Je tu niekto zo Senca?

veronika33
26. jún 2006

Ahojte,
nájde sa tu nejaká Senčanka?

rebecca2006
30. jan 2010

joj to som rada, dnes bolo uplne super, Matko plaval s ocinom a pysna mama kamerovala 🙂

sirinka
30. jan 2010

my sme dnes vynechali, boli sme na morave...

arrett
2. feb 2010

Jooj, som rada že tam môžu ist obaja rodičia. Maly bude mat o chvíľu 3 mesiace, tak to aj my vyskusame keď ste take spokojne🙂) Chodi sa plávať iba v sobotu? Ako dlho ste čakali v poradovniku od kedy ste sa nahlasili?

sirinka
2. feb 2010

arrett plava sa kazdy den, podla toho, kam vas zaradia do kurzu...my sme mali podmienku, ze mozeme iba v sobotu a cakala som na zaradenie cca 2 tyzdne...

rebecca2006
2. feb 2010

arrett, u nás to bolo tak, že som cca v polovici dec volala do Kvapky, zapísali si nás a o mesiac nás volali, že začína kurz. My sme tiež mali podmienku sobotné plávanie. Odporúčam Ti zavolať cca o mesiac skôr, ako chcete plávať- o soboty je dosť záujem a môže to byť obsadené, my sme tiež už boli náhradníci. Kurz trvá 8 týždňov a nové začínali v polovici jan., budú trvať do marca, myslím, že v marci začnú nové. Inak detičky môžu chodiť od 4m, ale my sme v najmenšej skupine a najmladšie bábätká sú polročné, tak sa poraď s inštruktorkami, kedy začať, aby ste moc "nevyčnievali", neuselo by to byť pre vás optimálne. Snáď som poradila...

gretkab
2. feb 2010

Ahojte, aj my chodime do Kvapky a mame teraz za sebou prve 2 hodiny. Ja som sa prihlasovala koncom septembra a vzali nas az teraz v januari - tiez som potrebovala sobotu. Len u nas sa to este komplikovalo tym, ze som potrebovala mat obe deti (1,5 a 3,5) v jednom kurze a obaja su zaciatocnici. My plavame s Magdalenkou a je to super. Inak my sme rovno vhupsli tym padom medzi deti, co maju za sebou 4 kurzy, takze Ela napr. hned na prvej hodine robila kotrmelec do vody 😉.

gretkab
2. feb 2010

Aby som nezabudla, dnes mi kamoska priniesla z Uradu prace, soc. veci a rodiny ziadost o zvyseny prispevok a ma uz len jednu stranu 😉. Tak kto ste este neboli vybavovat, vyzera, ze sa to nakoniec predsa len zjednodusilo.

lienka7
2. feb 2010

gretkab .....aspon ze dostali rozum.
Mne volala vcera teta z UPSVaR ze ak chcem dostat zvyseny rodicovsky este tento mesiac tak si pren musim prist tento tyzden osobne, ak vraj nepridem tak mi to bude posielat postou a potom mi ho vyplatia az buduci tyzden.....
Tak som tam bola hned vcera a musela som podpisat jednak prevzatie a este aj napisat ze sa proti tomu rozhodnutiu o zvyseni nebudem odvolavat 😒

brinzulka
5. feb 2010

babulky...uz je to jedno tlacivo...
ale tiez volali, ze mam prist podpisat rozhodnutie a papier, ze sa neodvolam...A buduci tyzden tam idem znova, lebo mi napisali iny mesiac narodenia mojho maleho 😒 nepozrela som si to...
A teta bola inak ochotna vytlacit papiere pre manzela na danovu ulavu v praci...na pockanie.

Inak ste ma namotali na to plavanie...hodime debatu cez vikend.

evil15
5. feb 2010

Ahojte babulky chcela by som sa spýtať či robia v senci nejaké cvičenia pre tehulky 😀 dakujem

gretkab
5. feb 2010

Ja som tam dnes dorazila aj bez predovlania a len odovzdala to vyplnene tlacivo a ze rozhodnutie mi poslu postou a nic dalsie netreba tym padom podpisovat.

Evil15, cvicenie pre tehulky je podla mna v MSKS - aspon na ich webe som ho videla.

rebecca2006
5. feb 2010

Baby, dnes mi dosla Manduca, kupila som z druhej ruky na koniku, daaakujem za doporucenie, je uzasna!!! Rychlo sa nasadi, netreba viazat a je velmi pohodlna, pre mna a myslim, ze aj pre Matka, pacilo sa mu v nej. Uz sa neviem dokat, kemdy bude jar a vybehneme niekam na vylet 🙂

arrett
5. feb 2010

Rebeca
ja mám manducu už asi mesiac a som tiež veeeelmi spokojna. Už sme ju mali aj párkrát vonku. Najmä keď napadne sneh a je ťažké pohnúť sa s kociarom. Zobrala som si na vrch bundu, co som nosila keď som bola tehotná a obaja sme sa zazipsovali🙂 Je to super keď potrebujem nakúpi a malého netreba až tak obliekať, lebo ho zohrievam svojim telom. Prvý krát sme prišli domov riadne spoteny. A nosim sem-tam aj doma. Keď je maly nekludny, super tam zaspinka🙂)

arrett
5. feb 2010

Došla mi nejaká pozvanka z mestského uradu, že 13teho bude v sobasnej sále uvitanie babatiek. Idete?

brinzulka
6. feb 2010

bambule...my chodime na striedacku manduca a kocik...ked ideme na nakup-manduca a maly bumba....
mame na vrch MaM kapsu

gretkab-ja som zvedava...lebo teta povedala, ze pride postou..potom mi volala, ci to pridem podpisat a potom som jej volala ja...ze je to zle....a opravuju to...

rebecca2006
6. feb 2010

no dneska sme mali manducu v tescu a bolo to super, maly pozeraaal 🙂 len nemam doriesene, ako h nosit v zime, ja vacsiu bundu nemam, kedze som bola tehotna v lete- max tak tricka XXL 😉 Mam kapsa je asi prakticka vec, ze? Ake velke deticko sa pod nu zmesti? Brinzulka, mate tu univerzalnu alebo zimnu?
Arrett- ziadnu pozvanku sme nedostali, btw o kolkej to je? V soboty plavame, tak neviem....

lienka7
7. feb 2010

rebecca, arrett - no to byva v sobotu medzi alebo pred svadbami.

vzdy si pozvu deti a rodicov ktore sa narodili v jedno mesiaci ale to az ked deti maju asi 3 mesiace. Ja som chcela ist s kamaratkou ktorej sa mala narodila v auguste a ona dostala pozvanku tusim o 2 tyzdne neskor ako my.
Je to dobrovolne a je na vas ci pridete alebo nie...je to nieco ako uvitanie do zivota:
Usadia vas vsetkych v sobasnej miestnosti (deti na kolena alebo na ruky, nemozu byt ani v kociku, ani vo vajicku) povedia vam par teplych slov, zaspievaju, zarecituju, niektore deti si to odplacu 😀 a niektore sa k nim zo solidarity pridaju 😀 , potom sa podpisete do kroniky alebo dakej pametnej knihy, deti dostanu balicek (hracku, foto ramik, podbradnik a neviem co este ...ako kedy), maminy kvetinku, babo si mozete odfotit v koliske a idete domov. Cele to trva asi 30 minut...zavisi od toho ci ide po vas svadba alebo nie.......po nas sla svadba, tak sa oproti svadobcanom vyrutilo asi 20 kocikov a my sme fotili v koliske ako posledni takze ked sme mi odchadzali tak uz boli vnutri vsetci svadobcania a pozerali co sa deje 😀

arrett
7. feb 2010

Hehe, znie to zaujímavo. Aspoň niečo to mesto robí. Zatiaľ nemáme nič na pláne, tak tam asi zajdeme. Veď tam možno budú Simonkovi budúci škôlkari a školáci.🙂)

brinzulka
7. feb 2010

rebecca...casto Ta vidim v meste...ja kapsu nosim v kociku aj manducu..ak by bolo treba...
Ta oslovim a uvidis...

brinzulka
7. feb 2010

akoze Ti to poukazujem 😀

rebecca2006
7. feb 2010

supis, budem rada 🙂 No vidis, ja som taky slepuch nevsimavy, keby do Teba minule nevrazim, ani Ta nespoznam 🙂

marianni
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
rebecca2006
8. feb 2010

Babusky, je tu v SC nejake dobre fitko? Viem, ze je na Kratkej, ale nebola som tam- ako t tam vyzerá? Bola som v Margit, ale bola som úprimne povedané dosť sklamaná- majú len pár strojov a za tú cenu je to podľa mňa dosť slabé. Počula som, že niečo je aj v DElfíne, ale vraj len kardiostroje... tak neviem...

gretkab
8. feb 2010

Rebecca, ja chodim do fitka na Kratku, ale neviem to porovnat s nicim inym, takze mne to tam vyhovuje 😉. Ale hlavne to mam kusok od domu a chodim tam s kamoskami.

rebecca2006
9. feb 2010

Gretka, super, tak skusim 🙂 , tiez to mam blizko

sirinka
9. feb 2010

marianni ani my sme neboli, tiez kvoli soplikom... 😒 ale zajtra uz ideme...

marianni
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
marianni
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sirinka
11. feb 2010

marianni ja chodim do ba ku kadernikovi...ale to na lichnerke vedla maratonu som raz vaskusala a v pohode....
my uz sme boli plavat a boli sme len dve, no parada....najlepsia hodina...

rebecca2006
12. feb 2010

babyyyy, pomoooc! rastu nam zuby, no to je des, tretiu noc sme vobec nespali, len plakat, mrncat, cickat a nosit sa na rukach.. cez den dobre, ale noci su katastrofa.. inak matulo nema podla mna nejaky extra nalez v pusine, aj som snim bola dnes u dr, ze ci to nemoze byt aj nieco ine, ale povedal, ze zuby.. len dole trochu pripuchnute, belave, a v mieste laveho dolneho rezaka jednicky biela bodka, na dotyk ako keby spic.. tak ja neviem. slintak neslinta, respektive slintame od 2. mesiaca, tak to som si zvykla, ruku si ide odkusnut tiez asi tak dlho... len tie noci a posledne dva dni odmieta prikrmy. mate nejake tipy ako to drobcom ulahcit? davam viburcol cipky aj chamomillu homeopatika, na dasienka gelik. Dr mi kazal este analgetika, ak by bol v noci velmi zufaly..Dakujem za tipy!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre