Je tu niekto zo Senca?

veronika33
26. jún 2006

Ahojte,
nájde sa tu nejaká Senčanka?

brinzulka
7. mar 2009

Ahojte babulky...boli ste niekto na zapise do skolky? Dostali ste sa? Bolo vela deti?

zuzna29
10. mar 2009

ahojte, bianka ja som myslela ihrisko na behanie, ale zistila som ze pred domom mam jedno kde sa mozem realizovat 😀

bianka1
10. mar 2009

brinzulka,mi sme boli minuly rok na zapise ale moja dcerka išla do predškolskej takže sa tam dostala 🙂 ,ale zase ked su sviatky alebo prazdniny tak ju mam nechavať doma kedže som na materskej dov. 😒 ,chodí na Fandlyho inak super školka na Košicku sa zapisuju deti ked maju pol roka tam je velka tlačenica-aspon minuly rok bola 😕 ,

bianka1
10. mar 2009

Zuzna,tak to nemáš ani daleko 😅

miki060707
11. mar 2009

ahojte baby, dlho som tu nebola, riešite tu školku, no tak to nás čaká až na budúci rok, ona bude mať v júly bud. rok 3 roky, tak ju dam od septembra bud. roku, ale prihlasiť sa musime vo februáry bud. roka, ale počula som, že je tiež veľa deti a málo miesta, asi je to všade, tiež budu brať ohlad, či mamička je doma, alebo či má mladšieho súrodenca, nechápem, že s tým niečo nespravia, chcú aby sa veľa detičiek rodilo, ale nič nespravia preto, aby sa dostali do škôlky, ešte niektoré škôlky si pýtaju určite aj podplácanie, aby sa dieťa dostalo, čo vôbec nechápem.....inak mi máme dobrého pediatra, ja sa nesťažujem, aj domov nás bola pani doktorka pozrieť a sme veľmi spokojný.....pekný večer🙂

brinzulka
12. mar 2009

Ja som to vzdala...narodi sa nam male julovca a maly bude mat v auguste 3...ten rok budeme spolu bacovat...materske centrum a andantino nam budu nahradzat detsky kolektiv a na buduci rok vyskusame...a ak nie..tak az predskolska priprava...
Ja som nezazila, aby pediater spravil navstevu az domov...To skor ked som bola mala ja a moji surodenci.

brinzulka
12. mar 2009

nemate niekto pozit.skusenost s chatami na jazerach? Chceli by sme zorganizovat tehu stretko na 2dni v maji a hladame nejake ubytko...

andy75
12. mar 2009

brinzulka IP 🙂

janula203
16. mar 2009

To som ani ja nezazila navstevu pediatra doma, ale prijala by som :o))))
Mne by sa celkom pacilo, keby chodili take spacializovani panie a radili by co to o detoch, lebo predsa len....stat sa matkou, zo zaciatku je to aj sok... :o)))))
A take info dostat v klude svojho domova, myslim, ze by to bolo prijemnejsie, ako v nemocke, kde casto info su na rychlom pase, a u pediatra taktiez :o)))

kedysi to bolo asi super, ze sa lekari sli pozriet domov na babatko...

Jeee, ahoj andy, ako sa mate? sme vas minule videli, aj z vlacika tusim... :o)))

sirinka
17. mar 2009

veru...toto za sociku dobre fungovalo...chodili tusim len sestricky, ale aspon pomohli, poradili v klude, aj babo malo mensi stres aj maminka a este k tomu mohli skutocne zhodnotit podmienky, v akych dietatko zije...
a mozno by nemuseli umierat babatka na podchladenia v ciganskych getach...ktovie...

janula203
17. mar 2009

sirinka, pravda, pravda

Ako sa drzite? pozeram, ze uz coskoro budete styria :o)))

sirinka
18. mar 2009

janula no drzime sa silou vole...krcok nechce drzat pokope ako by mal, tak uvidime 🙂

janula203
18. mar 2009

No, tak teda vam zelam, aby ste vydrzali co najdlhsie, neboj, dobre to dopadne :o)))
Sesternica mala cosi podobne, chvilku polezala v nemocnici, a myslim, ze aj tyzden prenasala :o))
A ako Klarka, uz s atesi na surodenca?

anielik
18. mar 2009

Ahojte,

ako sa tu mavate?
my ideme z jednej choroby do druhej, najhorsie ze sme mali rotavirus najprv matko a potom my a teraz mame rodicia nadchu ale na Matka sa zatial nedostal...

Inak kamoske sa teraz narodila dcerka v Ba a lekarka prisla k nim 🙂

sirinka
19. mar 2009

janula klarka sa tesi z malych deti v okoli, ale zrejme este celkom nechape, ze aj my jendo take budeme mat doma nastalo 😀
inac ja som to s tym krckom mala aj pri klare a dost rychlo som sa otvorila a tak som to vylezala do 37tt...

janula203
19. mar 2009

uhm, tak to teda vydrz, asi zbytocne by som pisala, ze oddychuj, lebo pri drobcovi o to tazsie sa da :o)
Ja som lezala tiez pri oboch, ale nie z tvojho dovodu...pri janulke som do 5 mesiaca zvracala, a schudla 8kg...tak som vyzerala ako modelkovsky chuda az moc :o)))) aj v nemocnici som potom lezala, a uz som sa bala, ze zmeskam vlastnu svadbu, chichi
Pri majuskovi som asi do 4.mesiaca vela zvracala, bola som velmi slaba, tak u nas fungovala donaska jedla, s jankom sme sa vela hrali v obyvacke na koberci...bola velmi zlata, zaspavala na nasich bruskach, tak ani to som sa vela nenachodila....a potom okolo 7.mesiaca som ozila, zrazu vela sil som mala, este mesiac pred porodom som stala na kolieskovych korculiach...hehe....
Kazdopadne , sa setri...
Janka inak ma tiez velmi rada deticky, doteraz....v rodine mame 8.mesacneho chlapceka, a kamaratka ma 7.mesacne dievcatko...stale je pri nich...
Akurat ten chlapcek vazi tolko kolko nas majko, a minule ma normalne pri jeho zdvihnuti seklo pod lopatkou, tak je mozno aj tazsi, je to taky krasnucky valibuk, stale sa smeje....na spapanie...

sirinka
19. mar 2009

janula to ja mam naopak...prve dve trimestre tehu ako keby som ani tehu nebola...ziadne vracanie, brusko miniaturne...a ako nahle som v tretom, tak sa to kazi...no co uz, nejako to dokopeme 😎

janula203
19. mar 2009

jooooj, ked vidim kopec babatiek kol seba, aj by som sa pustila do tretieho :o)))

sirinka
19. mar 2009

janula a co ta brzdi???

brinzulka
20. mar 2009

ahojte
Bola som vcera na cvicku..zacalo o 17.30-do 18.30hod..trosku sme ponatahovali kosti...chrbticu, podychali, porelaxovali a prislo nas pozriet malinkate zlatunke mesacne babatko... 🙂 ktore pred nedavnom chodilo este s maminkou v brusku cvicit...
Ze je celkom faine zacat od 16-18tyzdna a podla toho ako sa maminka citi...ak by ste niekto chceli chodit...pa vo stvrtok v kulturaku 😉

Sirinka...drzte sa..

veronika33
autor
20. mar 2009

Pediatri majú preplatenú prvú návštevu novorodenca v domácom prostredí a mnohí pediatri aj na domáce návštevy chodia, to len v okolí Bratislavy je taká "móda", že mamičky s novorodencami musia chodiť k lekárovi, keď manžel navrhol lekárke, že ju odvezie aj dovezie z ambulancie, tak sa to nedalo, lebo vraj by sa pri prevoze pokazila digitálna váha. Ale aj v okolí BA sa nájdu lekári, ktorí chodia pozrieť novorodenca domov. Kamarátka porodila v tento rok v januári a lekárka ju prišla domov pozrieť.
Lekári na východe chodia 1x týždenne na poradne do cigánskych osád, okrem toho že chodia pozerať novorodencov a majú jednu sestričku navyše, ktorá má na starosti práve tieto deti z osady.
Sesternica je lekárka v Kežmarku a má v obvode aj niekoľko osád, tak to viem z prvej ruky.

janula203
20. mar 2009

Sirinka, stahovanie, financie....a treba aj vydychnut....a do afta sa nam nezmestia tri deti :o))))))
Chceme domcurik najskor dostahovat, a tretie mozno o sest rokov, alebo sa uz budem nadchynat nad neterkami ci synovcami.... :o)))

sirinka
20. mar 2009

janula no ved uvidite a mozno to za vas vyriesi aj nahoda ci osud 😝

brinzulka diky a vy ako?

janula203
20. mar 2009

ale pravdupovediac mi uz chyba aj robota-ucitelovanie s detickami :o))

sirinka
20. mar 2009

janula a kde si ucila?

janula203
20. mar 2009

v ba v karlovej vsi.....ale teraz by som chcela dakde okolo ivanky.. :o)))) ucim na 1:stupni, teda dufam, ze sa zasa budem

brinzulka
25. mar 2009

my uz fuciaco obcas...david ma zasa obdobie relativnej poslusnosti..tak aspon tak

janula203
26. mar 2009

ach jo, zasa snezi :o((

My mame asi virozu, majusko nam v noci zvracal, a janka je s rodicmi na chalupke, a dnes ako som rano volala s mamcou, tak ze aj ona zvracala...chudatka moje.....
Strasne som unavena....ale nad ranom sa mu polepsilo, hodinku a pol sme si pospali, tak sa da.....akurat muzik asi nebude velmi cerstvy v praci :o((

sirinka
26. mar 2009

ahojte...ja som bola na poradni...vsetko vyzera byt ok, len babo je otocene stale hlavkou hore...tak uvidime...

brinzulka
26. mar 2009

sirinka...dohovor mu 😉
Alebo nam povies...ako porovnavas podor klasik a cisarsky...Drzte sa este dlho spolu

Janula...vela ludi v okoli ma teraz take 2dnove crevne trapenia..Nech ste rychlo fit

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre