Júlovo - červencové slniečka 2009

adka12
15. aug 2009

Tak vás všetkých srdečne vítam v novej téme. Keďže sme už všetky mamičky a máme svoje drobčiatka pri sebe, nastal čas otvoriť novú témičku 😵

traktor
5. sep 2010

@lucim gratulka ku chodeniu 😵 😵 😵 ..a teraz sa to rozbehne, uvidis...zo dna na den mu to pojde sikovnejsie..az to nebude cupkanie ale beh...tak sportu zdar 😀 😀 😉 😵 😵 😵 😵
@zmurkaz drzim prsty, neboj, jeho to prejde, treba si len zvyknut.. 😉 😵

monr
5. sep 2010

ahojky kočenky

@fibi kočka si bola v telke 😉

@lucim gratulujem k chodeniu

@blani2 Kubíček je rozkošný

vigantol celé leto nedávam, zatiaľ neriešim, uvidím neskôr. 😉

monr
5. sep 2010

@zmurkaz toho si ešte užiješ, neboj, ja to mám doma tiež, malá je síce so školou v pohode, ale občas má takú mániu, že načo sa učiť. 😀 😀 😀 😀

monr
5. sep 2010

no idem si odsledovať bublaninu do trúby, pa zatím.

zmurkaz
5. sep 2010

@lucim @monr @traktor .... no to bolo len kým nezistil, že mu to trvá 5 min 😠 🙄 ...ale už je v poho a tešííííí sa že má urobené prevé D.Ú. 😀 😀 😀 😀 😀 ...ale kým to zistil trvalo to hodinu 🙄

zmurkaz
5. sep 2010

😅 ..a tu furt ja? .... no len taká otázočka k UM (kto vie nech povie... 😉 ... mám Žužu dať hneď mlieko na jej vek alebo mám začať o 1 príp. 2? 😅 @lucim .....(otázka asi na teba ...tá predošlá )

zmurkaz
5. sep 2010

...no som si aj porobila v PC aký taký poriadok, aj som sa navečerala... aj pokecala ako tak 😅 ...ale dnes už končím - končí mi výkend bez drahého ... tak šup šup idem kuki či nie je niečo v TV a do hajan - zajtra ideme do školyyyy 😎
PA

samayka
5. sep 2010

@lucim - môôôôôj maťuškoooooo !!!! jupííííí !!! ja by som ho tak vycmukala blonďáčika krásneho... teraz už to pôjde rýchlo, neboj. a cicuška že sa vrátila som až neskôr dočítala, ale tešííííím sa strašne moc 🙂

@zmurkaz - ja by som asi primerane k veku, to UM. ja budem riešiť hádam neskôr, okolo vianoc.. ale uvidíme. ja mám mlieka habadej... mám pocit že viac ako som mala takto pred rokom 🙂 ale o odstavení už špekulujem dlhšie, hlavne kvôli tomu nášmu spánku.. ale teraz máme celkom fajnové obdobie. tak 2-3x sme hore a už je to bez toho plaču a hystérie. ani neviem ako to prešlo, ale zrazu to prešlo... ťuk-ťuk na čelo a koleno a drevo a tak

@blani2 - kubík je kráááásny. mi trošku pripomína erička od inesky 🙂 taký chlapček krásny.

lucim
5. sep 2010

@zmurkaz vyborna otazka , takze keby bola male babo, tak by sa islo postupne, ale teraz mozes kludne zacat od 3-ky. aj tvoje mliecko je teraz ine ako na zaciatku.

@samayka dakujeme, posnazime sa vas v cupkani dobehnut ... snad .. uvidime. 😉 a mimochodom, my sme aj na UM 2-3x hore. 🙂 a ako sa mate? uz lepsie? a co ta dovca?

inak - dnes krpec este nespi .... uspavanie sa nepodarilo, teraz si s tatinkom citaju auta. zase sa nam horsi vecerne uspavanie.

fibi
5. sep 2010

@monr dík, ako vieš, že som to bola ja? 😕 😅 😀

majkas
5. sep 2010

ahojte,

@lucim dik za nazor 😵
ja ked nedavam UM tak by som jej ten vitamin D mala asi davat este v nejakej inej forme, nasa doki mi na poslednej poradni vravela ze jul/august vysadit, a od septembra zase davat az do jari... no asi jej zajtra zavolam, prip tam skocim ,lebo Tami sa nam dneska vysypala po tvari, uz vcera vecer sami zdala taka nejaka ina v tvaricke, tak neviem ci z jedla alebo nieco ine. uvidim ako to bude vyzerat rano.

pls existuje aj nejake volne predajne antihistaminikum (dufam ze sa to tak vola to na alergie 🙂 )? ja osm jej to natrelalen fenistilom a trosku sa to skludnilo

@zmurkaz mne tiez doki hovorila ze ked uz nebudem mat mliecka dost tak mam zacat od 3ky 😉

lucim
5. sep 2010

@majkas ano, existuje, ale iba v tabletovej forme, napr. claritine. sirupy su na recept. daj potom vediet, aky ma nazor tvoja doktorka.
trosku som skusala hladat nieco pre mrnusov z vyzivovych doplnkov, co by moholo obsahovat ten D3, ale v tekutej forme som este nic neobjavila, teda, mozno ano, ale neobjavila som k tomu info. skor som nasla pripravky s omega 3, napr. ako tu dala link fibi.
majka, aj matko ma teraz inu tvaricku, tie teplotne zmeny mu robia cervene licka obcas. idem kupit krem do zleho pocasia, uz nemame.

lucim
5. sep 2010

@fibi ahoj mamina, vitaj medzi nami 🙂 tu je sutaz o vytahanu ponozku, o posledneho cupkacika, mozte sa zapojit,aj ked my uz z nej snad vystupujeme. 🙂 a bezkanie bude, raz budu cupkat vsetci. 🙂

brusinka.pusinka
6. sep 2010

ČÁÁÁÁÁÁUUUKYY Mamulenky a naše sluníčka . 😉
@lucim gratulka Maťkovi a velký cmuk k cupitánííííí 😵 😵 😵
Jdu trochen dočíst 😉
my měli Hornické slavnosti a tak jsme se tam v sobotu byli kouknout, no sice pršelo ale na kolotoči bylo malé Karamelce moccc fajn, a pak jsme si dali bramboráček a poslechly 4tet s Jirkou kornem a šli domu 😝 😝 😝 😝byli fajnový, Domiš šel s manžou večer na Europe a přej byli užasnííííí 😵 😵 😵 😵
J8 v neděli zavařovala paštiky aby bylo co mlsat v zimním obdobím 😀 😀 😀 a pletu malé návleky na nožky i ručky a místo rukaviček dáme na krk tunílek do kterého strčí pacinky 😀 😀 😀
Vítám novou mamču mezi námi 😉 Ahojky Fibi

brusinka.pusinka
6. sep 2010

Viagnol my také vysadili přes léto a dáme v říjnu znovu dle rady našeho lékaře 😉 ,
Ani no to je děs takhle svadba dopadnout nikdy nemá ☹ a pokud ti malá usíná s flaškou není to dobré pro její zoubky a bude mít špatný zlozvyk který se těžko bude odstraňovat. My dudu už nemáme 3 měsíce a nepotřebujeme nic prostě si hajne a hotovo 😉 a musí tam ít svého méďu 😀 Dej Evičce raději dudlíček však jen na spinkání jinak ji jak píšeš nechybí 😉
Samy přejeme brzké zdravíčko a kššššš nemoci 😉

samayka
6. sep 2010

@majkas - majka, skús radšej dať fenistil kvapky! mne dokyna skoro raz vynadala, keď som malej na tvár dávala fenistil gel, že to nesmie prísť príliš blízko k očkám a drobci si to tam môžu rúčkami zaniesť. že kvapky majú rovnaký, ak nie lepší účinok.

brusinka.pusinka
6. sep 2010

máme doma modelku krade velké oblečení a moc ráda si ho nasazuje 😉
https://www.modrykonik.cz/fotoblog/brusinka-pus...
a šipka v pravo 😀

lucia32
6. sep 2010

Ránko kukučky 🙂

@brusinka.pusinka malá je kúzelná ako vždy...a aj Kubík od @blani2 je veľký fešák...
@lucim Maťulkovi gratulka ku chodeniu 🙂
Vigantol som asi pred týždňom začala dávať, bo sme dostali recept a kedže 2. v pordaí sa nám niekde stratil, asi od mája sme nedávali 😝 a tak ďalej nebudeme dávať 😎
Dnes bola čudnmá noc, malá sa schytávala a plačkala v noci 😝 , ale ráno vstala až o 8.15...akurát, že som naprd vyspatá 😅 😀

zaba2707
6. sep 2010

ahoj mamulienky a slniecka najkrajsie nase 🙂 hlasim sa po tyzdnovej dovci v Tatrach bolo supeeeeeeer 🙂

chcela som sa vas spytat Fifo ma hore vylezene jednotky a dvojky potom niiiiiic a potom zrazu stolicka je to normalne ze to nejde po rade????? a stale si pcha prsty do usiek a uz aj na druhej strane sa mu tlaci 🙂

co to nove z pribehu v mojej praci .... min. pondelok ma konatel z CR stiahol z dovolenky tak chalani odisli v sobotu sami. Riesila sa moja vypoved uz niekolky krat. Pred tym ako som prisla som sedela s pravnikom. Ten mi vravel, ze to treba vsetko len psychicky ustat ... konatel prisiel s pravnikom myslel si ... ze sa zlaknem ten ma oboznamoval s vypovedou a nato som mu povedala, ze dovod, kt. uvadza sa na mna nevztahuje ale nech si tvrdi co chce ze mi je to jedno. Potom sa mi snazil nahovorit, ze som hrubo porusila pracovnu disciplinu a na drzovku mi pchal pero do ruky aby som im to podpisala hodila som mu pero na stol a s usmevom povedala ze nic nepodpisem tak si privolali kolegynu ako svedka ze to nechcem podpisat popriala som im pekny den a odisla. Povedali ze mi to poslu postou a to som sa uz tesila ze to pojdeme riesit sudom a zatial mi nic neprislo 😀 tak mam z toho uz asi zabavu ....

a Fifco je dnes prvy krat v novych jaslickach tak drzte palcuchy nech je to ok 🙂 ja dufam, ze to bude lepsie a lepsie

chvalim cupkacika Matulka blondakovskeho ... a presne ako baby pisu teraz zo dna na den bude lepsi az ti to bude neuveritelne nas Fifo nechodi on v kuse len beha beha a beha 🙂

zaba2707
6. sep 2010

fuuu a ten viganol som prekvapena ... nam ho dokina nezakazala davat cez leto tak ho dostaval aj cez leto je to problem???

lucia32
6. sep 2010

@zaba2707 si šikulka...tak na nich treba, mrchy jedne šefovské 😝
Fifkovi držím palček v nových jasličkách...
Vigantol sa v lete nemusí dávať, bo vitamín D si detulká čerpajú zo slniečka, ale myslím, že si nič nepokazila 😉 ak si dávala 🙂 ...myslím, že nadbytok sa vyplavuje z tela 😨

zaba2707
6. sep 2010

Lu dik za info a dakujeme za drzaknie palcuchov 🙂 zatial nevolali tak hadam to nie je take zle

zmurkaz
6. sep 2010

Dobré ránečko kočandy...

@lucim @majkas ...ďakujem .... asi zajtra pôjdem kúpiť ... ale ja to aj tak nechápem ... pijem jak najatá a ona si len cucká ako by tam nič nebolo 🙄 🙄 😠 ...a pritom v noci keď 1 - 2x pije tak normálne glgoce ...(a na druhej strane - šak keby bola hladná tak aj v noci veľa a často pije - nem? ) ....
No ale veľkú šancu tomu nedávam - bo ona je potvora a piť to nebude 😖 🙄
@brusinka.pusinka ....úúúúžasná paradnica 😵
@lucia32 ...aj ja som spala tak všelijak - Jurka bolelo pod kolenami - booože - zas rastie 😕 😕 😕 😕 😕
@zaba2707 ...waw waw waw waw -- to je riadna sv..a!!!!!! ten konateľ!!!! 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 - žabulka - drž sa!!!! A nedaj sa! Ale je to úžasné jak si niekto vie riešiť svoje pošimrané ego na mladej šikovnej kočke ! 😠 😠 😠 😠
No aspoň trochu z dovči si si hádam užila s tvojimi chlapmi 😉
A FIFOVI SRŽÍME PALCEEEEE 🙂 ..nech sú tam na neho dobrí bo bum bum bum!!!

fibi
6. sep 2010

@lucim posledný cupkáčik, to je akože súťaž lezúňov? A je tu ešte nejaký lezúň okrem našej lindy? 😕 😝

Nadbytok vitamínu D sa z tela, myslím, nevyplavuje 😉

lucia32
6. sep 2010

@zmurkaz aj ja som rozmýšlala nad Hami, ale nakoniec som kúpila Bebu, kedže tu sme pili aj predtým len HA....
Našej neviem čo bolo...večer nechcela ísť hajať, len lietala, behala a zrejme sa jej niečo eee snívalo 😝 Je to nezvyk, ked inak pekne hajušká

lucia32
6. sep 2010

@fibi bol tu Maťko od lucim, ale ten sa včera pustil...a myslím, že Matejko od zrnik, ale ten bol dlho v nemocnici...
Ten vitamín D ...máš pravdu, už som sa na to kuk....

brusinka.pusinka
6. sep 2010

@lucia32
@zmurkaz děkujeme za pochvalu 😉
Vitamín D se může dávat i přes léto ale někteří lékaři radí vysadit, ale nemá to žádný špatný vliv na tělíčko 😉
@lucia32 no my máme Hami a jsme nadmíru spokojeni jezdíme do polska je tam o polovinu levnější 😉 a i sunarek občas dáme je ochucený a malá ho má k snídani třeba k buchtičce nebo ke chlebíku v hrnečku 😀

lucim
6. sep 2010

len kuk, bo maly lasuje po skrinkach ....
v sutazi cupkacikov su este
Matusko od jajony,
neviem, ako sa rozchodila Nicolka od Hath
jasne, ze matejko zrniecko, a
a my uz vystupujeme ....

brusi, mala je kuuuuzelnaaaaaaa, ako vzdy
zabi, si statocna kocka, drzim palce

... a beziiiim za krpcom ....

zmurkaz
6. sep 2010

@lucia32 ..no pre mňa nič nové - ale akási som rozladená ... aj som zvedavko čo Jurko v škole ... či zreprodukuje to, čo sa doma naučil....a tak

a ja tiež len kukíí ...akurát je mm na prechádzke so Žužu ale už by mali aj prísť
😉

lucia32
6. sep 2010

@zmurkaz si to vychutnáš, ked ti začne spať 😀 Ja okukujem topánočky na jeseň, mám 2ks nové a pár akože v kočiari nosených a jedny na aukcii...takže uvidím 😝 Niečo som po Natálke predala, tak treba minúť 😀
Som videla, že predávač Deichmany 20, úzky strih? 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre