Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

certica_3
13. sep 2010

ešte pridávam jednu fotku ,máme požičaný super fotoaparát a tak to využívame na fotenie našej malej fotomodelky ,kto by odolal

zuzkat1
13. sep 2010

@lili213 juj tak potom mala velku smolu chuda ze ho to kusanie neprestalo bavit☹ ja musim klop klop ze je to o moc lepsie🙂 dakujem..boli sme prvykrat a hroozne sa jej to pacilo🙂

zuzkat1
13. sep 2010

@certica_3 jej ta fotka s trampolinou je super🙂 ako skace😀 podarena🙂

amisa
13. sep 2010

@certica_3
@zuzkat1
krasne fotky baby

danteska
13. sep 2010

@lili213 sopliky mozu tiez suvisieť so zubkami..aj nemusia..nech je Adamko cim skor v poriadku..
@zuzkat1
@certica_3 krasne fotecky..krasne deti 😉

dnes bo, pekny den,ako vcera,mohlo by to vydrzat...

andrejkaz
13. sep 2010

@zuzkat1 aj nas maly sa naucil hryzt pri kojeni,tak dufam,ze ho to prejde kym mu vyjdu zubkt 😉 uz takto to dost boli,niekedy az skriknem od bolesti a on sa potom zlakne chudacik ☹

inak my tiez nosime do kocika a do sedacky capacky uz davno,ale vidrzia tak maximalne 5 minut-hned si ich da dole,aj ked mu snurky zaviazem na dva uzly,neviem ako ho naucim mat na nohach papucky ked zacne chodit

a este sa chcem spytat baby vam co uz lozia deticky,lozia normalne v pohode aj po plavacke,alebo mate vsade koberce?my mame v podstate v celom dome plavacku,len v obyvacke taky mensi koberec a svokra uz zacala vymyslat,ze ked maly zacne lozit tak musim mat v celom dome koberce a chce mi dat take stare plysove co asi 10rokov skladuje v garazi 😠 a nechce si dat vyhovorit ze ich nepotrebujeme....

danteska
13. sep 2010

@andrejkaz neber ziadne stare koberce..my mame aj dlazbu aj podlahy..maly lozi ako keby bol natiahnuty na klucik 😀 😀 asi 3-4x sa troska posmykol,ale kazdym dnom robi uzasne pokroky takze momentalne ho dam na zem a len sledujem kam sa vyberie aby nieco na seba nezhodil..je to uz super..nosi teplaciky aj pancusky a este ponozky mu dam aby mu nebolo chladno.aj tak ma studene ruky ale to je prave od dlazby,inak je skor spoteny..ja myslim ze koberce su zbytocne-keby mas po celom byte tak ok,ale asi by som nejake 10 rocne,kde je len uskladneny prach nechcela 😉

andrejkaz
13. sep 2010

@danteska no ved prave ani ja ich nechcem,ale keby si pocula tie argumenty ako sa doudiera a podobne...ale avladaju to ostatne deti,zvladne to aj nas,takze ziadne koberce nebude,snad to svokra pochopi 😉

danteska
13. sep 2010

@andrejkaz ked sa maly udrie tak ho pomojkam a neboj-ma tolko rozumu ze vie ze sa tam uz udrel a da si pozor.ked ho mame vo velkej posteli tak citi ze je na mäkom a hadze sa do perin,hlavou sa zabara ale na zemi to nikdy neurobil..a naozaj len ho obleciem koli chladu ale musi si zvyknut aj na take..urcite Ti spadne ale nauci sa..prve dni som nad nim stala ako policajt,pridrziavala ho a tak ale teraz uz lozi sam..len kontrolujem..ja viem ze svokrine argumenty su silne-poznam to-ale ved uvidis..ked chce nech Ti kupi nejaky pysak a nie stare koberce 🙂 🙂

dadulka2000
13. sep 2010

@danteska suhlasim,.....aj nasa na podlahe sa par krat udrela a uz si dava pozor 😀
pozeram ze vas drobec ma narodky ako nasa Millie,... tiez sme 11teho 😉

monulik0209
13. sep 2010

ahojte dievcence ...uz ste kupovali vybavicku pre babo??? nejake dobre rady typy co kupit??? co budem na zaciatku potrebovat???

danteska
13. sep 2010

@dadulka2000 ano 😉 krasny datum 😉 dieta si uvedomi ze je na tvrdom a uz si bude davat pozor..este sa naudiera ked bude sam chodit..

zuzkat1
14. sep 2010

@andrejkaz ja som na parkety nedavala.. podla mna je to sudene, my sme kvoli tomu kupovali do obyvacky a dospalne koberec... vsade inda mame parkety,ale mala tam nelozi🙂 ale plysove z garaze by som asi nechcela😀
no ak ti mozem poradit necakaj ze ho to prejde ale pokus sa ho odnaucit kym sa da..ja som ju vzdy ked kusla dala dole s prsnika a ked kusla zas tak isla do postielky a koniec kojenia... vratila som sa o 10-15 minut a to uz potom len pila... a ked kusla aj vtedy tak kojenie proste bolo zas az o hodinu

zuzkat1
14. sep 2010

😉 @monulik0209 moja my mame januarove deticky z roku 2010🙂 ale ak chces radu🙂 ja som kupila vsetko pred tym ako sa narodila... vratane kocika aj ked su rozne povery ze by sa nemalo lebo bla bla... ja tomu neverim ... no kupila som veci do porodnice (nekupuj mensie ako 56..nevyuzijes aked aj hej tak len tyzden dva) ja som kupovla par kusov 56ky a ostatne 62ky... deky, zavinovacky, hygienicke potreby (uteraky,kefu na vlasy,teplomer,teplomer do vody,vatove tycinky, plienky,vlhcene utierky...), postielku+vsetko do postielky (hniezdo do postielky je velmi uzitocna vec - to radim kupit...ja som mala taku supravu bol tam paplon, vankus, baldachyn a hniezdo..paplon a vankus su zbytocne...aspon podla mna..mne spala v perinke a nad tym deka a stacilo a vankus sa aj tak nema davat do 2 rokov minimalne🙂 a teraz spi v spacom vaku + deka) dalej kocik.. komoda na prebalovanie.. to je na tebe ci chces,ale nieco na com budes prebalovat sa hodi..su aj take pulty co polozis na postielku ked prebalujes...flase nekupuj ved budes kojit 😉 ale odsavacka sa mozno hodi (ale kupit ju mozes aj potom,lebo to nie je lacne a uvidis ci budes potrebovat) no ine ma nenapada🙂 hracky ake chces...aj ked prvy mesiac ti ich aj tak nebude vnimat🙂 kolotoc nad postielku by som kupila🙂

lili213
14. sep 2010

ahojte 🙂 dnes sme mali relativne dobru noc, uz sa to lepsi 🙂 , som rada. @amisa dakujem , precitam si to 🙂 . @andrejkaz maly ma len koberec v izbe, len preto lebo tam travi dost casu, ostatnych izbach mame plavajucu alebo dlazbu a urcite neber stare koberce, maly sa ti nauci aj na plavajucej 😀 , ako pise danteska. @monulik0209 suhlasim s zuzkout1 🙂

jitta
14. sep 2010

Dobré ráno,
@amisa děkuju za tu knížku,už jsem teďka dopoledne zkusila nechat malého usnout v postýlce a zadařilo se, do půl hodinky spal a ani moc nebrečel. Odpoledne ho budu dávat spát asi ven do kočárku,ale dopoledne a večer bych byla ráda,aby usínal sám v postýlce. A pak se nám třeba zlepší i noci. na dnešek byl opět každou hodinu vzhůru ☹ Ale jelikož je zvyklý usínat v manželské posteli,tak jinde pak neusne a brečí, dokud ho nedám k sobě. A to jsem si říkala,že druhé dítě si naučím usínat samo, hned od začátku 😀 😀 😀
My máme všude po bytě dlažbu, jen v dětském pokoji a ložnici máme koberec,tak až začne malý lézt, bude mít teplé tepláčky a bačkůrky, Adélka taky lezla po dlažbě a taky se párkrát smekla,ale nic vážného se jí nikdy nestalo,ani nebyla nastydlá z dlažby 😉

monulik0209
14. sep 2010

@zuzkat1 dakujem velmi pekne za info,aspon viem co mam priblizne kupit...

certica_3
14. sep 2010

tak dnes sme absolvovali kontrolu kĺbikov , všetko v poriadku , hurá . povedal že ju máme nechať robiť čo chce teda sedieť vstávať , nič nesiliť . skákadlá a chodítka nepovažuje za vhodné . no nič iné sme nečakali. malú som dala teraz poobede spať do postielky , revala ako tur , kontrola po 3,5 a 7 minútach a už hajá . večer skúsim to isté .ešte som síce nedočítala knížku , hlavne musím nejako vyspieť na to nočné budenie a vysenie na didke.

jitta
14. sep 2010

@certica_3 u nás to taky bylo tak a te´dka odpoledne chci dát malého zniovu spinkat do postýlky, venku je zima a prší.
Doufám, že i to noční buzení se nám podaří odbourat, nebo aspoň porádně zredukovat 😀 😀

amisa
14. sep 2010

@andrejkaz koberce poriadne nemame len v obyvacke pri gauci..mame inak dlazbu a plavajucu podlahua nieje ziadny problem..lozi ako triskac. Teplaciky pancusky a podbne veci nosi a v pohode. Nema studene ruky ani zima jej nieje. Urcite nedavaj nic stare..horsie ako studene rucicky z podlahy su roztoce pre zdravie tvojho dietata. Svokra nech sa na hlavu postavi.
@certica_3 drzim pestiky. Hlavne odolaj a nedaj. Mi sme prvu noc spali tak ze ja som radsej spala v obyvacke aby som to nepocula a chodil k malej manzel a potom sme sa striedali jendu noc ja jednu on. Pri nom zvykla plakavat menej.

nella1
14. sep 2010

@amisa ano chcela by som viac vediet o tej knizocke ohladom uspavania posles mi nazov? dakujem.. 😉 aj vase babiky sa budia este v noci na papkanie? znama mi hovori ze by mi uz malinka v noci mala prespat celu noc .....ja nekojim sme na UM....a budii sa 2krat v noci na papkanie a oklamat ju cajiiikom sa mi zatial nepodarilo ze aby si odvykla papkat v noci... ako to mate vy co uz nekojiite? 🙂

amisa
14. sep 2010

@nella1 ja uz ako som to zaviedla kojim len vecer pred 19.00a potom rano okolo 5. posli mi cez IP meil prosim.

danteska
14. sep 2010

tak mne sa podarilo zaviest rezim spania 2x za den,maly zaspava sam,ale niekdy uspavam..totiz u nas nie je problem ze by plakal ale dam ho do postielky,pozastieram,aj ho do pyzamka prezleciem,cumlik,pusa,zakryjem a moze spat-ibaze drobec sa posadi a postavi a smeje sa..a ja ho dokola davam lahnut , aj 10x..potom zaspi sam ale ked zacne plakat a vidim ze je moc unaveny tak ho uspim..
@nella1 no maly spava az do rana..cca okolo 20:15 vypije mlieko-UM-a spi do rana..v noci max cajik..kolko Ti vypije mlieka vecer?bud je uz tak zvyknuta alebo vypije malo tak je hladna..

lili213
14. sep 2010

@nella1 ja dam malemu UM okolo19.30 a potom papa okolo 5.00 - 7.00. vypije asi 230 ml

kalianka
14. sep 2010

amisa - je to ta knizka - kazde dieta sa vie naucit spat? Ak ano, podla nej sme sli aj my a bezvysledne... maly dokazal plakat aj hodinu... neslo to.
Ak to nie je ta knizka, posli aj mne prosim navod. Maly nevie zaspat inak ako na prse... a v noci sa stale budí. Aj sestkrát.

anawi
14. sep 2010

@nella1 my sme na to presne ako pises. Sme na UM a tiez sa v noci budi 2 krat na papanie a aj mne mamina hovorila ze by uz mala prespat celu noc, ale u nas to nejak nefunguje 😒 Skusala som jej davat vecer aj mliecko zahustene kasou, ale aj tak sa budi. Tiez by som ju chcela nejak odnaucit, ale neviem ci je fakt hladna. Mne vypije vecer 150 ml mlieka, alebo tej redsej kasicky, tak asi je hladna 😒
Aj ja by som chcela malu naucit samu spat. Ja ju uspavam na rukach ci je den, ci je vecer a uz mi to zacina vadit lebo je tazka, bolia ma ruky aj cely chrbat. ☹

amisa
14. sep 2010

@kalianka knizka no skoda ze nefungovala , stava sa asi. Skus to mozno znova.
nasa uz dostava hustu kasu na veceru po mliecku je totiz o dve hodiny hladna.

jitta
15. sep 2010

Dobré ráno, tak taky zkoušíme malého naučit zaspávat samotného, včera dopoledne usnul celekm pěkně, odpoledne to bylo horší a večer usnul za 20 minut, ale pak asi 45 minut se převaloval než pořádně zabral, a trochu pobrekával ze spaní, tak jsem k němu chodila, ale před 21 hodinou spinkal krásně, ale budil se v noci 3x, zatím to nechávám, chytil od Adélky rýmu, tak je trochu nevrlý ☹ a to máme zítra první hodinu plavání 😒

certica_3
15. sep 2010

no uspávame v postielke podla knihy , zatiaľ velký plač ale dúfam že sa to polepší dnes bola iba druhý deň .nočné vstávanie a ukludňovanie na didkách nechávam na ďalšiu fázu .skúsila som to prvú noc naraz aj uspávanie aj nočné vstávanie ale po hodinovej peripetii až do polnoci s krikom ,revom a ručaním som to zatiaľ nechala na druhú etapu.
ale pochválime sa - máme druhý zúbok , dolnú jedničku ľavú . tak už teraz sú na rade horné.

andrejkaz
15. sep 2010

ahojte baby...tak my mame teplotu,zatial len 37,5st. po odcitani o,5stupna a aj sopliky....a maly je strasne mrzuty uz druhy den,teda cez den este ako tak,ale vecer je to hroza,co dokaze predviest,strasny vreskot.....ale ked mu natriem dasienka,tak sa to skludni,tak neviem,ci mu idu zubky,ci co,lebo dasienka nema ani zacervenale,ani opuchnute 😖 dufam,ze nebude chorucky ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre