Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

anawi
31. aug 2010

@lili213 gratulujem k 8 mesiacom 😉 A fuuuha paradna vaha 😀 My mame 7,8 kg 🙂 Vcera bola u mna kamaratka s troj mesacnou dcerkou a ta je o kilo mensia ako nasa a velka rovnako, to som len pozerala 😀

zuzkat1
31. aug 2010

@lili213 ahoj🙂 gratulujem🙂 a teda riadny valibuk🙂 ja som sa len smiala ked manzel chcel kupit malej bundu na zimu c.80 ze ved to jej bude raz dva dobre a ona mala na sebe zrovna teplaciky velkosti 62🙂 ale aby som jej nekrivdila nosi vacsinou uz 68cky🙂

zuzkat1
31. aug 2010

@anawi pozeram ze mala bola o kilo lahsia ako moja ked sa narodili a teraz ste nas predbehli s tou vahou🙂

zazalienka
31. aug 2010

xixi ahojte.. náš zázrak má 7,5 mesiaca a 10 kg🙂) a veľ. 80-86 😀 😀 😀 aaaaaaale hlavne že je zdravý...

zuzkat1
31. aug 2010

@zazalienka veru to je najhlavnejsie🙂aj ked uz asi pocitis ked ho nosis🙂

zazalienka
31. aug 2010

to hej.. hlavne na krížoch... mám čo nosiť.. našťastie už aspoň sedí vo vani, tak je to ľahšie..

zuzkat1
31. aug 2010

@zazalienka to moja by vedela sediet,lenze ona sa za vsetkym nacahuje a potom straca rovnovahu🙂

amisa
31. aug 2010

zuzkat1 no veru aj nasa.. laka ju sprcha oddtok vane sprchovaci sampon...a podobne kacicka je uplne nezaujimava..problem udrzat ju vo vanicke. Asis a na to vykaslem a kupim protismykove podlozky do vane a napustim jej normalne vanu.

amisa
31. aug 2010

@zazalienka riadny kus chlapa a @lili213 no mi sme na tom podobne. uz minuly tyzden mala 8.4kg ale cm neviem. a to sme mali vcera 7 mesacne mesacniny .

lili213
31. aug 2010

dakujeme 😉 no Adam je asi najstarsi 😀 @zazalienka tak to ti verim, ze ta bolia krize... aj mna uz bolievaju 😒 . Misko je riadny chlapisko 🙂 @amisa my sa tiez asi premiestnime do kupelne a kupim mu tie podlozky, lebo v kuchyni je po kupani strasna potopa 😀

lili213
31. aug 2010

Adamko od vcera stale hovori mama 😀 tak som stastna 🙂 aj ked nevie co to znamena.

amisa
31. aug 2010

baby ako vam detvaky spavaju v noci? a v com? nam uz spaci vak zacina byt tesny..a rozmyslam ci neostanem pri klasickej perine. V noci byva aspon dva krat hore a snazime sa znizovat pocet kojeni..teraz sa nam podarilo len jedno. Kedy maju vase deti druhu veceru?

andrejkaz
31. aug 2010

@lili213 aj ja sa uz neviem dockat,kedy Matejko zacne hovorit "mama" ....zatial mu ide len "jajajajaja" a "bababababa" a potom este obcas take za "dejedejedeje" viem ze este nevie co hovori,ale aj tak sa na to prve mama nesmierne tesim 🙂
aj my uz mame skoro 9kg,neviem to presne lebo doma detsku vahu nemame,vazime sa len na klasickej a tam to nie je uplne presne,ale veru je tazky dost,niekedy ma z neho boli cely chrbat,ledva ho nosim....
inak s tym serblikom chcem aj ja zacat,len co Matejko bude sediet sam,obcas ho tam posadim pozobudeni aj pocas dna,nech si zvyka 😉

lili213
31. aug 2010

@amisa ja mu davam pyzamo, a prikryvam ho perinou, ale odkopava sa tak mu kupim spaci vak, snad si zvykne 🙂 Deti maju 2 veceru??? Dostane veceru okolo 19.00 a potom ked sa zobudi tak okolo 5.00 - 7.00. @andrejkaz doteraz hovoril len dededeje a jedejede a pod 🙂 aj ja mam len klasicku digitalnu a tam ho posadim.

danteska
31. aug 2010

@lili213 nezabudlaaaaaaaaaaaaa som 😉 😉 😉 len som nemala pristup k netu..
no moj drobec ma 78 cm a vazime sa tak ze najprv spolu a potom ja sama..a podla toho ma 10kg ale je to nepresne a musim odcitat oblecenie,plienku..ale je to riadny chlap,tazky je.. a posledne dni dost nervozny,stale umrncany,nic ho nezabavi..myslim ze to budu horne zubky,nemozu sa prerezat asi..

danteska
31. aug 2010

no a Sebastian moc nehovori... 😒 nejak sa mu prestalo chciet,byval ukecanejsi ale teraz vydava len nejake zvuky skreklave 😀 druhu veceru nemame,napapa sa okolo 20:10 a potom az rano cca 7:00...

anawi
31. aug 2010

@amisa moja spava v pyzamku a spacom vaku aby sa neodkopala, ale tiez nam uz zacina byt tesny tak chcem kupit vacsi 🙂 A my hovorima mama uz davno, len samozerejme este nevie co to znamena 🙂 Ale som stastna ako blcha ked jej idem dat papat, posadim ju do stolicky, pozrie na mna a povie mama 😀 My papame vecer o siedmej a potom v noci dva krat papame mliecko, niekedy este pred polnocou a niekedy az o druhej, potom zasa okolo piatej a potom az rano ked sa zobudi okolo siedmej 😉

amisa
1. sep 2010

😖 @danteska @lili213 tisko zavidim spanie a papanie vasich drobcov..
mi papame nejakpo 19.00 vecernu kasicku a odkojim mlieckom, potom tak 22-23.00 dalsie mliecko a o 2-3 znova mliecko a o 6 zhruba ranajky. A to sme sa uz vzdali jedneho nocneho mliecka.. keby sa to konecne podarilo ze by prespala v noci 6 hodin skakala by som od stastia ako blcha. A to ked bola malinka do 3. mesiacov v pohode zvladala.. Teraz este ukludnujeme o 21.00 a o 1.00 v noci ale vtedy uz mliecko nedostava. len ju cicikame a ona reve ako tur, a vodou sa da len zriedkakedy oklamat. Skusim uz odobrat aj mliecko o 2-3.00. Som s manzelom permanentne nevyspana.. 😒 Casto ju najdem v spacom vaku sediet v postielke a vykecavat si, zvysuje hlasitost pokial si ju nevsimneme. 😒 😠

amisa
1. sep 2010

veronika mama nehovori skor atata alebo tatatata a od vcera skor ako krovacke babetko take zvuky ako tuktk tak..a rozne mlaskotiny..

anawi
1. sep 2010

baby to aj ja vam zavidim ako vam drobci spinkaju. @amisa my sme na tom podobne, tak by som bola rada keby sa tolko krat nebudila na papanie. A to ju ani nekojim 😒 Skusala som aj kasu na veceru a dokrmila mliekom ale nepomaha nic 😒 Snad bude niekedy spat celu noc 😉

lili213
1. sep 2010

@amisa maly sa budil dost casto asi 2 -3 krat za noc, potom si zvykol na UM a odvtedy spava pekne. On sa okolo 5.00 ani nezobudi, len sa zacne vrtiet a zohrejem mu mlieko a ked ho vypije tak pokracuje v spanku asi do 7.30. @dantedka Sebastianko je dobre vysoky 🙂 , kupujes mu uz aku velkost ? Adamovi je uz 74 mala, kupujem 80. My este nemame ziadny zubok.

jitta
1. sep 2010

@amisa jako by sem četla o nás, i můj malej se začal takhle často budit, na dnešek dostal mlíčko jen 2x , nakojila jsem ho o 23h a pak o 4 ráno a mezitím zkoušela vodu a dudlíka a u nás v posteli jsem ho utěšovala a takhle budeme pokračovat 😀 😀 sice jsem si na nevyspání zvykla,ale i malej má ten spánek pak narušenej 😒
Ale oni z toho prckové vyrostou 😀 😀 😀 a pak nám to tulení bude chybět 😉

amisa
1. sep 2010

@jitta ale najvetsia sanda ze manzelovy na rukach zaspi v okamihu a u mna nie.. prso ju laka 🙂 Dnes rano bola hore nejak po piatej aby sme sa este vyspali dala som ju k nam do postele napapala sa a potom sa prisavala v polospanku ale aspon do tej pol siedmej ci siedmej sme boli vsetci v klude v posteli. Vdaka aspon za to.

jitta
1. sep 2010

@amisa oni ty dětičky moc dobře vědí, že u nás mají prso. proto se doporučuje na odbourání nočního kojení aby k dětem vstávali tatínkové. Malej neměl problém s usínáním,on se vzbudí,dostane prso a pak tak za 7-10 minut se pustí, tak ho přendám do postýlky hned spí dál, tak do těch 7. Ale myslím si, že 4x za noc je moc,tak proto se snažím to nějak zredukovat 😉

zuzkat1
1. sep 2010

@amisa moja spi v spacom vaku, ma 80ku a topi sa v nom🙂 kupem vo vanicke ktoru mam polozenu vo vani🙂 a zaujima ju naozaj vsetko,ale ma taku oblubenu rybicku tak tou ju viem zaujat... neviem co chapes pod druhou vecerou,ale moja ked ide o cca 7mej pol 8mej spat tak to zaspi na prsniku a potom sa zobudi okolo 10-11tej a vtedy zas prsnik..vlastne ja jej dam mliecko vzdy ked sa zobudi🙂

danteska
1. sep 2010

@lili213 je velky..velkost 80 a viac,v Tescu veci kupujem na 9-12 mesiacov..mensie su male..maly je stale umrncany..ja naozaj neviem preco..ked je hore tak som s nim 3 hodiny,sedi sam ale niekedy padne,zlakne sa aj si udrie hlavicku tak som pri nom.ale bavi ho vsetko na 3 minuty tak stale musim cosi vymyslat a som uz dost unavena..v noci je super,naozaj zlaty..ale tie mrzute stavy ma hnevaju...neviem ci je len zly alebo ho nieco boli...a prebalovanie-tak to je uz moc-nemam sancu ho vyzliect,prebalit a obliect ked lezi.v momente ze je na chrbte sa uz pretaca na brusko,ked ho znova pretocim tak este v lufte si preklada nozicku a je pripraveny na okamzite pretocenie jaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaj 😀 😀 😀 😀

certica_3
1. sep 2010

pozerám aké veľké sú Vaše deťúrence. to tá naša s veľkosťou 68 pri 7,36kg a 68 cm je drobec .zato živý .
my papáme o 18,30 kašu , potom zaspáva pri kojení o 19,30 . a potom začne cirkus , prvý krát tak o 22 hod . niekdy aj skorej . a nasleduje v noci minimálne ďalšie 3 až 4 vstávania .keďže spí so mnou na manželskej posteli , tak vytiahnem prsník a ponúknem .ale začalo sa mi to vypomsťovať častým budením a plačom keď jej didku beriem . budem musieť začať odnaúčať od dudlovania bez riadneho jedenia . a tiež bude musieť ísť do svojej postielky ,aby mi nespadla v noci keď začne loziť.
my sme tatina vyhodili na rozťahovací gauč v obývačke . cez deň sme tam my dve s Alickou a hrajeme sa tam -aby si neotĺkala hlavu pri svojom padaní pri sedení - a tato tam má svoje miesto v noci . on je totiž nočný vták , dlho býva hore a hlavne chrápe . a ja keď sa zobudím s malou potom neviem zaspať . tak som povedala že jeden buditeľ stačí . takto aspoň môžem pohodlne ležať , lebo keď sme občas všetci traja na skúšku spolu , tak som dolámaná z toho spania ako slíž bez pohnutia na boku .

lili213
1. sep 2010

@danteska asi mu pojde dalsi zubok preto je taky... u nas je to uz lepsie zahra sa aj sam, ale vymysla musim na neho pozerat. Po stvornosky chodi len do zadu a to ma hneva 😠 , nevie ako na to.

zuzkat1
1. sep 2010

@certica_3 konecne daky drobec🙂 aspon sa necitim taka sama😀 moja sice ma 70cm ale ma len 7,2kg🙂 a tiez nosi velkost 68🙂

amisa
1. sep 2010

@danteska aj mi tak 9-12 mesiacov ,. no co s nimi.. dufam ze bude mat este aspon jedneho surodenca aby sme to oblecko aj vynosili 🙂
dufam ze tato noc bude lepsia , lebo uz som nervozna a vrcim

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre