Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

andrejkaz
9. sep 2010

ahojte...tak aj my sme dnes boli v poradni,mame 8530g a nemeraju nas 😀 ....co sa tyka Vigantolu,tak dr. povedala jednoznacne,ze dalej nedavat,ze si mam kupit Cebion multi-obsahuje viacero vitaminov aj vitamin D a davat mu denne 4kvapky,kym bude nejaka nahrada za Vigantol
a tiez nam povedala,ze by mal uz maly lepsie sediet a dokonca uz aj zacinat lozit ako tvoj @jitta 😀 😀 😀 ,tak som zvedava,kedy sa ten nas pohodak konecne pohne.....vraj mu mam davat hracky tak,aby sa za nimi musel natahovat,ked som to spravila,tak asi pol minuty sa natahoval a ked nedociahol,hodil sa o zem a zacal vrestat a bolo po lozeni 😉 akurat si nevsimol ze ma pod sebou hrkalku,tak si aj nos rozbil,chudacik 😒

andrejkaz
9. sep 2010

inak my mame zatial len 2 prikrmy-obed zeleninka a masko a olovrant ovocie a viac zatial nejdeme davat.....akurat mam pocit,ze stale papa to iste,ale uz mu zacnem davat aj vajicko,cestoviny a pod.,tak bude viac moznosti na vyber 😉

danteska
9. sep 2010

@certica_3 no ved ja mu vsetko robim z UM zatial,obycajne mlieko je kravske a to moc nechcem davat..Sunarky mam-papa piskotku ked ju drzim si odhryzne,sice sa tvari vseliako ale to ako tak spapa...ked mu dam ovocie a do toho roztlacim Sunarky tak sa drhne.aj ked mu len rozmackam banan,musim ho zriedit troska s UM plus Sunarky pomackane sa drhne ☹ ☹ ..no od zajtra v ramci hry budeme trenovat..vsetko dava do pusy,naozaj vsetko ale predvcerom som robila dukatove buchty,boli na stole a nacahoval sa za nimi tak som mu dala jednu do ruky-poobzeral si ju a hodil o zem 😝 😀
@jitta dnes som dala Activiu sladku bielu-tak to mu jedna aj malo bola..nemusi hryzt tak je spokojny..

andrejkaz
9. sep 2010

@danteska a v tych sunarkach piskotach nie su cele vajicka,tak ako v klasickych?rozmyslala som,ze by som malemu zacala pridavat piskoty do ovocia,zatial mu to zahustujem len ovsenymi vlockami,ale nechcem obycajne detske piskoty

danteska
9. sep 2010

@nella1 aj my sme teplotovali...4 dni,potom som vyradila Panadol a dala Brufen sirup a ten okamzite zabral..maly bol mrzuty,placlivy atd..tak neviem ci zuby...Brufen staci dat 2ml..
@kalianka to som ani nepocula..mozno sme to mali aj my,ale maly sa nevysypal,mozno trosinku na brusku ale tvar,nohy a ruky nie..tak neviem..idem vyguglit aj ja 😉

danteska
9. sep 2010

@andrejkaz ja davam uz davno piskoty..su tam vajcia aj muka takze obsahuju lepok,ale aj ten treba davat..ovsenne vlocky som davala aj ja ale mal dost riedku stolicu takze uz nedavam..ale Sunarky mu dam do ovocia-ale teda vsetko pomixujem aj obycajne piskotky..

jitta
10. sep 2010

@andrejkaz 😀 😀 jsem ráda, že v tom nejsme sami, ale oni to všechno doženou 😉
@danteska Pavlíček taky občas tak smutně kouká, když jednu activii sní, tak mu ještě jednu rozdělám dám pár lžiček a pak jí dojím já 😀 😀 😀
Teď pádíme do školky, zase mrknu až přijdeme z venku

zuzkat1
10. sep 2010

@amisa viem si predstavit tu tvoju radost🙂 inak moja ma asi imunitu ako zo zeleza zatial🙂 kazdy jeden clen nasej rodiny uz bol pri nej chory a ona nic (musim zaklopat klop klop) ja som bola na ATB, manzel tiez, mama tiez a j otec pokasliaval ked sme tam boli... a mala zdrava🙂 zas klop klop🙂
@nella1 no ako? co mala? ako na to ste? dufam ze je to OK a ze to boli len zubky... drzte sa🙂

zuzkat1
10. sep 2010

@andrejkaz k tym sunarkam..podla mna tam cele vajce je,ale ja som sa pytala dr a povedala ze moja uz nie je taka malinka aby nemohla v takejto forme zjest aj vajicko ci mliecko a ze postupne si ma na vsetko zvykat..ja davama nemame ziadny problem🙂..myslim ani z klasickej piskotky by nemal ziadny problem,m oja dr povolila aj tie,ale ja ich nedavam, nie kvoli vajcu🙂

jitta
10. sep 2010

Tak jsme byli venku až do půl 11, bylo celkem pěkné počasí, kolem 10 jsem dala malýmu suanrku a pak ještě vnitřek rohlíku a jak pěkně to venku v kočárku zbaštil. Te´d je po kojení a hraje si v ohrádce. za chvíli jedeme pro Adélku do školky,jedu s ní ke kadeřnici, tak snad tam bude pavlíček hodnej. Moc toho venku nenaspal,tak se mu asi bude chtít spinkat.

danteska
10. sep 2010

tak sme skusali Sunarku papat,roztlaceny banan-bez UM,taky husty a papal..tak uvidim..ale musim sa pochvalit -Sebastian sa dnes rano prvy krat v postielke postavil,taku mal z toho radost,az vyskal 😉 tak sa tesim 😉a zda sa mi ze mu pojdu horne zubky,som mu dasienka natierala-aj ked reval jak tur lebo to on nerad-a vrchne dasienko ma uplne draplave a biele.. pekny den prajem maminy..

jitta
10. sep 2010

@danteska Sebastiankovi velká gratulace 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

zuzkat1
10. sep 2010

@danteska gratulujem je sikovny, tak sa priprav ze teraz ani nebude nic ine robit🙂 no to uz asi driape zub🙂 my uz mame aj horne...akurat ma zacala kusat pri kojeni☹

zuzkat1
10. sep 2010

@jitta jej aka pohoda ze sa hra v ohradke🙂 my mame ohradku skor ako sklad hraciek, ked len naznacim ze ju tam dam hned place

lili213
10. sep 2010

Ahojte @danteska gratulujeme sikulka je 🙂 Ja davam tiez sunarky keksiky na zahustenie aj do UM. Adamko sa opuchnute jasna ☹ , mali to aj vase deticky ? Ak ano, ako dlho trvalo kym sa zubky prerezali ? taplotu nema 😕

zuzkat1
10. sep 2010

@lili213 jane opuch mala ale nebolelo ju to... od opuchu necely mesiac... mozno aj menej.. neviem lebo kedze ju to nebolelo nejak sme to neregistrovali

jitta
10. sep 2010

@zuzkat1 malej je v ohrádce rád, vydrží tam dost dlouho, ale u nás to bylo spíš o nutnosti, bála jsem se ho nechat samotnýho jen tak na dece, když jsem potřebovala něco udělat nebo jít do jiné místnosti, protože jsem měla strach, aby na něj třeba Adélka nespadla, když byl ještě menší. teďka už ho v pohodě nechám na zemi v pokojíčku s Adélkou a vím, že bude opatrná a že si bude hrát a malej bude spokojeně koukat, Adélka tam má tolik pro něj zajímavých hraček 😀 😀
@lili213 já ani přesně nevím,jak rychle se malýmu zoubky prořezali, byl asi 10 dní nevrlý a pak jsem mu šáhla do pusinky a najednou tam byl zoubek a pak hnedka druhý 😉

lili213
10. sep 2010

@zuzkat1 vsimla som si to asi pred tyzdnom. No uvidim kedy sa konecne dockame toho zubku 😀

lili213
10. sep 2010

@jitta maly je v pohode, aj pekne spi celu noc, tak preto neviem.

zuzkat1
10. sep 2010

@jitta no u nas to bolo o tom ze som ju nemohla nechat samu nikde tak ohradka so mnou putuje po byte..ale neznasa ju, a ja ju nemozem nechat fatk nikde lebo postielku okusuje a ruzvazuje snurky od toho hniezda,,, potom pada a bucha si hlavu o drevo.. v ohradke robi to iste az nato ze tam nema co rozvezovat a bucha sa len o dno... a na zemi neposedi ani sekundu stale ju nahanam po byte...

@lili213 inak tie zuby baby..ja uz mam pocit ze moja je divna ked jej nic nie je... samozrejme ze to rychlo odklopem, ale my sme ani jeden zub zatial necitili,dufam ze aj ostatne tak vyjdu🙂

lili213
10. sep 2010

@zuzkat1 len tak dalej 😀 ocne su vraj najhorsie, ale to sa len hovori.

zuzkat1
10. sep 2010

@lili213 no dufam ze sa to len tak hovori lebo neviem ako by to moja zvladla keby ju to bolelo, uz aj bez toho je to mala hysterka🙂

certica_3
10. sep 2010

@danteska no môžem Ti povedať že moja Alicka okrem toho že všetko strká do pusy , hneď potom to trieska na zem . z vysokej stoličky , z gauču z kočika . nič nerobím iba sa ohýbam tak dúfam že to bude mať efekt na štíhly pás 😀

danteska
10. sep 2010

@jitta
@zuzkat1 dakujem 😉 no on uz ani nesedi na zemi a ze hra sa..to neviem ako vyzera 😀 😀 akonahle je na zemi tak sa vyda na cesty 😀
@lili213 ja myslim ze zubkov sa dockate coskoro..malemu ked vysli prve 2 tie spodne tak som ani nevedela kedy a ako..iba hrozne slintal,inak nic..teraz mal aj teploty..ale ked si ho dam nad seba a otvori pusu tak uz vidno vrchny zubok..a neslini tak..myslim ze prve zubky cakaj kazdu chvilku 😉
@certica_3 tiez si to tak hovorim 😀 😀 ako malemu zalezi na tom aby som bola stihla 😅

nella1
10. sep 2010

boli sme dneska u doky rano mala stale teplotu este okolo 37,9.....@danteska tiez mi predpisala brufen super vec okamzite zabral a zatial od odobedia sme boli bez teploty klop klop ale bola mrzutaa sem tam ale som stastna ze teplota ustupila zatial....inac doky presne mi hovorila ze to moze byt ta siesta nemoc tak budem cakat zajtra ze sa mozno vyhazdeme inac ani ja som pred tym v zivote o tom nepocula,,, asi to bolo tym ze som nemala dovod sa tym zaoberat.... tak som rozsiirila obzor 😉 boze este ze clovek si tu moze veela veci vygoooglit a dostat sa rychlo k informaciam 🙂
@zuzkat1 takze je to zatial uz lepsie dakujem uvidime ci zajtra budu fliaciky po tele alebo nie...pekny vecer maminky 🙂

danteska
10. sep 2010

@nella1 mozno sa nevyhadze mala a budu to zubky..uvidis.ja som mala Panadol ale ten je o nicom-za 4 dni mu teplota vobec neklesala a to som ho davala malemu kazdych 6 hodin ako antibiotika..ale Brufen je super,je lepsi aj od bolesti,aj od horucky..ale je troska tazsi na zaludok.no ale nemoze byt vsetko super 🙂 hlavne ze zabral..

certica_3
10. sep 2010

dievčatá ako to tak čítam tak sa teším že tie naše zuby lezú von zatial len so zhoršenou náladou a velkou mrzutosťou.tak Vám držím palce nech ste zdraví a zubatí , dobrú noc

certica_3
11. sep 2010

neviem či si to stihnete prečítať ale dnes v sobotu o 14 hod. ide na STV2 relácia o očkovaní , výhody a nebezpečenstva , aspoň také info mi dala priatelka , pekný víkend

zuzkat1
11. sep 2010

ahojte baby🙂 tak moja si dnes sadla...🙂 ano sada si sama uz dlho🙂 ale dnes si sadla z lahu na chrbte🙂 normalne som ju potom tak stiskala a pusinkovala ze chuda moja nechapala co mi je😀

aurra
12. sep 2010

@zuzkat1 no super sikulka, no aj my sa musime pochvalit, tiez si nasa Elli vcera prvy krat sadla sama, som ostala vyvalena, ked som ju tak nasla 🙂 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre