Júlovo - červencové slniečka 2009

adka12
15. aug 2009

Tak vás všetkých srdečne vítam v novej téme. Keďže sme už všetky mamičky a máme svoje drobčiatka pri sebe, nastal čas otvoriť novú témičku 😵

traktor
12. sep 2010

@lucim ja klasicky parim...a u nas sa nikdy nic nezvysi...cim to asi bude? 😀 😀 😀 ...no mame velku spotrebuuu 😀 ...inak ma z mojho patka dnes trafi...je vonku, vykopal hrob, zobral babke z ruzenca krizik, dal na hrob a teraz tam ticho stoji, ruky zopnute...a na otazku kto zomrel, tak , ze stupil na husenicu 😅 😀 😀 😀 😀 ..mna z neho raz...a co babu , ked pride domov a nebude mat na ruzenci krizik...

lucim
12. sep 2010

jaaaaaj este musim toto :
@adka12 vsetko naaaaaj k narodeninkam a Marie - @majkas @riusik ... a aj ine, ktorym vam neviem, alebo som zabudla, ze ste majky - krasne meninky, cmmuk cmuk cmuk 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

hathor1231
12. sep 2010

@traktor tak sooorry ze som sa spytala kolko vam zacaluju ak nedate 😀 a do temach proti ockovaniu sa ja pytat nepojdem,sak ma tam zvalcuju 😀 ja mam jasno,len som chcela vediet vyznam tej ralacie kedze to sharuju dievcata na FB.... ale asi som zase prisla neskor ako sa to tu preberalo 😉

@lucim presne ako si napisala 😉 toho sa drzim aj ja nestudovala som medicinu roky aby som mohla presviedcat inych 😉

idem ja,ked ma tu nechcete,ze @traktor 😀

traktor
12. sep 2010

@adka12, @majkas , @riusik vsetko najlepsieeee 😉

adka12
autor
12. sep 2010

Ďakujem baby za blahoželania, cmuk 😉

lucim
12. sep 2010

@traktor hehehe ber to z tej lepsej stranky, aspon sa patko zamysli nad svojimi skutkami a smrtelnostou, snad to bude aplikovat aj v zivote, ze nebude zvieratkam vedome ublizovat. a ked a stane nehoda, tak sa rozluci z uctou 😉 😀 😀 😀

traktor
12. sep 2010

@hathor1231 😀 😀 😀 😝 ....kludne ostan...co si das..kavicku, vodicku, ci by si nieco tvrdie chcela.. 😀 😀 😉

traktor
12. sep 2010

@lucim 😀 😀 ...sak si pockam z akou uctou sa s nim dnes bude lucit babka 😀 😀 😀 ...ale no..zlaty bol...ze nechcel som na nu stupit....ach, mala ta husenica ale smolu...

monr
12. sep 2010

@lucim aj ja tak varím knedľu, bo naparovať je u nás zážitok, len sú malé hrnce, tak musím robiť malé knedličky. 😀
minule mi skoro vybehli z hrnca, čo tam boli 2, a tak narástli že až. 😀

@traktor tie tvoje deti sú podarené

všetkým Máriam gratulujem.

aj u nás gulášik spolovice zjedený, mňam.
na večer ešte asi urobím orechový cop, nech je aj na raňajky.

lucim
12. sep 2010

@hathor1231 ostan, mam makovy kolac, kavicku uvarim , traky ponukam vodicku 😝 .... (a preberalo sa to tu kedysi ale veeelmi veeelmi davno) 😉
mala by som vycucnut nejake fotky z mobilov a fotaku ... chce sa mi? alebo si pojdem lazkat aj ja, ked mi tu chlapi spia? 🙂

hathor1231
12. sep 2010

ja tiez oslavenkynam blahozelam 😉

@traktor nie,zranila si moje city 😀 idem ja tiez navarit,mara je na fuske a ma sa vratit az o 5-6,tak ma nic nezenie. ale ja uz zacinam byt hladnaaaa 😀 len este neviem co lebo ideme na nakup az ked sa vrati,takze asi mimibazar- co dom dal 😀

monr
12. sep 2010

@lucim ozaj, ešte manducuješ?

lucim
12. sep 2010

@monr ako robis ten cop? 😝 vsak preto robim tie knedle 4, aby mali kam rast.

hathor1231
12. sep 2010

@lucim chod sa tiez vytiahnut 😎 sak co,nikto ta neuvidi ked spia aj oni 😀 😀 😀 tak posli kolac,aspon nebudem musiet ist varit kym este nemusim 😝
ja som tak trochu pozadu 😉

monr
12. sep 2010

@lucim http://domacipekarny.dama.cz/postupy.php?d=540 presne takto, akurát ho dávam kratšie piecť. aj Kika oveľa viac zje, ako ked je klasický závin. Mi to pripadá také šťavnatejšie.

lucim
12. sep 2010

@hathor1231 vy tam mate velky casovy posun, hehe. 🙂 a pribalim ti aj kacicku a knedlicku s kapustickou? 😝 do mailu? 🙂

hathor1231
12. sep 2010

@monr jeeee 😵 dala by som si tvaroh s hrozienkami 😵 😵 😵 skoda,ze musim aj tvaroh nahanat ako blbaaaaa 😠 anglanci nevedia co je dobre 😀

monr
12. sep 2010

ja robím orechový a makový, tie sú úplne skvelé.

lucim
12. sep 2010

@monr aj tvoja oblubena pekarnova stranka? ja uz ani ine nehladam, ked potrebujem inspiraciu ci typ, tak tu vzdy najdem veci co funguju 🙂 aaaaa tak uz viem, ako to robia, ze vidno plnku aj nevidno, rozrezu to v strede. 🙂 najblizsie to mozem spravit, ked sa mi bude chciet mixovat orechy (nemam na ne mlyncek) 🙂

monr
12. sep 2010

idem aj ja off, mišina spí už vyše hodiny, tak sa za chvíľočku zobudí, idem k nej ľahnúť.

hathor1231
12. sep 2010

@lucim jj,mame 😀 😀 ako dobre 😀 staci kolac,az sa to zmesti do jedneho 😉 je to kolko kJ tolko Kb? az sa to zmesti 😉

monr
12. sep 2010

@lucim aj moja obľúbená, je tam všetko čo potrebujem.
ja mlynček mám, mm nakúpil raz dávno, tak teraz využívame.

už utekám.

lucim
12. sep 2010

@monr manducu este vlastnim, ale uz davno sme v nej matka nemali .... je mi jasne, ze ty, co si casto na peso, to vyuzijes castejsie ... ci uz ani nie? ja ked sa pohybujem v civilizacii, tak sa priblizujem autom a v kufri vozim maly kocik.

lucim
12. sep 2010

@monr papaaa a cmuk miske. 😵
hath - kolac som nalepila na monitor, stlacam send a stale neodchadza 😀 asi tie jouly prekracuju limit. 🙂

monr
12. sep 2010

@lucim ešte som dobehla odpísať. my máme beco, to používam minimálne, šatka je u nás v dennej permanencii, vždy keď idem s havom, tak miška so mnou, a na poštu a do obchodu tiež. na prechádzky s kočíkom, ale šatka dole, a keď je malá trucovitá, tak ide do šatky.
nemáte chybu s tým posielaním. 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

už som tu neniiiiiiiii 😀 😀 😀 😀

monr
12. sep 2010

a všetky deťúrence bozkávam, dneska mám takú mojkaciu náladu. 😉

hathor1231
12. sep 2010

@lucim sak napec nieco light 😀
idem ja,boli ma prdel,ale aspon som pobehala co treba,vybavila... konecne sa nam pohla aj nasa staznost na nemocnicu,uz ju maju tam, 19ho mam dostat vyrozumenie ale nervov to bolo teda riadne... 😝

lucim
12. sep 2010

tak idem aj ja .... matko sa bude preberat v polcase , tak ho pojdem ukecat, ze este sa musi vyspat na druhy bok. v poslednej dobe to je u nas takto.

monr
12. sep 2010

mišinka hore, naťahuje havovi chlpy, kiku ťaká za vlasy, no nezbedka.
tak sa idem venovať.

asparaguska
12. sep 2010

Ahojte...

Všetko najlepšie Máriám... 🙂

Som tak zbežne prečítala, že čo je nové..., a chcela by som reagovať, nie priamo na očkovanie, ale na štúdie. Sama som bola súčasťou jednej a od vtedy ich beriem s rezervou. Totiž, pred začatím liečby a aj počas mi dávali podpisovať, volalo sa to "informácie pre osobu zúčastnenú na výskume a formulár na udelenie súhlasu". Malo to 11 strán. Skladalo sa to z cieľu študie, všeobecných informácii, postupov, povinností pacienta, riziká na pár strán (boli tam aj také, nad ktorými sme sa zasmiali napr. riziká odberu krvi, rontgenových lúčov), a ďalších vecí (náklady, výhody, odstupenie..., bla,bla bla). Bola tam aj časť "neznáme riziká" a tam bolo niečo také ako, že môžete pociťovať aj vedľajšie účinky a obmedzenia, ktoré nie sú v tomto formulári. Niektoré vedľajšie účinky nemusia byť ešte známe. Oznámte lekárovi v štúdii alebo personálu štúdie ihneď, ak by ste mali akékoľvek problémy. Zdôraznili, že ak nastane akákoľvek zmena mám to povedať. Realita: Všetko čo som zpozorovala a nahlásila pri kontrole, a bolo mimo bežného mi bolo povedané, že to nič nie je... ( po ukončení všetko zmizlo) a MUDr. to do správy vôbec nezahrnul. Ak by to zahrnul, tých nežiadúcich účinkov by bolo asi veľa ( nemyslím len tie moje, tej šdúdie sme sa zúčastnili viacerí) a liečivo by sa na trh nedostalo... Nehádžem všetky štúdie do jedného vreca, ale toť moja osobná skúsenosť...
Štúdiu som ukončila skôr, lebo nežiadúcich účinkov bolo viacej ako pomoci.

Nechcela som Vás obťažovať dlhočizným textom, ale nedalo mi...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre