tak moze zaspavat... myslim ze ked s kojenim prestanem tak sa nauci zaspat aj inak, to uz bude rozumna kedze planujem kojit minimalne do 2 rokov🙂

andrejkaz
2. sep 2010

@zuzkat1 nechcem ti brat iluzie s tym zaspavanim,ked uz kojit nebudes,ale svagrina tiez tak kojila dcerku do 2 rokov aj v noci niekolkokrat a tiez sa tesila,ze ked malu odstavi bude pekne spinkat a nic take sa nedialo-uz vyse mesiaca ju nekoji vobec a v noci su tak isto hore aj 5-6krat ako byvali predtym 😖
dnes ma zase nahnevala svokra-ja uz neviem ako jej mam vysvetlit,ze nechcem aby maleho davala sediet kym este sam nesedi-ked ho posadim na gauc,hned padne do strany alebo dopredu...a ona len co si ho zobrala na ruky sup s nim na hojdacku a maly skruteny ako paragraf a ona sa este vytesuje ako sa mu tam paci ☹

certica_3
2. sep 2010

veru je to hrozné keď je človek nevyspatý . najviac si to potom odnesú deti .aj ja bývam potom riadne nervózna .tatinko a aj starší syn sa mi vedia vyhnúť ale malinká mi neutečie .preto vtedy kašlem na domáce práce a idem spať s ňou .niekedy ako trebárs dnes zaspím pri jej uspávaní aj nedobrovolne a to má potom ten neporiadok šťastie a musí počkať . a to potom varím a upratujem až keď večer zaspí . nevadí ,hlavne že nemám spánkový deficit a som veselšia .
inak musíme sa pochváliť - Alicka krásne hádže loptu , robí ústami koníka , ťap ťap ručičkami .začína loziť po štyroch a stavať sa , ide to strašne rýchlo .
dnes sme jej urobili radosť a rozložili sme taký miminkovský klavírik po kamarátkinej dcérke . to ste mali vydieť to nadšenie , nie je nič krajšie .
určite aj Vám tak isto ako mne sa často hrnú slzy šťastia z tých nádherných maličkostí ktorými ma moja dcéra obšťastňuje . 😵

amisa
2. sep 2010

@certica_3 krasne si to napisala.

aurra
2. sep 2010

Tak po dnesnej poradni mame 8360g a 73cm, no doktorke sa zda Elli bleda, tak mame ist na krvny obraz, no vobec ma to netesi,
inak je strasne ziva, mam uz velky problem ju prebalit, furt by sa krutila, no najsuper je, ked sa da na styri a vystiera pritom nohy a sadne si tak na bok ritky. ked ju dam sadnut uz sama pekne sedi, tak je najradsej

andrejkaz
2. sep 2010

@aurra jej tak Elka je tiez riaden valibuk...neboj ten krvny obraz je dobre skontrolovat,vela deticiek byva anemickych,ale ked bude papat masko tak sa to zlepsi...nas maly je tiez strasne bledy,ale zatial sme to neriesili....
inak aj ja som sa minule kukala,ze co vsetko tie deti dokazu,kadejako sa povykrucat 🙂 strasne je to zlate

zuzkat1
3. sep 2010

@andrejkaz ja mam zas viac znamych ktorym deti prespali noc ked prestali kojit🙂 tak ale samozrejme kazde dieta je ine a mozno ze ani nam sa to tak pekne nepodari🙂 ale riesit to budem rozhodne potom, kym kojim neexistuje ze jej nedam vzdy ked bude chciet🙂 co sa sedenia tyka, ja som moju davala sediet,ale nie samu, ale tak ze mi sedela na kolenach a ja som ju drzala a tak🙂 tiez rom si myslela ze ju nikdy nedam sediet kym to sama nevie,ale neslo to inak ona plakala ako diva ked musela len lezat, ju to nebavilo, aj v hlbokom kociku mi plakala nonstop od 4teho mesiaca a to som mala taky co sa dal trochu vyvysit a ani to jej nestacilo... v 5tom sla do sportaku na lezato a ani to jej nestacilo☹
inak co sa svokry tyka🙂 drzala ju na rukach len raz😀 som z toho stastna aj ked uz sa to stane asi castejsie ze si ju zoberie,ale zas my sme s nou velmi malo🙂

zuzkat1
3. sep 2010

@aurra to je pohoda,je lepsie zistit ze jej nieco chyba napr. to zelezo... aj nam chybalo asi 2 mesiace sme potom brali zelezo a zlepsilo sa to (ale tu sa priznam ze jej som davala len polovicnu davku 😅 a ja som brala zelezo tiez a ona potom cezo mna v mliecku) velmi rychlo sa jej to upravilo aj dokina sa cudovala🙂

aurra
3. sep 2010

diky baby, dufam, ze to fakt bude v poriadku, aj tak mame planovanu kontrolu na hematologii, kvoli tomu, ze som cele tehu musela pichat fraxiparin, tak jej tam fakt nic nezistia

anawi
3. sep 2010

@aurra moja mala sa tiez kazdej doktorke zda bleda. Tiez sme boli na krvnom obraze ci ma dostatok zeleza a vsetko bolo v poriadku. Tak neviem, mne sa vobec nezda ze by bola bleda 😅 Drzim vam palce 😉

amisa
3. sep 2010

@aurra Veronika ide v pondelok k lekarke na kontorlu tak som zvedava co jej povie, ked ako citam ta bledost sa tu nejak rozmohla. Inak ten fraxik som brala aj ja a este niesom uplne OK, ale uz si ho apson pichat nemusim. Ked jej povie ze je bleda , tak poviem no ze cely tata, tiez ma taku hruskovu farbu.
@zuzkat1 inak dnesna noc bola uplne brutalna, mala bola hore o pol noci a potom od jednej vrieskala do druhej a potom saskoro do stvrtej hrala a lozila a viskala.. ani mliecko nepomahalo, ani uspavanka ani plienka cista a ni tatino..proste duracelka. Spali sme spolu na gauci nakoniec.
Dnes konecne zacala troska lozit ako sa ma a nie tak vseliak.Hrali sme sa s krhlou ,sackom ovsenych vlociek , mineralkou a pokrievkou od hrnca. Sedenie a aj sadnutie ci postavenie sa na nohy nam uz ide len to lozenie este nie tak som zvedava ako to okomentuje lekarka.

danteska
3. sep 2010

@lili213 presne,to je strasne krasne ked je na kolienkach a nevie este ako na to.sa bojim ze sa mu smykne a pride aj o tie 2 zubky 😀 😀
@certica_3 krasne napisane.....mas pravdu,ide to vsetko velmi rychlo,akurat som rozmyslala ze maly sa hned sam posadil-z nicoho nic,sam na to dosiel,hned po styroch zacal lozit a hned skusa vstavat v postielke..vela veci naraz 😉

lili213
4. sep 2010

@danteska no aj ja sa bojim, aby sa nejako nebuchol, ale zuby si zatial nevybije 🙂 @certica_3 krasne si to napisala 🙂 ... aj ked Adamko nepatri k tim najsikovnejsim, som najstastnejsia na svete, ked sa snazi a nieco sa mu nove podari 😀... a ked 1 krat sa mu podarilo povedat mama, tak som mala slzi v ociach 😵

zuzkat1
4. sep 2010

@amisa 🙂 vidis?.) sranda bola ze? u nas bola preve ta noc ukazkova🙂 zato dnesna bola hroza... kazdu hodinu bola hore,ale len cuc a spala dalej🙂
dr nepovie nic🙂 len vas pochvali, lozit maju zacat deti podla tabuliek az v 9tom mesiaci🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre