Júlovo - červencové slniečka 2009

adka12
15. aug 2009

Tak vás všetkých srdečne vítam v novej téme. Keďže sme už všetky mamičky a máme svoje drobčiatka pri sebe, nastal čas otvoriť novú témičku 😵

lucim
3. máj 2010

blani, jeeeeej, torta .... mnam.. neterke zelame vsetko naaaaj . a nejake foto s kubickom nebude? 😉
mam otazku- dokazete ma niekto do prvych narodenin naucit robit zdravu tortu pre matyska? 😀 😝
zmur, snad bude ta nozka ok.

a jedna foto specialne pre samy - ale aj ini mozu kuknut ... najprv matko dostal od svokrusky samy truuuuubu v tvare Nema - jasne ze oranzovu, no nedokupis k nej dalsie prislusenstvo s kolesami, aby mala na com trubit? 😀

inneska
3. máj 2010

blani...parádna tortička 😵 😵 si šikulka, a ten poťah si kupovala, či robila?? 😉 a verím, že sa torta lucinke páčila 😵

zmuri...uvidíš čo ti povie, je lepšie ísť, ako potom keby ti mali vravieť, čo ste skôr neprišli...mne erik často stúpa na špičky...ale tak, že prstíky ma zohnuté a tak na nich stolí..aj nechtíky mu potom rastú tak dogulata, musím často strihať..snád sa to odnaučí, ma bolia nohy aj za neho, ked ho vidím tak stúpať 😅

kati..teraz sa budeš môcť naplno venovať len maxíkovi 😵 cmuk pre vás 😉

lucim
3. máj 2010

inn nemyslim, ze tie nechtiky s tym suvisia, to mava vela deticiek bezne, aj my napriklad. a stupanie sa urcite zlepsi. 🙂 😉

inneska
3. máj 2010

lucka, dakujeme 🙂 a zdravá tortička ... http://www.mimibazar.cz/recept.php?id=3776

zmurkaz
3. máj 2010

Inn - ja to tiež hovorím - radšej skôr a zbytočne ako neskoro a potom si hlavu búchať 🙂
No a to by bolelo aj mňa ... micúch - čo vymýšla? 😀 😀 😀 😀 😀

inneska
3. máj 2010
zmurkaz
3. máj 2010

jééé ... podobnú tortu robíme ... ale tvarohovú ...mňáááááám 😝 😝 😝 😝 😝 😵 😵 😵 😵 😵 😵

zmurkaz
3. máj 2010

no som nestihla ... tú prvú 😀 😀

lucim
3. máj 2010

no nie, konik my cita myslienky a plni zelania skor ako si to ja pomyslim 😀 😀 😀
idem na to kliknut. -kujeeeeeeem 😉

lucim
3. máj 2010

fuuuha, tak to mam hnusnu chybu, fuuuj, treba ma citovat do tej garamatickej temy .. MY MI 😠 pardon.

inneska
3. máj 2010

luci...ked on tolko tak stojí, že by to aj kludne mohlo z toho byť 😀 jeden nechtík sa nám úplne štiepil na dvojo, ale som ho zostrihla, a dalej rastie pekne..

zmuri...povymýšlajú tie deti 😀 ale zrejme ho to nebolí, ked tak postáva, a hrá sa popri tom 😅 tak nech vám na orto povedia len pozitívuš info 😉

zmurkaz
3. máj 2010

Lucim .... 😀 😀 😀 ...,.šak sa stane ... nám by tu aj jedno I/y stačilo a rozumieme si 😉
Inn - 😀 😀 ... veď to aj nám dokina hovorila, že deti budú robiť len to, čo ich nebolí (v súvislosti s tým, že sa Zuzi postavila v 6 mesiacoch) .... a nech povie čokoľvek - viem, že to len tak nenechám ... aj keď do roka by to malo byť akoíže OK ... sa to zanedbá a potom to bude horšie 😉 ... si z toho vrásky nerobím 🙂

inneska
3. máj 2010

luci...a už aj ideš do gramatického okienka 😀 a si nasadila chrobáka do hlavy s tou tortičkou, asi spravím pre erika(a ostatné deti) a pre nás klasika korpus+krém 🙂

zmuri...očividne ho to nebolí, lebo si tak postáva a hrá sa...resp. aj tak krokuje 😅

lucim
3. máj 2010

ta torta je fajn, aj pre amaterov ao som ja zvladnutelna. 😝
inn - tie nechtiky, aaach jo ... a mi povedz, ako to zvladas strihat? u nas nozky vacsinou len s asistenciou tatinka po kupani, ked je unaveny a tato drzi nohy, ruky zase mozem len pilnikovat, aj to na niekolko krat. 😖

blani2
3. máj 2010

Inn, Lucim, děkuji 😵 😵 Inn, tak si představ, že to je klasická poleva. Su to ale zbabělec, co??? 😀 Odvaha na marcipánový potah mě velice brzy opustila..ale! korpus jsem dělala podle tvého receptíku a byl mňáááám 😉 ještě jednou ti tímto děkuji 🙂 S krémem jsem experimentovala. Našla jsem jednoduchý receptík salko + máslo (mňam) a do náplně jsem ještě přidala ostružinovou marméládu a borůvky. Na tu růžovou polevu jsem nemohla sehnat potr. barvivo, tak jsem využila borůvkovou šťávu 🙂 Naštěstí se všichni olizovali a já byla spokojená, že si pochutnali 🙂

S tím stoupáním přes prstíky to dělá Kubulka občas taky. Doufám, že to brzy přejde.

Lucim 😉

zmurkaz
3. máj 2010

my striháme tesne po zobudení (teda ja) a tri telke ) 🙂 ... a obvykle vydrží ... ona je totiž zvedavica a musí sa pozerať čo sa jej to deje 😀 😀 😀 ... a keď nem trpezlivosť - tak "aháááá - čo je to tam" 😀 😀 😀 😀

lucim
3. máj 2010

hehe ale aj garamatika sa mi podarila, dnes mi ide. 😀 😀 😀

receptiky mam ulozene, torticka bude, uz sa tesim 🙂 a pre dospelych moze byt smotanova. trebars aj z marina keksov. 😝

zmurkaz
3. máj 2010

Inn - ja to tiež hovorím - radšej skôr a zbytočne ako neskoro a potom si hlavu búchať 🙂
No a to by bolelo aj mňa ... micúch - čo vymýšla? 😀 😀 😀 😀 😀

zmurkaz
3. máj 2010

čo mi to tam pridalo ....? 😕 😕 😕 😕 😕 😕 😕 😕

lucim
3. máj 2010

blani, kubik ma taky krasny usmev. 😉 😵 😵 😵

blani2
3. máj 2010

místo dalších fotek jsem to odeslala..

tak noch einmal

lucim
3. máj 2010

blani pekneeee a kuchynsky pomocnik je dokonaly, ako u nas. ... aj u vas.. .a vas .. aj vas 😀 😀 😀 😀

zmur, ti tam nejaky skriatok pridava micucha? komu hovoris micuch? 😀

blani2
3. máj 2010

Lucim, děkujem 🙂

Zmuri, to je super tip ta telka na stříhání nehtů. To zavedu 😉 U nás je to vždy boj. Ruce ještě jakžtakž ale na etapy. Nohy jako u Lucim, pouze s asistencí..

blani2
3. máj 2010

a já co je to micúch, mi to nechce nik vyguglit 😀

zmurkaz
3. máj 2010

micúch je malé dietko krásnučké vymýšlavé ocmukané 😵 😵 😵 😵 ...taký nezbedníček
A Kubíček je kráááásny ....super varí 😀 😀 😀

zmurkaz
3. máj 2010

blani 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

inneska
3. máj 2010

zmuri..opakovanie matka múdrosti 😀 😀

luci...celkom drží na strihanie, ale niekedy riadne kope a smýka, tak nestrihám...a tiež vždy niečo do ruky, mobil, klúče, u nás oblúbené tic tac 🙂

blani..dôležitý je výsledný efekt, hlavne že pekne vyzerala a chutila 😉 a supiš si si poradila 😉 kubík je moc podarený, krásny smejko..a to v kuchyni, ani sťaby som tam erika videla, nápodobne to u nás vyzerá 😀

zmurkaz
3. máj 2010

Blani - a ty nie si Moraváčka?

lucim
3. máj 2010

u nas je telka v zaujme len ked na nu matko lezie a z najvacsej blizkosti chce ukecavat hercov, inak takmer bez zaujmu .... ale aj tak dik za typ. ja to s tym pilnikom nejak pobojujem. 😉 mam 2 pre matka - jeden na hranie, druhy na pracu. 🙂

zmurkaz
3. máj 2010

😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre