Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

zuzkat1
8. apr 2011

@danteska a ja robim s autistami takze tak... inak jedno percento je 1 zo 100 a to je dost vela🙂

danteska
8. apr 2011

@zuzkat1 1% moze byt aj z 10000.. 😉

danteska
8. apr 2011

ale kazda sa musi rozhodnut sama.. ked myslis ze ockovanie nie je spravne tak ho odmietni.. 🙂

amisa
8. apr 2011

@danteska no to teda mas toho fakt vela :( ale ved ked pride cas ..urcite sa aj vam zadari..uz si spominam ked si vrvaela o tom vasom byvani a tak. Inak zo zuzkou sa neoplati diskutovat ona sa vie len hadat a utocit, vobec asi je vedlajsie ze napriklad ja mam PhD mikrobiologicke, a stale pracuje teda pokial niesom na rodicovskej v brandzi..ale to je jedno.. nech si kazda mama robi zo svojim dietatom co che mne je to uplne jedno , je to jej dieta.. ale hlavne nech nam svoje nazory nevnucuje, pokial ju nedajdem na nejakom vedeckom fore ci serioznom vedeckom casopise s akceptovanymi publikaciami na tuto temu. Takze ti pomoze asi len neragovat a ignorovat.

andu1
8. apr 2011

@danteska velmi pekne dakujem, no aj moj Teo je maznac neskutocny, aj on so mnou chodi vsade, na zachod je normalka 🙂 , ale prave preto sme chceli co najskor druhe, teda tak po jeho prvom roku - pre nas idealne, lebo nie ze on je na mna naviazany, ale ja na neho! 😉 moj manzel je jedinacik a jeho mamka je strasne na neho naviazana, az to niekedy vyzera smiesne, ved je to dospely chlap. A hoci ma to prekvapilo, som stastna, ze sme sa nemuseli snazit a mat z toho stresy, dnes to nie je take samozrejme. Inak kojime sa uz len raz za den, niekedy ani raz, a prestal sam od seba asi pred dvoma tyzdnami...zaujimave 🙂

amisa
8. apr 2011

@andu1 waw to ti kustik zavidim ze prestal sam od seba..

andu1
8. apr 2011

my sme kvoli chorobe este neabsolvovali tu tretiu vakcinu - prevenar ci ako, no myslim si ze ked nie je babetko v pohode - ma nejaky zdravotny problem, tak sa da ockovanie odlozit, aby malo dostatocnu imunitu to zvladnut. Takisto je vhodne imunitu pred ockovanim podporit, napr. homeopatikami (ked na nich verite) 🙂 Toto je velmi zaujimavy clanok o autizme...je tam aj preco vznika...on sa len v obdobi okolo 15 mesiaca kedy sa podava mmr vakcina prejavi navonok v prejavoch dietata, ziaden vyskum nedokazal ze ockovanie ma s tym nieco spolocne...http://detskechoroby.rodinka.sk/index.php?id=249
Naozaj si kazda mamina musi zvazit rizika a dosledky ockovania a neockovania...napr. ockovanie proti chripke, aj ked nie je proti kazdemu vyrusu, ludia ktori boli zaockovani, mali lepsi priebeh choroby, takze pre starsich a ludi s horsou imunitou je to niekedy zachrana zivotov. My sme dali aj nepovinne rotavirusy, lebo v USA su povinne a boli sme tam v tom obdobi, myslim ze je to dobre, lebo ja mavam caste crevne chripky, alebo co to je a dieta to vzdy horsie znasa...niektore maminky, ktorych deti skoncili v nemocnici by o tom vedeli rozpravat ...

andu1
8. apr 2011

@amisa no to je fakt zaujimave, odkedy som dostala menstruaciu po porode v tom obdobi vyslovene odmietal a pil len minimalne, bolo to vidno ze viac pije vodicky - mozno malo mlieko inu chut alebo co a teraz som sa cudovala, ale proste uz bol asi cas prestat, on velmi vela papa normalnej stravy... 🙂

zuzkat1
8. apr 2011

@danteska 1% nemoze byt 1 z 1000... zakladna matematika... 1% moze byt iba a len 1 zo 100

zuzkat1
8. apr 2011

@danteska mozno si to myslela inak s tymi cislami ale 1% z 10000 je 100... 1 z 10000 je 0,01%

zuzkat1
8. apr 2011

vsetkym dakujem velmi pekne za odpovede🙂 majte sa tu krasne 😉

amisa
8. apr 2011

@andu1 o tom som uz pocula ze niektore deti su na to citlive..ja nasu teraz skusam oblbnut vanikovym acidkom.. zajtra rano nam drzte palce.. aby bolo co najmenej revu, ked nepride porcia mliecka od mamicky.
mame inak nadherny cestn sram, pod okom si rozbila tvaricku.. no kriku, krvy a slllz bolo vela, ale zasivat sme nesli. Narastol nam aj krasny monokel.
Bola som upozornena na velmi zlu gramatiku, velmi sa za to ospravedlnujem, inak to neviem,ale budem sa snazit si davat viac pozor.

andu1
8. apr 2011

@amisa na gramatiku sa vykasli 😉 na veceru som skusala to acidko...tak u nas zatial nefunguje a to minule bez problemov labuznicky jedol kysle uhorky. No este pred par tyzdnami som bola z toho ze nechce mliecko nestastna, ved teraz idu zubky ale co uz, teraz je to dobre, lebo pre malu rybycku Nema - tak volam noveho obyvatela bruska - treba teraz vitaminy a vyzivu. Takze urcite zajtra drzim palce! A tiez nech sa bolacka rychlo zahoji... 🙂

danteska
8. apr 2011

@amisa asi mas pravdu..ja som len povedala svoj nazor..a percenta vyskytu nejakych chorob su rozne a nemienim robit ziadne statistiky.ked je raz ockovanie povinne tak ockovat dam..moja krstna je detska sestra,vlastne maleho ockovala prevenarom,aj teraz bude,chodime k nim do ambulancie a nejak ma ani nenapadlo sa spytat "ci to treba.."ja Zuzke svoj nazor nevnucujem a ci je 1% zo 100,alebo 1000 alebo kolko mi je jedno.ked malu nechce dat ockovat tak nech neda,ved jasne ze kazda sa snazi pre svoje dieta robit to co uzna za vhodne.. 😉 na mikrobilogii som robila kratko pred materskou,inak som hematologicka 😉 teda ziadna MUDr ale laborantka,robila som v BA 8 rokov...na Kramaroch.
snad sa vam cestny lišaj skoro zahoji 🙂 ale to patri k tomu ze deti behaju..aj maly utekaaaa a ked spadne na zen caka kedy ho pridem zdvihnut 🙂

jitta
9. apr 2011

Ahoj holky, my máme jít na očkování v 15 měsících te´dka po neděli, ale Adélka má strašlivou rýmu, tak uvidím, jestli to malej nechytí, jinak by jsme to museli odložit. Jinak co se týče kojení, tak my už jsme skoro 2 měsíce bez a malej sní jen jogurt, nebo sýry nebo máslo, UM ani mléko nechce, acidko jsem ještě nezkoušela, tak to zkusím 😉

certica_3
11. apr 2011

my máme očkovanie vo štvrtok , idú nám 3 stoličky naraz takže horor , tak sa teším ako sa to ešte zhorší .ale doteraz všetky očkovania Alicka zvládla bez reakcií. my dávame iba tie povinné , nič naviac . rozhodla som sa pre takúto povedala by som strednú cestu .
stále spíme celú noc ak nás netrápi zúbok , sme na UM a je to ok . dokonca teraz ak je malá zo zubov mrzutá tak nechce veľa papať a radšej pije mliečko , ten nový sunar jej chutí a to nerobím žiadnu skrytú reklamu . 😀 . malá má aj dosť hnačky ako reakciu na tie zuby ,dokonca aj občas cítim ako hreje ale nie je to na lieky . dávam homeopatiká a občas krém na ďasná . pri prvom synovi som ani nevedela kedy rástli zuby , žial malinká si to teda úžíva. ☹
myslím si že je na každej mamičke aby sa rozhodla sama či dá to očkovanie a nech nikto nevnucuje svoje názory , kto chce tak si to naštuduje a rozhodne sa .

jitta
12. apr 2011

@certica_3 malej už má venku všechny 4 stoličky, ale tři jsou prořízlý teprve maličko,takže malej taky španě spí, ale když zoubky netrápí, tak spí dobře 😉 😉 A jak jste zvládli cestování s malou??
my očkování odložili až na příští týden,malej tu rýmu od adélky samozřejmě chytil,ale sestra u dr. říkala,že s rýmou přijít můžeme, že vadí jen teplota,ale to se mi nechce, o ten týden se nic nestane a to už malej bude fit 🙂 🙂

danteska
12. apr 2011

dievcata,maly ma stale len 6 zubov.... 😖 jemu sa vobec dalsie neprerezavaju...uz asi 5 mesiacov ziadny nevysiel.. 😒

aurra
12. apr 2011

nam lezu styri stolicky naraz tak je to horor, dnes cely den mrzuta, uplakana, furt na rukach, kedze tiez cakame druhe, tak ma teraz fajne brucho boli

danteska
12. apr 2011

@aurra drzim palce aby to tentokrat vyslo....

amisa
12. apr 2011

@aurra aj vy ? 🙂 kolky si tt?
@danteska mi mame uz 4 stolicky vonku, prva bol problem ostatne celkom v pohode..horsie znasala spodne dvojky.. No teda jeho zubkom sa nejak nechce, mozno sa len startujua potom pojde viac naraz.

danteska
12. apr 2011

@amisa podla toho aky je mrzuty sa uz startuju veeeelmi dlho 😀

certica_3
12. apr 2011

@jitta no let trval iba 70 minút , takže to bolo v pohode . počas štartu kvôli tlaku na ušká som jej dala piť a jesť , pri tom je to lepšie .trošku si chytala ušká ale inak nič . potom papala ,pila a dostala nové hračky od letušiek aj od maminy tak mala zábavu .dokonca ako bola pripútaná ku mne ani veľmi nešpekulovala . po ceste naspäť sme tak museli sedieť dlhšie ,lebo bol silný vietor a hádzalo a tiež bola ok . stála iba občas na vedľajšom sedadle , ktoré bolo po oba lety voľné . robila kukuk na spolucestujúcich ,ktorí jej to s radosťou opätovali . takže fajn .
malej stoličky sú na tom podobne -1 úplne prerezaná , dve iba trošku a 1 celá skovaná vo vodnatej bubline pod ďasnom -tá vyzerá najhoršie . uf aby to bolo za nami .

jitta
13. apr 2011

@certica_3 tak to je malá šikulka,že letadlo tak pěkně zvládla 🙂 🙂
my máme taky jednu stoličku venku už celou a další jsou už prořízlý taky, na dnešek se vzbudil jen jednou, ale byl asi půl hodinky vzhůru, brečel, uspala jsem ho pak v golfkách a když zabral, dala jsem ho zpět do postýlky a spinkal od 1 hodiny až do rána 😉 😉 nejhorší je, že malej když se vzbudí, bolestí u zoubků,tak ho nic jiného než kočárek neuspí,zkoušela jsem ho vzít k nám do postele a to jste neslyšeli ten řev ☹ ☹ když ho zoubky netrápí a vzbudí se,tak mu dám jen dudlík a hnedka spí dál 😉

aurra
13. apr 2011

@amisa ano 🙂 ja som uz 27 tt, v juli chlapceka

amisa
14. apr 2011

bambula rano teraz zle spinka a cele dni je nejaka mrzuta.. neviem ci je to len z nedodania maickinho mliecka alebo ci aj nieco ine sa deje :(. Casto tak trucuje hundre, i hereckuje. No veselo mame. uz aby sa dalo chodit von poriadne.
@aurra gratulujem, asi si to uz spominala, ale ja som zabudla.Ake je to?

aurra
14. apr 2011

@amisa co myslis?

amisa
14. apr 2011

@aurra hotenstvo pri babetku :0 ) ja si to neviem predstavit ake to bude ku koncu.. teraz si uz musim davat pozor ako drzim malu, aby ma nekopala a podobne. Troska mam z toho strach.. ale len trolinka 🙂

aurra
14. apr 2011

@amisa ja som mala na zaciatku strasny strach, predsa Elli mala len 10 mesiacov, ked som sa to dozvedela, navyse prve bolo rizikove, a teraz bolo tiez treba co najviac lezat, ale teraz je to ok, tesime sa na male, aj ked to bude asi riadny zaberak. Vacsinou ma strasia. ale tak snad to zvladnem 🙂

amisa
14. apr 2011

@aurra to strasenie mi ide na nervy, to hovori kazdy aj mne a ked pocuvam dost mamiek na pieskoviskach sa stale len stazuje a nakoniec sa dozviem ze ani 2 ani 3 ani 5 rozny rozdiel nieje dobry.. vsetko je zle. Bude to na zaciatku asi riadny zaberak.. ale nejak to zvladneme 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre