Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

aurra
8. apr 2011

@zuzkat1 tak to bude asi to posledne zakladne, my sme mali ist vcera, ale nedam ju tak skoro, 6t sme sa nemohli zbavit kasla, a teraz ma nadchu, tak urcite zatial nedam, ale potom tiez neviem

zuzkat1
8. apr 2011

@aurra no moja este nebola vobec chora teda po tejto stranke vsetko OK, ale teda ja sa bojim tych vedlajsich ucinkov

aurra
8. apr 2011

@zuzkat1 tak to aj ja bojim vedlajsich ucinkov, zatial sme vsetky ockovania zvladli v pohode, aj zubky,

zuzkat1
8. apr 2011

@aurra ale ja sa nebojim teploty, ci vyrazok...ale cukrovky, prudkych alergii a autizmu

aurra
8. apr 2011

@zuzkat1 no teda, to az tak? teraz fakt neviem co robit, ja som rozhodnuta nedat ziadne nepovinne, ale toto, fuuu

zuzkat1
8. apr 2011

@aurra no nepovinne neriesim.. to u mna nie je otazka ci dat... je nad slnko jasnejsie ze nie..

aurra
8. apr 2011

@zuzkat1 ja som rozmyslala nad zltackou, ale uz tiez neriesim, nedam nic navyse,

ivv
8. apr 2011

@zuzkat1 my MMR nejdeme dat. chvilu som pochybovala ci robim dobre, hlavne preto, ze dost cestujeme, ale dost som si o ockovani precitala, aj mimo protivakcinacnych webov.. navyse aj v rodine sa nam nedavno vyskytla udalost, ktora ma zabrzdila uz uplne.. tyka sa to dospeleho a TBC..

zuzkat1
8. apr 2011

@ivv a mas dr ktore je v tomto na vasej strane? lebo nasa je velka zastankyna ockovania

ivv
8. apr 2011

@zuzkat1 nasa povedala, ze je to na nas, ze ona to musi respektovat.. my sme totiz vzdy ockovali hexu aj prevenar osobitne, nikdy nie naraz.. takze ona vedela ze sa tejto budem bat. potom som si nieco precitala a spytala sa jej, ze co je to za vakcinu a ona mi rovno povedala, ak zacnete citat, tak ockovat nedate.. ale mi aj povedala (to akoze mam byt rada ze som u nej) ze pani Dr. odvedla takychto nespratnikov vyzve aby si hladali inu pediatricku 😖. no ale ved uvidime aka bude realna reakcia.. potom napisem 🙂 ..

zuzkat1
8. apr 2011

@ivv kedy ides? ja idem 20teho... no ona tiez ze to bude respektovat..ja len nechcem aby to osobitne hlasila uradom... jasne ze v karte to mat bude... inak co uvedies ako dovod? lebo to sa tiez pise do karty

ivv
8. apr 2011

@zuzkat1 no ja mam Dr. zavolat po velkej noci.. takze termin este nemame. a vies.. mne je jedno, nech si ma aj nahlasi, ak je to jej povinnost.. 😝. a dovod? hm.. to musim este nastudovat.. ale najviac sa mi pozdava z nabozenskych dovodov .. uz aj po precitani jednej stranky (nie antivakcinacnej)ako "pestovali" tie virusy 😖. a moje presvedcenie mi predsa nemozu zobrat 😉

zuzkat1
8. apr 2011

@ivv praveze to nie je jej povinnost ale rady to robia... a len tak medzi nami je to naozaj tvoje presvedcenie? lebo moje nie, ale tiez nad tym uvazujem ze to pouzijem 😅

ivv
8. apr 2011

@zuzkat1 no primarne nechcem pchat do malej nieco co jej moze sposobit trvale poskodenie, stve ma ze sa vsetci tvaria ze my rodicia co to odmietame sme totalne mimo a nakoniec pride aj ta cast, kde by mali dat do tela mojej dcery nieco co bolo vypestovane na bunkach potrateneho plodu (umyselne a planovane).. je to sice "az" na tretom mieste, ale kedze som veriaca, tak to povazujem za ten akuratny dovod pre urady 😉

alikaa
8. apr 2011

@zuzkat1 citala som tvoju temu co si nedavno otvorila a ja tiez rozmyslam, ze nedam, resp. chcela by som samostatne, jednozlozkovo, tak ako nas davnejsie ockovali, ale vraj sa to na SR neda. Takze mam dilemu. Ja som prekonala mumps aj osypky a som tu ziva a zdrava. Radsej nech to moje dieta prekona, ved mame uz na to lieky ako aby bol dozivotne postihnuty.
Ale na druhej strane sa obavam, ci nebude mat problem so skolkou, co by som potom urobila ked mi ho nikam nebudu chciet zobrat, neviem.

danteska
8. apr 2011

@zuzkat1 no nejake povinne ockovanie je do rucicky v 15 tom mesiaci..neviem ci je to MMR..tiez som nad tym uvazovala...ale uvazovala som aj nad ockovanim proti kliestom..teda proti encefalitide a borelioze...chcem sa na to popytat...
@andu1
@amisa baby moc vam drzim palxce aby ste vsetko super zvladli,aby boli babenka zdrave 😉 ja by som brala druhe mimco len Sebastian je na mna neskutocne naviazany...musim pockat kym podrastie trosku..hned ako odidem place,na WC chodime spolu,vonku da ruku iba mne,hocikedy sa pyta na ruky,musim ho ponosit.....tazko by sa mi staralo o druhe babenko..ale urcite to zvladnete 😉

danteska
8. apr 2011

@alikaa ja som tiez vsetko prekonala a tu som..najradsej by som bola keby mal osypky cim skor..lepsie by to znasal..

danteska
8. apr 2011

@zuzkat1 nasla som si clanok z dennika Sme o ockovani a ked sa matka nedostavi s dietatom na povinne ockovanie hrozi pokuta az 330 eur za nesplnenie zakonnej povinnosti...

amisa
8. apr 2011

@andu1 no nas maa len 10kg. Ale nejak zatial v pohode zvladam aj nosit ju na rukach ale zas nejak to neprehanam.
Inak namiesto UM co odmietla sme po konzultacii s lekarkou zaviedli acidko..a chuti velmi prevelmi.. Od dnes ma uz len jedno kojenie takze asi bude chvilu bengal a dufam ze do mesiaca bude uplne bez kojenia.

@olienka12 mi sme ockovanie MMR absolvovali uplne v pohode.. ziadne problemy ako vsetky ockovania teda az pri jednom mala jeden den zvysenu teplotu..inak uplne v pohode a este sme vobec neboli chory ak neratam dva krat sople. Takze asi je to velmi individualne. Ja som za ockovania aj roatvirusy som dala. a ked pojde do skolky mozno dam aj hep A.

danteska
8. apr 2011

@zuzkat1 ja myslim ze az take vedlajsie ucinky z povinneho ockovania nemozu byt..cukrovka,alergie a podobne...to je skor aj otazka dedicnosti..a autizmus uz vobec nie,to je vylucene..

amisa
8. apr 2011

@danteska to vies nas sa babo nepytalo ci moze prist..🙂 ale aj tak by som to o vela naodkladala.. co ty vies mozno by aj vasmu pomohol surodenec v osamostatneni sa od maminej sukne. Dnes mi jedna pribuzna napisala ze to povazuje za cosi ako samovrazedne skolony mat tak skoro po sebe deti..oni maju len jedno dvoj rocne a druhe este dlho planovat nechce.. Je to ich vec, ale nastastie mi to s manzelom tak zle nevidime.

danteska
8. apr 2011

@amisa maly tiez este chory nebol...musim si zaklopat-klop-klop kedze kojeny skoro vobec nebol..ani sopliky a kasel nemal..ale je to veru individualne..

amisa
8. apr 2011

@danteska mas pravdu uz sa ockovaniu davaju za vinu aj veci ktroe logicky niesu mozne ale ich objavenie sa vyskytuje v dobe ked sa aj najviac ockuje a malo sa pyse o nasledkoch ked dieta nieje zaockovane a choroba ma komplikovany priebeh.. nasa je od narodenia ekzematik..preto som dala aj MMR..ja som bola ekzematik a z kiahni mam nasledky dodnes. Inak nebolo to nic prijemne ani samotny mums a ekzem dokopy. chytila som to uz ako skolkarka/skolacka tak si to pametam.

danteska
8. apr 2011

@amisa ja to ako samovrazedne sklony nepovazujem 😉 ja vas skor velmi obdivujem ..naozaj..maly sa nevie ani sam zahrat-jedine vyrabovat kuchynsku linku 😀 ale nerada by som druhe odkladala-aj koli veku..ale mozno by druhe pomohlo,mozno mas pravdu..keby cakame druhe a kym sa narodi bude mat Sebastian 2 roky..uvidime 🙂 len este mame starosti okolo zariadovania bytu,budeme sa stahovat a chcela by som to cim skor mat za sebou a potom... 😉

danteska
8. apr 2011

@amisa ak je MMR povinne tak ja ockovat dam urcite.ja som rada ze sa pridalo aj do tych 3 vakcin co mali deti do oboch noziciek napr.ockovanie na pneumokoka.to by som dala aj keby sa malo platit-pneumokok ma za nasledok aj zapal mozgovych blan,je to pliaga a niektore druhy su odolne voci urcitym antibiotikam..

zuzkat1
8. apr 2011

@danteska no iste je to ono lebo v 15tom je povinne len toto mmr
inak si odbornik? lebo ja si nedovolim tvrdit ze to tak je ale ani to ze to tak nie je... inak len si precitaj pribalove letaky napr. tusim k hexe alebo prevenaru... tam sa spomina cukrovka 😉 uz si presne nepamatam pri ktorom to bolo

zuzkat1
8. apr 2011

@danteska mmr moze inak sposobit napr. meningitidu je to v letaku... citam ze si rada ze ma pneumokoka lebo zapal mozgovych blan je pliaga... tak len aby si vedela ze mmr ho moze sposobit 😉

zuzkat1
8. apr 2011

@alikaa @ivv no ja sama este neviem co bude..iste je ze ja som apriori proti vsetkym ockovaniam... sebe by som nedala a malu tym travim uz od narodenia...

zuzkat1
8. apr 2011

@danteska ja sa dostavim ale odmietnem ho.. a viem o pokute..ale za jej zdravie mi to stoji

danteska
8. apr 2011

@zuzkat1 nie som odbornik ale ani neodbornik..v letaku sa vzdy pisu dosledky najhorsie...asi pred mesiacom som bola s malym u kozneho a dostal jednu masticku-po precitani pribaloveho letaka by masticka musela letiet rovno do kosa..ale malemu pomohla je ok..musis to brat aj tak ze takychto zavaznych dosledkov po ockovani je minimum.mozno 1% iba zo vsetkych ludi..keby malo kazde dieta z ockovania cukrovku a podobne veci tak by ockovanie zrusili celkom...ja som napr.proti ockovaniu na chripku-ockovacia latka obsahuje protilatky len proti niektorym druhom chripky a tak sa moze stat ze dotycny 2 tyzdne po ockovani dostane chripku.ale je to na kazdej mamine ako sa rozhodne.robila som chvilu na Mikrobiologii tak o pneumokokoch a meningitidach a stafylokoch som trocha v obraze 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre