Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

certica_3
8. okt 2010

@andrejkaz prepáč nebola som dlhší čas na pc . no my máme homeopatiká od priatelky z nemecka , osanit sa volajú .ale viem že aj u nás existujú ,myslím že to nájdeš aj na modrom koníkovy v nejakej téme , alebo sa popýtaj v homeopatickej lekárni je to vlastne Chamomila . viac neviem pomôcť , joj ešte ich myslím majú v rakúsku

certica_3
8. okt 2010

@andrejkaz prepáč nebola som dlhší čas na pc . no my máme homeopatiká od priatelky z nemecka , osanit sa volajú .ale viem že aj u nás existujú ,myslím že to nájdeš aj na modrom koníkovy v nejakej téme , alebo sa popýtaj v homeopatickej lekárni je to vlastne Chamomila . viac neviem pomôcť , joj ešte ich myslím majú v rakúsku

andrejkaz
8. okt 2010

@certica_3 ahoj.dakujem...citala som aj ja,ze na zubky je dobra chamomila,akurat co sa tyka davkovania,tak vsade je to inak.... 😒

certica_3
8. okt 2010

dievčatá prepáčte že som dvakrát poslal tú istú odpoveď ale som už asi prepracovaná 😀 .celý týždeň som už bez partnera , malá má strašnú nádchu , idú jej aj zúbky ,zle papá , zle spí no proste horor .okrem toho čo som chytila to sa kazilo - kočík kávovar oparená ruka proste šikulka .
prajem všetkým pekný víkend , teším sa z pokroku Vašich detí . my sme boli v poradni 69 cm a 7,8 kg . Alicka lozí na parketách teda ako Meresiev plazom , na koberci štvornožky , stavia sa a už aj chodí popri opore . urobí pápá , začína sa smiať srandičkám ako keby všetkému rozumela, začína piť z pohára / je tým priam posadnutá , ja už začínam piť tak aby ma nevidela /

danteska
8. okt 2010

@certica_3 tak to mas tazke ked si na vsetko sama a este je mala chora.. ☹ ale snad to zvladnes,Alica je teda riadna sikulka 😉

zuzkat1
9. okt 2010

@certica_3 ja viem co je to byt na vsetko sama🙂 ale da sa... moj mm teraz ked studuje tak ho mame len do poctu a casto dojde az ked mala spi a odide ked este spi🙂 a ked je doma len sa uci🙂 moja este nevie take ze papa☹ toto ma dost stve... ona je motoricky uplne ze super...ale nejak sa jej nechce rozpravat☹

zuzkat1
9. okt 2010

@jitta 🙂 peknucka na tej foto

jitta
9. okt 2010

@zuzkat1 děkujem a nebuď smutná, že malá ještě neumí papa, vždy´t je tak moc šokovná a i tohle se naučí 😉
Náš malej taky pořád neleze a jsem s tím smířená, sedí, plazí se, valí sudy, přitahuje se pomaličku do stoje, ale prostě neleze, ale miluje říkanky, takže stále dokola omýláme pár říkanek, nejvíce se mu líbí paci, paci a táto, mámo v komoře je myš 😀 Známe i hodně říkanek z plavání, tak si je pořád přeříkáváme a včera babičce taky zamával.
Adélka se probudila s příšernou rýmou ☹ , tak léčíme,aby mohla v pondělí na mažoretky, snad kapky a vitamíny a vše zabere 😉 Malej zatím v pohodě, ale většinou rýmu taky chytí, tak uvidíme, jak to bude tentokrát.

zuzkat1
9. okt 2010

@jitta no moja nema rada ani riekanky☹ teda ona na ne nema cas... lebo treba nieco obhryzat a trhat a niekam ist.... a u mna je to profesionalna deformacia☹ som specialny pedagog a ateda hladam problem - ze niekde je chyba ked nerozprava☹ tak snad sa do roka zozkeca... dufam

danteska
9. okt 2010

@zuzkat1 moj maly tiez nechce rozpravat..a na riekanky tiez cas nema 😀 😀 sem tam rano vykrikuje mama mamamama a bababa ale potom cely den nic..tak myslim ze je len lenivy..

andrejkaz
9. okt 2010

@zuzkat1
@danteska tak nas maly teda "rozprava" cely den...usta sa mu nezavru 🙂 len ked sme v kociku a kuka von,tak je taky uzasnuty,ze aj rozpravat zabudne 😀 ale lozit nelozi, nesedi....teda chvilu vyrzi aj sam sediet bez opory,ale neposadi sa....a co sa tyka lozenia tak zatial stoji na styroch a nevie ako dalej....ale snad uz na to pride,dufam 😉 ale aj ked nelozi,tak sa prevaluje po celej obyvacke a ked sa nahodou dostane dalej od hraciek,ze na ziadnu nedociahne tak neskutocne vresti 😉
ucim ho aj take ze papa alebo tap tap tapusky,no zatial sa na tom len smeje 😀 obcas zakyva ked sa kukame do zrkala,ale myslim ze to je viac menej nahoda.....
a od vcera skusame serblik,vacsinou na nom mrnci a vypina sa,ale ked sa mi podari ho zaujat a urzat tam tak sa pekne vycika 😉 sice je to tiez len nahoda,ale ja sa aj tak tesim 🙂

zuzkat1
9. okt 2010

@danteska
@andrejkaz moja krici mamamama ked place alebo sa jeduje... a rozpravat rozprava.. stale ale tou jej recou...ja som myslela tak ze nerozprava akoze mama tata papa atd..take tie detske slabiky co by uz mala vediet... dzavoce nonstop🙂
co sa zrkadla tyka tak moja to miluje..podla mna si mysli ze je to ine dietatko a ona tam prileze a pusinkuje zrkadlo🙂 mame take velke od zeme po plafon tak dociahne🙂

andrejkaz
9. okt 2010

@zuzkat1 no ja si myslim ze na take zmysluplne slova typu baba,tata,papa a pod.je este dost casu 🙂 sesterkina dcerka zacala az ked mala rok a pol a dovtedy nic,uplne ticho ani len dzavotanie....kazde babo je ine a myslim si ze to dzavotanie a obcas nejake nahodne mama zatial staci 😉

zuzkat1
9. okt 2010

@andrejkaz no ale ani pa pa este nepovedala... a ako som uz pisala u mna je to deformacia z povolania ze ju tak sledujem🙂

andrejkaz
9. okt 2010

@zuzkat1 chapem....ja som tiez este donedavna riesila psychomotoricky vyvoj mojho maleho 😉 ale uz ma to prestalo bavit,pretoze by som asi skoncila na psychiatri,keby som sa stale znepokojovala tym,ze este nesedi,nelozi a pod.....aj ked asi bude skor chodit ako lozit,len co ma moznost sa o mna zapriet hned sa taha do stoja.....ale moc mu to nedovolim,kedze ho chcem donutit aby sa naucil lozit 😀

zuzkat1
9. okt 2010

@andrejkaz ja uz som pocula aj o detoch ktore vobec nelozili a hned chodili... 🙂 mozno aj tvoj maly bude taky🙂

andrejkaz
9. okt 2010

@zuzkat1 hej aj take su deticky co vobec nelozia....ale podla najnovsich vyskumov,deti co nelozia maju v neskorsom veku ADHD 😒 vraj sa im nevytvoria potrebne spojenia v mozgu,lebo stvornozkovanie je najzlozitejsi pohyb a narocny na koordinaciu.....ale zatial to neriesim,co ma byt bude,moc sa to ovplyvnit neda.....Matej je na zemi od 3ho mesiaca,cez den byval v postielke len ke spinkal a obcas ked som potrebovala povesat pralo a po.,inak je len na zemi a nelozi-a nemam ako ho to naucit 😉

zuzkat1
10. okt 2010

@andrejkaz no vyskumy su jedna vec ale realita druha🙂 nevravim ze to nemoze byt pravda,ale poznam deti ktore nelozili a hned chodili a nic im nie je🙂 myslim tym ze nemaju ADHD a poznam aj dieta co lozilo a ADHD ma... takze asi tak🙂

andrejkaz
10. okt 2010

@zuzkat1 vsak jasne,ja to tak aj beriem 😉 a preto to ani moc neriesim na rozdiel od ludi z mojho okolia 😉 ale obcas aj mna nepadne,ze preco prave to moje dieta nemoze byt ako vacsina (to hlavne vtedy ked uz okolie moc do toho rype 🙂 )

zuzkat1
10. okt 2010

a preco by mal byt ako vacsina?🙂 on chce byt nieco extra 😎

zabatinko
10. okt 2010

Ahojte mozem sa pridat?:D

anawi
10. okt 2010

@andrejkaz ani ja som nelozila ked som bola mala a nic mi nebolo ani nieje 😀 A ani moja mala nevyzera na to ze by isla lozit a vobec to neriesim 😉 Stoji v postielke, ruckuje dookola, robi krociky ale lozit nelozi 🙂 Vsade same vyskumy, kedysi sa nic neskumalo a nikto nic neriesil. A kasli na to co ti hovoria ludia z okolia kazde babo je ine 😉

zaba2707
11. okt 2010

ahojte babulky, ospravedlnujem sa, ze vam sem leziem, ak by ste niektora mala chut pozrite si link a kludne kontaktujte cez IP. dakujem g. pekny den

http://picasaweb.google.sk/g.vanova/NoveVecicky...

lili213
11. okt 2010

Ahojte @zabatinko vitaj. Adam sa naucil davat papa a teraz len kazdenu na ulici kyva 😀

andrejkaz
11. okt 2010

@zabatinko vitaj
@zuzkat1 ved ja som sa uz zmierila s tym, ze chce byt nieco extra 🙂 vcera sme mali rodinnu oslavu a zase tie rady vsetkych ako ho mam cvicit,dat do chodulky,naucit ho postavit sa v postielke a pod...,ale ja to uz neriesim,nech si kazdy povie co chce,uz to dookola nevysvetlujem ze ked bude chciet postavi sa sam 😉
ozaj baby,papaju vase babatka biele jogurty?my sme doteraz zjedli vsetko ale biely jogurt do neho jednoducho nedostanem,po dvoch lyzickach zavre usta a viac ich neotvori 😒

zuzkat1
11. okt 2010

@andrejkaz ja este nedavam jogurt🙂 este ma cas... no aj moja je axtra ale v inych veciach🙂 a chodulka? to co maju za napady? ved to len ublizi... a anco je to dobre? ved ked bude chciet tak sa postavi...podl mna reci typu mal by uz chodit su relevantne ked ma rok a pol a nie teraz (a mnohe deti ani vtedy este nechodia) a lozit tiez ma este cas...zvycajne deti zacinaju okolo 9teho mesiaca a niektore aj mesiac dva neskor...

zuzkat1
11. okt 2010

@zabatinko ahoj🙂

jitta
11. okt 2010

@zabatinko vítej 🙂
@andrejkaz jád ávám bílou sladkou activii a teď už to střídám i s ochucenýma a malýmu chtuná i bílý i ochucený, ale jestli ti malej bílý nechce, tak mu dávej ochucený, vždyť to máš úplně jedno 😀

amisa
11. okt 2010

@andrejkaz uplne suhlasim s nazorom na chodulku zo @zuzkat1 . Ta tvoja myslim ze svokra ci kto to je, je naozaj "uzasna" . Ona bola za inej eery matkou batoliat, asi si to neuvedomuje.
Jogurt davame od kedy sme zacali davat kasicky s umelym mliekom teda klasicke mliecne kase, (tak nam poradila lekarka) davame do toho napriklad mlete ovsene klicky ci nemliecnu 5-zrnnu kasu ci instatnu krupicu a hlavne ovocie a ked nieje tak domaci lekvar (ale trolilinka len). Lebo niektore znacky jej proste nechutia. dame len bio alebo organic. Najradsej ma Bio taky v papierovom kelimku myslim ze hlavne v Bille ho maju. Ale pocula som ze baby davaju kludne aj Activie.
Dnes mala taky mix s figami (cerstvymi) a jablkom a ryzovou krupicou na veceru. Zblajzla to ze az hrce mala za usami.
A na obed mala zajacinku s cestovinami a zeleninou tak jej smakovalo ze som ju musela stopnut aby jej zle nebolo.
Avsak niektore dni do nej ledva par lyziciek dostanem.

andrejkaz
11. okt 2010

@amisa
@zuzkat1 no ved ja tiez chodulku neriesim....mame ju v pivnici (zdedili sme po sesterke) a zapada tam prachom a veru este aj bude🙂
a veru ma nenapadlo pridavat do jogurtu bezmliecnu kasu,ale asi to skusim,lebo som uz kupila vsetky mozne znacky bielych jogurtov a zatial ziaden nemal vyznam,len ked som do toho dala domacu marmeladu,ale to jej tam muselo byt straaaaaaasne vela aby mi to zjedol a to moc nechcem.....tak zajtra skusim pridat kasu a uvidim co to spravi 😉

lili213
12. okt 2010

ahojte 🙂 takze sme po poradni 9620g 75cm 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre