Júl 2008 II. Pridajte sa

maculik
25. apr 2008

Druha cast je otvorena 🙂

lenockaaa
10. júl 2008

neboj zajtra ta uz podla mna neposle domov....ja som sa na to pytala v nemocke ze vraj ked sa prenasa tak max po tyzdni by ti mali navrhnut zostat v nemocke kde vsetko sleduju...ale neviem moze to byt vsade ine...mas aj nejakeho svojho doktora??

sloniiicek
10. júl 2008

lenockaaa - a ty kde rodis?

zmzka - drzim silno palce. presne viem, ako sa citis. ja som tiez vyhlasovala, ze ked ma vcera posle domov, ze skolabujem. ale vpohode som to uniesla. 😀

zmrzka333
10. júl 2008

mam a v piatok ma aj sluzbu v nemocke takze preto mam prist v piatok.
Bojim sa jak hovado ale uz to chcem mat za sebou uz mi je strasne dlho

dan.ka
10. júl 2008

lenockaaa Vanesska se mi narodila mamka 5 dní po termínu,tak čekám jak to bude ted 🙂

lenockaaa
10. júl 2008

zmrzka zajtra to budes mat za sebou 🙂

sloni ja na kramaroch a ty?

dan.ka
10. júl 2008

lenockaaa jak se tak dívám už můžeš rodit každým dnem 😉

zmrzka333
10. júl 2008

dufam, lebo aj dedo chcem stihnut vnuka, lebo v sobotu ide na dovolenku. Tak len dufam ze sa to stiha

mywiel
10. júl 2008

xixi ja som sa spoliehala na spln mesiaca ktory je dnes, ale nevyzera to ani na dnes, zeby zajtra na narodeniny starej mami? 😀

sloniiicek
10. júl 2008

zmrzka - ja budem v ruzinove. skoda. ☹ istotne by sme sa tam stretli. 😀

u nas zase svokrovci oddialili dovolenku o mesiac. a keby sli normalne, ako chodievaju, tak uz by sa pomaly vratili. 😀

dan.ka
10. júl 2008

zmrzka333 ja osobně si myslím,že už zítra ti musí porod vyvolat máš týden po termínu

sloniiicek
10. júl 2008

mywie - aj moja kamoska ma zajtra narodky. a dokonca jedna ma dnes a dalsia mala vcera. 😀 a v pondelok bude mat 1 rok kamoskina mala.

lenockaaa
10. júl 2008

danka no nemyslim uz by som urcite nieco citila, a ja stale nic...a pred prvym porodom co si mala bolo nieco zvlastne co si citila alebo nic extra?

zabkatt
10. júl 2008

No babulky mňa tie kríže a bruško bolí skoro každý dník aj večer manžel musí masírovať, v noci nespávam, lebo malý beží asi maraton takže to vizerá že ten môj má miesta dosť, ani to sa mu nepáči, že sedím pri PC, stále ma kope do rebier, takže tu tak povediac ležím na tej stoličke poskrúcaná jak húsenica. 😀 Mne keď to dokino naplánuje na budúci tt tak sa malí narodí zhruba o týžden skôr, necelý. Takže som mu povedala: Pán doktor, v utorok vám mám zavolať, v stredu pôjdem na prehliadku, vo štvrtok na príjmačky do školy a od tiaľ rovno do pôrodnice 😀 Dobre sme sa zasmiali, tak uvidíme ako to vijde. Manžela som akurát poslala kúpiť ten malinový čaj, ale nechce mi ho kúpiť ☹ To normálne hocijaký malinový si má vypýtať? 😝

maculik
autor
10. júl 2008

ajojte, co nove? 🙂
zabka, normalny hociaky, ja pijem sypany, ten je super. 2x denne si robim cca 3-4dcl, pijem s medikom. Neviem, ci to pomaha, to je jedno, lebo mi aj tak chuti 😉
ja teraz bolesti nemavam, najhorsie to bolo cez vikend, teraz je akosi klud. ktovie, ci nie ticho pred burkou 😀
dnes cez obed ideme pozriet tu do jednej nemocky a spytat sa, ci by sme tam mohli prist, ak by ma to nahodou chytilo do konca bud.tyzdna, lebo vlastne do Lux pojdeme az v piatok (manzel dovtedy robi). Tak pre istotu, aby sme tu potom nechaosili, ak nahodou... Aj ked zatial sa necitim na rodenie, uvidim, co povie zajtra na kontrole.

zmrzka333
10. júl 2008

babule dik za povzbudzujuce slova, dufam ze to tak bude a uz porodim

bessy21
10. júl 2008

AHojte. Ja ten malinový čaj pijem už asi mesiac spolu s ľanovým semienkom to spolu zalievam moc mi to nechuti ale ak to má pomôcť 😝 V lekarni ani v čajovnacih čisto malinový som nikde nezohnala ale kedže oproti nášho domu rastie malinčie tak trham listky a suším ich a tie potom pijem. Tak ja som opäť nespala od 24h do 5h som mala bolesti a ráno som začala krvácať,tak som šla na monitor aj tak som mal ist a sestrička mi povedala že to odišla hlienová zátka čo sa mi nezdá lebo sa citim akokeby ma tank prešiel a dosť krvacam.Že čim menej sa bude doktor vo mne špárať tým lepšie že nechytim infekciu,ale teraz budem mať strach o drobca či je O.K. Moj doktor je stále na dovolenke ten by mi aspon sono urobil,fnuk 😉 Malý už omnoho menej kope ako kedysi ani sladke nanho už nezabera. Až na noc to si asi kopal tunel ,au au 😅

zmrzka333
10. júl 2008

no bessy a nejdes radsej k inemu lebo krvacanie nie je sranda a co ak to vobec nie je ta zatka ale nieco ine? Mne lekar kazal ze ked budem krvacat okamzite nech mu volam

maculik
autor
10. júl 2008

bessy, to je dobre, ze kopal si tunel 😀
no, to by som sa aj ja zlakla, keby som krvacala... ale mozno sa to uz naozaj rozbieha a cez vikend porodis. ozaj, kolko to asi trva, ked ta zatka odide?

zabkatt
10. júl 2008

bessy tak ja by som už panikárila keby som krvácala 😅

sveva
10. júl 2008

Bessy moju kamošku tiež poslali domov, že to ešte nič nie je a do večera porodila zdravého syna. Takže sa priprav. 😉 😅 Ono to môže byť už tá prvá fáza pôrodu.

maculik
autor
10. júl 2008

kocky, a ked ja mam vytok stale, ako rozoznam, ze to uz nie je vytok, ale ta zatka?

sveva
10. júl 2008

MAculik tak to neviem, asi by tam malo byť trochu krvy. Ten výtok nemáš liečený?

bessy21
10. júl 2008

No ja neviem je mi divne, ale v utorok v poradni mi povedala že sa neotváram že min.týžden. Ja som sa ráno ešte okupala oholila 😀 asi hod vo vani že si ma tam nechaju a nič. Ale čítala som na našich júlovkach priebeh fazuliatka a jej pôrodu takže ona začla tiež krvácať ako pri ms tiež myslela že hlienová zátka a až potom ked sa jej opakovali kontrakcie tak šla a aj porodila..tak sa ´spolieham´že pridu kontrakcie že to neni nič vážne. Ved dokonca mi to povedla sestrička čo som k nej chodila na predporodnu pripravu,a aj tam vravela že treba isť do nemocky hned ked sa čosi deje a dnes mi povedala niečo iné...tak sa spolieham na jej rady 🙄 Ja neviem ja krvácam od 5h rána,najprv ako hlien s krvou a teraz ako pri ms 😕

maculik
autor
10. júl 2008

nie, lekar povedal, ze je to v pohode. Mala som cipky na 3dni a masticku, nemam svrbenie ani nic, tak neviem. ALe zajtra sa ho na to este radsej spytam. Len si musim vyhladat tie vyrazy v angline, nech tam nekokcem 😀
ja sa najviac bojim toho, ze by sa to rozbehlo prilis rychlo a nestihli by mi dat tie antibiotika proti streptokokom. no dufam, ze to tak nebude... ☹

maculik
autor
10. júl 2008

bessy, to ak uplne krvacas a nie len spinis, tak ja by som radsej isla do nemocky. radsej nadarmo, nez sa nieco stat. predsa len, ak je tej krvi viac, a nie len trosku....

maculik
autor
10. júl 2008

inak, vcera som po dlhom case skusila na manzela nejake finty, ze by sme trosku "tutu-mutu", ale ziadna odozva, tak som z neho vytiahla, ze on sa boji a tiez ze mu to pride take divne... ze jemu to aj chyba, ale ved potom, ked sa mimi narodi. tak som mu vysvetlila, ze min.6t nebudem moct a potom ktovie, ci vobec budeme vladat 😀
vasi chlapi su v pohode?

sveva
10. júl 2008

Bessy veď začať otvárať sa môžeš aj o päť minút. Mne doky povedal, že začať otvárať sa môžeš hocikedy, aj keď to tak nevyzerá.

Maculik a máš toho steptokoka? Ja som mala všetky výtoky liečené a dokonca som brala aj penicilín.

sveva
10. júl 2008

Maculik my sme chceli tiež, aj sme začali, ale malé začalo protestovať, veľmi sa rozkopalo. 🙄 😠

maculik
autor
10. júl 2008

Sveva, praveze mam ☹ Tak mi to lekar zaznacil do tych papierov, co treba k porodu (tu nie je knizka), a aj zajtra si vypytam papier so vsetkymi udajmi pre pripadny porod v Nem.
On ma sice ukludnil, ze to ma vela zien, aj som si citala o tom tu na konikovi, doteraz som o tom ani nerozmyslala, az teraz, ked sa to uz blizi. Ale moj doktor je super, tak hadam by ma nezavadzal...

sveva
10. júl 2008

BAby idem si ja ľahnúť spolu s Eliškou tak zatím. 😀 😅
Bessy držím palce. 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre