Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

antoniab
7. dec 2009

dakujem tak ja to preperiem len na 30/40 stupnou bez avivaze unas v rodine neboli ziadne kozne chorby tak dufam ze aj mala bude v tomto ohlade pomne 😉
inak chystam sa to vsetko prezehlit aspon teraz aj tak sa nudim 😅 a potom ked uz bude malinka tak uvidim podla potreby inak nezehlim ale mam novu zehlicku tak treba vyuzit 😀 😀 😀

andykca
7. dec 2009

antonia jasneee treba novu zehlicku vyuzit 😉 😀 mozno to ozehli aj za teba...to by bolo fajne 🙂

antoniab
7. dec 2009

andycka tak to asi nie ale predstava dobra 😀 😀 😀 to by som asi zehlila vsetko ale pravdou je ze ked je dobra zehlicka tak sa zehli rado v uk kde som chodila upratovat jeden domcek tak Sheila mala super zehlicku tam som zehlila rada bol to taky oddych tak som si kupila taku istu znacku zehlicka je super ale cudzie sa zehlilo radsej 😀 😀

adros
7. dec 2009

ahojky, tak sa hlasim z poradne 🙂 dnes sme sa celkom sikovno vybavili, napriek tomu, ze ked sme prisli, bola natrieskana cakaren. Ale kopec babul cakalo na prijem, tak aj to urobilo svoje 🙂

takze sme v poriadku, stale mame krcok na 1,5 cm, branku na spicku, takze sa drzime. A vazime 3100 g, prietoky ok. Akurat mala drochmala, ked nam merali ozvy 😒

wero, som rada, ze ste ok, radsej v takychto pripadoch ist k dokimu, ako potom neskoro lutovat 😉

meggieya
7. dec 2009

tak daj tip antoniab, co je to za znacku... 🙂 je dobre mat dobru zehlicku ...
inak dlho som tu nevidela janku... nerodi uz nahodou?
No a na tu TT stretavku sa mi nepodari prist, nakolko este trcim v praci tento tyzden, co uz. Ale tesim sa v sobotu mame stretavku zo zakladnej skoly, tak sa tesim... a aj na pecenie kolacikov sa tesim, tiez spravim aspon 5 druhov, nech mame co do januara papat... 🙂

andykca
7. dec 2009

adros super ze ste oki 🙂 malinka ma slusnu vahu 😉

meggi noo ved nevadi hadam nabuduce niekedy 🙂

antonia no vidis totok...som skoro uhadla 🙂 tak teda daj potom vediet ako zehlicka uspela a ked oki hod na plac znacku xi

weronyca
7. dec 2009

Ahojte kocule, no teraz sa sem dlhsie nedostanem, kedze moja ,,sikovnost" rano rozbila displej na notebooku 😠

Co s tym stretkom v stredu? kde sa stretneme? o tej 12tej teda? co tak na hl.namesti pod stromcekom??

Meggieya, Genialna vy nepridete?

minix
7. dec 2009

ahojte, ja s ba stretkom este neviem, ako budem, nakolko sa mi ohlasil kamos, ktoreho som skoro dva roky nevidela, aby sme dali v stredu obed, tak uvidim, ako sa zariadite vy a podla toho mozno dobehnem.

roxy_1
7. dec 2009

meggi taky jsem dneska na Janku myslela,spis me prijde ze ed spousta maminek nema moc casu a vyrizuji vse potrebne,Janka mam pocit jeste zpominala praci...snad nam tam i neodrodi 😅
i Evu3107 jsem tu chvilku nevidela,snad jsou vsichni v pohode...

sisi uz se to krati,jsem zvedava kdo u ni celou dobu bydlel 🙂

adros mala ma krasnou vahu,jeste par deka a uz by mohla klidne na svet 😀 asi bude mit hezkou porodni vahu 🙂

ja jsem zvedava kolik vazime my,ve ctvrtek nas to ceka prvni monitor a odhad porodni vahy 🙂 prala bych si aby to nebyl zadny 4 kilovy macik 😀

jo a na otoceni miminka u nas v telce ukazovali lozit po ctyrech a kocici hrbet,nebo spis jak se to delavalo kdyz kocka lize mleko 😀 😀 smesna predstava ale vyzkousime 😀

roxy_1
7. dec 2009

jeeej a dneska v noci se mi zdalo ze jsem porodila holcicku,pak jsem si sla na wc a tam mi praskla voda a zacala jsem krvacet,pak jsem mluvila neco o tom ze jeste musim porodit placentu 😀 😀 to jsou sny
jenze moji sestre se zdalo taky tuto noc ze jsem porodila holcicku a mamce se to zdalo den predtim...ze by nahoda?? 😀

weronyca
7. dec 2009

Roxy o snoch ja ani nehovorim..ja som mala tuto noc take zaujimave sn, ze nejdem radsej ani pisat!!
To uz sa asi psychicky pomaly pripravujeme na ten porod.. Mna zacina chytat taka panika ☹ Bojim sa porodu.

Inak babule , vy ste uz pobalene do porodnice?

adros
7. dec 2009

andy, roxy, hej, mala je trosku vacsia nez priemer, ale stale v pohode oproti min. tyzdnu, vtedy sa dokina preklepla a napisala, ze mala vazi 3980 😀 , malo to byt podla vsetkeho 2980 🙂 , cize za tyzden mala nabrala 120 g. Ak to takto pojde dalej, tak by sme v tom 40.tyzdni mohli mat okolo 3600 g, to by bolo take idealne 🙂

k snom sa nevyjadrujem, mne sa take bludy snivaju....

roxy_1
7. dec 2009

wero asi mas pravdu je to uz ted o psychice asi uz nam z te pripravy slusne hrabe 😀

tasku jeste sbalenou nemam ale uz se na to chystam kazdym dnem,jeste si chci poridit nejaky zupan,jinak si troufam rict ze uz mam vse 🙂

adros dr.mi rikala ze ted pribiraji miminka 100g kazdy tyden tak asi na tom neco bude to by jsme ted meli mit kolem 2500g snad vic ja ani nevim..uvidime ve ctvrtek 🙂

roxy_1
7. dec 2009

co 2,5 kg kdyz naposled jsme meli 1513g v 31tt takze ted 2kg..nejak malo... 😅

weronyca
7. dec 2009

My sme vazili min.tyzden 2040g.. to je oproti vam nejak malo,ci nie?

adros
7. dec 2009

roxy, no to mate fakt nejak malo 🙂 ved uvidis vo stvrtok 😉 mozno budes milo prekvapena 😀

roxy_1
7. dec 2009

wero tak to budeme mit asi prcky ale verim tomu ze je brzo dokrmime nebo oni to jeste do porodu dozenou 😀

weronyca
7. dec 2009

Radsej maleho po porode dokrmim,ako porodit nejake 5kg dieta..

meggieya
7. dec 2009

roxy, aha, tak asi ma vela prace a snad je vsetko OK..
weronyca, no nepodari sa mi prist.. ale rada by som... 🙂

janka1
7. dec 2009

ahojte tehulky 😉
ja vas zbezne citam , ale vacsinou sem pridem ked tu uz nik nie je , alebo este nik nie je 😒
ale ste zlate , ze na mna myslite vazim si to 🙂

este nerodim aj ked celu nedelu som ymslela, ze uz idem 😀 ale nakoniec to vyzera tak , ze su to obycajne creva , ktore ma nafukli a sposobili take bolesti ako kontrakcie 😀 😀 😀

do prace chodim este , ale uz som sa zaprisahala, ze v piatok definitivne koncim nakolko sa mi uz vobec nechceeee 😖

zajtra mam kontrolu tak som zvedava ako sme postupili za tyzden a na dalsi tyzden mi moja dr. vyberie pesar a mozme sa robehnut , tak som zvedava kolko to buid trvat ci niekolko tyzdnov, dni , alebo len hodin 😉 😀

roxy_1
7. dec 2009

janka tak to uz pak bude asi hukot od pristiho tydne uz muzes rodit 😀 fiha to to leti,na praci uz se vazne vykasli,nema nohy a neutece a od toho uz jsou jini,kdy pak budes oddychovat kdyz sotva skoncis v praci a mozna co nevidet budes rodit??naber sil na Oliverka 🙂
kazdopadne nas prubezne informuj ted uz to tady bude asi hukot 😀 😀 😀

k tem bolestem, me zatim chytaji jen takove menstruacni bolesti,to jsou poslicci?? tak dva dny nazpet me v noci tak bolely nohy a krize ze jsem pomalu nedokazala v noci dojit ani na wc...asi se ty krize se mnou povlecou az k porodu a to pak bude chutovka,jestli budu po mame mam si co uzit bolesti..... 😒

meggieya
7. dec 2009

no my sme mali koncom 32 tyzdna a zaciatkom 33 tyzdna 2160g. No ani ja nechcem rodit 5 kg dieta. Moj bracho mal 6kg, tak to musela byt riadna fuska. Ja som mala 3500g, tak snad, te ten nas maly nebude nejaky velky macek 😀

weronyca
7. dec 2009

Roxy tak je mozne ze su to toe falosne kontrakcie .. Ja to mavam skoro kazdy 2den..Zacnu ma velmi boliet krize, stvrdne mi na chvilu brusko a mam pocit,akoby mi padlo dole..Lekarka mi vravela,ze to su tie falosne kontrakcie, pokial netrvaju dlho tak je to OK.

roxy_1
7. dec 2009

meggi 6 kg 😨 😨 😨

to snad ani nenechaji dneska zajit tak daleko a nebo reseni cisarem....ale i tak mamka si musela uzit... 😕

janka1
7. dec 2009

😉 roxy ano su to tie falosne konrakcie resp. poslickovia , tiez sa pripravujes na porod 😉

roxy_1
7. dec 2009

wero ja verim ze to jeste u me porod nebude,stale si rikam ze pokud je KP tak nic nehrozi 😀

meggieya
7. dec 2009

jeeej janka, tu si... 🙂 ty betarka... sa schovavas....
no inak mna tak bolia bedrove klby, ze sa v noci budim a tocim sa na druhy bok a dnes mi to riadne pukalo, ked som sa otacala... 🙂 ale tak, nejak to uz dobojujeme... len nech sa narodia zdrave a vsetko je v poriadku. Treba mysliet pozitivne a optimisticky, nase mamy to zvladli, tak to zvladneme aj my... 🙂

janka1
7. dec 2009

jaj meggi ja sa neschovavam ,len som dnes doma a v posteli cely den, tak mam cas pisat aj citat 😉
keby nie tie moje creva nafuknute tak doma nie som 😀 a a ni tu , cize nahoda a stastie
s tym spanim a otacanim sa u mna detto aj kliby no co uz tych par dni uz vydrzim 😀

meggieya
7. dec 2009

ty sa mas janka... v posteli ... ja v praci za PC, ale tak dobre, ked sa este da....
no tehotenstvo nie je lahka zalezitost... ale tak vsetko nieco stoji 🙂
Inak neviete v akej vyske sa teraz pohybuje rodicovsky prispevok? pretoze mi asi nepriznaju matersku.

genialna
7. dec 2009

Stretko v BA - mne to v stredu absolutne nevyhovuje.. 😒 Od jednej mam poradnu a netusim do kedy.. Takze ja asi az nabuduce.. A mozno uz aj s miminami.. 😉

weronyca ako si sa rozhodla s tym vianocnym vecierkom?? ..pojdes tam kuk??

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre