Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

jitta
12. okt 2010

@lili213 krásné míry 😀 😀 😀 😀
My léčíme, malýmu se včera spustila šílená rýma, kterou chytil od Adélky. Byli jsme včera celé odpoledne venku a byl v pohodě a navečer, jak jsme přišli domů najednou se rýma strašlivě spustila a i kašel ☹ ☹ ☹ , tak celý den léčíme, z nosánku teče úplně šíleně, tak stále odsáváme , taky má malej trochu teplotu, ale to může být i k zoubkům, jedničky nahoře má venku, jednu horní dvojku taky a asi se klube ta druhá dvojka,takže mám celý den o zábavu postaráno 😒 Adélka už je lepší, ale stále trochu posmrkává, tak ani nechodí do školky.Tak snad se dáme brzo dokupy a příští týden budou děti fit 😉

zabatinko
12. okt 2010

Ahojte moja Lilus ma 9 mesiacov a mam problem co to do nej dostat..zje mi len troska bananu,nic ine do nej nedam..samozrejme je kojena,ale mliecko jej uz nestaci..mala tu niektora z vas taky problem?
Inak co sa tyka rastu,ma skoro 12kg:DDSnad to vybeha kedze uz sama bezka. 🙂

lili213
12. okt 2010

@zabatinko to ti tak pekne pribera s materskeho mliecka ?

certica_3
12. okt 2010

@zabatinko ak Ti tak priberá iba z kojenia tak to nerieš , proste skúšaj po trošičkách . aj u nás to išlo ťažko po mikroporciách ale teraz je to už docela fajn , po 3 mesiacoch . nakoniec sme zistili že jej nechutili rozmixované veci , doteraz jej tak nechutí ovocie , banán nechce vôbec -len ho občas pridám trošičku tajne . Moja Alica je staršia a váži omnoho menej takže môžeš byť kľudná .
inak dievčatá do repertoáru cirkusových čísiel k pápá a ťuky ťuky a bác bác pribudlo ťap ťap ťapušky . konečne papáme normálnejšie porcie , dnes padla polka flaše hipky cestovinky . soplíky prešli a som šťastná že je mometnálne taká krásna jeseň . dúfam že si ju aj Vy s deťmi užívate .

zabatinko
12. okt 2010

Pravdepodobne z mliecka,bo ona ani cajik ani ziadnu tekutinu nechce,tym padom jej aj do hodiny 2-3x dam cecat..Co sa tyka toho papanie,uz ma aj dr.napoemnula ze musi jest normalnu stravu bo mlieko jej uz nemoze stacit..Tak ja neviem,ale nasilu jej davat nebudem,aby sa jej to nezhnusilo..
Inak my uz vieme dat papa pekne,len namiesto mama mi hovori stale len nana:DA vedia vase deticky uz chodit same?

danteska
12. okt 2010

@zabatinko vitaj 😉 moj maly papa Activiu bielu sladku,milacika,kaše a zeleninu s ooooobroooovskym problemom a bojom..a vsetko len pomixovane..uz som to tu pisala..my sme na UM..takze asi musis skusat a ponukat stale aby papala zeleninu,mäsko..
@lili213 Adamko je valibuk 😉

certica_3
12. okt 2010

@zabatinko joooj to dávaš naozaj veľmi často papať mliečko . preto má asi takú riadnu váhu . určite nedávaj nič čo obsahuje umelé alebo kravské mlieko keď ešte tak veľa kojíš .ale skús čo by jej najviac chutilo a do toho pomaly pridávaj . trebárs do toho banániku pridaj trošku nemliečnej kaše alebo iné ovocie . treba byť trpezlivý , ide to pomaličky .poznám aj takých ktorým to trvalo skoro polroka než si deti zvykli .
Alicka sama nechodí , iba keď sa postaví tak sa posúva popri opore alebo keď ju chytím za ručičky začína robiť krôčiky .nezneužíva ešte ani štornožkovanie , ale s juchaním uteká stále za mnou , má asi radosť z tej rýchlosti 😀

danteska
12. okt 2010

@certica_3 pol roka? ja myslim ze moj maly sa asi nikdy nenaje polievky .. 😀 😀 .. ☹ mam s tym problem 2 tyzdne..aj pred tym bol problem ale aspon papal-ale obcas som mu musela robit kašu sladku..teraz ani s kašou... no ved uvidim ci mu zachuti aj nieco ine..
@zabatinko Sebastian sam tiez nechodi,ale lozi vsade,uplne vsade a vystvera sa aj naschody takze musim byt stale s nim..ked stoji a chytim ho za ruky tak pekne kraca.ale sam nie.to je asi este skoro,neviem..

zabatinko
13. okt 2010

Ahojte,dnes mame za sebou dlhu noc,spali sme dokopy az 3 hodiny co je krasne,pretoze mi nic nespava celu noc.Ma silny atopicky ekzem a cele noci sa mi preskriabe a preplace..
danteska a arasidove chrumky nedavas?Mne spapa par tych chrumiek,to je asi jedno z jej oblubenych:D
certica_3 Uz som skusala dat moje mliecko do stravy,ale nechce mi to,este aj bleeee spravi..Zajtra ideme do poradne,snad nam este nieco dobre poradi a nie tie veelke doktorske reci 😒
Inak co sa tyka toho chodenia,aj suseda pozerala s otvorenou hubou,bo mala nieze chodi ale doslova uteka!A to mi ani raz nebola v bezke.Idem dat foto do albumu,ak to budem vediet 🙂

zuzkat1
13. okt 2010

@zabatinko arasidove chrumky? no neviem nie je na to este malicka? mne povedala dr ze arasidy su velmi velmi silny alergen... a este ked mate ten ekzem...
inak moja spava tiez zle, nic jej nie je, ale budi sa aj 6x za noc... ale posledne dni spi ...zobudi sa raz ale sme hore vyse hodinu a pol...chce sa hrat...
co sa papania tyka moja zje par lyziciek a hotovo a moja dr povedala ze je to OK,lebo do roka je hlavne mlieko a to ostatne ma ochutnavat aspon aby si zvykala na nove chute, takze ja neriesim,ked nechce nenutim... a su dni kedy ani neje obed a iba ju nakojim... v nedelu mala presne 8kil😀

anawi
13. okt 2010

@zabatinko vitaj 🙂 no tak to mate peknu vahu a to ti uz sama chodi? teda to je sikulka 😉 Tiez papame activiu bielu sladku, vcera som jej kupila aj ochutene tak vyskusam aj to 🙂 Ona zboznuje jogurt, keby som ju nezastavila zje hadam aj styri 😀 Obed (masko, zelenina) tiez mixovane inak nezje a zacal problem s papanim ovocia 😒 Ledva do nej nieco natlacim a to jej doteraz ovocie chutilo.

zuzkat1
13. okt 2010

baby mozem sa opytat do kedy budete mixovat? ja nemixujem,ale vidim ze vy hej...kamoska ma teraz problem, lebo tiez same mixovane davala a maly teraz nechce zut☹ a teraz nevie co s nim,lebo uz by aml aj sam pozut to jedlo a on nechce ine len mixovane....a to uz mal rok...

zabatinko
13. okt 2010

Praveze arasidove chrumky jej nezhorsuju ekzem,to skor ked ja zjem cokoladu.A aj zname co maju deti omnoho mladsie,papaju arasidove,,tak ja nevem..Takze nebudem chvilu riesit to jedlo,pockam par dni a skusim znova.Inak mne ked mala 5,6 mesiacov spapala co to..teda aspon skusila..a teraz ani to,neviem kde je chyba,,ale ras bola u svokry na 10 minut a svokor dzgal do nej fasirku,tak asi odvtedy sa jej zhnusilo jedlo..

zuzkat1
13. okt 2010

@zabatinko fasirku? moja okolo fasirky este ani nesla🙂 my papame len zeleninu zatial, ovocie, masko, a castoviny zltko , ryzu a obcas daky rozok v kociku si pozuzle🙂 a sem tam sunarku keksik... to je vsetko...a jasne ziadna sol a korenie a cukor... a ako atopicka nema mat nejaku specialnu dietu? ja neviem nevyznam sa v tom,len sa pytam...
inak teraz pozeram aka je velka🙂 pekna vaha... a uz sama chodi? sikovna? moja este len za ruky par krokov...

lili213
13. okt 2010

@zabatinko krasnu mas sikulku. 🙂 Adam este sam tiez nechodi a pochybujem, ze aj tak skoro bude 😀, lezie, sam sa postavi, chodi okolo nabytku, ked ho drzim za ruky tak kraca, ale nedostupuje pekne na nozicky. Papame skoro vsetko, my sme na UM a to mu davam len vecer a rano. Myslim, ze by si to nemala nejako riesit, pekne ti pribera a postupne jej davaj skusat rozne chute, nemusi toho zjest vela. Ako casto ju kojis ?
@zuzkat1 ja mu mixujem len nieco ak mu davam zeleninu s cestovinou tak zeleninu pomixujem a cestovinu nakrajam na male kusky, atd. ak na vsetko na velke kusky tak to nevie prehltat. Davam mu aj piskoty, banan nakrajane na 1 cm do misky a pekne si vybera a papa s tym nema problem.

zuzkat1
13. okt 2010

@lili213 vidis a kamoskin ma a moja tiez pritom jej nemixujem vobec... ona ma rada kusky lenze ked jej dam banan tak ona ho nepozuje ale v celosti hlce☹ a to sa potom dusi... takze neviem ako ju naucit hryzt a kamoska ta ma este vacsi problem lebo jej maly ani do pusy nechce pomaly vziat take co nie je mixovane...

lili213
13. okt 2010

@zuzkat1 tak Adam ma len 1 zub tak velmi toho nepohryzie, nepomixovane tiez zje, ale nie vela max. 100 ml, ked deti nemaju stolicky tak nevedia prezuvat a to im robi problem.

zabatinko
13. okt 2010

Dakujem,sama sa spustila ke mala 7 aj 14 dni..Cize strasne skoro.A co sa tyka toho ekzemu,mam jej skusat vsetko a pozorovat z coho sa jej zvyrazni ekzem,bo do hodiny jej to pekne ukaze..A ked nic,tak moze.
A banan jej nemixujem,ani nemrvim,sama si odhryzne a zuje,,Uz mame 4 zuby:D

danteska
13. okt 2010

@zabatinko no arasidove chrumky by som nedavala...orechy vseobecne su alergeny a je na to asi este mala dost...skor by som davala tie kukuricne..mlieko davam aj ja len rano a vecer ako lili213..

zabatinko
13. okt 2010

To som pocula,teda ich nemam davat este?A odkedy potom?Kukuricne mi nechce nejak..A nieje to malo davat mlieko len rano a vecer?Sa mi to zda strasne malo.

lili213
13. okt 2010

@zabatinko na desiatu dostane jogurt a olovrant mliecnu kasu tak ma mliecneho az- az. 🙂

zuzkat1
13. okt 2010

@lili213 no moja ma zubov 6 ale nejak nechce ani dasienkami potlacit... a moja zje aj z toho co jej chuti max 40ml😀

@zabatinko ked kojis tak koj kedy mala chce...moja nepije este ani vodu ani caj...kojim kedy ona chce..aj po jedle zapija mliekom🙂

zabatinko
13. okt 2010

ved ano kojim ako sa da a chcem minimalne dva roky ak sa bude dat.lili213- mne sa to zda 2x mlieko straaaasne malo,aj ked papa mliecne vyrobky 😉 Baby a kedy sa chystate s malymi k zubarovi??

anawi
13. okt 2010

@zabatinko aj my mame 2x mlieko za den, ale sme na UM a to je ine ako ked kojis. A ako pisala @lili213 jogurty a mliecna kasa tam je mlieka dost 😉 ja zubara este neriesim kedze nemame este ani jeden zubok 😉

lili213
13. okt 2010

@zabatinko ako pise anawi je to ine ak je dieta na UM, tak ti pekne pribera s tvojho mliecka, tak len jej daj 🙂 , ja ked som kojila prve 2 mesiace priberal a potom uz nepribral nic, len mal menej 😒 . Zubara zatial neriesim, opytam sa svojej zubarky, kedy treba.

certica_3
13. okt 2010

@lili213 ak je dieťa intenzívne kojené nemá sa mu dávať do 1 roku vôbec UM ani kravské žaidne mliečne kaše , žiadne jogurty. u nekojených detí je to samozrejme iné
@zabatinko chrumky arašídové v žiadnom prípade , ak nechce kukuričné , skús ryžové alebo pohánkové - dostaneš v kútiku zdravej stravy v Jednote . najväčšie alergény sú orechy , med , čokoláda ,kakao, citrusové plody , ryby . to platí samozrejme pre malej jedlo , čo vadí malej keď zješ Ty je veľmi individuálne .
kojiť môžeš kľudne aj viac ako na obed aj večer . moja malá zje samozrejme najviac vtedy ale kojím ju aj cez deň ak si to vyžiada , bez toho aby som sa cítila ako jej otrok . je to pravidelný prísun tekutín / v lete to bolo super / , teraz je to dôležité a j s príchodom chorôb , bude malá odolnejšia . moja trebárs keď je na obed veľmi unavená tak nechce jesť , nakojím ju a obed jej dám až keď sa vyspí a som úspešnejšia . netreba nútiť , len hľadať na čo sa chytí a s tým začať . inak mne tiež nepomohlo MM do jedla , ak ho nechcela nič nezabralo / u nás to bola tá prvá čistá mrkvy , blueee/. ak pošleš mailovú adresu pošlem Ti rozpis vhodností jedál z internetu som to stiahla . uvidíš kojenia je tam dosť . 😉

danteska
13. okt 2010

@zabatinko aj moj maly papa jogurty na desiatu,na olovrant kašu,alebo krupicu mu varim.z UM..ale arasidove chrumky ma ani nenapadlo davat..chrumky k zivotu a svojmu vyvoju nepotrebuje,musi jest v prvom rade zeleninu a mäso..my sme na UM,takze jogurty davam,aj kaše,tie zboznuje..a v kaši je mlieko tiez..a ked mu uvarim krupicu z UM tak aj tam ma mlieko.ako pisala certica_3 to su vsetko alergeny,deti to nemaju jest,nemozes prihliadat len na to ze jej to nezhorsi ekzem..

zabatinko
14. okt 2010

Samozrejme,uz som zistila co jej zhorsuje ekzem a dnes som naopak zistila ze olej z matjesov ked som ju potrela,krasne jej to vyhladilo pokozku,co je kraaaaaaaaasa,kedze sme uz vyskusali 25 masti a ziadna este nezabrala. ☹ Uz sa mi chytila na sunku,zjedla dve koliecka co je tiez super:DTakze dufam ze pomaly zacne papavat.
Inak ja kojim aj 25x do dna,kedze mala je moc hyperktivna,napije sa troska a o 5 minut uz krici od hladu 🙂 Dnesna noc bola katastrofalna,ak sme spali 2 hodky to je asi moc..
Inak neskusali ste niektora materske mlieko vypit?Bo ja neviem co som zac,ale mne strasne chuti svoje mlieko,doslova az bazim 🙂

lili213
14. okt 2010

@zabatinko no ja som ochutnala 2 kvapky, ale uz viac chutnat nemusim 😀

zabatinko
14. okt 2010

lili tak potom nevies o co prichadzas 🙂 Ja si denne aj deci dam,strasne mi chuti 🙂 Inak akurat sme dosli z poradne,doktorka bola udivena ze lilus uz sama chodi,tak ju taaaaak navychvalovala 😀 Takze mame 12120g:D
Inak kupila som malej taku silikonovu kefku na zubky,nepouzivate to???

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre