Júlovo - červencové slniečka 2009

adka12
15. aug 2009

Tak vás všetkých srdečne vítam v novej téme. Keďže sme už všetky mamičky a máme svoje drobčiatka pri sebe, nastal čas otvoriť novú témičku 😵

traktor
25. jún 2010

@majkas ja na jednu smotanu davam jeden vanilkovy cukor...na matkovu tortu som spotrebovala 7 smotan ale dala som menej cukru...ono zalezi aj na tom aku velku mas formu..., ci das viacej ovocia..mixovat mozes , ale nedavaj na najväcsiu rychlost..ale staci aj rucne...ono sa ten cukor aj tak rozpusti....a kedze neviem aku formu mas..tak zacni napr z 3 smotanami....a ked bude malo len dorobis...popripade ked sa ti zvysi..tak das do kompotiek a kazdy bude mat svoje..urcite sa to aj tak zje 😉

traktor
25. jún 2010

@lucim kukuk 😀
@samayka 😀 😀 😀 ...ked nie je teplota tak to zijeeeeeeee

traktor
25. jún 2010

@raona ja robim bud zo syra, alebo paradajkovu...spenatik...uvarim, zahustim mlieckom a mukou, a trosku masielka..rozne omacky...v podstate take ake mas rada , len nekorenim

raona
25. jún 2010

lucim kuk kuk.. 😀 😉 😎

lucim
25. jún 2010

ja som dala 2 smotany a 1 biely jogurt, klasicku tortovu formu stale nemam, bolo to v zapekacej mise a boli 2 vrstvy piskot, 2 vrstvy ovocia. 😝 mnam, este by som si ju dala, keby bola. 😝
cestovinky davame tak isto ako traky, s cim ma matko rad, co mi akurat papa ... naposledy boli spenatovo syrove, predtym paradajkovo syrove. ale aj ciste, pokvapkane oliv. olejom mu chutili.

lucim
25. jún 2010

@samayka super, ze je eluske duracelke uz dobre. a v tom voziku - poznam, ako my predvcerom. 😀 😀 😀
my sme boli u tej doktorky, ze co to za kolecko ma matko na stehienku a ze to je asi kvasinkove, tak budeme mat namiesanu masticku. mi odlahlo, ze nic vaznejsie. 🙂
cestou domov mi chcel zaspat, tak som ho udrzala pri vedomi otrasne falosnym hlasnym spevom a zadarilo sa, do postele padol jak kabela a teraz spinka s vystrcenou ritulou. 🙂

anavi85
25. jún 2010

tak, Adko je uz naobedovany a zacina vymyslat 😀

raona
25. jún 2010

noo, kedze bola skor hladna, ako ste mi napisali 😉 😉 😀 😀 tak som jej dala take ciste, len olejom troska pokvapkane a zlupla to 😉 ale dik za tipy.. nabuduce jej urobim syrove 😉

luci, ty si ako ja.. stale nemam tortovu formu, tak vsetko do zapekacej misy davam 😀 😀 😀 jedine babovkovu mam a tak najradsej robim babovky a vsetkym chutia ked pridu, bo nikto iny ich doma v nasej rodine nerobi 😀 😀 😀
a na ostatne zakusky a torty mam segru, takze pohodka 😉

traktor
25. jún 2010

@lucim no my sme museli tolko smotan ked je nas tolko 😀 a aj tak bolo malo 😝 ...inak ja to robim castom...kupim v lidli/tam maju smotanu vzdy v dobrej cene 😉 /a davam len do kompotiek,...a pocet u majki fakt zalezi od toho aj kolko ludi bude..

traktor
25. jún 2010

ja mam tortove okruhle tri..ale velmi nepouzivam, raz za uhorsky rok mozno...pretoze torty musim piect na velke plechy 😀 😀 ...com nevymysleli tie okruhle aj mega velke...ze pre nasu rodinu 😀

lucim
25. jún 2010

ja tortovu ani babovkovu formu nemam, iba taky kvadrik srnci chrbat a muffinovu (odkedy to mam, muffiny sa este nerobili, ) .. ale zato mame kooopec plechov a nadob na pecenie aj s deklami ... rimsky, jansky, ... ale v tom sa asi torty nerobia 😀
traky u nas to bolo akurat, kedze torty boli 3 rozne 🙂
a ja zase kupujem smotany v kauflande, maju lacne, huste kremove 400g. - ale teraz boli ine, nakupoval drahy.

lucim
25. jún 2010

anavi ako ti dneska spinkal? 😉

anavi85
25. jún 2010

@lucim dnes uz spinkal hodinku a stvrt, normalne som sa cudovala, ze zaspinkal do obeda 😀 ...mali ste pravdu, proste si musime najst dajaky rezim

traktor
25. jún 2010

ked kaufland od nas dost daleko...lidl a tesco mame celkom dobre k ruke....a tortu sme mali 2 a na druhy den uz nebolo...ono ta smotanova je fakt super, tak osviezi 😉

traktor
25. jún 2010

no idem pospratovat, matko spi a deti mali pizzu domacu 😉 ..a potom vonku..konecne je lepsie pocasie aj ked stale dost fuka

lucim
25. jún 2010

u nas je dnes prave skaredsie... .a cakame navstevu, kamos s kamoskou sa zastavia ... kuchynu s obyvackou mam uz debordelizovanu. napecene nemam, dostanu chipsy a colu. 😝

lucim
25. jún 2010

anavi, no to ma tesi ... rezim bude .. a ked uz si na rezim zvyknete, tak ho adko zmeni .. aby nebola nuda.
my uz spavame len raz denne. len ten cas zaspatia sa trosku posuva. +-2hodinky.

nykyta
25. jún 2010

kuki kuk 🙂 🙂 🙂 babulky,ale hlaaavne je ze si piseme 😀 😀 😀 mam tu mamulku tak trochen mozem potukat 😀 😀 😀 idem vas trochu pocitat 😉 😉

nykyta
25. jún 2010

@lucim mnaam chipsy s colou 😝 😝 😝 som rada,ze to nie je nic vazne 😉 😉 😉 nech sa drobcek vylieci 😉 😉
@anavi85 my sme mali tiez rezim a uz ho zase nemame 🙄 🙄 ale sak hadam sa polepsi vsetko 😉 😉 aj my uz mame len jeden spanok,ale aj tak vecer nepada od unavy 😉 😉 proste ma nejaky tajny zalozny zdroj energie 😀 😀 😀 a to sa cely den nahana a vymysla a unava sa vecer vytraca 😕

nykyta
25. jún 2010

a kto este nevidel videjka ma moznost nakuknut 😀 😀 😀 trochen z jeho lietania som natocila 😀 😀 😀 http://www.youtube.com/user/MegaNykyta

anavi85
25. jún 2010

@nykyta no to pozname, niekedy ho nedokazeme unavit cela rodina 😀

nykyta
25. jún 2010

a kto by este chcel tak tam su aj ine videjka 😀 😀 😀

nykyta
25. jún 2010

@anavi85 sak to my padame dole nosom a on nic 😀 😀 😀 a to este aj zle spava ☹ dost casto sa budi s placom 😕 😕 ja fakt neviem co mu je 😕 sak mm zahlasil,ze pojdeme s nim psychologovi 😀 😀 😀 tak sme ho vysmiali 😀 a co by sme tam aj povedali 😀 😀 sak by nas doktor vysmial 😀 😀 a poslal by asi jeho na vysetrenie 😀 😀

anavi85
25. jún 2010

@nykyta nas v noci teraz vstava tak 4 krat, prebalime, alebo dame flasku a v podstate zaspinka, len ten den je hroza

raona
25. jún 2010

@nykyta tu je taka mala tema o detoch co sa casto budia https://www.modrykonik.sk/forum/staram-sa-o-dietatko/9-mesacna-sa-v-noci-casto-budi-je-to-zo-zlych-snov/ citala som len niektore prispevky...
u nas je to posledne tak, ze zaspi cca okolo deviatej, niekedy neskor, dakedy sa este dva krat po cca 20 min. zobudi a place, utisim ju a cca do druhej v noci krasne spi vo svojej postielke, no a potom chce cucat a uz sa mi ju nedari dat do postielky, bo sa mi tam po dvoch troch minutach znova zobudi a reve.. a ked opakujem proces, ze vezmem ju utisim,dam do postielky, tak zas tam mrnci a nespi, prip. sa postavi a chce ist odtial von.. dakedy to robi v takom polospanku.. tak potom ju aj tak musim vziat a dat ju k nam do postele, akonahle ju polozim ku nam, tak spi az do rana 😉 😉
no a zas ine noci mame take, ze zaspi o pol desiatej a zobudi sa az okolo tej druhej, no s tym, ze potom uz rezignujem a pri kojeni zaspavam aj ja 😉 😉 😉 a rano o siestej sa zobudim na to, ako krasne sama cucka 😉 😉 😀 😀 😀 /mam taku tu koselu na kojenie, takze ona si to len odhrnie, da sa na styri a kym ja sa zobudim tak ona sa aj nacucka 😀

raona
25. jún 2010

a cez den spime dva krat, ale zalezi od toho o kolkej rano vstaneme, ak vstavame okolo siedmej, tak do obeda pospi minimalne pol hodku hodku.. a po obede takisto.. ak vstavame okolo deviatej /aj to sa nam stava/ tak spi okolo obeda cca dve hodky a potom neskor okolo piatej siestej, este pol hodinku da...

anavi85
25. jún 2010

bozinku u nas zacalo prsat 😖

raona
25. jún 2010

u nas dneska priebezne prsi.. von sa neda ist, bo nikdy neviem kedy ma to zachyti 😉 , boli sme vonku len chvilu, vyvesat pradlo pod strechou, ale inak nie.. a mna akosi lame na spanok.. mm prisiel z tt a hned zalahol, spi uz 2 hodiny.. aj ja chceeem... 😉

raona
25. jún 2010

anavi nebezpecneeee 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre