Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

lili213
24. aug 2010

@jitta dakujem 🙂 ja som maleho uspala na verande, tiez spal len pol hodinu.

certica_3
24. aug 2010

tak sme dnes boli v poradni -máme 7360 g a 68 cm . pochvala za pevný sed a vraj máme ísť kúpiť pevné topánky , lebo malá dupoce a skáče . vraj je v poriadku že nelezie , možno tú fázu preskočí a rovno na nohy. inak sme v poriadku , ideme na kontrolu k ortopédovi a v polke septembra na kontrolu krvi , berieme totiž dlhodobo vitamíny kvôli hemoglobínu .
aj tu prší , tak sa tešíme aspoň na návštevu netere . nejako sa prehrajeme . naša malinká nemá svoju izbičku ,tam je jej veľký brat .takže koberec neriešime , malá je zatiaľ na roztiahnutom gauči a ja s ňou.

zuzkat1
24. aug 2010

@lili213 jej aka si sikovna🙂 ja jej tiez chcem pomalovat stenu ked jej budeme robit detsku izbu,ale ja neviem tak pekne malovat

jitta
24. aug 2010

@zuzkat1 pokud neumíš malovat, můžeš se kouknout na netu, prodává se spousta krásných nalepovacích dekorací do dětských pokojů 😉

lili213
24. aug 2010

@zuzkat1 ani ja neviem malovat to je podla predlohy, objednala som si ju cez net. daj si www.predlohy.sk a podla nej to jednoducho zvladnes 😀

amisa
24. aug 2010

@lili213 uzasny je ten krtko aj tie predlohy na nete..krasne inak a potesilo ma ze tam maju Matka a Kubka. Asi namalujem aj obrazky z knizky Moj macik co sm jej teraz kupila. Akymi farbami si to malovala? niekde som citala ze to jedna mamina malovala klasickymi farbami na stenu.
Mala sa zas odmieta plazit len sa nejakym divnym sposobom posedu presuva.. a ked jej dam prec hracky tak je leniva pre ne ist..ale do vzpriameneho klaku sa vrha ako besna ked sa ma coho drzat. Iak zuby stale niesu vonku len si uz skoro prsty obzula a hnacky uz druhy den. teplota tak 37.0 , Presvitaju spod dasienok ale stale nie a nie sa prerezat.
@certica_3 ona ti uz Alica chodi? ci ako to ze dupoce a skace? Super ze ste zdravi 🙂 K Ortopedovy chodite este kvoli klbikom?

lili213
24. aug 2010

@amisa malovala som to farbami na stenu, ale myslim ze by to bolo rovnake aj s temperami. My ideme tiez k ortopedovy , este koli klbom.

amisa
24. aug 2010

no mierne zvysena teplota a zas niekolko hnaciek... dufam ze su to zuby. Varim mrkvicku ryzou. 😒

amisa
24. aug 2010

@lili213 a amte na stenach stierku?

lili213
24. aug 2010

@amisa nemame na nej stierku.

certica_3
24. aug 2010

@amisa no chodiť nechodí , našťastie až taký šikovný nie sme , to by už bolo veľa . len sa ťahá po nás hore a chce aby si ju držala na nohách aby si mohla hopsať . tak doktorka povedala aby sme jej už radšej dávali pevnú obuv aby sa nám nestavala na špičky a šlapu nedávala do bokov . malá sa normálne prikrčí a potom vyskočí , vyzerá to smiešne . no samozrejme že sa to snažíme tlmiť aby si nezaťažovala kĺbiky a aj obmedziť aby mi ruky neodumreli .
k ortopédovi ideme na ultrazvuk kĺbikov , chodí sa v 8mesiaci ak prvá kontrola bolo ok a nebolo treba nosiť poštolky . dúfam že to dopadne dobre a budeme môcť cupkať ostošesť.
inak dnes som sa pýtala lekárky či môžem dávať malej čistý jogurt , jednoznačne nám to zarazila .vraj keď je malá kojená nemám na to do 1 roku ani myslieť. ako ste na tom Vy čo kojíte ?

zuzkat1
24. aug 2010

@lili213 dakujem za link🙂 su tam krasne predlohy... myslim ze je nacase zacat si vyberat aj ked este ona je s nami v spalni ale kym si z tej ponuky vyberiem mozno uz pojde aj na gympel🙂

jitta
24. aug 2010

@certica_3 my dáváme na doporučení dr. jogurt od 7. měsíce a jinak jsem všude četla že až kolem 8. Ale malej je naprosto bez problémů, jogurt mu cgutná- zatím jí activii bílou sladkou. po příkrmech měl problémy s kakáním,ale teď už je vše ok a myslím, že je to i tou activií. A malej je taky kojený, záleží na doktorce, každá věří tomu svému 😀

zuzkat1
24. aug 2010

@certica_3 ahoj🙂 a kedy chces davat jogurt? my mame este len obedy a asi 5dni davam ovocie na olovrant,lebo doobeda spi tak sme vynechali desiatu🙂 moja este ani vodu nepije ani caj..nic len mliecko ...kojim kedy chce a dalsi prikrm planujem zaviest az o taky mesiac -dva a asi to budu vecere...lebo ona rano moc ani mliecko nechce takze naco ranajky🙂

lili213
24. aug 2010

@zuzkat1 aj maly je s nami v spalni, ale pomalicky mu tu izbu robim 🙂
@jitta tiez si myslim, ze malemu ta activia pomaha 😀

zuzkat1
24. aug 2010

@certica_3 inak aj moja uz dupoce..aj v postielke chodi dokola tak asi aj ja jej kupim topanky..ale doma si to neviem celkom dobre predstavit... to jej obujes ked sa budete hrat alebo to bude mat stale..alebo ako? lebo moja najviac stoji v postielke a tam mi to pride divne v topankach🙂 my sme boli na klbikoch ked mala 6 mesiacov a uz boli uplne OK a doktor nam povedal ze ked sa sama stavia tak ju treba nechat, ze len my nemame stavat deti,ktore to este same od seba nerobia... takze ked sa tvoja sama postavi tak asi je na to uz pripravena🙂

zuzkat1
24. aug 2010

@lili213 no ale jej izba bude spalna🙂 mame dvojizbovy byt a ona bude mat potom spalnu pre seba a my pojdeme do obyvacky🙂 to bude taka spalnobyvacka😀 ale len na cas..lebo planujeme prerabku bytu... ze kuchyna do haly a v kuchyni spalna🙂

zuzkat1
24. aug 2010

@lili213 tam maju aj farby... ty si odtial kupovala?

certica_3
24. aug 2010

@zuzkat1 no myslela som desiatu alebo olovrant . malá papá na obed príkrmy / dosť slabo aj keď je to skoro 2 mesiace čo skúšame / a večer dostáva kašu bezmliečnu -ryžovú , ryžovú s kukuricou a budem už dávať aj s lepkom . ja tiež kojím kedy si vypíta , hlavne toto leto pri tých extrémoch teplotných to bolo nutné a samozrejme aj na dovolenke v Chorvátsku som jej dopriala / to aby zapila to slané čo si olízala potvorka/ . inak pije vodu z flaše , dokonca sa naučila piť z takej s násoskou čo dostať kúpiť v potravinách .

lili213
24. aug 2010

@zuzkat1 aha tak potom mas vazne cas na vyberanie 😀

lili213
24. aug 2010

zuzkat1 nie nekupovala.

lili213
24. aug 2010

@zuzkat1 v drogerii su farby, laky tam to v pohode kupis.

certica_3
24. aug 2010

@zuzkat1 no ja jej tiež tie topánočky nebudem dávať na celý deň . ale myslím že nosiť čisté topánočky doma a aj v postielke je v poriadku .naša nechce byť v postielke takže jediná možnosť vstávať je štverať sa po niekom pri nej sediacom .
ešte by som chcela vidieť ako mám vysvetliť môjmu jedoškovi že ju nepodržím chvílku na nohách . ona je od malička vydierač a asi sme my ostatný slaboši . ale zatiaľ bolo všetko v poriadku ,tak uvidíme čo povie ortopéd . najprv sme chceli kúpiť j skákadlo také závesné aby sme jej vyhoveli , ale tiež sme to kvôli protestom lekárov nechali tak aby sme malej neuškodili

zuzkat1
24. aug 2010

@certica_3 moja tiez nechce byt v postielke,ale niekedy musim aj na zachod ist a podobne vymozenosti a nemam na vyber...okrem toho ona este ani oci neotvori a uz stoji a pochoduje po obvode🙂
no moja lepok papala v cestovinach na obed.... a pap 5 tyzdnov a stale zje len 50ml... a ovocia tiez asi tak... ale dr povedala ze ked jej to staci tak ok ze nevadi ze ved ona dopije mleicko a pekne rastie takze pohoda🙂 ja sa s prikrmami nikam nezeniem🙂 mne to kojenie aj vyhovuje🙂

zuzkat1
24. aug 2010

@lili213 aha..no ved ked pride cas tak sa poobzeram po farbach zatial budem vzory obdivovat🙂

certica_3
24. aug 2010

@zuzkat1 no tomáš teda šikulku že tak stojí .ja tiež občas malú strčím dopostielky ale teraz už častejšie do vysokej stoličky . tiež ju nenútim jesť ,nech jej to nesprotivím

zuzkat1
24. aug 2010

@certica_3 ved to ..navyse vidim ze v podstate jej chuti...este nic neodmietla a za lyzickou ide..ale maximalne tych 50ml... tak si myslim ze jej to proste staci...ma to ako chutovku😀 lebo potom sa vzdy dokoji🙂

zuzkat1
24. aug 2010

@certica_3 no sikovna je🙂 a hlavne vymysla,ked ju tam necham 5 minut tak ona obide postielku a cestou porozvezuje snury od hniezda🙂

certica_3
24. aug 2010

@zuzkat1 joj to teda máš veselo , vidím že tie deti vymýšľajú , každé síce po svojom ale riadne 😀

zuzkat1
25. aug 2010

@certica_3 presne🙂 niekedy mi az rozum zastane ze kde na to chodi🙂 rozumu ma dost...na blbosti😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre