Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

jajita
8. nov 2010

ahojte, nevite nahodou jeslti je tu nejaka maminka z Ostravy?

jitta
8. nov 2010

Ahojky, tak se zase hlásíme, dneska proběhla poslední kontrola s Adélkou na očním, bylo to jen pro jistotu. Takže vše v pořádku a Adélka už je zase ve školce. 😀
Přes poledne jsem byla s malým venku, bylo docela fajn, jen je zataženo 😒 odpoledne má adélka mažoretky a pavlíček má zítra plavání, máme ještě jednu hodinu nahrazovat a taky máme jet ve čtvrtek na poradnu a a na plavání co máme normálně, takže máme stále co dělat 😉

amisa
8. nov 2010

@jitta super uz ste teda vporiadku
mi sme dnes boli na preventivke..9100g a 77cm. uz prejde Veronika bez pomoci aj pol bytu .. taka nasa duracelka. Len sme posledne dve noci vela nenaspali. No uvidime co bude tuto, skusim jej dat nieco od bolesti..asi sa nam tlacia dalsie zubky. skoda ze je nanic pocasie, niekde musime vypadnut, aby sme sa doma nenudili.

danteska
8. nov 2010

@jitta pekna fotecka s malym 🙂)to je dobre ze Adelka je v poriadku 😉
@amisa nas maly ma baterky dobite velmi rychlo,vsade preruckuje,niekedy zabudne ze sa nedrzi ale sam neprejde este.mozo zubky,my mame nejake hnacky,je mozne ze tiez zubky..

jitta
8. nov 2010

@amisa
@danteska
malej zatím ještě nestojí, jen když ho mám na klíně, tak se začne sápat do stoje,ale sám by se ještě neudržel, zatím jen leze, sice né klasicky po 4, ale plazí se tak zvláštně, ale doleze si už všude kam potřebuje. teď má novou zálibu, když ho nechám samotnýho v pokoji a jdu třeba omýt Adélku, tak si vleze ke dveřím a zavře je, ale leží u nich, takže já se k němu nemůžu dostat 😀 😀 😀 tak se vždycky snažím aspoň trochu dveře otevřít a pak se tam adélka protáhne a odsune ho pryč 😉 😉

danteska
8. nov 2010

@jitta 🙂 🙂 otvaranie a zatvaranie dveri aj u nas boduje,a straaaaasne rad sa schovava,vsade a musim ho akoze hladat.mame doma krb a potrebovala som ist trocha dreva do kosa nabrat a maly sa pekne postavil k dveram co idu na terasu a nechcel ma pustit,zabava ohromna,tak som musela ist naokolo dovnutra,este ze vchodove dvere zamknute neboli... 😀 😀 to sa stalo asi 3 tyzdne dozadu.sranda na co vsetko ti drobci nepridu 😉

lili213
10. nov 2010

ahojte Adamko tiez este sam nechodi, len popri nabytku a vozickom o ktory sa opiera. Mlieko stale odmieta. @jitta @danteska to mate vymyselnikov 🙂 , maly sa neschovava, on radsej vyhadzuje skrine, komody a vylieza na vsetko co sa da.

danteska
10. nov 2010

@lili213 vobec nechce mliecko? hm.. ☹ snad sa to zlepsi..Sebastian je vymyselnik..dnes sa pozabudol 2x a spravil 4-5 krokov sam.uz vymysla a skusa co moze.aj on vyhadzoval skrine tak som urobila opatrenia a poviazala klucky,zatarasila schody a zatarasila fotelkami pristup ku krbu 😀 inak je neustrazitelny 🙂

jitta
11. nov 2010

Ahojky, my se hlásíme po poradně, 😀
@amisa malej má stejně jako veronika 9.100 g , a je malinko měnší, má 75 cm, ale to měření nebylo moc přesné, malej se nechtěl nechat natáhnout, natož vydržet chvilku ležet na zádech 😀 😀 😀

lili213
11. nov 2010

@danteska asi hodinu trva pokial vypije 200 ml mlieka, uz nevladzem ho nutit musim zavolat dr. ako na to 😠 , My mame tiez vsetko zatarasene, aby sa nikam nedostal, len skrine mam zasuvacie tak sa s tym neda nic robit.

danteska
11. nov 2010

@jitta ja maleho meriam ked zaspi-vystriem mu nozicky a odmeriam,inak sa neda 😉
@lili213 my sme mali tiez take obdobie,ale preslo to po par dnoch..takto dlho to netrvalo..neskusala si zmenit mlieko?

amisa
12. nov 2010

baby zle je idu nam horne jednotky uz su skoro vonku ale je to brutalita..hnacky..reve od bolesti ,je zla hadze sa o zem.. chuda moje. Ale ked ju nieco zaujme tak je klud na chvilku. Idu oba zuby naraz. Kolko to moze trvat? Davam na noc utlmovaky, cez den gelik a zuzladla (najlepsi je studeny kalerab). Dnes aspon konecne nieco zjedla. Vcera len troska mrkvy , zltok a jednu piskotu, inak len mliecko.

jitta
12. nov 2010

@amisa abych řekla pravdu,ani nevím,jak dlouho trvalo,než se malýmu horní 1 proklubaly, ale pár dní to bylo určitě.
Jinak já mám teď o zábavu postaráno, Adélka tady má na noc kamaráda ze školky 😀 😀 😀 je přímo od nás z vesnice a hodně spolu kamarádí, teď mají animáček na barrandově a pak hnedka šupky do postele 😉 😉

certica_3
12. nov 2010

@amisa nám idú tiež dva zúbky naraz horná 1a 2 na ľavej strane .našťastie hnačky nemáme ale nervózna je malá riadne .pôvodne nám išli von naraz tri zuby ale jednička na druhej strane už je vonku . trvá nám to už ale asi 2-3 týždne , čo Ťa asi nepoteším .ale možno u Vás to bude inak .
čítam aké sú tie Vaše deti šikovné a veľké . to tá naša s tými 71 cm a 8,12 kg je drobec . zatiaľ chodí sama iba s krabicou s hračkami na kolečkách alebo prejde popri skrini či stole , proste s oporou . ale pustí sa občas a stojí ,ale iba chvilinku.no a dvere to je tiež obľúbená zábava akurát že ona sa nan tom nebaví , zabuchne sa a začne plakať .pekný víkend

danteska
12. nov 2010

@amisa 😉 😉 chuda male...no moze to trvat aj 2-3 tyzdne ako pise certica_3.. maly bol tiez dost protivny ked mu isli.. davala som gelik a Brufen sirup..

danteska
12. nov 2010

neviete co je so zuzkat ? dlho sa neukazala..

lili213
12. nov 2010

@danteska skusala som uz asi vsetky mlieka, ale so vsetkych chcel len Sunar a uz aj ten odmieta. Nam zuby nejako nechcu vychadzat stale ma len ten 1.

danteska
12. nov 2010

@lili213 hm..tak neviem...bud len mat trpezlivost a vydrzat alebo netusim... ☹

danteska
13. nov 2010

tak my sme dnes spali az do 8:05 od vecer 20:00 😉 cez den len 12:30-13:45 inak viac nie,som nechapala.. a vecer maly zaspal ako Šipova Ruženka 😉 na to ako málo spal bol velmi dobry..pekny vecer 🙂

jitta
14. nov 2010

@danteska tak to ti malej móóóóoć pěkně spinkal 😉 😉 😉 to u nás nehrozí,ale taky to není úplně nejhorší a přez den spí celkem pěkně, dopoledne většinou spí jednu až dvě hodiny a odpoledne si pak dá ještě tak půl až hodinku 🙂
Jinak je u nás nádherné 😀 😀 😀 slunečné počasí . Na oběd jsme šli k panímámě, tak jmse dopoledne mohli vklidu strávit venku 😉 Za chvíli si malej dá oběd a půjdeme zase ven, ať si užiejem sluníčka

nella1
14. nov 2010

ahojte maminky ako to vlastne je? ja mam uz normalne okno 😀 ked som prechadzala z materskej na rodicovsky automaticky som prihlasena na dochodkove? ked som bola na materskej tak som sa prihlasila aby mi to platil stat ale ako som presla na rodicovsky tak uz normalne neviem ci mi to pokracuje alebo to musim obnovit....ja si uz fakt nepamatam ako som to sparvila uff 😀

zazalienka
14. nov 2010

Ahojte, zamiešam sa🙂

@nella1 no musíš sa prihlásiť registračným listom na soc.poisťovni dňom, odkedy poberáš rodičák (ja som na to tiež zabudla a prišla mi výzva, aby som sa dostavila) Takže asi si to tiež neurobila. Potom Ťa prihlásia odo dňa kedy tam prídeš, spätne nie.

nella1
14. nov 2010

@zazalienka cize ked som prechadzala na rodicak z materskej tiez som to mala znova urobit?????ked som sla na matersku tak som sa zahlasovala cize to nejde automaticky ze po materskej ti to pokracuje? ale musis si to znova zahlasit?ach ja mam fakt okno 😠

zazalienka
14. nov 2010

Ano, ja som tiež bola prekvapená, keď mi prišlo predvolanie, že sa mám dostaviť. Takže som tam šla a vyplnila registračný list, len teda sa to nedá spätne, až odo dňa kedy som tam bola. Ja mám rodičák od 1.7., ale bola som tam až v septembri tuším. Takže treba tam ísť čo najskôr to vyplniť a podpísať.

nella1
14. nov 2010

@zazalienka oky dakujem zajtra letiiim...pekny vecer 😉

zazalienka
14. nov 2010

nápodobne🙂 pekný večer

danteska
14. nov 2010

ja si uz ani nepamätam ci som nieco podpisovala..ale asi nie..to treba ist na UP si pytat ten registracny list?

danteska
14. nov 2010

sorry,teraz citam ze na socialnej poistovni..ale upozornenie mi nedoslo..len ktovie ci by ho aj poslali 😒

amisa
15. nov 2010

baby dbre ze pisete mne to vobec nedoslo..uzaj to idem vybavovat..sakra preco na to neupozornili.

danteska
15. nov 2010

dnes som bola na socialnom s tym ze si uz nepamätam ci som nejaky registracny list podpisovala a baba na mna ze to sa ale treba aj informovat a ja reku no to je pravda ale pri narodeni dietata je toooolko papierov ze ja naozaj netusim co vsetko treba.tak pozrela do systemu a ze som prihlasena pekne od januara a ked prechadzam na rodicak tak sa netreba nikde znova nahlasovat..takze som prihlasena stale od 25.1.2010,stat plati dochodkove poistenie co co to je a nic sa nemeni ani pri prechode na rodicak..tak neviem.. 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre