Júl 2008 II. Pridajte sa

maculik
25. apr 2008

Druha cast je otvorena 🙂

bessy21
30. apr 2008

mywiel: veľmi pekné a príjemné prostredie ,človek aspon netrpi komplexom úzkosti hned ako vojde do nemocnice a cíti ten nemocničný smrad 🙄 tak to budeš mať pôrod skoro ako v raji 😉 Neboj zmestí 😝 V holandsku sú vraj vane kde je s Tebou vo vani dulla aj manžel a to sú ovela menšie 😀

mywiel
30. apr 2008

Hej aj ja budem mat dulu je to moja svagrina.. 🙂 Vlastne som rada, ze rodim v zahranici, ked som pocula tie porody co kamosky rodili na Slov. asi by som sa bala, aspon v Ban. Bystrici to nie je bohvieco, vsetko stare, nemocnica sa rozpada a vsetko si musis doniest. ☹

bessy21
30. apr 2008

Tak to budeš mať dobré opory so sebou to je super. U nás v Martine je pôrodnica komplet prerobená a chvália ju,aj som tam bola kuknuť celkom fajn až na to že je to nemocnica 😝 ja by som kludne doma rodila s dulou 😅 Akurát som zhodila dierovač a tých 1000000 papierových guličiek sa krásne vyníma na tej dlážke v kancelárii 😖 Bože ja som také nemehlo neobratné ked som tehotná všetko mi padá z rúk 🙄

bessy21
30. apr 2008

nezdá sa Ti že všetky baby z júloviek asi spia?,fňuk, ved počasie je na to stvorené 😉

matinka
30. apr 2008

bessy, nespime, len pracujeme, teda ja 🙄

bessy21
30. apr 2008

matinka: veď aj ja pracujem....... 😀 v podstate 😉 ale už rátam minúty do odchodu z práce 😖

mywiel
30. apr 2008

Ja mam uz vikend este vecer idem plavat. Bessy s tou nemotornostou v tehu to je normalka, mne vkuse nieco pada z ruk. 😀

zabkatt
30. apr 2008

No ja pomaly zaspávam 😀

matinka
30. apr 2008

no ja ratam vybavene veci a stale sa neviem doratat 😒 , akurat cakam na nejaky telefonat, aby som sa mohla pohnut dalej, ale este tu mam rozpracovane 4 ulohy na dnes...

bessy21
30. apr 2008

Nám včera na tej príprave ukazovala sestrička ,že keby sme nahodou rodili doma ako máme chytiť bábo do rúk aby nám nevyklzlo po dlážke 😀 tak neviem či by som to teraz taká nemotorná aj zvládla 😀 Zabkatt: ved preto tu píšem aby som nezaspala 😀 Mywiel: Ty sa máš 😉

mywiel
30. apr 2008

Aj tak to mate super ze mate net v praci, ja nemam a niekedy mi je dlho, ale uz sa dam v polke maja hadam vypisat...

marse
30. apr 2008

ahojte babulky prisla som vas na skok pozriet, dnes som ako mechom udreta, tiez by som len spala, rano sme s Viki spali do pol deviatej 😅 to sa nam uz dlho nestalo. teraz zaspavam zas, ale idem si urobit pernikovo-kakaovy kolac s bielou cokoladou ako poleva, od rana sa ma drzi zaha ako besna uz neviem co si mam dat.

bessy21
30. apr 2008

matinka: s ničím to netreba prehánať,ale zas čo môžeš urobiť dnes...neodkladaj na ´zajtra ´a preto ja ´žehlim ´od nedele 😎 a ak sa podarí tak moooožno sa už zajtra do toho pustím...

mywiel
30. apr 2008

Ja by som sa asi bala rodit doma, predsalen v nemocke maju vsetko ak by bolo treba...

mywiel
30. apr 2008

Ja som si epilovala nohy no trvalo mi to peknu hodinu... 😀

bessy21
30. apr 2008

marse: ahoj. tak to gratulujem k skvelému spiacemu výkonu 😉 Mne tu niekto ´zožral ´čokoládku ☹ No teda aj ja som mala dnes takú záhu a to som pila len čaj ráno,tak som si dala Maalox čo Ti odporučam je na záhu,a prešlo mi to. 😉

mywiel
30. apr 2008

Tak to ja vstavam o pol jedenastej kazdy den, kym nemam deti, potom sa uz nevyspim... 😀

marse
30. apr 2008

mne na zahu pomaha vzdy cervene vinko ale teraz nemam doma ani kvapku 😅

mywiel to ked si idem oholit nohy tak muz ma po dlhsej dobe pride skontrolovat ci som sa vo vani neutopila, a to mu poviem ze nie este musim druhu nohu oholit, uz je to tazke s tym holenim u mna. este ze si vidim na podpazusie 😀 😀 😀 😀

marse
30. apr 2008

ja som nikdy nevyspavala dlho, nebola moznost...

bessy21
30. apr 2008

mywiel: ja som stretla kamošku čo rodila v Londýne a tá vravela že môžme byť fakt radi že tu skáče celý personal okolo nas pri pôrode že tam mala jednu sestričku pri ktorej to musela odrodiť a to v polohe na štyroch 😉 Mne sa Ti akosi zastavil teda spomalil rast chlpkov čo som fakt rada 😉 Ale ked som počula včera o klystiri hlavne o rektálnej trubici čo sa sice dezinfikuje v nemocnici ale kto je haklivý tak vraj bude mať problémy a o holeni pred pôrodom,so žiletkou ktora sa nedezinfikuje tak si okamžite do tašky do pôropdnice pribaľujem aj svoje holiace potreby ak by som to náhodou doma nestihla sama 😉

mywiel
30. apr 2008

Rodit na styroch je dobre, urcite lepsia poloha ako na chrbte, babo ide lahsie von... 😉

karinecko
30. apr 2008

Ahojte dievcence ako ja uzivam uz mesiac zelezo a dnes som bola na odbere ze co a si predstavte ze mam menej ako ked som ho neuzivala.Tak mi dala 2 krat denne brat.No uvidim dufam ze mi stupne ☹

mywiel
30. apr 2008

Kari zelezo sa vstrebava do tela len s vitaminom C, skus ho zapijat s pomarancovym dzusom a neber v ten isty den magnezium, to znizuje vstrebavanie zeleza... 😉

bessy21
30. apr 2008

marse: prid k nám tu máme pravé moravské vínko červené v chladničke 😉 Ani ja nevyspávam ,aj cez vikend sa budim tak ako do prace ale aspon si poležim max.do 9h.A to kedysi som spávala po prichode domov z práce a teraz ani to nie.našťastie. A s tým holením tak to fučím ako parný valec kedže niekam už ani nevidím 😀 tak som to vysvetlovala manželovi že ma bude musieť on tak som mu aj dala do ruky strojček tak ten ma holil ako miminko..tak som sa radšej sama. 😀

mywiel
30. apr 2008

Ja sa epilujem voskom, takze tiez mi to da zabrat. 😉 Inac ja ziadne palenie zahy nemam, asi budem mat holohlave babo. 😀

bessy21
30. apr 2008

karinecko: tak to si ma nepotešila. Lebo ja mám brať 2x denne a ledva jednu si dám pretože je mi z nej nanič... Tak to som zvedavá ako dopadnem ja,ale snažím sa jesť cviklu a dnes idem urobiť kokosové guľky, to do salka dám kokos /ten mi odporučili v lekarni/ a urobim guľky niečo ako rafaello...A nesmie sa piť nápoj kde je kofein to tiež znižuje účinok tabletiek na železo. A aký vplyv to má na miminko ,to by ma zaujimalo,nevieš nahodou?

lenit
30. apr 2008

bessy, mnam...tie kokosove gulky vyzeraju super ... mnam mnam mnam... 😀
ja si uz dlhsie robim chut na babovku, tak mozno dnes spravim...alebo zajtra ked je volno...

karinecko
30. apr 2008

Bessy hodnotu som mala 117 a teraz 114.Ja jem vela zeleniny ale zapijam ho vodou tam nebolo nic o C-ecku pisane.Pri malej som mala tiez malo a po narodeni aj ona musela uzivat.Neviem to babatko si vela zeleza berie z nas.

mywiel
30. apr 2008

Ja som vegetarianka a zelezo neberiem a nechyba mi aj cukor mam ok. 🙂

mywiel
30. apr 2008

Mne o tom Ccku povedali v lekarni, doktor to tiez nehovori.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre