Je tu niekto zo Svidníka?

jankando
19. apr 2008

niekto zo Svidnika? 😝

snehovavlocka
16. okt 2010

@lawli ked som zistila,ze cakame katku,zoparkrat som dala samkovi s flase ochutnat kravske mlieko(1,5%),aby si zvykol na chut.ale on sa postupne odstavoval uz dlhsie-ked sme neboli doma,vobec nepytal,on to potreboval len na zaspatie a davala som mu,aj ked sa zobudil.no a raz sme boli cely den prec,a kedze si nepytal,ja som mu nedala a vecer len dostal kravske z flase a zaspal.v noci sa este prebral,ale nic som mu nedala,len som ho potulila,aby zaspal.a odvtedy som ho uz nekojila a po asi 2-3nociach uz prespal celu noc.len ja som si este musela par dni odstrekovat mlieko,aby som nedostala zapal.ale mali sme to bez placu a komplikacii a to bolo SUPER 😀

lawli
16. okt 2010

@snehovavlocka to som už aj ja skúšala na svojho,no tiež celý deň nepotreboval a dokonca som bola na stretku zo školy a večer ho manžel uložil úplne v pohode.Ale keď ma vidí tak si na to hneď spomenie 😒 no snaď sa nejak odučime.Kravske mliečko mi odmieta 😖 skúšala som aj s cukrom,grankom kašičky do toho nech mu to zmení chuť ,ale nič nezabralo... 😕

snehovavlocka
17. okt 2010

@lawli vraj je treba silne odhodlanie a neustupit.ale pravda je,ze mne bolo luto nedat mu,aj ked si vobec nepytal.ale vedela som, ze „musim”.a nakoniec to bolo dobre,lebo vzapäti som sla do nemocnice na rizikove☹aspon tak netrpel.

lawli
17. okt 2010

@snehovavlocka je pravda,že treba mať odhodlanie a neustupiť...no ja nakoniec vždy ustúpim, je mi ho ľúto keď už začne plakať.Kým len pýta tak ešte som odhodlana no potom sa niečo zlomi a sme tam kde aj na začiatku... 😒 My teraz druhe nečakáme (dúfam) , tak preto niesom taka rázna... 🙂

snehovavlocka
17. okt 2010

@lawli ked vas nic do toho netlaci a vyhovuje vam to,tak este nemusite prestavat.mnohe zeny koja dlho...

lawli
18. okt 2010

@snehovavlocka netlačí nas do toho nič,a vyhovuje mi to vzhľadom na to ,že nemusím behať s fľašami a ani pripravovať mliečko keď niekde ideme 🙂 no aspoň v noci by som s tým chcela prestať....dať mu večer a až ráno...som z toho unavená,nie čo sa týka vstávania,ale vyberať ho z postieľky to mi vadí...bolia ma z toho kríže.Inak aj mňa mamka kojila dlho,tuším prestala keď som mala 2 roky a 3 mesiace.... 😉

snehovavlocka
18. okt 2010

@lawli poznam jednu,co kojila do 5rokov (!),ale to sa mi zda prehnane

lawli
18. okt 2010

@snehovavlocka tak to je určite prehnane...tak dlho by som nechcela 😒

snehovavlocka
18. okt 2010

@lawli kedze to bola osoba o dost starsia odo mna,nepytala som sa,co ju k tomu viedlo....ale su z toho dobre rodinne historky 😉😀

lawli
20. okt 2010

no to je snaď iba na tie historky dobre takto dlho kojiť.. 😅 to ja by som určite rázne zakročila,to už nie je ani o tom ,že je to zdravé.
Ešte by som sa chcela opýtať ako vám rástli zubčeky.Moj drobec má zatiaľ 10 a tlačia sa mu ďalšie dva.No teraz horné trojky,ale dolne dojky mu vynechali....viem že to nemusí byť po poradí ako v knižke no dosť zle sa mu hryzie.Veď dole ma len jednotky a štvorky... 😒

snehovavlocka
20. okt 2010

@lawli to si ani neviem predstavit😅 ale da sa zut aj tak.nasa ma dole len dva a zuje odusu 😀 neboj,to sa spravi.ale starsiemu isli celkom schopne-2 dolne zuby,4 hore,potom dalsie a uz ani neviem ako mal plne usta.jemu narastli zuby dost skoro🙂

lawli
21. okt 2010

No on tiež žuje len ešte dosť vybera aby mu bolo lepšie... 🙂 nejake problémy ako maju kamošky tak to my nemáme...rastu nam celkom fajn no chýbajú mu aspoň podľa mňa... 🙂

snehovavlocka
21. okt 2010

@lawli 🙂no,uz je dost stary....ale ved mu dorastu.nastastie tabulky su len orientacne,takze sa nemusis stresovat,ze nieco nie je ok.

lawli
22. okt 2010

@snehovavlocka to hej viem ,že tabuľky sú len orientačné 🙂 a tiež aj to ,že chrup ma byť úplný do troch rokov (20 zúbkov) a až potom treba riešiť ,že niečo nieje ok. Lenže vidím že sa mu zle žuje a triafa sa na tie dva zubčeky 😒 a tak občas niečo tvrdšie odmieta...inak problem nieje... 🙂

snehovavlocka
23. okt 2010

@lawli neboj,o chvilu budes mat problem,ked bude ozaj pribercivy v jedle😀😀 ale to uz je vec pristupu...a ty to mas daleko do Svidnika?

lawli
23. okt 2010

@snehovavlocka prieberčivy je už aj teraz 😅 no nenútim ho jesť to čo nechce...niekedy mame take dni ,že toho nepoje veľa no potom to dobehne 😉 Ja to mam asi tak 17 km do Svidníka 🙂

snehovavlocka
23. okt 2010

@lawli no,dost🙂

lawli
23. okt 2010

@snehovavlocka tak peši hej dosť ďaleko... 😉 autom tak 20 min a busom 35 min, to sa celkom da ... 🙂

snehovavlocka
24. okt 2010

@lawli 😀 tak pesi by som uz asi nesla....neviem sice,ktorym smerom,ale ziadnym tych 17 km nebude bezpecnych😀😀

lawli
24. okt 2010

@snehovavlocka No tak to hej a zvlašť teraz keď tade prasunuli všetku dopravu koli tej ceste za SP čo sa prepadla... 😒
Smer PO v Šar. Štiavniku odbočka v pravo 3 km ,obec Beňadikovce.... 🙂 Dojdeš na kávu ????
......TEŠÍÍÍÍM..... 😅 😅 😅 😅 😅

snehovavlocka
24. okt 2010

@lawli robim si vodicak....takze niekedy buduci rok snad aj hej 😉😀

lawli
24. okt 2010

@snehovavlocka okik tešííím sa 😀 😀

snehovavlocka
28. okt 2010

@lawli prepac,zabudla som sa😀 inak,minule sme sli cez stiavnik....ale mali sme dost naponahlo😉

lawli
28. okt 2010

@snehovavlocka v pohode nič sa nedeje 😉
tak to mi je ľúto 😔 no snaď to vyjde nabudúce 😉 🙂

snehovavlocka
29. okt 2010

@lawli....😀 ved som pisala,ze niekedy buduci rok😉😀 tento rok to uz asi nevyjde....

lawli
1. nov 2010

@snehovavlocka ok moja teším sa na vas už teraz 😉
mam na teba ešte jednu otázku...pozerám že maš o rok staršieho syna ako ja, tak by si mi možno vedela poradiť.Ako to je so sťahovaním predkožky ?? Aého maš lekára a treba s tým niečo robiť ?? Ďakujem za odpoveď 🙂 😉

snehovavlocka
1. nov 2010

@lawli tak tato tema je....no...skusim povedat len,co viem.mne dr. povedala,ze asi od nejakeho siedmeho mesiaca mu mam po kupani jemne skusit predkozku stiahnut(vzdy tak dva razy),aby sa pomalicky uvolnovala.po kupani je koza zmaknuta,tak by to ani nemalo boliet.no a ze casom sa to uz bude dat celkom stiahnut.nerobit to nasilu,aby sa nenatrhla koza,lebo potom su zbytocne komplikacie.ale neviem,co ste uz robili alebo nerobili.vo veku tvojho syna sa uz mojmu dala stiahnut celkom(ak si dobre pamatam.).ale vyhrate nemame dodnes.pri kupani dost strajkuje,ked mu chcem stiahnut,tak sa mi to nie vzdy podari. Najlepsie urobis,ked sa spytas dr.
Prepac,ze som moc nepomohla😅

lawli
1. nov 2010

@snehovavlocka ďakujem aj za to 🙂 len sa bojím ,aby som niečo nezanedbala 😒 lekár nejak dosť všetko vysvetľoval ale k tomu sme sa nikdy nedostali , aj sa mu dosť po tejto stránke venoval ,pretože mu ľavé vajíčko pri plači migrovalo. No v kľude bolo na mieste.Tiež som sa stretla s tým ,že čo lekár to iný názor.... 🤐 vraj sa to ma same upraviť do 6 až 7 - meho roku.A iní zdroj tvrdí ,že to treba robiť tak ako si try popisala no + - nejaký ten mesiac.
Fakt neviem no budem sa na to musieť spýtať aj inde.Doteraz som o tom nepočula a je to pre mňa noinka asi tak 3 mesiace stará.Pýtam sa na každú stranu a dostávam rozne odpovede... ☹
Ďakujem ti aj tak 🙂 😉

snehovavlocka
1. nov 2010

@lawli aj tu je diskusia na tuto temu,neviem presne nazov.drzim palce.ale neboj sa,tiez som uz pocula x nazorov,tak sa snazim nestresovat.😅

lawli
1. nov 2010

@snehovavlocka ďakujem za radu uř som sa tam bola kuknuť a poviem ti som teraz z toho ešte väčší magor ako som bola doteraz....tiež sú tam rozne názory a tuším asi ich tam je viac ako dva.... 😕
Snažím sa byť v kľude a veriť že to bude dobre...len by som chcela byť pripravená na všetko 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre