Júl 2008 II. Pridajte sa

maculik
25. apr 2008

Druha cast je otvorena 🙂

lenit
30. apr 2008

no teda zabka... 😅 ale no co...kasli nanho...teda na toho suseda...inak, ja dnes zase neidem cvicit. slubila som manzelovi vysmazanu pecienku, tak pojdem domov. len dufam, ze to svokra nespravi zamna.
zabka, som sa chcela opytat, ze kde to budete byvat ked sa prestahujete?

lenit
30. apr 2008

alex, tak to dufam nehrozi...som zistila, ze ja som sa s manzelom zatial hadala len koli jeho rodicom 😉
no a vcera bol nejaky podrazdeny...mame teraz obaja dost koli tomu bytu a uveru...dala som mu vcera precitat jeden clanok z mama a ja a on hned namna nastvany, ze preco som mu to dala citat, ze ci si myslim, ze sa o nas nebude vediet postarat... 😅 pritom som mu nieco takto ani najmenej nenaznacila...
asi to tehotenstvo vpliva aj na neho viac, ako si uvedomuje 😀 😀 😀

alexandra
30. apr 2008

lenit ano, ten clanok je fakt dobry 😀

sveva
30. apr 2008

baby aký článok?

alexandra
30. apr 2008

sveva o tom, ako zarucene nebyt dobrym oteckom, alebo tak nejak sa to vola, niekde na konci casopisu to je 🙂

sveva
30. apr 2008

alex už som to našla. díky. 😉

lenit
30. apr 2008

ja som mu to dala precitat, ze nech sa trochu pobavi aj on a hned sa urazil...asi to ani necital... 🙂
no...on ma tiez tehotenske symptomy hned od zaciatku 😉 😀 a to je fakt...

sveva
30. apr 2008

Asi mu to dám prečítať.
Dnes som mu volala, že akú sme mali noc a on mi povedal, že keď príde z roboty tak vezme malú hore k mame nech si oddýchnem. 😅 No oddychovať asi nebudem.

zabkatt
30. apr 2008

lenit budeme bývať v Trebaticiach, to je pri Piešťanoch, je to od TT nejakých 35km, tak to nebudeš mať tak ďaleko 😀 Vezmeš autosedačku a frčíš ku mne 😀 😀 😀 Budem v záhrade robiť aj detské ihrisko, tak keď budú väčší môžu sa šalieť a my budeme v klude popíjať kávičku 😀
a ten článok sa volá príručka skrachovaného otecka? Akurát pozerám časopis 😲

lenit
30. apr 2008

ano zabka, tak sa vola...
viem, kde su trebatice...ved urcite sa na niecom dohodneme a ked bude pekne pocasie, tak mna to bude tahat von. alebo ty pojdes do tt a stretneme sa dakde v meste ... ved urcite daco vymyslime 😀

macicka
30. apr 2008

ahojte kočky,
min. týždeň sa mi nedarilo pridať sa do debaty - vôbec mi nešlo pridávať do fora..... 😖
asi to máme všetky doma rovnaké. Vy ste na tom dobre, môžete aspoň trochu chodiť, lenže ja začínam magoriť uplne.... CS mám 1 - takže žiadny pohyb a môjmu manželovi asi stále nedochádza, že veľmi ľahko môžem začať rodiť a kľudne sa odprášil cez víkend ku kamarátovi na svadbu na zemplínsku šíravu!!!! A to bývame v Nitre. TAkže ho celý víkend nebolo a bola som uplne sama doma. No neviem, čo by som robila keby sa to začalo. Už som to skúšala aj hnevom aj po dobrom na neho ale nejako mu to stále nedochádza... No čo už - tak sa spolieham akurát tak sama na seba a snažím sa byť pokojná, lebo aj bábo je potom nepokojné keď som ja nahnevaná.
Tašku mám zbalenú tak na 1/4 stále mi chýba plno vecí, lenže kedy kupovať keď musím ležať???
My sme za celé tehotenstvo pribrali zatiaľ 8 kg a to do 5 mesiaca ani gram. Potom zrazu počas 7 mesiaca 4 kilečká a teraz cca tak 1-1,5...

alexandra
30. apr 2008

macicka ahojky, nestresuj sa, ja som s 1cm bola od 28tt a bez rpoblemov som to dotiahla do konca.. Oni to ti lekari zvyknu trosku prehnat, ale po byte sa pokojne prejst mozes, len kludovejsi rezim.. Aj do obchodu mozes 😉

macicka
30. apr 2008

po dome samozrejme chodím, ale do obchodu sa neodvážim, lebo keď som to na poslednej poradni povedala gynošovi, že občas zájdem do potravín, keď dostanem na niečo chuť tak ma zvozil ako "malú lolu", že či nie som normálna v takom stave chodiť do obchodu. Preto radšej ležím doma. A ešte si mi to zapísal aj do karty, že som PN a chodím po obchodoch.... 😖

macicka
30. apr 2008

pridala som nejaké fotečky do albumu - zatiaľ len 3. Postieľku nemám ešte zloženú a vecičky pre mimčo som nefotila. Už ich mám oprané a vyžehlené - nachystané v skrini... Len neviem ešte aké jednorázové plienky mám kupiť pre bábo, ktorá značka je najlepšia???

alexandra
30. apr 2008

macicka klidek, nerob si z neho paniku, Ty mas pravo ist aj v ramci PN na mensi nakup, co mas umriet od hladu??? Uplne v klude sa chod rosku prjest okolo domu, ale nenamahaj sa a ak by Ti tvrdlo brusko, sup domov pred telku. Jedine co nedoporucujem je horuci kupel, inak s mierom mozes cokolvek 🙂

alexandra
30. apr 2008

macicka zatial pampers do porodnice a potom uvidis co Ti bude vyhovovat..

macicka
30. apr 2008

Ok. tak idem dnes nakupovať - potrebujem ešte župan a nejaké veci do komory nakupiť, lebo zase neviem, čo by som od radosti zožrala 😀 . a hneď kupim aj tie pampersky... Ďakujem alexandra za radu..

alexandra
30. apr 2008

macicka pomaly a opatrne a ked bude brusko tvrdnut, posad sa a oddychni si 😉

mywiel
30. apr 2008

Ahojte, tak co nove? Ja som bola vcera obzriet porodnicu, no super da sa fakt rodit ako chcem, vo vode, vertikalne na stolicke, zavesena, maju tam aj balon na uvolnenie chrbtice, fakt plno moznosti, citila som sa tam celkom fajn, za to mala kopala ako diva, zeby uz chcela ist von? Este si bude musiet pockat.. 😀 😵

macicka
30. apr 2008

ja sa chcem ísť pozrieť do TO do pôrodnice - dúfam, že mi to vyjde.... tiež je tam veľa možností pôrodu.

mywiel
30. apr 2008

Skoda ze som to zabudla pofotit, fakt velka sala a babo kupe ocko rovno pri mamine, takze mamina vsetko vidi a nemusia male nosit na vazenie niekam inde. 😉

bessy21
30. apr 2008

ahojte,ja som si už to rodenie do vody rozmyslela po včerajšku, aj kvoli možnemu zapalu a že doktor musi byť u nás velmi rýchly a mať šikovne ruky aby drobca rýchlo vytiahol inak mu hrozi že sa nadychne vody a vraj to potom máva zlý koniec.. Ale vraj vonku su ine vane kde sa dá voda hned vypustiť že vana je na dve polovičky rozpolena či čo.Videla som aj tie stoličky,aj také lano,tak asi bude u mna klasika,ale dopočula som sa o homeopatickej liečbe 7dni pred pôrodom/čo neviem ako sa dá odhadnuť/ a robi to zrovna len moja MUDr.v rámci okresu,tak asi sa jej na to opýtam,kedže EPI nechcem. A ešte nám včera dala privoniať k nejakej aromatikcej vôni čo sa tiež používa vonku na zmiernenie bolesti,to mi pripadalo akop ´opium´ 😀 tak jasne že s dýchania toho sú baby potom mimo 😀

bessy21
30. apr 2008

mywiel:neboj pri /po/pôrode pofotiš všetko /alebo asi manžel/ a my s radosťou kukneme ako to vyzerá tam u Vás 😉

matinka
30. apr 2008

michaela, saudi mi uz poslala ten zoznam 😉

baby, ja mam tiez nejaky extra stresovy den... si hovorim, ze sa na vsetkych mozem vykaslat, ale co ak to nejde ☹

mywiel
30. apr 2008

Tak tu s infekciami nie je problem a babo sa vody nadychnut nemoze kedze dycha prvy krat az ked sa vytiahne nad hladinu, ziadne riziko tam nie je kedze moze kludne dychat aj vodu v brusku, je to prirodzeny reflex ze dietatko sa pod vodou nenadychne, pytala som sa nato plucka sa otvoria az nad vodou. 😉

bessy21
30. apr 2008

matinka: asi bude niečo vo vzduchu lebo aj ja som sa trošku pohadala s manželom,ale naschval, lebo je tvrdohlavý tak som si rypla naschvál a vyhrala som 😝 lebo je mi to jedno ako to dopadne ja som totiž dosť flegamtická povaha 😀 Hlavne nech už je rýchlo koniec prac,doby a hurá predlžený aj ked asi upršaný vikend 😉

mywiel
30. apr 2008

Ocko si berie plavky vraj bude tiez sediet na vani. 😀 A kvoli tomu ze ma nebudu musiet sit si lepsi porod ani neviem predstavit, ale potom dam viac info ked bude zatym. 😀 Tu zas leje ako z krhly, ale ja idem na masaz takze mi je to fuk. 🙂

bessy21
30. apr 2008

mywiel: no ved to ked človek, nikdy dopredu nevie ako pôrod dopadne ☹ ale musíme veriť že čo najrýchlejšie a bezbolestne? 😀 Ocko by mal sedieť vo vani ako ´Adam´ ked aj Ty 😅 nech neni horší 😝

mywiel
30. apr 2008

On je schopny sa do tej vane vtrepat so mnou, ale pochybujem ze bude mat miesto... 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre