Je tu niekto zo Senca?

veronika33
26. jún 2006

Ahojte,
nájde sa tu nejaká Senčanka?

rebecca2006
8. mar 2010

Dievčence 😀 ,
od stredy 17.3.2010 sa otvára Bambino klub pri Materskom cetre Slniečko, je pre maminky s malými bábätkami od 0 do 1 roka, budeme sa stretávať každú stredu od 13,00 do 15,00 v Slniečku- ak máte záujem, dojdite- pokiaľ viem, malých drobcov máte viaceré. Budeme mať príležitosť osobne sa spoznať, nájdeme si nové kamošky a možno aj naše deti prvým kamošov 🙂 ,a celú herňu budeme mať len pre seba a pre naše malé detičky 😀 Program bude voľný, pri čajíku alebo káve môžeme prebrať to, čo nás, maminy s minidrobcami, najviac trápi- starosti so spinkaním, dojčením, prvé príkrmy...Pokiaľ sa Jitke podarí zorganizovať, v budúcnosti možno pribudnú aj nejaké prednášky o dojčení, zavádzaní príkrmov, detských chorobách, alebo .hocičom, čo by vás zaujímalo. Všetky ste srdečne vítané! Ak máte nejaké otázky, môžete mi napísať aj do IP- prípadne mi na seba pošlite e- mail, prepošlem pozvánky alebo linky, ak už budú hotové 🙂 .

rebecca2006
8. mar 2010

zaudla som- rovnako ak pri vstupe do herne MC, aj tu bude " vstupné" 1E- k dispozícii budeme mať malé občerstvenie pre maminy, čajík, kávu, nejaké keksíky, kukuričné chrumky pre detičky...

arrett
8. mar 2010

V stredu som tam🙂 Uz sa veeeelmi tešíme🙂

luppita
8. mar 2010

pridavame sa, a tesime sa so Simonkom 🙂

fengsujistka
9. mar 2010

ahojte dievcata, pridavam sa k vam sencankam. Ja som rodena Sencanka, rada si s vami trosku pokecam o Senci. Chcela by som vas poprosit o pomoc. Planujeme v Senci zalozit od januara 2011 novu sukromnu skolku, lebo je tu naozaj velky problem deti do skolky dostat. Sama mam dve deti a som rada, ze som ich napokon umiestnila. Napiste, co by ste v tej skolke chceli mat, na com vam zalezi, co vam prekaza. Este mame dost casu prisposobit skolku potrebam rodicov. Potrebam deti budeme vychadzat v ustrety samozrejme 🙂

bebel
10. mar 2010

Ahojte tak ako bolo...prišiel dnes niekto na stretnutie?

luppita
10. mar 2010

ake stretnutie?

rebecca2006
11. mar 2010

Bebel, ked si myslela Bambino, ta zacinam az o tyzden 🙂 Inak, Brunka mas asi v skolke, tak ak mas chut, tiez sa niekedy zastav- aj ked Ty si uz "pokrocila" maminka 😀
Fengsujistka, napisem do IP

fengsujistka
11. mar 2010

ahojte dievcata, dakujem za Ip co mi posielate ohladom skolky. Ja budem rada, ak sa aj tu rozputa nejaka debata na tuto temu, nemyslim si, ze by to bola zatial propagacia nasej skolky, lebo zatial ziadna neexistuje. Ja dufam, ze to budeme vediet spustit ale iste to bude az ked budeme mat vsetky peciatky pokope.
Chcela by som, aby bola nasa skolka zamerana hlavne na dlhsiu pracovnu dobu, aby bolo umoznene dat tam deti aj rodicom pracujucim v ba. Predstavovala by som si to tak od 6tej do 18tej hodiny. Mozno dame potom ak bude zaujem aj moznost doplatit si este strazenie na dalsiu hodinu, len mi je uz potom luto tych malickych deti, ktore by boli tak dlho mimo domova. Ale to e vzdy na zvazeni rodicov.
Urcite mi bude najviac zalezat na tom, aby boli v skolke dobre a mile ucitelky a aby k nam deti preto radi chodili. Podla mna vo veku skolkarov (hlavne v tych mensich triedach) je nadolezitejsie toto, lebo moje spätne spomienky na skolku sa aj po rokoch vracaju k ucitelkam, ktore som mala rada, ktore zase kricai a ja som sa ich bala...
Vacsina mamiciek pise o kruzkoch, chcu co najviac kruzkov s co najexpertnejsimi ucitelmi. Tu je treba si uvedomit, ze tu plati priama umera kruzkov a ceny skolneho. Treba najst tu primeranu hranicu, kedy su kruzky dobre pre vacsinu deti a cena je primerane vyhovujuca a kedy by sme mali kruzky vhodne len pre zopar deti. Urcite by sme s cenou skolneho nesli na uroven bratislavskych skolok. Tam viem, ze maju aj bazeny, aj native speaker ucitelov aj športovcov uciacich deti tancovat, ale potom skolne je podla mna len pre zopar vyvolenych.

Dievcata, ak mate iny nazor, urcite dajte vediet. A tiez, co si myslite o tych kruzkoch, ktore by mali byt urcite...
diky za vsetky odpovede

rebecca2006
11. mar 2010

ad krúžky.. pre mňa osobne asi bude dôležitejšie, aby sa moje dieťa cítilo v MŠ dobre a príjemne, a to nesúvisí ažtak veľmi s krúžkami, ako skôr s celkovou atmoférou, s molými učiteľkami, s tým, že tám má kamarátov.. nie som veľmizástankyňa obrovkého množstva aktivít od útleho veku. ale na druhj strane asi nejaká možnosť rozvoja by mala byť- predsa len naše decká asi budú tráviť cz týždeň viac času v škôlke ako s nami ☹
myslím si, že vymožensti typu ative speaker a športovec ako učiteľ sú fakt zbytočné. Nejaké základy ngličtiny by mali byť, to je už asi nepodkročiteľný štandard. Ako plávanie, čo som uvádzala v IP by mohlo byť plávanie na kurze v Aquatermali- samozjŕejme, to by bola za doplatok pre detičky , čo majú záujem- nemala som na mysli vlastný bazénik. Určite vychádzky do prírody- minule so stretla škôlku v Lidli, no tak to nepovažujem za prechádzku. Sánkovanie a hry na snehu, ak je sneh. Pohybové krúžky, nejaké tanečky. Výtvarný a hudobný krúžok. Tvolrivé dielničky.Proste taký základ, nech sa decká nenudia. Ale určite viac zaváži názor mamín, ktoré majú škôlkarov, ja tu len teoretizujem 🙂
Ale pre mňa osobne by bolo dôležité, aby cena nebola privysoká, a asi tá prevádzková doba. Do 18, 00 je až až, do 16,00 by sme nestíhali....

lienka7
11. mar 2010

od kolkych rokov by mala byt ta skolka? od 1 roka alebo az od 3?

fengsujistka
11. mar 2010

skolka by mala byt pre deti cca od 2 rokov, kedy uz musia byt bez plienky. deti s plienockou sa zaraduju do jasliciek. my by sme mali byt skolka zaradena v sieti ministerstva skolstva, co je na jednej strane vyhoda, leba je pre rodicov zarucena kvalita vzdelavacieho procesu, ktoru inspekciami skolstvo overuje. na druhej strane je to mnozstvo vybavovani a pravidiel pre zriadovatela, okrem ineho do takychto skolok napr. nesmu chodit deti s plienockou.
A este k tomu Lidlu, prip. Kauflandu, kde bola aj moja dcera so skolkou. neviem celkom presne to zaradit, ci je to dobre alebo zle, mozno niekde medzi tym ale ty rebecca asi nevies, preco tam tie deti boli. V skolkach pre predskolakov funguju prirodovedne kruzky, kde maju spoznat prirodu a veci s tym suvisiace. vacsinou su tie deti samozrejme vonku, kde sportuju, zbieraju rozne vetvicky, gastany... Ale maju napr. aj navstevu predajne so zvieratkami aby poznali zvieratka a dozvedeli sa, cim ich krmia... alebo boli uz v tom spominanom Kauflande pozriet na ovocie a zeleninky, lebo tam maju najsirsi vyber a je to blizko skolky ktoru myslim. deti sa vlastne s ucitelkou tam ucili poznavat tie druhy, nemali to napr. len z obrazkov v knizkach. Tolko len na dovysvetlenie. Male deticky skolkari tam urcite nechodia.

rebecca2006
11. mar 2010

jaaaaj fengsujistka, to je iná reč, to ma ani nenapadlo takto sa na to pozriet, myslela som si, ze to je nahrada prechazky. No vidiš aka som paranoidna. Tak sa dodatocne pani ucitelkam ospraveldnujem 🙂

luppita
11. mar 2010

Ahojte suhlasim s aktivitami pre deti, ang. vyuka, niake tanecky, spev, kreslenie, prosto rozmanity program pre drobcov, ale pre mna by bolo napriklad dolezite vediet, ze maju deti pestru a zdravu stravu v skolke, ja si moc nespominam na skolku, ale na to jedlo tam nezabudnem, hnusne kase s cukrom, vseliake polievky, co bola len ochutena voda.... najviac som sa tesila chlebiku, na tom sa nedalo moc pokazit, teda kym na nom nebola nejaka divna pomazanka, ovocie ani zeleninku si nepametam a od tych cias nenavidim mlieko, nemozem ani pozerat ked ho niekto pije, lebo nas nutili ucky pit ho furt aj tu kozu zjest z toho, nesmeli sme ju dat nabok (vela som plakala, ze nechcem ist do skolky koli tomu).... fuj fuj fuj, cize toto by mna osobne zaujmalo v skolke kam by som chcela dat svojho chlapca, tiez je napr dolezite zamerat sa na deti trpiace alergiami na potraviny, napr. na lepok, ci aj pre ne bude pripravovana zdrava a chutna strava. 🙂

fengsujistka
11. mar 2010

dik za nazor luppita. Na stravu si potrpim aj ja, dnes maju vsetky skolky napisane ze idu podla programu zdrava skola ale ked si precitam ze maju na desiatu oskvarkovu natierku som trochu prekvapena. napr. moje deti si stravu v skolke celkom chvalia, knes sa v skolkach vari urcite chutnejsie ako v minulosti a hlavne ziadne dieta do jedla nenutia ak nechce, len plati zasada, ze ak nezje normalne jedlo nemoze dostat na duplu sladke. Obedy budeme urcite vozit z inej skolky alebo skoly, lebo budeme malicka skolka a kuchynu na varenie nebudeme mat. Chystam sa poobchadzat jednotlive kuchyne a poochutnavat ako varia, lebo to, co varia si viem najst na ich strankach. desiaty a olovranty aj s druhym olovrantom pre deti zostavajuce dlho budeme chystat my. Doobeda by som si predstavovala chlebiky s natierkami a zeleninkou a poobede jogurty alebo mlieko (kravske, kozie) s cerealiami. Cez den priebezne ovocie. Ak bude mat niekto alergie, to sa budem musiet zamysliet, teda hlavne zistit, ci tie väcsie skolky su schopne varit obedy napr. bezlepkove. S tymi desiatami to bude snad lahsie, ale to az po porade s konkretnou mamickou. ja sa v dietach zatial velmi nevyznam ale dik za tip, budem na to mysliet.

rebecca2006
11. mar 2010

fenfsujistka, ad diety, ja osobnu skusenost nastastie nemam, ale kamaratka ma dieta alergicke na laktozu, a mala ho veky problem umiestnit v MS v Kosiciach- existuje tam len jedna skolka, kde navaria detom dietu. Povelkych opletackach sa jej podarilo umiestnit dieta do normalnej skolky, kde jej ustretova riaditelka dovolila nosit mu hotovu stravu z domu, a tam mu ju len prihreju. V ostatnych skolkach nepochodila, udajne existuje pripis, ze v MS nemoze byt podavana strava z domu- z hygienickych dovodov? ?? Neviem, aka je realita tu v bratislavskom kraji.

bebel
11. mar 2010

Ahojte, Bruno v súkr. škôlke má bazén, AJ(nie native speaker), aj tanečnú. Staršie deti boli v zime aj na kurze korčuľovania. Vyhovuje mi ich fungovanie od 7,00-18,00 hod.
Oceňujem ich besiedky a napr. spoločné príležitostné aktivity aj s rodičmi napr. vyrezávanie svetlonosov na dušičky 😉 Strava je pestrá, ale Bruno je príšerný jedák...má veľmi obmedzený jedálniček aj doma, našťastie ho nenútia a on pomaly sám ochutnáva nové jedlá.
Platíme 342 EUR mesačne, ale stojí mi to za to aj kvôli nízkej chorobnosti.
Ja by som ocenila, keby mali v škôlke aj nejaké zvieratá, aby si k nim vytvorili vzťah a naučili sa o ne starať.
A keby im dali vonku na dvore k dispo lopty alebo hokejky a bránky....ale to ešte nikoho nenapadlo. 😎
Ak by bola taká alternatíva v SC za obdobnú gážu , bola by som dala Bruna do SC škôlky, aby nemusel cestovať v rannej špičke pol až hodinu autom. 😉

fengsujistka
11. mar 2010

Babel a kolko tam maju deti v triede? A v bazene sa clapkaju alebo aj sa ucia plavat s instruktorom?

sirinka
11. mar 2010

tak ja mam na skolku iba dobre spomienky 😀 ale chodila som iba do predskolskej jeden rok. boli vyborne ucitelky a kopec vyletov...to zase ja ocenujem...ked je pestry program pre deti 🙂... no ale mi budeme radi, ak nam vobec klarku zoberu do skolky...

bebel
11. mar 2010

Fengsujistka: majú 3 stupne:rybky, žabky, včielky a dokopy je tam cca 30 detí.

fengsujistka
12. mar 2010

Babel, my nebudeme vediet poskytnut az taky komfort, napr. bazen na plavanie, 10 deti v triede... lebo si myslim, ze ta cena 345 euro je na senec privysoka a my neplanujeme ist tak vysoko. My by sme chceli byt taka vyssia stredna trieda (ako je to znacene pri autach 🙂 ), do typu luxusnych aut nepojdeme.
Bazenik na dvore v lete cca mesiac bude (ak to samozrejme hygiena nezrusi) ale to bude na to clapkanie sa v teple, lebo letne prazniny budu asi mesacne (to je nariadenie zo strany statu, polovica na vycerpanie dovoleniek uciteliek a druha polovica na dokladne vydezinfikovanie celej skolky, hraciek...)

lienka7
12. mar 2010

fengsujistka:
ja som sa bola v utorok pozret v jednej sukromnej kde by som chcela dat od septembra maleho a tak ma napada toto:
velky dvor,
- nemusia byt priamo kruzky, stacia zaujmove aktivity (napr: v pondelok si kreslime, farbime, lepime, v utorok sa ucime o prirode, zvieratkach, v stredu tancujeme, spievame, vo stvrtok cvicime a tak)...teda taky pestry program a nie deti robte si co chcete len sa nebite 🙂
- potom by som este brala ak by boli u vas ranajky tak si po ranajkach aj umyvat zubky, pitie dostupne detom po cely den, ale tak aby to mali na ociach a nie ze musi prist a povedat: som smedny dajte mi napit....ale tak aby to videli a mohli sa napit same
- pristupne WC ...teda ked chcem idem sa vycikat a nie bezat za ucitelkou...idem cikat pod so mnou
- spanok podla toho ako deti potrebuju...ak sa niekto zobudi za 30 minut a spat uz nechce tak ide prec od ostatnych aby ich nebudil a nie ze musi lezat, a zase nech potom druhy spi kto kolko potrebuje...hoci aj 3 hodiny....

este som nieco chcela ale ako naschval teraz ma to nenapadne...no nic ked tak sa ozvem.
V kazdom pripade drim palce aby sa ti to podarilo, lebo deti je ako maku, skolky nestihaju a v nasich koncinach bude v sept 2011 utok na skolku co je pri nas lebo je tu deti a deti 🙂

nicolkarin
12. mar 2010

ahojte maminky, neviete mi niektora poslat kontakt na pani Pipiskovu, co ma kurzy plavania v Senci? dakujem

lienka7
12. mar 2010

nicolkarin ....na koho chces kontakt?

Co ja teda viem tak v Senci sa plava v Aquaparku a vsetky info najdes na webe aquaparku.

nicolkarin
12. mar 2010

ahoj lienka7, prave ze nie tie v aquaparku, ale hotel Senec ma tiez vlastne kurzy a robi to Plavecky klub Delfin Senec, len nemaju web stranku a viem , ze to tam vedie pani Pipiskova, tak na nu by som potrebovala kontakt.

sirinka
12. mar 2010

nicolkarin skus sa opytat vierky konecnej...jej tam tusim chodia plavat obidvaja chlapci...

rebecca2006
12. mar 2010

nicolkarin, a to je tiez plávanie pre detičky? máte s tým niekto skúsenosti? My sme v Kvapke vemi spokojní, ale už končíme kurz a cca mesiac budeme na východe, teda pauzujeme. Potom neviem, či nás MM bude môcť voziť, tak premýšľam aj nad SC. Plávate niekto aj v Aquatermali?

nicolkarin
12. mar 2010

sirinka, dakujem, pomohla si mi.

fengsujistka
12. mar 2010

v hoteli Senec chodia plavat deti - plavci, do hotela Zatoka mozu chodit plavat deti od 4 rokov neplavci. Nie je to tam plavanie malickych deticiek s mamickami ale pod dohladom instruktorov sa tam ucia plavat jednotlive plavecke styly.

lienka7
12. mar 2010

nicolkarin, fengsujistka ...dakujem, to som ani nevedela ....aspon viem kde budeme pokracovat v plavani 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre