Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

zuzkat1
6. sep 2010

@lili213 super gratulujem🙂 vsak je to ake zlate ked sa stvera hore😀 no moja neni co obdivovat aj ja padam do postele uz niekedy aj o 9tej🙂 ale ked je lepsia noc a vstane len 3-4x tak je to super🙂 inak da sa na to zvyknut dobre je ze ona mi neplace v noci,len sa zobudi chce si cucnut to trva tak 5 minut maximalne a ide spat... a ked obcas vstane o 4tej alebo pol 5tej ze sa hra, tak potom este pospi take 2 hodinky a to spim este s nou... prve noci ked zacala takto vstavat tak to bolo fakt krute..som chodila ako mumia,ale zvykla som si, prepla som an iny rezim🙂 a co sa ostatnych veci tak...bud. varim alebo upratujem🙂 ked upratujem tak nevarim, snazim sa vzdy tak aby ostalo alebo si manzel da suchu veceru a ja poupratujem (jasne ze tym myslim upratovanie ako vysavania a tak, take bezne ze poodkladat a ustlat atd to spravim aj ked je mala hore kazdy den..lebo ked som v tej miestnosti ako ona tak vydrzi v postielke chvilu ale musim jej rozpravat alebo spievat🙂 )a cez vikend dam malu muzovi a ja porobim co treba, oni sa hraju a je im fajn..cez tyzden je to na mne uplne..on uz ked dojde tak je s nou max 15 minut🙂 ale cez vikend mu to nedarujem🙂

zuzkat1
6. sep 2010

@lili213 este k tomu pezinku🙂 iste by ta nezobrali..ved keby sa nahodou aj u vas pritrafilo druhe mimi tak ako mamina by si sa aj rozkrajala len aby bolo obom dobre🙂

amisa
6. sep 2010

@lili213 musim s tebou len suhlasit. Bola som u dokiny dnes s malou na preventivke a bola toho isteho nazoru.

Inak som pytala recept na vitaminy tak Kanavit ze uz netreba a Vigantol mam o tyzden zavolat ze nevedia co maju robit , a predpisat mi ho nemoze. Ze si mam pozicat od nejakej kamosky alebo tyzden vydrzat, ze to nevadi. Inak ze ta latka zo stuplika gumicky vraj aj chut kazila.
Boli sme pochvaleny ze sme sikovnici za sedenie lozenie a obcasne pokusy vstavania a ze mame kupit ortopedicke sandalky ked sa zacne na podlahe dvihat (ona vlastne len an podlahe v postielke ju to nebavi ale gauc je super nahrada)

zuzkat1
6. sep 2010

@amisa hej mne dr povedala ze mozem davat aj dalej... a kde budes kupovat tie sandaliky? moja by uz asi tiez potrebovala...asi... neviem mne dr nekazala kupit

amisa
6. sep 2010

@zuzkat1 to somsa chcela spytat ja teba tiez som z toho jelen. Nasa doky mi povedala kupit v protetike. Inak je to strasne drahy spas.Zacala som kukat po nete,nasla som protetiku. Hladam dalej dam vediet.

amisa
6. sep 2010

http://www.101topanociek.sk/101topanociek/eshop...
toto je asi najlepsie co som nasla aza najrozumnejsiu cenu. protetika nema na stranke ceny

zuzkat1
6. sep 2010

@amisa ahoj🙂 este si tu? mne tiez niekto odporucil protetiku,ale ja ani netusim kde v blave to je

zuzkat1
6. sep 2010

@amisa ty budes cez net? objednavat? ja som totiz uplne mimo z tych velkosti a navyse neviem ake jej mam kupit... na doma asi stacia sandaliky a na von neviem treba zimne uz? vsak ja asi do fusaku dam malu v zime ... no neviem ci jej uz vobec treba aj na von take na behanie... boze ved to je ako maturita 😝

zuzkat1
6. sep 2010

@amisa no mam pocit ze to uz su vsetko velke topanocky..nase deticky maju velkost tusim menej ako 20 a toto je vsetko 23 a viac ja uvazujem nad topanockami liliputy

zuzkat1
6. sep 2010

@amisa http://www.liliputi.sk/index.php?option=com_vir... popripade na tej istej stranke petiped,ale tie su o kusok drahsie,ale su asi pevnejsie

lili213
6. sep 2010

Ahoj no pytala som sa dr. na ten vigantol mne povedala nedavat, tak tu vidiet ako sa dr. super zhoduju 😕, ja som mu kupila klasicke papucky.

amisa
6. sep 2010

mam doma taku tabulku od NIKE, pre detsku obuv.pre 6-9m je UK velkost 3 EU- 19, US-3 pre 9-12m UK-4, EU-20,US-4. Je tam aj na prilozenie odtlacok sliap podla velkosti. nasa nosi 3.5 a ma tak tak centimeter miesto a ma prtiom slapu velku 13cm ked jej ju zmeriam. Takze som z toho celeho jelen. A co jej dat na zimu tak to som jelen dvojnasobny, ak mi bude uz behat a bude malo snehu bude mi blbe ju nechavat len v kociku. A ci jej kupit zateplene gumaciky ci snehule ,cizmy vyssie topanocky neviem.
Nevies ci tie liliputacke topanocky drzia pevne kotnicek? Lekarka mi prizvukovala nech su s vyssim zapinanim abyy drzali kotnik

amisa
6. sep 2010

@lili213 asi nabehneme do nejakeho nakupneho centra a obehame obuvy..

amisa
6. sep 2010

@zuzkat1 http://www.bata.sk/poradna/ako-si-vybrat-obuv/t... kukni tu su dobre popisane velkosti

zuzkat1
6. sep 2010

@lili213 ja som jej nedala... no uvidim co bude, ja cakam ze hodia na trh novu flasticku a ja kupim aj bez receptu potom

zuzkat1
6. sep 2010

@amisa a ake budes kupovat? sandaliky na doma,alebo uz aj teplejsie na von?

zuzkat1
6. sep 2010

@amisa no neviem tie liliputy ako drzia ale baby co ich mali tak ich chvalia... mne sa pacia tieto cizmicky a topanocky
http://www.liliputi.sk/index.php?page=shop.prod...
http://www.liliputi.sk/index.php?page=shop.prod...
http://www.liliputi.sk/index.php?page=shop.prod...

zuzkat1
6. sep 2010

len neviem ci sa v nich da aj behat vonku,ale v suchom pocasi by sa malo asi dat... ja fakt neviem.. take ceny su az hroza navyse ja neviem aku ma velku nozicku a nechcem kupit zle nekvalitne ani male ani velke... fakt som z toho uz chora

zuzkat1
6. sep 2010

pozrela som si tu stranku bata co si hodila link a asi tam skocim... maju celkom fajn boticky velkosti 19 co by mojej mohlo byt fajn na zimu... teraz ma cca 18ku asi podla tej tabulky ale zajtra jej este zmeriam nozicku...a asi bude najistejsie ked jej to vyskusam

danteska
6. sep 2010

doktori sa super zhodnu s Vigantolom,ja mam davat..po dnesnej poradni mame 9,5 kg..maly uz ma nizsiu teplotu,ale nema zapalene hrdlo,dychanie ciste takze asi tie zubky.ale predpisali mi Brufen sirup,ten zabral hned.Panadol tak nezaberal..tak som rada.
@lili213 gratulujem a tesim sa ze je Adamko taky sikovnicek 😉 vidis,prislo to z nicoho nic 🙂 moj maly je tazky,nevie sa vidvihnut.zato robi prieskumy po celom dome 😀 😀

topanocky ani ja neviem,len na zimu uz musim nejake kupit..ale neviem ani aku ma drobec velkost..

lili213
6. sep 2010

@danteska dakujem a ani Adamko nie je najlahsi 🙂 . Nekupujte urcite topanocky na zimu, malemu strasne rychlo narastla noha, takze to budem riesit ked ich bude potrebovat. Kupovala som mu topanky a myslim, ze najlepsie je ich vyskusat, lebo mi priniesla 10 druhov a malemu sadli 1, zalezi aj ako je usita 🙂

danteska
6. sep 2010

@lili213 no to hej..len ja sa bojim ze mu bude na nohy zima..aj ked bude vo fusaku,tak neviem co urobit..

lili213
6. sep 2010

@danteska tak to neviem 🙄 k zimnej kombineze su take ako navleky 😀

danteska
6. sep 2010

@lili213 😲 tak to musim preskumat 😝 😀 😀

aurra
7. sep 2010

tak dnes ideme na prve babetkovske plavanie, sa tesim, zaroven mam stresy co vsetko zobrat, som straaaasne dlho nebola na plavarni, a to este nevravim, ze pojdem s babetkom 🙂

aurra
7. sep 2010

inak tiez rozmyslam nad kupou topanociek a netusim ake kupit, teraz nosime capacky 18, ked budu male neviem ake kupit, ci uz zimne alebo prechodne, ale do toho januara nebude isto chodit a bude zabalena vo fusaku, tak to asi vyriesim capackami 19

zuzkat1
7. sep 2010

@aurra ahoj🙂 ja som viac menej rozhodnuta pre tie liliputky🙂 ako vies ze ma cislo 18? si odmerala a presne podla cm si kupila alebo ako? moja ma 11cm nozicku co je asi tiez 18ka ale neviem ci jej take objednat ze dokedy bude mat taku nozicku alebo uz 19ky... nevies poradit?

zuzkat1
7. sep 2010

@danteska aj mne povedala ze mam davat🙂 a uz aj od inych bab som pocula ze maju davat... ja ale zatial nedavam...uvidim co bude

amisa
7. sep 2010

@aurra ja o pojdem do mesta pozriet papucky c isankaslky ale zimne kupim az v zime ak myzlsim @lili213 pisala.
Teda mate velkych chlapov baby. @danteska chudatko aj to ma nejake velmi napuchnute alebo tak? mi nemame zuby ani nahodou len uz raz ci dva krat bolo take ubolene obdobie, ale stale niesu vonku.
Inak zimnych topanok sa nebojim mame fusak s umyvatelnym spodkom aj zvnutra.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre