• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Je tu niekto z Bardejova?

19. januára 2016 
baby a nejake ihrisko? prisla som sem na prazdniny a je tu nuda kam mam ist s malou sa hrat? :unamused:
kam chodievate??? :slight_smile:
4. máj 2010 o 08:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
decka a skusal uz niekto vytvorit MC?Neskusime? :grinning:

dadka ja neporadim.Niesom priamo z BJ (teda zatial)
4. máj 2010 o 09:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Jani ja som tu už raz písala že by to chcelo niečo také vymyslieť...materské centrum by to v BJ chýba :dizzy_face:
4. máj 2010 o 09:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
a ja viem ze by bol i zaujem.Kazdopadne dve zdravotnicky uz mame ze Janka :grinning: a keby tak aj dajaku skolu dorobime.Mna by to hroooozne bavilo.Milujem deticky a rok na detskom odd bol najkrajsi v mojom prac.zivote
4. máj 2010 o 10:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
http://www.materskecentra.sk/old/umc/kontakt.php tak co decka?Napisat im co by bolo vsetko treba pre vytvorenie mat.centra?Kto do toho ide so mnou?
4. máj 2010 o 10:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja idem, už som to kedysi študovala,základná vec: priestory :unamused:
4. máj 2010 o 10:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ale skús napísať tej koordinátorke pre náš kraj,uvidíme...myslím že niekedy už nejaký pokus bol,ale na čom to krachlo,neviem....
http://www.materskecentra.sk/old/zoznam_mc/zoznam-materskych-centier-na-slovensku.php
úplne dole je BJ uvedený ako 4akatelia...neviem,skús sa jej opýtať
4. máj 2010 o 10:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fakt ty kokso.No som zvedava.Viete niekto nieco o tom Domceku?
4. máj 2010 o 12:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte,uz sme doma z vyletiku v Bratislave, tak dohanam, co u vas nove:slight_smile:)

baby, musim vas sklamat, ja som na zaciatku materskej riesila MC, dokonca som sa aj osobne stretla s koordinatorkou pre vychodne Slovensko. V podstate, oni vam nepovedia nic, dokial nemate priestory a jasnu predstavu o financovani centra.

Mne vtedy tvrdila, ze Unia materskych centier nijako financne nepomaha. Ale podla mna to nie je pravda, ved za vedenim centra sa skryvan kopec papierovaciek a pravidelne vyhodnocavania o jeho cinnosti. Keby Unia nijako nepomahla, urcite by mnohe ine centra neplatili rocny prispevok a nekaslali sa so zbytocnou byrokraciou, ale fungovali by ako samostatne jednotky.

Ale spat k veci...okrem priestorov, ktore by mali byt zdarma alebo za minimalny poplatok, treba mat zriadene obcianske zrduzenie, ktore vraj uz niekto v BJ zriadil,. ale dalej sa vo veci MC nepohol.

Co sa tyka mesta, tam je slaba spolupraca. Bardejov riesi ine veci a na mamicky sa zabuda..:frowning2:(( Ja aj par dalsich kamosiek sme sa stretli s jednou pani " z vedenia", ktora nam slubla pomoc pri ziskani priestorov a financii, najprv nieco zhanala...a nakoniec na nas zabudla:slight_smile:)

vsetko sa to toci okolo penazi, ktore by MC prispievali na bezrpoblemovy chod a organizovanie akcii ci prednasok pre deti a mamicky. Ziskat sponzorov je tiez dalsi komplikovany bod...

Poviem vam, ten moj entuziamus raz-dva opadol, ked som si uvedomila, ze taka jednoducha vec si vyzaduje roboty ako na kostole. Bud som bola primalo motivovana, alebo malokto bol ochotny pomoct:frowning2: Tak som si matersku dovolenku zbytocne nekomplikovala dalsim prieskumom....a venovala sa malej:slight_smile:)

Ale ak by ste vy boli sikovnejsie a mali paky na spravnych miestach, ci poznali ludi z inych mater. centier, ktore maju lepsie KNOW HOW, rada sa pridam, ak je to v mojich silach:slight_smile:))

Ostatne zakladne info najdete na web stranke materskych centier...

Vela zdaru a drzim palce!!:slight_smile:)
4. máj 2010 o 14:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
PS: Ten Domcek je iba zriadene obcianske zdruzenie, ktore uz niekolko rokov funguje IBA na papieri. Takze mylna infoska na web stranke, ze sme medzi cakatelmi, je bohuzial, absolutna blbost:frowning2:((
4. máj 2010 o 14:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dadka.....Neviem, kde byvas, ale najidelanejsie sa mi zda chodit s detmi k Topli. Detske ihriska sice nie su uz v takom stave ako minule leto, kvoli vykopovym pracam,. ale urcite sa tam zabavis a v pekne letne dni je tam ozaj rusno:slight_smile:)
Alebo, aj ABcko ma pekne okolie, kam mamicky rady chodia.
My na Vinabrgu zas mame jendo nove ihrisko, ale ani to nestaci, lebo zmena je zivot a treba chodit aj inam:slight_smile:))
4. máj 2010 o 14:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
jitul ty si trieda.Ja by som tak inteligentny prispevok co ma hlavu aj patu zrejme nikdy nedala dokopy :grinning:

ja sa hlavne tesim na to ze bus mi bude stat priamo pri vchode a budem moct chodit smer.B.kupele.Tam to milujem.
4. máj 2010 o 15:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
inak mne bolo hned jasne ze to nebude jednoduche ale dost ma to prekvapilo lebo v CR teda aspon u nas v Ostrave boli MC na kazdom kroku.U nas na sidlisku som vedela len ja o troch.
4. máj 2010 o 15:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
hmm, to bude asi tym, ze niekde sa nieco zamlcalo....ved vies, peniazky sa tak straaasne tazko delia pre vela ludi...:frowning2:((
Ze inteligentny prispevok....skor vela riadkov za malo casu:slight_smile:)))))

bi...tebe sa Kupele este stale pacia???? To kde sa tam da kulturne vyzit??? ved su uz uplne zanedbane....
4. máj 2010 o 15:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
jitul ja som doma po 10 rokoch tak preto sa mi stale pacia.Ja tam milujem ten klud hlavne.Mne tak ani nejde o kulturu.Teraz sme mali malu na voditku a trajdali sme hore dole a aby som nahodou neschudla z mojej slonej velkosti tak sme zakoncili prechadku samo ze na kup.oplatke.
4. máj 2010 o 15:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
a este k tomu centru.Mne sa pred casom sesterka stazovala ze neni kam s detmi ist.Ze sa vraj daco malo otvarat ale mamickam bolo dat vela 400 sk mesacny poplatok.Neviem co je na tom pravdy.
4. máj 2010 o 15:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
jitulka...byvam v centre mesta na jiraskovej....pojdem to dole omrknut ci sa tam vobec zahra ja som skor chcela nejake slusne pieskovisko a hojdacky nic viac nepotrebujem ale tu je to asi fakt problem :frowning2: a to nieje len Bj to viacere mesta maju averziu voci maminkam na materskej a ich detom :angry: no co uz ale skusim aj kupele
4. máj 2010 o 17:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tak kontrola bytu za nami a priznajte sa kolko vas bolo von okolo 16 hod na VBG? :grinning: :grinning: :grinning:
4. máj 2010 o 18:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte,tak vidím,že ste to tu poriešili,najhoršie sú tie priestory :frowning2: sponzorov by sa nazháňať dalo...
inak Jani tak sa v kúpeľoch možme potom niekedy stretnúť,ja to tam mám tiež rada(asi to tiež bude tým,že som ako ty bola dlho preč) :wink: a v podstate už sa chystám,že tam pojdem na korčuliach aj s malým,tak nech už NEPRŠI ... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
5. máj 2010 o 07:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Janulka na korculiach supeeeeeeeer.Uz nech sme v BJ.Ja som sice nestala uz tak 5 rokov a dokonca mam novucke kupene a ani neodskusane.
5. máj 2010 o 07:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Strasne pocasie....clovek aby doma sedel mrzuty..:frowning2:(
5. máj 2010 o 09:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
5. máj 2010 o 14:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
pre nieFB kamosky ...myslim ze komentar netreba :rolling_eyes:
5. máj 2010 o 18:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte baby...ja chcem este k materskemu centru...bolo by fakt super, keby sme nieco take mali aj v bj...take organizovane so zastitou materskeho centra...
ale pre tych, ktori sa fakt chcu stretavat s mamickami a detmi je na vinbagru u salezianov vyhradeny cas v utorok od 10.00- cca 12.00...my s ninkou chodime...je tam super...deti sa hraju, mamicky kvakaju,,, :grinning: potom dame jeden desiatok ruzenca, spievame...je to mile...a vo stvrtky sa stretavame dole v meste...ideme niekam na kavicku...doteraz do bola laser food, ale ze aj v ETS-ku je terasa s vybavenim pre deti...tak aj tam zajdeme....kto chce, nech sa prida... :wink:
6. máj 2010 o 10:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
macik az budeme nastahovani tak ta budem otravovat aby si mi napisala viac o selezianoch.Radi by sme sa pripojili
6. máj 2010 o 14:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Hej, aj ja viem o tych selezianoch. Ja chodim ku evanjelikom, sice mensi mamiklub, ale moze byt. Tiez klebetime. Ja ani ruzenec neovladam, aj ked mam manzela katolika, takze asi by som medzi vas nezapdla...:frowning2:
No mozno niekedy to stretko mimo,teda v meste, to by som snad aj skusila:slight_smile: Ved uvidime..pockam, ked sa prida Bi:slight_smile:)))
Pocasiu sa tento tyzden fakt dari...bleeeee
A my mame dnes za sebou prvu preventivku u zubara!! Jupiii!! Lorianka aj pusinku otvorila, to aka udalost!!:slight_smile:))
6. máj 2010 o 16:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
jitul ak je :slight_smile: v BJ miesto kde je detsky kutik tak tam budem stale :grinning: je???????????
6. máj 2010 o 20:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
bi...je...v tom laser foode- to je pri obchodnej akademii a v ETS na terase... :wink: inak neviem...
tesime sa, ze sa chcete pridat...
jitul...nevadi, ze neovladas ruzenec...nebudes sa modlit...posunies stafetu dalej... :wink: ale ak, tak aspon v meste sa k nam pridaj urcite... :wink:
6. máj 2010 o 20:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no maci u mna je problem ze ja uz BJ vobec nepoznam :sweat_smile: musim bracha ukecat aby mi to poukazoval
6. máj 2010 o 21:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
macikjm.....ja ti neviem, v tom laser foode som bola, a poviem ti, kutik super, ale jedlo ani kava nic moc. :frowning2:(
A kolko vas chodi do mesta?? To musi byt riadne velka tlupa:slight_smile:

bi....a co by si nepoznala!? Raz dva prebrazdis chodniky a budes mat zmapovany kazdy kut. Tu ich totiz vela nie je:slight_smile:)
6. máj 2010 o 22:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok