Júlovo - červencové slniečka 2009

adka12
15. aug 2009

Tak vás všetkých srdečne vítam v novej téme. Keďže sme už všetky mamičky a máme svoje drobčiatka pri sebe, nastal čas otvoriť novú témičku 😵

anavi85
25. jún 2010

@raona no to je cely on, vsetko co je nebezpecne, tak tam ho najdes...vyliezat na parapetu okna, snazit sa vliezt do pracky, smetneho kosa, wc, mraznicky, vlupat sa do rury ked pecie, cuzlat vsetky kable, zhadzovat vsetko tazke ( ako vazu, pohare, hrbce), lozit po schodoch - smerom nadol
nas Adusko ma v sebe zabudovany dajaky magnet co ho pritahuje len k tomu zlemu a nebezpecnemu 😀

nykyta
25. jún 2010

@anavi85 no tak teda riadny kaskader 😕 😕 😕 sak by ma porazilo keby som ho takto ja nacapala 😕 😕 no hruuza 😕 😕 veru nebezpecneeee 😕 😕 😕
@raona a zabudla som napisat,ze plavat chodime do trnavy do kvapky 🙂 🙂 ale teeraz budeme mat prestavku az do septembra ☹ ☹ bo nam dali termin ze rano o 9:00 a to nam nemvyhovuje 🙄 🙄 takze mame pauzu 😀 😀 no idem sa pohrat teraz ja s macikom bo babke uz mrnci 😀 😀 😀 😀 papa

nykyta
25. jún 2010

@raona dakujem ked bude viac casu tak si to precitam,ale urcite tam budu take iste nestastnice ako ja 😀 😀 a este aj horsie ☹ ☹ ☹ som zvedava ci tam najdem nieco uzitocne 😉 😉 😉

adka12
autor
25. jún 2010

baby nemáte nejaký dobrý recept na nepečenú tortu takú zo smotany alebo tvarohu. zajtra prídu saške ešte dodatoční gratulanti k prvému rôčku tak chcem niečo urobiť a nechce sa mi už vypekať 😀

lucim
25. jún 2010

ellke natalke a patkovi vsetko naaaj k vymesacninam 🙂 natynke aj mlaskavu pusu k tomu. 😉

traky heheheh treba sa podelit s lizatkom, este ze nenuka vasho minipsika. 😀

anavi no pekny lumpik ten adko, musis mat oci aj na zadku. 😀

lucim
25. jún 2010

adka uz som ti aj na FB pisala, aj to tu cele dni rozoberame 🙂 ... lahke to je, len naukladas piskoty, rozmiesas smotany s vanil.cukrom,natries na to, poukladas aj ovocie a robis vrstvy to iste dookola. mne do zapekacej misy bolo treba 3 smotany, traky do tortovej formy 7. vanilkacov na kazdu smotanu jeden.

adka12
autor
25. jún 2010

Lucim a to dávate kyslú smotanu? to drží, nerozteká sa to?
takže piškoty, na to smotanu s vanilkovým cukrom, na to ovocie a zase piškóty a tak dokola. A to normálne stuhne vo forme ako torta a môžem to vyklopiť a krájať?

lucim
25. jún 2010

adka, ono sa ta vlhkost vpije do piskot a v chladnicke to nasiakne a stuhne. pozor, nie je to uplne pevne, ako ked urobis pecene cesto, takze by som to brutalne nepreklapala, tortove formy mavate take, ze sa tam da ten okraj uvolnit? ... traky mala tu tortu aj s vonkajsej strany oblozenu piskotami. ja to krajam priamo v tej zapekacej mise a tou lopatkou na vyberanie zakuskov to prekladam na tanierik. v pohode.
nasa bola takato. nie je to vysoka nadoba, vysli mi po 2 vrstvy vsetkeho. tak na 8 vydatnych kuskov.

lucim
25. jún 2010

adka este takto robievam aj tiramisu, ale tam ide aj rum s kavou na piskoty .... a plnka je zlaty klas + slahacka + tvaroh + cukor (a tam pridavam pre istoru aj stuzovac slahacky) .. vrch posypany praskovym kakaom cez sitko.

traktor
25. jún 2010

ahojte 😉 ..ja som mala taku formu co sa da zboku odpopnut, takze to krasne islo...a preto sa dali boky olepit piskotami....adka, mozes to nechat priamo vo formr a tak krajat...ale kludne to mozes dat aj do peknych poharov a kazdy bude mat svoju porciu...tiect ti to nebude, ono to ma byt v chladnicke..preto to je studena, smotanova torta 😉

adka12
autor
25. jún 2010

a aké ovocie ste dávali? čerstvé či zavárané?

lucim
25. jún 2010

sa mi stratil jeden prispevok ....
tak este raz pisem pre @zmurkaz - verim, ze bodkovane chorobky vas uz opustaju a ze pc bude uz skoro v poriadku, chybas mi tuuuuuuuuu 😉
a nyky vyborne plavecke fotky. 🙂

lucim
25. jún 2010

adka ja som isla podla toho, co mi krpcek aktualne papa - cize jahody a nektariny (ostatne ovocie teraz nechce a to bola torta pre neho) a mala vybornu sviezu chut. 😝

lucim
25. jún 2010

cerstve

traktor
25. jún 2010

vo forme a bez formy 😉 ,,..ovocie moze byt aj cerstve aj kompotove..je to uplne jedno..ta torta ma aj tak trosku postat, aby tie piskoty zmäkli..matko mal jahody a kivi..ale zvyknem davat aj ine..mandarnku, cernice, maliny, banan, marhule...jednu smotanu mozes prichutit kakaom a mas to farebne...

lucim
25. jún 2010

mnam, dala by som siiiiiiiiiiii 😝 😝 😝

traktor
25. jún 2010

@lucim lucim pssssssst...aj ja 😀 😝

blani2
25. jún 2010

Ahojte bambulky, chci vás pozdravit. Máme krušné časy..Kubíček má od středeční noci laryngitidu. První noc byla katastrofální. Jak jsem uslyšela štěkání z postýlky, hned jsem si vzpomněla na radu, co už tu dávala Brin. Rychle k otevřenému oknu. Úleva přišla hned. I tak nás pohotovost neminula 😝 Postupně se k laryngitidě přidala rýma a zánět spojivek, ale bojujeme jako lvi. Jak jinak 🙂

džte se tu všichni hlavně ve zdraví!! pa 😉

lucim
25. jún 2010

blani uuuuuuu chudatenko kubicek ... ale si sikulka, ze si si spomenula, co treba robit ... ja by som si asi len spomenula, ze nieco radila brin, ale netusim co. achhhh ... nech sa z toho rychlo dostane, zlatinko malinke krasnucke. 😕 😕 😕 😕

traktor
25. jún 2010

@blani2 blani tak nech ho to rychlo prejde...a nedavali vam injekcie alebo lieky?...mne pri patkovi/ on to mal povinne vzdy raz rocne do 3 rokov ..takze 3 x vtedy nam pichly injekciu, na dalsi den dalsiu a ked este nahodou trosku kaslal tak aj treti den...a bolo dobre ..minuleho roku ju tiez diostal a tentokrat nam dali 3 tabletky na tri dni a tiez to preslo..

nykyta
25. jún 2010

dobry wecer kocenky 🙂 som vas prisla narychlo pozdravit 🙂 macik uz spi pol hodku a uz som bola dva razy hore ☹ takze asi zachvilu ho pojdem zobrat a pojdeme spat do nasej postele ☹ lu dakujeme 😉 😉 rao dakujm nasla som tam nejaky sirup tak ho zajtra kupim a uvidi bo toto je na blazninec ☹ ☹ cez den je taky sladky a vecer problemy so spankom az do rana ☹
@blani2 prajem rychle uzdravenie 😉 😉 😉 lu a trakus tie torty vyzeraju fantasticky 😎 😎 a aj urcite super chutia 😝 😝 aj ja sa uz pripravujem na buducu sobotu 😉 😉 😉 tak zatial papa

blani2
25. jún 2010

děkuji bambulky

@traktor traky, dostal kortikoid do svalu, ale druhý den se na to moc moje dr. netvářila. Říkala, že ta injekce nebyla moc na místě a bolí to, jak když kopne kůň. To mě málem urvalo srdce.. ☹ Máme sirup kalcium chloratum, fenistil, nurofen a náš malý pacient statečně nosí priessnitze na krku. Laryngitida se zlepšuje. O tom opakování jsme se též bavili. Kdo laryngitidu jednou prodělá, často se vracívá. I proto jsme vyfasovali čípky rectodelt. Je to prednison a taková první pomoc pro příště. Hned jsem klïdnější.

nykyta
25. jún 2010

@traktor matko je bombovy s tym lizatkom 😝 😝 😝 a to uz nase deturence mozu 😕 ci len matko je vynimka 😕 😕 a aky je stedry aj sestricke da 😝 😝 😝 neni lakomec to sa vidi 😀 😀 😀 u nas by dlho nevydrzalo bo trhaci by sa donho pustili 😝 😝 😀 😀 😀 a macik by ostal bez lizatka 😀 😀 😀

lucim
25. jún 2010

ahoj nyky 🙂 pokojnu noc zelame ... aj ja som postudovala tu stranku, okrem toho sirupu som tam nic nenasla, len to, ze maminky si aspon postazovali a ukludnili sa, ze v tom nie su same a ze to casom prejde.

u nas klop klop klop ... trosku sa predlzuju casy budeni v noci, tak uz s toho nie som taka dolamana. som sa rozhodla, ze matko sa po roku zmeni v niektorych detailikoch, zatial to pomalililinky ide ... trosku spanku, trosku papania. 🙂

nykyta
25. jún 2010

no este som stale tu 😀 😀 😀 ale pre istotu som sa rozlucila skor 😀 😀

lucim
25. jún 2010

blani to je fajn, ze mate tie cipky pre pripad .. snad ich nebude treba ... a nech sa to nevracia, nech su nase deticky zdrave. 😒 😕

nykyta
25. jún 2010

@lucim to mas pravdu aspon sa tam vyzalovali 😉 sak uvidim ake zazraky budu s tym sirupom 😕 aspon vyskusam 😉 😉

traktor
25. jún 2010

@blani2 😅 ..tak neviem..patko mal tie injekcie..ale potom uz len dake tabletky..asi doba pokrocila...dokopy to mal len 4 x takze da sa..inak prvy krat som sa bala jak fras..som o tom nic nepocula ale potom , ked to pride druhy krat tak uz vies co mas robit, tak je to ine...a klop klop..odvtedy sme to nemali 😉
@nykyta to lizatko bolo miskine...matko jej ho zobral..tak som rychlo tocila..ale bol zlaty...ze jej ho ponukal...potom sme mu ho zobrali a vratlili majitelke 😀 ..matko inak lizatka nepapa 😉

nykyta
25. jún 2010

@traktor a ja som si myslela,ze bolo jeho 😀 😀 😀 tak som sa chcela spytat ci uz mozu papat teda cucat lizatka 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre