Je tu niekto z Bardejova?

sonoga
8. dec 2007

Tak skusam , ci sa niekto pripoji k diskusii. Ved hadam sem niekto chodi z Bardejova.

bianca
14. dec 2011

@daniku z VNB inak Jani ty si pisala ze je daco v cukrarni COOLE ze?A urcite este nieco bude

jarus8
15. dec 2011

jajaj, tak potom nám nič iné neostáva len veľká obývačka 😀
Ja som si zvykla hneď, s mm je to horšie, ten je tu z toho trošku vyhúkaný 😅
A vy z témy sa niekedy stretávate?

janulabj
15. dec 2011

no hej aj v tej cukroške na namesti čo stale spomynam je ešte čo to pre deti,my len tam chodime....
🙂

mamkakatka
15. dec 2011

Ahojte baby, na MK som len par mesiacov, ale az teraz som sa dostala k vam 😀 , pretoze sa zaujimam o nejake centrum pre nas a nasich drobcov.....bolo tu spominane, ze ste uz nieco zistovali a obehali, a skusali ste to aj na Mestskom urade, alebo Centrum volneho casu, ci nemaju nejaku miestnost za symbolicke najomne?

bianca
15. dec 2011

@jarus8 bol tu velky pakt ale uz sa porozdeloval.Hold kazda sme ina.Teraz je viac skupin ale zdrave jadro je tu ze
@janulabj @daniku 😀

bianca
15. dec 2011

@mamkakatka pokus bol este pred nasoou iniciativou.Ale nic sa nedocielilo.Ja som vkladala velke nadeje do volieb lebo jeden kandidat sluboval MC no neuspel

mamkakatka
15. dec 2011

maminy, ak by som zohnala priestor, boli by ste ochotne prispiet na najom? lebo predsa, zadarmo nam asi nikto nic neda. A cim viac mamiciek by sa naskladalo, tym menej eur nas to bude stat.

vi3ka
15. dec 2011

@janulabj aj my sme dnes boli v tej cukrárni čo spomínaš. moja malá sa tam vyšantila statočne. keby som si to tu neprečítala včera, tak ani neviem, že tam majú detský kútik. 🙂

bianca
15. dec 2011

@vi3ka a kde je umiestneny?Pojdeme aj mi otestovat

@mamkakatka to by chcelo riesit inak.Najprv obcianske zdruzenie,sponzorov na vybavenie a potom pozhanat ludi na neake aktivity.To by nemal byt problem.Ono to nieje len o najme ale aj o tom aby bol neaky program a program ziaden odbornik nebude robit zadarmo.Treba mysliet aj na to na com stroskotali oba prve pokusy a to tie ze materska skonci a co dalej?Kto sa bude oi to starat ked nastupia maminky na matersku?Vyzbiera sa dost euracov na to aby sa zaplatil priestor,energie a aj stali zamestnanci?To by sa dalo riesit 2 % z dane pokial bude organizacia zalozena ale ta musi neaku dobu fungovat aby sa mohlo oslovit ludi o tie 2 %.Je to komplikovane ale mozno by to stalo za pokus lebo situacia mamin a deticiek v BJ je zufala.Teraz su uz aspon ake take aktivity v CVC ale ja osobne som ich este neskusala

vi3ka
15. dec 2011

@bianca no nie je nejak extra prevratné, ale pre moju ročnú bambuľu to stačilo. šmýkalka, kolky, stolík, plyšáky.
tá cukráreň je vo vchode kde sa ide do Jokera a keď už budeš v cukrárni, tak hore schodíkmi a vzadu na pravo je ten detský kútik. aspoň niečo v tomto ročnom období poteší 🙂

mamkakatka
15. dec 2011

@bianca uff, ked to tak citam, uz teraz je to odsudene na neuspech ☹ ....ak by sa niekto nasiel, kto by do to siel so mnou, uvitam, ale na jedneho cloveka je to vela ... o ake aktivity v CVC ide? tyka sa to mamiciek a ich deti?

jarus8
15. dec 2011

@mamkakatka ja by som na to dala, ale bývam tu len krátko, možno mám len veľké oči. No, priznám sa, vôbec neviem čo to obnáša.
Ale za pokus to myslím stojí. 😉

mamkakatka
15. dec 2011

@jarus8 super 😀 , kedze prvu podmienku splname 😀 , mozme prejst rovno na bod c.2. vhodne priestory, tu by sme mohly oslovit primatora, troska mu pripomenut, jeho predvolebne reci, prip. CVC alebo obist velke firmy, ci by nechceli sponzorovat takuto aktivitu. Az ked budeme mat nieco v rokach, potom by som pristupila k registracii. S programom to na zaciatok nemusime dvakrat prehanat, ved kazda mamina moze prispiet niecim svojim, co dobre ovlada a nauci to aj nas 😎 😎 ...detto deti....

jarus8
15. dec 2011

jjj, tak kočky, ktoré máte obehané celé mesto, dávajte typy na priestory 😀

Myslím, že aj jeden priestor v nejakej škôlke by nebol zlý, veď určite tých detí nie je tak veľa ako kedysi. Napr. pochádzam z Družby a viem, že tá škôlka nie je celá využívaná. Dokonca tam bol aj kostol.
Myslím, že takých škôlok by mohlo byť viac aj niekde bližšie k centru....

bianca
15. dec 2011

@vi3ka diky za infi.Ja viem kde je cukraren len som si tam nikdy nevsimla ten kutik.Boli sme vzdy len v tej prvej casti.Nasa ma 3 roky ale jej smikalka tiez bohate staci

@jarus8 @mamkakatka zaujem o MC v BJ urcite je a obrovsky.Len sa obavam ze by to maminy bavila akurat tak v zime.

mamkakatka
15. dec 2011

@bianca na com vsetko padli tie predchadzajuce MC???

janulabj
15. dec 2011

čaute ženy, normalne že nechapačka kolko prispevkov.....
ohladom MC....ked to chytilo nas, tak som si s pani čo ma na starosti vychodne slovenskko vymenila vela vela emailov....neni to jednoduche, neviem či sme to rozoberali tu, alebo v sukromnej, skuste pozriet dozadu, nakoniec sme to vzdali........ale nabudene sme boli presne ako vy....hned prva vec...priestory. inak ohladom CVČ, mam nepotvrdene informacie, že sa bude rušit, a bude sa ,,teda duuufam,, stavat nové. lebo tamta stara budova sa niekomu hodí. tiež ma napadlo , viete ako v maxe aj inych obchodnych centrach detsky kutik , akoby školka, dufali sme že by aj v našom x centre, až raz bude stat, či by nam niekto nejake priestory neponukol, len zase, aka by bola cena.neviem momentalne, vidite že chodnik na dlhom rade je asi najdoležitejši, ešte pred nami to asi najdalej dotiahla jitka, možno ak prečita napiše tiež svoj nazor, no pači sa mi ako vas to vzalo, nostalgia, presne ako nas,,,,, že @bianca?

daniku
15. dec 2011

@bianca 😀

jarus8
15. dec 2011

no neviem, CVČ nemá schody? Teda ja som tam bola naposledy ako krpec, ale predstavujem si niečo bezbariérové.
@janulabj a boli ste na odbore školstva??? Možno oni majú nejaké voľné triedy niekde.
A absolútna naivita by bola, keby nám primátor prenajal triedu za nejakú symbolickú sumu na pár rokov. 😀 😀 😀

janulabj
15. dec 2011

@jarus8 joooj primator, ale nič, možeme skusit.viem že baby jednali s pani z uradu, naslubovala a skutek utek.
v Bj a bezbarierove? to tu maš len hypermarkety, alebo si sa skušala niekam dostat v meste s kočiarom? lebo ja ano, 2 roky a nikam som nevošla, kočiar jak za komančov musi počkat vonku......

jarus8
15. dec 2011

@janulabj to je fakt, všade na mňa pozerajú jak na debila, že kde sa trepem. Najsamlepšejší je dráčik, s kočiarom len ak máš vodičák 50 rokov 😀 😀 😀

mamkakatka
15. dec 2011

@janulabj skusali ste aj take nieco: hodit clanok do Bard. Novosti otom, ze v BJ nieje MC?

janulabj
15. dec 2011

@mamkakatka ved skušajte, do novosti sme nedavali, inak odpoved v IP.

bianca
15. dec 2011

ejha kocky vy ste toho popisali.Docitam vas zajtra a odpoviem co viem.Dnes nevladzem.Do teraz som sedela nad medovnikm a oci ma uz bolia neskutocne 😎

bianca
15. dec 2011

p.s.: este ma napadlo.Neviem kde ste po BJ rozmiestnene ale keby sa niekde nachadzala zavreta skolka tak by to bolo origos.Ja som BJ navratilec este len rok a nieco tak nemam prehlad.Keby ste o niecom vedeli alebo poculi tak by to stalo mozno za skusku pozistovat co a ako a mozno by sa mi splnil aj moj dalsi sen a to jaslicky

julianka777
16. dec 2011

ahojte 🙂 na chvilu tu zavitam 🙂 cez sviatky ideme ku svokrovcom a chcem sa vas spytat,ze kde u vas najdem galanterku.Svokrovci byvaju na Vinbargu...dakujem 🙂

jarus8
16. dec 2011

@julianka777 ja chodím do Jamiku, bývalá kongo, taká modrá budova na konci Dlhého radu smer Hypernova.Tuším je tam teraz vysoká škola.
A ešte je galanterka za UĽUV-om. Ale tá je menšia a slabšia. Neviem čo potrebuješ.

julianka777
16. dec 2011

@jarus8 chcem si nakupit vlnu 🙂 a dakujem,pojdem pokukat 🙂

jarus8
16. dec 2011

kočky neviete niečo bližšie o očkovaní? Počúvam to už 2 dni, to akože mi nezaočkujú dieťa na budúci týždeň???

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre