Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

bebel
24. apr 2010

Takéto koleso je úplne odveci a na plávaní sa vôbec nemá používať....deti sa potom ťažko naučia pracovať telom. To na konci hodiny nám poskytujú len tak na vyblbnutie - podľa mňa úplne zbytočne. Necvičíme s tým, ani to nepatrí k hodine.
Kedysi boli povolené len rukávky alebo penové dosky pre staršie deti, ale Bruno väčšinou nechcel ani tie chytiť.

My sme dnes mali brutálny stres....
Pôvodne sme chceli ísť nakúpiť kvetiny a kochlíky na terasu do Rakúska, ale ako sme sa nakladali do auta. Bruno pindal na všetko už od rána, a kňučal a vyjednával kvôli všetkému- ledva sme ho nejak presvedčili, aby išiel s nami ...ja som akurát dávala Bibu zo šatky do vajíčka,ktoré som pripútavala a ešte manžel išiel pre podvozok travel systému do môjho auta, aby sme ho vzali so sebou a moje staršie znudené dieťa si otvorilo v superbe vpredu zapaľovanie (to na cigarety ), napchalo do toho ukazovák a parádne si na tom spálilo prst. Ja som chytila z neho záchvat hysterickej zúrivosti....potom sme to močili pod studenou tečúcou vodou a šli na Kramáre.
Dgn: popálenina II. stupňa, má to zabandážované, natreté nejakou masťou a o 4 dni ideme na prevez.
Úprimne : ja ho mám už plné zuby, neznášam tieto jeho blbiny z nudy.........fakt som už na to alergická a najradšej som asi, keď ho celý deň ani nevidím.Ten pomer času, kedy je zlatý a normálny k tomu, kedy je protivný a robí či už úmyslene alebo neúmyselne nejaké voloviny, či iným zle je neprimeraný. A počúrava sa nám teraz zase pomaly každú noc, tak sme po neúspešných motiváciách darčekmi a úplatkami sa na noc zase vrátili k plienke.
Asi so sebou pôjdem k poradenskému psychológovi, lebo už nedokážem na neho adekvátne reagovať- strašne ma to štve a do toho xy iných nenapredujúcich nefunkčných vecí okolo tohoto bytu a terasy. Mám chuť s Bibianou niekam vypadnúť aspoň na mesiac, aby som sa ukľudnila a mohla s nadhľadom a úsmevom pokračovať ďalej.

minix
24. apr 2010

bel, nik to nema jednoduche, ale v tvojom pripade ti zelam vela trpezlivosti, mozno vela zmeni prave ten vas francuzsky vylet a bruno pochopi😉

Nezazila som nikdy ten pocit, co ty, ale je to pochopitelne, mat deti je skutocne povolanie s pozitivami aj negativami.
Drz sa!

minitrouble
24. apr 2010

Bel - vies co plne chapem tvoje pocityt 😉 🙂 romca mi kazdodenny zivot tiez neulahcuje a su dni kedy uz fakt neviem co s nou mam robit, normalne do mna ide taka zlost na nu ze az 😠 😎 😝 ...musime o tom hodit rec pri kocikovanie uz konecne 🙂

k.a.t.k.a.
25. apr 2010

pridavam sa do klubu 😝 teraz bola mala tyzden chora a ja sa neviem dockat pondelka kedy nastupi do skolky 😅 aj si uvedomujem ze som na nu ako pes a vkuse jej nieco zakazujem odkedy je Maxim, ale ked to sa s snou uz fakt neda vydrzat a dobre slovo u nej nestaci 😝

andykca
25. apr 2010

minitrouble no pocuvaj....ak sa ti niekedy bude chciet tak mi to odfot ako sa tam mala zmesti.... 😉 budem rada....asi mam fest neprakticke vajicko - no uvidime.....

takze aj my vstavame v noci kazde 2 hodiny...a este k tomu ma maly soplik takze je este viac nepokojny....☹ no a dotoho setkeho som este chora aj ja takze uplne nic nevladzem a musim 😀 😀 😀

adros aj mne zacal maly cez den jest pomenej...ale potom sa to zas upravilo na dve hodky

bebel no ja sice nemam dve deti...ale mam neter, ktora ked nieje stredobod pozornosti tak vymysli kadeco a robi zlee....jaj nezavidim ti....

olienka12
25. apr 2010

andy moze byt,lebo minule sme boli u kamosky dala som maleho do ich vajicka a uplne inak mu to tam sadlo v nasom mam pocit,ze mu bude male coskoro

antoniab
25. apr 2010

ahojte

bebel sice nemam take dieta ale viem ocom hovoris lebo sestrenka ma takeho sina bude mat 4 a ten pluje hovori gupa mama ci baba aj nasej timci obcas nadava skace jak opica a ked idu nakupovat do hyperiek tak si tam lahne nazem a toci sa jak vrtula no proste je to nezmar 😀 😀 a kaka zasadne do plienky od septembra ide do skolky tak to neviem ci sa nauci na zachod 😒

marushka
25. apr 2010

Ahojte maminy 🙂

No Bel, vzhľadom na to, že aj moje prvorodené dieťa má už nejaký ten rok 😉 tak ťa plne chápem 😉 😉 😉 Ja si však našťastie musím silno zaklopať, Kubo je zlatý, krásne prijal Hany, poslúcha, je viac-menej bezproblémový 😵 aj keď netvrdím, že nemá svoje dni,prejavy a ešte hodne nedostatkov, ktorými ( a tiež si to priznám)...ma dokáže priviesť na pokraj krajnej histérie a zúrivosti a vtedy sa jednoducho neviem zastaviť. Ale keď je už niečo "cez" tak si človek nepomôže a vybuchne 😖 😖 😖 U nás sa nerieši ani tak správanie a osobnostné prejavy, ako skôr návykové rezervy - vyzliekanie, obliekanie, papanie, či čiastočná nesamostatnosť...ale toto chce asi len usmerňovať 😵 😵 😵 A myslím, že aj Brunčo z tohto vylezie a bude fajn 😵 😉 🙂 aj keď si viem predstaviť, koľko ťa to musí stáť nervov a sebaovládania, tak ti fakt držím prsty!!!! A beriem minitrouble za slovo, hodíme pokec pri kočíkovaní 😉

Inak všetkým želáme peknú nedeľu 😵

zazalienka
25. apr 2010

Ahojte, mám síce len jedno dieťa, aj to malinké, ale viem o čom to asi je.. proste pribudol nový človek,maličký, ktorý vyžaduje celú pozornosť a to staršie je akosi, aj keď nechtiac odsunuté na vedľajšiu koľaj.. ono deti to vedia dať sakra pocítiť.. švagrova malá má 4 roky, pribudol im chlapček a odvtedy to začalo.. doma prestala jesť, vyžaduje pozornosť, v škôlke si dá aj dupľu a zbagruje všetko..
Keď príde k nim návšteva, každý sa škerí na malého, popestuje, prihovorí sa.. a potom si kdesi všimnú aj malú.. ona začne na seba pútať pozornosť, neuvedomuje si, že všetko čo spraví je zlé, samozrejme švagrová do vývrtky, malá dostane na riť, mama škrieka po nej, a je problém.. potom mi aj povie ako ju to mrzí ale nevie si pomôcť, má nervy na malú☹

Gól bol naposledy keď som tam bola aj s Miškom, jeho som dala spinkať, hrala som sa s malou.. okrem mňa si ju pomaly nikto za celé poobedie ani poriadne nevšimol, len keď na seba upozornila tak bola okríknutá..
priznajme si, nie vždy je to na 100 % len o tých neposlušných, drzých a nezvládnuteľných deťoch.. je to aj o nás rodičoch..

zazalienka
25. apr 2010

ja som to Veronike tiež dlho vysvetľovala, ako to bude fungovať, je staršia, pochopila, že ju proste nebudeme mať menej radi, keď sa narodí Miško.. lebo doteraz bola len ona ocinkova dcéra, zvlášť to vnímala tým že je z rozvedenej rodiny.. že v ocinovi má záchranné lano.. bola žiarlivá scéna, skúšala čo môže , ale vysvetlili sme si to a funguje to super..
ano, keď je tu aj ja mám koľkokrát nervy, keď je narozhadzované, alebo ma nepočúvne, zvýšim hlas, ale je to OK.. a je to vekom hlavne.. chce to len čas a trpezlivosť..

a ešte som zabudla, ako som vypočula rozhovor švagrovej dcéry s jej o dva roky staršou sesternicou:
menšia hovorí: aj po Tebe maminka stále kričí keď má nervy?
a staršia: áno, aj sem tam na zadok dostanem a pošle ma na dvor.. to asi všetky maminky..

minix
25. apr 2010

Dobre ranko, teda obed. My sme uz druhu noc od polnoci hore kazdu hodinu, cuckame si, pripisujem to ockovaniu😉 a dufam, ze tato noc bude ina, aj ked dnes mame zasa ockovanie na rotavirusy. Takto sa nam to stretlo😉

Poobede mame navstevu a dufam, ze sa nam podari vypadnut von co najskor, ved je vonku krasne leto, nech pokocikujeme.

dzobko
25. apr 2010

Veru bebel, niet Ti co zavidiet, maleho mate vo veku, kedy nastupuje obdobie vzdoru. Predovsetkym to musite zvladnut vy - rodicia, maly z toho (dufajme) vyrastie. Aj ked ja mam niekedy pocit, ze ti chlapi z toho nevyrastu nikdy a obcas ich to prepadne aj v dospelosti. 😀 Na stiedacku s pubertou.
Mimochodom, kym Ti maly nepusta plyn na sporaku len preto, ze vie, ze sa to nesmie.......takto sa zabava 2,5 rocny syn mojej znamej

olifcek
25. apr 2010

ahojte. chcela by som sa opytat a overit si iformaciu...ked ste sli na prve povinne ockovanie, pozreli pediatri i ranku po ockovani na TBC? prve ockovanie urobili, az ta ranka uz bola uplne zahojena a teda sucha chrasticka?
dakujem

dzobko
25. apr 2010

olifcek, ano. Pediater skontroluje chranicku, teda jazvicku po ockovani TBC a posudi, ci je mozne dalsie ockovanie.Malo by to byt zahojene, teda nehnisave a pokial mozno blednuce. Moze sa stat, ze jazvicka bude este fialova, resp. fialovocervena, napr. nasmu drobcovi to ani nezacalo hnisat, jemu ostane taka minihrcka,ale zahojene to uz je a aj ockovanie sme uz absolvovali.

olifcek
25. apr 2010

dzobko, dakujem, ja som totiz z februaroviek. uz sa mi podarilo ockovanie oddialit, lebo malicka mala v januari transfuzku krvi a ockovaie bolo mozne najskor o 3 mesiace. len som ja na to upozornila lekarku, ta to skonzultovala s inym lekarom a presunuli sme ockovanie. potom sme to presunuli az po navsteve neurologa a ten to odklepol. no teraz dufam, ze to kusok oddialim tym po ockovani TBC. my totizto niekedy mame jazvycku uplne suchu, no na dalsi den tam je uz niekedy krcka s kuskom akoby hnisom, ale nie je to take ako par tyzdnov po ockovani, co bolo reakciou na to. tak ja budem zajtra cakat, ci sa bude chciet pozriet na ranku po TBC a ak nie, tak jej to poviem...

dzobko
25. apr 2010

Olifcek, myslim si, ze vo vasom pripade si daju extra pozor...standartny postup je ten, ze si to pozru a ak to nie je zahojene - neockuju...v pripade, ze sa im nieco nezda, posielaju na kontrolu na plucne-odd. kalmetizacie. Drzim vam palceky, nech vsetko dobre dopadne. 😉

olifcek
25. apr 2010

dzobko na plucne? 😕

olifcek
25. apr 2010

dzobko naozaj dakujem x;O) isto bude vsetko v poriadku, len mozno sa ockovanie este kusok posunie x;o) ved posudi. a ak sa na jazvicku ani neopyta, asi nie je brou lekarkou a zmenim ju...i ked pol rok este neubehol... 😵

dzobko
25. apr 2010

Ano, na plucne. Ale to len v pripadoch, ked je reakcia na ockovanie neprimerana, napr. prilis velka a hnisava ranka, alebo ziadna (aj to sa moze stat). Preco Ta prekvapuje, ze na plucne? Ved TBC - je ockovanie proti tuberkuloze.

olifcek
25. apr 2010

dzobko jo, len mi nenapadlo, ze to moze sposobit problem, proti ktoremu je...hech...i mm sa zadivil... 😅 ranku nastastie mame malicku, reakcia bola, takze...len by som to rada este kusok oddialila a toto je mozno cesta x;o) teda, ak to nie je uplne zahojene x;o)) skusim najst nejake foto na nete, ako vyzera ta ranka uz ok x;o)

minitrouble
25. apr 2010

Andykca - ze si to ty tak som to hned bezala odfotit 😎 😀
prve 3 fotky je vajicko - 0-13 Maxi Cosi City
zvysne 2 fotky je autosedacka 9-18 Maxi Cosi (tusim Priori) 😉

minitrouble
25. apr 2010

Olifcek - nejak som asi nepochopila spravne v com je problem...ale ak chces oddialit ockovanie tak to jednoducho povedz ze to chces oddialit a lekarka ti na to nic nepovie - proste je to tvoje rozhodnutie - nemusis sa skryvat za ranku po TBC ockovani predsa 😕 😉 ...ako priklad ti poviem ze nasu romanku ockovali az v 6 mesiacoch lebo bola strasne chuda a nepriberala a stale mali podozrenie ze ci nema este zltacku alebo ze ci nie je chudokrvna takze sa to stale oddialovalo ....takze nik na teba predsa nemoze naliehat aby si dieta zaockovala teraz ked to chces posunut o mesiac neskor ...normlane povies lekarke ze si to chces presunut az o mesiac lebo si myslis ze mala na to nie je pripravena 😉 🙂

olifcek
25. apr 2010

mini ked ja som jej to povedala do telefonu, a ona, ze co sa toho tak bojim, zeje to v pohode, ze deticky to dobre znasaju a nemaju problem...ja tam zajtra pojdem a poviem jej, ze to chcem odsunut a basta x;o)) ako pises, rozhodnutie je na mne x;o) len mi zase jedna lekarka pisala, ze v roku 2009 sa moc na SK rozmohol cierny kasel, ze najviac za posledne roky, a ze, ak neurologicka stranka bude ok, ze by necakala a ockovala...preto mam pochybnosti..ako kazda mamka, nechcem urobit chybu...ale je faktom, ze Oliv este neprekrocila 4kg...

olifcek
25. apr 2010

mini Oliv je chudokrvna...kvoli tomu mala v januari transfuzku, a v marci injekcie, aby nemusela transfuzku...v maji mame kontrolu, ci je to stale ok, lebo jasne, ze po tych injekciach to uz bolo ok...

minitrouble
25. apr 2010

olifcek - tak povedz ze to chces az po tej kontrole v maji ...ze chces este pockat 😉 🙂

olifcek
25. apr 2010

mini hehe, asi to tak dopadne 😉 ta zo mna uz chyti hysak, ale co uz x;O)

olifcek
25. apr 2010

dakujem x;o)

minitrouble
25. apr 2010

olifcek - teba nemusi zaujimat co si ona mysli, riad sa tym co chces
aj ked po pravde ja sa nejak ockovania nebojim - ja davam zaockovat proti vsetkemu stale a nejak to neriesim ...ale kazda matka musi urobit podla svojich pocitov 😉 🙂

olifcek
25. apr 2010

mini ja ani neviem, preco sa toho tak bojim... 😕 asi ma len vystrasilo, ze keby neviem, ze po transfuzke ockovat najskor po 3 mesiacoch, skor nie, tak by som ju uz zaockovanu mala v marci, glg...

mini mala Tvoja malicka reakciu? myslim na ockovanie?

minitrouble
25. apr 2010

olifcek no asi myslis moju starsiu romanku (btw to je tiez februarovka ale 2008ka 😉 🙂 ) ...lebo simi este neockovali kedze sme teraz boli 3 tyzdne chori a tak ju nemohli zaockovat zatial ....Romi nemala na nic ziadnu reakciu 😉 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre