Júlovo - červencové slniečka 2009

adka12
15. aug 2009

Tak vás všetkých srdečne vítam v novej téme. Keďže sme už všetky mamičky a máme svoje drobčiatka pri sebe, nastal čas otvoriť novú témičku 😵

inneska
25. aug 2010

úrazy, úrazy, ach tie úrazy 😒 ale aj my sme ako hruška zelená, čo si rozbila kolená..stále sa obuchavame, padáme, privreté prsty sú normal, už sme mali aj rozrazené obe pery naraz a tých škrabancov čo máme...ani napočítam 😅

vendulacky
25. aug 2010

tak jsem ze zvědavosti nakoukla na naše holky těhotný a leniccka je ve 40tt, tak nám čeká na porod a kuchy ve 36tt, ta to má za pár...holky, držím vám palečky!!

@lucim matýsek je taky pěkný harakiri🙂 a děkuju za kompliment, cením si toho 😉
Emča když se rozkecá, tak není k zastavení, leda když na ní vytáhnu kameru🙂 A já jí odpovídám "jakože, emi já ti ale vůůůebec nerozumím" a ona zase spustí tou svojí a jede dál 😀
..ale jinak celej den řve mam mam, řekne papa (zatím nevím, jestli je to papa=táta, papat nebo papapa 😀 ), zřetelně si brouká houpy houpy a nebo převrací něco v ručičkách a říká "to to je"...jo a ještě mi krade telefon, strčí si ho za rameno a volá haó haó 😀 Taky už to můj mobil odnesl, má díru v displayi 😀 Asi beruška věděla, že chce maminka nový, tak mu dopomohla (jenže pořád funguje 😒 😀 )
Samostatná je v tom, že jí narychtuju snídani a živí se sama (pokud to není jogurt s ovocem na lžičku 😀 ), i když si teda myslí, že tohle zvládá s přehledem taky, má postavenou flašku s čajem na dosah a chodí pít dle potřeby, podá ovladač, pivo z ledničky.... 😀 😀 😀 Ne ale, když chci aby mi něco dala, tak jí řeknu její řečí "te" (to znamená "na, vem si to") a přinese 😀 ...třeba tuhle se maminka ještě po ránu válela v pelechu, předtím emču přebalila, zavřela dveře do místností, kde je nebezpečno a nechala si jí hrát (vařit) v pokojíčku...za chvilku přišla za mnou, vzala mi z nočního stolku co se dalo, včetně budíku, kterej naprogramovala na zvonění...nechala ho v prostředku ložnice a odpochodovala...a on začal za chvilku zvonit 😀 Emča přišla, kouká na budík, já ve vyhřáté peřině a tak říkám !podej mi ten budík" a emma na mě kouká jak z jara 😀 vzala zvonící budík a mě napadlo "te, te" a emča pochopila, donesla budík mamince, ta ho vypla a hovnila si dál, dokud nepřišla za 5 min a nehučela "mam, mam" 😀

inneska
25. aug 2010

@vendulacky si kapánek pozadu 😀 Volám sa Filipko, narodil som sa 18. augusta 2010, mal som 3340g a 53cm a už som konečne doma 😀 toto je od lenicky 😉

vendulacky
25. aug 2010

jinak dětská kuchyňka je báječná věc, vaříme, ochutnáváme, děláme kafíčko a po napití "ááááh" 😀 a hlavně vybavení kuchyně je po celém baráku, nejlepší je ho házet ze schodiště dolů 😝

vendulacky
25. aug 2010

@inneska 😀 😀 😀 ale jen kapánek 😀 tak mají páreček, no to je krásný 🙂

zmurkaz
25. aug 2010

:@vendulacky 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 ....inak kuchynku potvrdzujem - aj my varíííííme a robíme aaaaaa - len si to zatiaľ nehádžeme zo schodov 😉

vendulacky
25. aug 2010

@inneska já na farmě nebyla už asi přes 2-3 měsíce, pěkně na to prdím, chudáci zvířata 😅

acerka
25. aug 2010

idem ja off....tak dobruuuuu noc 😉

inneska
25. aug 2010

@vendulacky veru kuchynka, na stretku sa v kuchynke väčinou len chalani hrali 😀 erik, maťko od lucky, adko od anavi 😀 a sem tam im tam asistovala eluška 😀

a hrnce aj u nás vedú...a vlastne všetko čo nájde v skrinkách kuchynských...a moc má rád takú gumovú stierku..aj svokre ju stále berie a okusuje a ona sa na to jeduje 😀

inneska
25. aug 2010

a aj erik vie pekne podať, poviem daj, tak hned podá...len sa mi nepáči, že aj cudziemu hned podá 😝

zmurkaz
25. aug 2010

@inneska 😀 😀

Babulky - idem ja of - som uťahanááá ... ešte niečo popracem napracem sa 😀 😀 a pojdem tatam - kojiť do postieločky mojej 🙂

Tak aj vám krááásne sníčky 😉

vendulacky
25. aug 2010

jo a ještě story.....v den, kdy šla kamča do práce, jsem měla doma 2 rarášky a tak šmejdili, já zapomněla zavřít dveře do ložnice a najednou přišel ríša s balíčkem kondomů v ruce 😀 Děsně mu ten obal chutnal a nosil to jak největší poklad na zemi 😀 Tak jsem mu to sebrala a to jste měly vidět ten vztek a pláč!! 😀 😀 To jsem teta, co?! Kluk se konečně našel a já mu to takhle kazím 😀

inneska
25. aug 2010

@vendulacky mňa tá farma celkom kvalitne drží 😝 ale ked stále čosi nové pridávajú, a ked už som tak daleko, tak mi je lúto to len tak hodiť za hlavu 😅

inneska
25. aug 2010

@zmurkaz dobrú noc a dokojenia 😉
@vendulacky šak potrebná vec pre chlapa, šprcky 😀 mala si nafúknuť a spraviť z nich baloniky 😀

vendulacky
25. aug 2010

zmur, brou noc...

@inneska emču nejvíc baví u mě v kuchyni vyndat plastový misky, otočí je vrškem dolů o každou se opře rukou a leze po čtyřech a tře je před sebou o podlahu, největší prdel jak to skřípe a vrže 😀 Dělá to i s nočníkem, prostě zábava jak připravit matku o sluch 😀

inneska
25. aug 2010

@vendulacky inak poviem pravdu, neviem si predstaviť, že by mi teraz malo pribudnúť bábo k erikovi...mám jeho dosť, nieto ešte dalšie na krku 😝

lucim
25. aug 2010

inn farmarka, ty frcis vo velkom 🙂 🙂 🙂 🙂 ja viem, relax. 😉
ven, emus musi byt kuuuzelna 🙂 🙂 🙂 te te 😀 😀 😀
u nas je to dost podobne, ako si to opisala, ale tie tvoje romany pro zeny su take super, budem ti hovorit Vieveghova 😀 😉

inneska
25. aug 2010

@vendulacky mne minule prišiel na to, že kovové pokrievky o seba búchajú 😀 a do toho začne pokrikovať da, da, no hotový cirkus 😀

vendulacky
25. aug 2010

@inneska 😀 😀 přece nebudu ničit netknuté a zabalené náčiní 😀
s farmou mě zachránila dovolená, když jsem přijela, už jsem se k ní nevrátila, ale stále to neruším, co kdyby se absťák vrátil 😀

vendulacky
25. aug 2010

@inneska to já taky ne, ale jak jsem říkala nikdy, tak začínám zase kníkat nad miminkama a pidi věcičkama...tuhle jsem půjčila sestřence 2 krabice věciček a jak jsme se prohrabávaly, tak bych do toho šla hned, jenže nebyl X po ruce 😀 ...naštěstí 😀

vendulacky
25. aug 2010

@inneska úúúú, tak to je jinej kravál s poklicema 😀 😀

@lucim stačí majkl, dyk to vieveghova nejde ani napsat 😀

raona
25. aug 2010

jaj baby, som bola pri malej sa zobudila, a vy ste dalsiu stranu dopisali a ja som este nestihla ani len mrknut par stranok dozadu 😉
@inneska inaac lenickine babatko je presne odomna o 30 rokov mladsie 😀 😀 😀 aaalebo ja som od neho o 30 rokov starsia 😀 😀 😉 aaaz teraz ma to napadlo.. xi xi

vendulacky
25. aug 2010

jé holky, s váma je to takovej relax...proč já sem nechodím častěji??

vendulacky
25. aug 2010

ahoj rao, to o 30 let mladší zní líp 😀

lucim
25. aug 2010

ani ja si neviem predstavit, ze by som sa teraz starala o novorodenca ... co ten matkov rozvoj? co tie veci, co este ideme teraz objavovat? obdivujem ich, maminky, ze na to maju silu a odvahu, tak skoro po sebe.
jooooo a kondomy? matko nam ich tiez vypatral, nieco na tej krabicke musi byt, lebo mu tiez chutila. 🙂 😀

kocky, ze je to krasne, ako nam tie decka rozumeju a zo dna na den viac a reaguju a spolupracuju a este sa im to aj paci? 😵 😵 😵 😵

story z dnes u nas: matko mi strka ovladac do ruky, ze da (alebo ta?) (obdoba emuskinej te 😵 ...toto je od satelitu, vravim, najprv treba zapnut telku, to je ten druhy ovladac ... na vedlajsom gauci, hore na operadle ... som ho znavigovala, matko si vyliezol, doniesol a ja som mu to bebe tv proste musela pustit. 😉

inneska
25. aug 2010

@vendulacky nie že by som nechcela, len si to momentálne neviem prestaviť 😅 ale keby je, tak to človek vychová, bezevšeho..len teraz šediviem pri erikovi občas, ešte aj mimi do toho 😀 ale tiež ked dostanem k pidi vecičkám,tak to človeka chytí za srdiečko 😵 mne mm chrní, tka zase nic nebude 😝
@lucim ani by som neverila, že budem takto farmarčiť..sa divím, že mi to mm ešte neblokol 😀

lucim
25. aug 2010

hehehehe rambajz po dome, na to som uz zvyknuta, vsak matko vyrasta pri bubne a klavesoch a vsetkom co vydava zvuk 😀
majkl ven. 😝
rao o 30 rokov mladsie dvojca 😀

vendulacky
25. aug 2010

@lucim 😀 😀 😀 😀 tak ten je fakt super!!! a taky na ty tlačítka mačká, jak kdyby jen tak lehce zmáčknout nešly? A taky ví, kam přesně má tím ovladačem mířit?🙂
Tohle období je super a věřím, že bude jen líp a větší sranda🙂
Jo a taky jsou vaše dětičky takoví kanálové jako emma? Největší hajlajd je odpaďák 😀 Dneska si vytáhla šlupku od rajčete a mam mam a už si pochutnávala...no když myslí, tak jí to rajče holt loupat nebudu 😀

inneska
25. aug 2010

@lucim každým dňom rozumejú viac a viac...ovladač chytí a drží proti tv, ked mu nejde zapnúť, tak mu vravím daj erik, pustíme, donesie, pekne podá a začne sa chichotať, lebo vie, že bude telka pustená...dnes sme sa kojo, čosi si zmyslel, sadol si a začal nadvihovať vankúše a hladal dialkové...tak ho vždy šupnem, aby ho nevidel a nelákalo ho ... tak už aj to mi objavil, že ho tam dávam 😅

vendulacky
25. aug 2010

@lucim vy vlastně vychováváte budoucího muzikanta 🙂 tak ho hlavně neučte na trumpetu nebo na housle, pač to jako bude maso, než se to mladej naučí 😀
sranda, dneska dávali přes den na rtl ve zprávách o FV, mafii wars a o těch kočičkách a kafáči 😀 Ale zrovna jsem telefonovala, tak jsem neregistrovala o co gou, ale viděla jsem jak tam klikaj na FV cash...asi za to lidi utrácej statisíce 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre