Je tu maminka, ktorá rodila v septembri a predtým pracovala?

alexika23
14. máj 2021
sofi639
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nafka0483
14. máj 2021

@alexika23 A co potrebujes vediet?

regina14
14. máj 2021

@alexika23 ja som rodila v septembri 2020, a predtym som pracovala

alexika23
autor
14. máj 2021

@nafka0483 nebola som podat papier na rodicovsky prispevok. Teraz som dostala iba 190 eur. Ked pojdem buduci tyzden mozem este podat? Nie je neskoro?

alexika23
autor
14. máj 2021

@regina14 nebola som podat papier na rodicovsky prispevok. Teraz som dostala iba 190 eur. Ked pojdem buduci tyzden mozem este podat? Nie je neskoro?

alexika23
autor
14. máj 2021

@sofi639 nebola som podat papier na rodicovsky prispevok. Teraz som dostala iba 190 eur. Ked pojdem buduci tyzden mozem este podat? Nie je neskoro?

nafka0483
14. máj 2021

@alexika23 Ked si rodila v septembri, tak materska ti uz davnejsie skoncila, nie? Vobec si si neziadala o RP? Za co si dostala potom tych 190eur? Prislo ti to zo socialnej poistovne ci UPSVaR?

anulienka99
14. máj 2021

@alexika23 ahoj, rodila som začiatkom septembra, začiatok rodičovskej sa ráta 34 týždňov od začiatku materskej, nie od pôrodu. Na MD som nastúpila 14.7. 2020 a skončila mi 7.3. 2021 (sama som si to vyrátala kedy) . Treba si podať žiadosť o rodičovský príspevok na úrade práce, zo Sociálnej poisťovne som si vypýtala po ukončení RD (iba vtedy ti to dajú) Potvrdenie o poberaní materskej za účelom vyplácania rodičovského príspevku. Treba skúsiť, myslím, že to vyplatia aj spätne, ak máš nárok. Samotný rodičovský príspevok sa vypláca tiež spätne, teda RP za máj sa vypláca až v júni. Veľa šťastia so slovenskou byrokraciou 😊

alexika23
autor
14. máj 2021

@anulienka99 dakujem pekne ☺️

alexika23
autor
14. máj 2021

@nafka0483 zo socialnej mi to prislo

nafka0483
14. máj 2021

@alexika23 Tak neviem co to je, no v kazdom pripade ak chces poberat RP, tak si o to samozrejme musis poziadat 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre