Júlovo - červencové slniečka 2009

adka12
15. aug 2009

Tak vás všetkých srdečne vítam v novej téme. Keďže sme už všetky mamičky a máme svoje drobčiatka pri sebe, nastal čas otvoriť novú témičku 😵

lucia32
19. aug 2009

lusia, malka ste tu?

malka18
19. aug 2009

čauky lucia ja som tu ale ako vidím tak nikto viac

zmurkaz
19. aug 2009

čaute - aj my sme dnes boli u lekárky - malá je vyhádzaná na takých srandovných miestach... tak som chcela vedieť čo to je .... a bola tam zastupujúca asi 100 ročná teta... a že "títi hraniční nedonosenci majú citlivú kožičku... a kto vie čo to je.... a nie je to nič vážne.... a keď bude najhoršie, pretrite to benzoliehom... 😠 😕 🙄 - tak ja len pekne kúpim otruby a vykúpem v tom.... a 3. 9. ideme na poradňu... tak hádam vydrží
malka - aj si bola pri tom? 😨

zmurkaz
19. aug 2009

Aj ja som len som pomalá - malá sa chce cucošiť 😀 😀 😀 😀 😀

blani2
19. aug 2009

Ahojte 😉

Lucia, krásná pasová fotečka 😵 😵

Mám prosbičku..jak jste poznali, že je čas na dudel? My jsme ho zatím nedávali, ne že bychom byli odpůrci dudlů, ale nějak nebyl třeba. Mám koupený jeden, že podle situace. Včera malý objevil svoje prsty a tak si je ožužlává. Zatím jsem to chápala jako hlad, protože to vycházelo před kojením...dnes je to častěji, tak po 1.5hod, ale když mu zkusím dát prso, vždy pije jako duha. Nemůže to být i znamení na dudel?

jajona
19. aug 2009

Ahojte,

tak my sme včeraresp. dnes zaspali asi o 01:15 h. Už sme s mm nevedeli, čo s ním. Aj pohotovosť sme už chceli volať 😒

A dnes??? Je ako vymenený, čo sme veľmi radi. Spinkal aj doobeda (čo posledné dni sa mu nejako nechcelo) a teraz tiež už ťahá tuším druhú hodinu. Tak aj očakávam, že každú chviľu sa zobudí.
Doobeda sme boli vonku, tak asi preto tak dobre ťahá 🙂

Ani vám nejdem písať, čo som si dala na obed 😅 Keď sa budem večer sťažovať, ak budem mať čas, tak ma ani neľutujte...

My ideme do poradne zajtra, tak som zvedavá, čo a ako.

Náš hlavičku dvíha o stodesať a na pár sekundičiek aj udrží a liezol by a liezol.

Pekný deň všetkým prajem 😎

malka18
19. aug 2009

zmurkas nie nebola povedali aby som počkala v čakárni a myslím že tak to bolo aj lepšie..lebo inak neviem asi by som plakala s nou... 😢

jajona
19. aug 2009

my dudlík dávame ozaj len sem-tam, lebo ho často vypľúva.
dáme ho vtedy, keď je mrzutý a keď si ho chytí, tak je dobre ak vypľuje, tak cicík to istí.
inak to rozlíšiť neviem

zmurkaz
19. aug 2009

blani - nemáte dnes teplejšie? Môže to znamenať, že je smädný... My keď je teplo tak sme pri prsku každú chvilku...
A teda neviem do akej miery je to pravda, ale mne sestričky v nemocke povedali, že ak je smädné alebo hladné dudlom sa neukludní.
Ja dám dudel, keď vidím, že by spala aj dudlovala (keď ju dám vtedy k prsku tak potiahne 2-3x a spí..) a keď ju odtiahnem je hneď hore...

lusia_99
19. aug 2009

ahojte som tu 😀 hladam baby siter-strazcu deti a nejak sa mi nedari 😖

zmurkaz
19. aug 2009

No a k tomuto stavu sa dopracujeme raz za deň - dva- tri..

jajona
19. aug 2009

práve som spozorovala, že pravý prsník mám ako kameň, čo sme nemala min. 3 týždne, 😕 ako sa mi začali nalievať "pravým" mliečkom. doteraz to bolo ok. asi to bude z toho včerajška, lebo ak nebol na mne zavesený každých 15 - 30 min, tak ani minútu

zmurkaz
19. aug 2009

No ja to mám dnes - keď ju nemám na rukách a nedrncám.... 😉

blani2
19. aug 2009

Zmurki, je horko jak blázen, tak uvidím...
a jak jste na tom s kolotoči nad postýlku? Malý je den ode dne zvědavější, tak už začínám vybírat.Máte někdo ty motýlky od fisher price?
http://www.kocarky-pro-mrnata.cz/kolotoce-nad-p...

nerada bych kupovala zbytečnosti...

lucia32
19. aug 2009

Už sme sa uložili do postielky a zatiaľ nereve...zázrak...a už knučí 😀 😝 ...počkáme si na rev 😵
Blani diki, je to taká samospúšť 😀
A už ma volá...

blani2
19. aug 2009

malý je dnes hrozně mrzutý... ☹ dnes furt na rukách a mazlíme se, náročné

jajona
19. aug 2009

ako som včera písala, najhorší deň, aký sme doposiaľ mali, brrr. už nikdy viac....

ale možno bol aj skapaný z očú, lebo celý deň tu bola svokra a stále naňho hovorila, jej hlava na jeho hlave, veď to určite poznáte. aj by ste chceli, aby ho už nechala na pokoji...

jajona
19. aug 2009

blani: a nie je mu teplo??? skús mu dať niečo ľahšie, ak náhodou nemá
lebo my sme tiež v noci potom prezliekali, a možno pomohlo

už sme hore

zmurkaz
19. aug 2009

jajona - tak mne sa stalo podobné... v sobotu sme to začalo - sme "chystali" na krst - to bolo ešte ako tak ok, v nedeľu krst (bolo horko..) a v pondelok mal malý oslavu v detskom kolektíve - robili sme to u jednej kočky doma (aj ona si pridala 2 deti (mali narodky...)... malá ma cucošila, (aj keď tam mali príma - lebo majú klímu) a večer bol taký krik - taký srdcervúci.... Tak som usúdila, že toho má už plné zuby a potrebuje kľudový režim 😉

lucia32
19. aug 2009

si skopala dupajdy z nožiek a vypadol jej cumel 😀
Ale už je zavinutá, cumel v puse a púšťame melodiu z mesiačika...naťahovacieho...

lucia32
19. aug 2009

Tak vyzerá to, že možno aj zalomí...mesiačik spieva, maminka pohladká po hlavičke a snad sa to aj naučí, že zaspáva sa v postielke...len nekričať HOP 😝

asparaguska
19. aug 2009

Ahojte...

Blani, my ho máme. Nás uspí na 1000%, ale malá ho zatiaľ ignoruje. 🙂

Na tejto stránke máš aj demá, ako to hraje...

http://www.fisher-price.com/fp.aspx?st=2002&e=t...

blani2
19. aug 2009

Jaki, ta prsa budou určitě tím včerejškem. Hlavně že už je líp 🙂

má jen lehké bodýnko, ale tu horko. Máme okna na jednu stranu, paří sem celý den.Ráno vyvětrám, pak zabedním okna, zatáhnu žaluzie a tak nějak přečkáme den..Ven se chystám až navečer. Já už se tak těším na podzim 😉

zmurkaz
19. aug 2009

Ja som od segry dostala takú hudbu - je to na 75 min 😀 😀 😀 😀 😀 😀 - ale už pri prvej obvykle zaspí - ale na rukách.... posteľ bude až v druhom kole 😀 😀 😀 😀

blani2
19. aug 2009

Aspi, jsi zlatíčko, děkuji 😉

Zmurki 😀 😀 😀

lusia_99
19. aug 2009

aj my sme mali v nedelu po krstinach taky cicaci umrcnany den ale noc uz bola v poho

lusia_99
19. aug 2009

baby mozem pit vodu s domacim černicovym sirupom???? taku slabu???

zmurkaz
19. aug 2009

Tak to by som aj ja rada vedieť.... dnes som si po asi 3 týždňoch dala krupicovú kašu - tak čakám, čo bude....

lusia_99
19. aug 2009

zmurky myslim ze krupicu mozes 🙂

zmurkaz
19. aug 2009

No predtým jej vadilo úplne všetko z mlieka.... či som prevarila či nie....! A ja som ho toľko v tehu pila!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre