Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

zazalienka
15. nov 2010

@danteska a prečo od 25.1. ? až po narodení malého si sa bola prihlásiť? ja som na materskej bola prihlásená od 17.12.2009. Tak to nechápem. no a od 1.7. som na rodičáku s tým že ma tam predvolali lebo som si nesplnila ohlasovaciu povinnosť 😎

amisa
15. nov 2010

no ja som teda jelen.. skusim tam zavolat

danteska
15. nov 2010

@zazalienka no ja neviem..od 1.11.som bola PN,od 1.12.materska..dovtedy som robila,a viem ze 25.1.som tam niesla papiere na prihlasenie maleho..a baba mi dnes povedala ze som v systeme.ale ja som sa bola hlavne pytat ci za mna stat plati dochodkove ked som presla z materskej na rodicovsku..a ona ze: ano,mam vas tu od 25.1. stale,nic netreba prihlasovat. Takze to beriem tak ze aj dovtedy som bola,len ja som sa pytala hlavne na to co si tu pisala ci musim este nejaky papier podpisat a registrovat sa po materskej..no ale maju tam bordel lebo sa ma pytala ci mi bola vyplacana materska-ja ze ano,aj z DNP aj normalne a ona ze jej to tam vobec neukazuje 😝 co k tomu dodat-aspon ze peniaze mi chodili nacas.. 😀 😀 ked som pracovala,aj bola PN tak to bolo urcite platene.aj co mam 2 pilier tak peniaze tam odchadzaju..to som si kontrolovala..

danteska
15. nov 2010

@amisa aj ja..to je ako s detskymi lekarmi-vsade Ti povedia nieco ine..

certica_3
16. nov 2010

no keď som pred tými 22 rokmi /skoro už 23/ mala syna Jakuba bolo to všetko jednoduchšie ,proste socík .teraz ma priateľky upozorňovali na ten horor čo ma čaká . dúfam že na tej sociálnej teda to dôchodkové platia ďalej , skúsim tam možno skočiť . tolko po úradoch chodiť to je super , najhoršie to bolo hneď po pôrode , ešte že pomohol tato . za to by si štát zaslúžil nobelovku . mohli by to umožniť aspoň cez internet .

amisa
17. nov 2010

@certica_3 suhlasim internet by to vyriesil.. preco niesu prepojeny medzi sebou , preco nieije centralny elektronicky register atd. proste asi ako za sociku 😖

danteska
17. nov 2010

@amisa lebo v tomto state je bordel a chaos.. 😖

amisa
18. nov 2010

@danteska som sa pytala mamky ze ako to bolo pred 30-timi rokmi a ze vraj nemusela nic vybavovat.. vsetko vybavovali zamestanvatelia.. no tak asi toto je novodoby vymysel..
dnes je nizky tlak a mala zaspala doobeda velmi skoro..ako vo vaticke bez jedneho mrnknutia.. sme u babicky na dovolenke :0) tak lenosime vsetci

nella1
19. nov 2010

maminky aky chcete najvacsi vekovy rozdiel medzi drobcami? my uvazujeme uz o druhom... 😅 🙂

amisa
19. nov 2010

@nella1 aj mi 🙂 tak bududci rok uz to chceme skusit..

certica_3
19. nov 2010

@nella1 ja som nič neplánovala a vidíte ako som dopadla 22 rokov 😀

aurra
19. nov 2010

@nella1 aj my sme uvazovali a mozno sa zadarilo, nie je to este iste, cakame na srdiecko

hanus177
19. nov 2010

Aj my už uvažujeme o druhom
A ak bude také zlaté ako naša Baboka, tak aj dvojičky 😀

danteska
19. nov 2010

@aurra jeeeej gratulujem 🙂
@hanus177 tak to potom ano...ja zatial ani neuvazujem..nie ze by bol maly zly,ale az teraz ostal trosicku samostatnejsi,ale len trosku..ked varim tak mi visi na teplakoch 😀 😀 takze musim byt stale s nim..
@amisa
@nella1 obdivujem take maminy ktore maju deti kratko po sebe 😉 ja uvazujem ze pockam este 2-3 roky... ale to som ja,neviem co na to moj muz 😀 😀

nella1
19. nov 2010

@aurra gratulujeeem.... 🙂 potom mozme popisat spolu ak sa aj nam v bliz. buducnosti zadarii ... 🙂

nella1
19. nov 2010

@danteska he he ani nehovor aj nasa malinka cupita vsade za nami 😀 chyti za nozku a kuka ako havko a pyta sa hore chce mat prehlad o vsetkom 😀 tusim vsetky drobce maju podobne tahy 😀 no u ma by sa asi nedalo cakat 2-3rocky nakolko mam uz skoro 32r. uz to radsej chcem mat za sebou.. predsa rocky mi pribudaju..

jitta
20. nov 2010

@aurra gratulujeme 😀
My máme mezi dětmi skoro 4 roky, je to dost,ale nelituju, adélka byla strašně uplakané miminko a já se bála, že kdyby bylo druhé taky takové nezvládla bych to. Takhle mě to vyhovuje, Adélka už je hodně samostatná a je to pro mě velká pomoc 😉
Jinka se nám podařilo odbourat noční kojení, hurrrrrráááá 😉 😉 malej ani moc nepil, jen se mu tak dobře usínalo, když se vzbudil.A já byla už hodně unavená. A jak jsme zrušili noční kojení, mnohem lépe spí, jen třeba 2x za noc mu dám dudlík, když se vzbudí a spí dál 😉 A ráno kojíme mezi 6-7. Dneska se nakojil v 6 a sám v postýlce usnul ještě do 7.15 takže paráda 😀

aurra
20. nov 2010

@nella1 ano, to by bolo super, vymienat si nazory pri tak malych dvoch detom, moj manzel nechce dieta po 40tke, tak preto sme chceli este jedno babo hned
este neni nic iste, az 1.12 ci bude srdiecko,pri mojom skore 1:4 nieje naozaj nic iste,

danteska
20. nov 2010

@jitta zo toho mam tiez obavy..maly bol uplakany,koliky maval,potom zuby...teraz je to uz fakt dobre a ja si to az teraz nejak uzivam..dovtedy som sa bala kazdej noci a dna,obavy aky bude..a bojim sa ze ak by druhe dieťa bolo take iste tak by to bolo na mna moc..medzi mnou a bratom je 5,5 roka a je to v pohode..
@nella1 ja budem mat vo februari tiez 32...no ale ved uvidime..mozno Sebastian bude taaaaky zlaty teraz ze zmenim nazor 😀 ale momentalne zariadujeme byt,chystame sa stahovat atd..treba dat narv to doporiadku a potom mozme riesit druheho potomka..snad to pojde tak hladko ako pri prvom....

danteska
20. nov 2010

@jitta to je super ze sa viac vyspite,nech to malemu vydrzi 😉

jitta
21. nov 2010

@danteska děkujem, super to je, sice se malej sem tam vzbudí,ale už nevyžaduje k nám do postele a hned dej prso, takže je to pro mně velká úleva 😉 😉 A až se přestěhujete, tak třeba opravdu zatoužíš po druhém miminku, musím říct, že u nás platilo, že když první mimčo bylo úplakané, tak druhé je naprosto zlaté 😀 😀 A taky je to určitě tím, že u druhýho už je člověk zkušenější a na spoustu věcí nahlíží jinak, něž když měl první miminko 😀 😀Aspoň u mě to tak je, už nejsem ze všeho tak vystrašená a dovolím věci, které u prvního mimča bych nedovolila a všechno tak moc neřeším, ale tak už to chodí 😉

danteska
21. nov 2010

@jitta to si aj ja myslim ze pri prvom je zena oplasena..teda ja som bola urcite...ked mi niekto spomenul koliky,Sab Simplex tak som len čumela ze a to je co?? ked som sa pytala co treba babatku-lieh-a to naco? 😀 😀 takze toto vsetko a na kopu inych veci by som bola pripravena a urcite by som sa vedela pripravit.ale vravim-najprv stahovanie..ja druhe babo chcem,ale to musi aj moj muz chciet..jemu staci zatial Sebastian..ale tak snad ho spracujem..ked nie tak ho znasilnim 😀 😀 😀 😀

jitta
22. nov 2010

@danteska znásilníš 😀 😀 😀 😀
Můj manžel taky říká, že na Pavlíčka jsem ho znásilnila,ale tak nevránil se, tak proč ne 😉 😉 😉
Ale u nás to bylo rozhodování spíš kvůli financím, protože manžel má z prvního manželství dvě dcery, 15,16 let, tak proto, ale nakonec je š%tastnej, že po třech dcerách má konenčně pokračovatele rodu 😀 😀 😀

Za chvilku jedu s Adélkou na preventivku k zubařce a vůůůůůbec se mi tam nechce, zubaře fakt nemusím, a to jsem naposledy byla ještě s malým v bříšku loni v listopadu. To byl krásný čas.... miminko v bříšku, docela mě mrzí, že už ten pocit nezažiju, že už nebudu těhotná.

amisa
22. nov 2010

@aurra gratulujem a drzim palce.
mala si vcera nabyla celo o zarubnu nastatsie si ho neroztala uplne ani nekrvacala ale ten srama hrca co nastali potom si zas o tolicku z druhej strany.. ako chodi je to dost napinave..chce co najrychlejsie ale este ju to kive na vsetky strany. Ked si buchla o zarubnu ..to utekala s mojimy nohavickami s pracky v rue a rozbehla sa aby som jej ich nezobrala bola som tak krok za nou a nestihla som ju zachytit..baby zaludok ma bolel este pol dna z nervou. Zas ma hnacku a je v noci umrncana.. no zuby ziadne nove vonku.
@jitta i ja tak som ho znasilnila na bambulku nasu ale protestoval az potom 🙂

danteska
22. nov 2010

@amisa aj Sebastian ma hnacky..vcera bol cez den 3x vo vani,inak sa nedalo 😀 mam pocit ze sa mu prerezava vrchna dvojka.ale do pusy si pozriet neda,tak iba sledujem ked sa smeje ci tam cosi nie je 😝
@jitta daj potom navod ako treba chlapa znasilnit na druhe mimi 😒

danteska
22. nov 2010

@amisa aj Sebastian ma hnacky..vcera bol cez den 3x vo vani,inak sa nedalo 😀 mam pocit ze sa mu prerezava vrchna dvojka.ale do pusy si pozriet neda,tak iba sledujem ked sa smeje ci tam cosi nie je 😝
@jitta daj potom navod ako treba chlapa znasilnit na druhe mimi 😉

aurra
23. nov 2010

tesime sa na Vianoce, prve s Ellinkou

jitta
23. nov 2010

@aurra krásná fotka 😀 😀 😀 😀

certica_3
23. nov 2010

@aurra naozaj krásny ježiškov pomocníček . No a na tie ďalšie Vianoce bude asi zase o dalšieho pomocníčka viac , držím palce

amisa
23. nov 2010

@aurra krraaasna babika, vyzera ze to je riadna sibalka, podla toho usmevu 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre