Júlovo - červencové slniečka 2009

adka12
15. aug 2009

Tak vás všetkých srdečne vítam v novej téme. Keďže sme už všetky mamičky a máme svoje drobčiatka pri sebe, nastal čas otvoriť novú témičku 😵

reilyy
17. okt 2009

mif, sme na tom rovnako....a prva flasa UM je u v zaludku krpca

reilyy
17. okt 2009

a spi\!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!konecne 🙄 🙄 🙄

mifinka
17. okt 2009

Víš co rei, nelíbí se mi jak každý kolem mě tlačí kojit kojit, kdyby mě to tak nevysilovalo a viděla bych že je to ok, malému to stačilo, tak bych byla klidná.. Ale takhle ☹ za 3 a půl týdne přibral 300 gramů.. mě osobně to přijde málo...doktor říkal že je to dobré.. ale já nevím.. Já už se psychicky týden připravuju na to že něco koupím.. čekala jsem aspon na ty 3 měsíce, mysůlím že je pak kapke větší výběr v tom co mu dát? já nevím, o tom jak mě to vysiluje mluví i to, že mám dole od porodu 25 kilo.. Celkem mazec.. Už i moje před těhu věci jsou mi velké ..

reilyy
17. okt 2009

ufff, tak ja to mam trochu ine....mne pribera akurat, len furt reve, mrnci, kruti sa, nepokojne spi, kojim kazde 2h aj v noci.....nschudla som, mam este kila navyse.....co sa tyka tej vahy, tak teraz uz nebudu mimina priberat rak vela, 300 za 3tyzdne je ok, len ta tvoja vaha je trochu desivejsia...ja som mu kupila ten jednodavkovy nutrilon za 15 korun

mifinka
17. okt 2009

a to si vem že jsem v porodnici nechala asi nějakých 8 kilo? je to úlet.. celkem jsem přibrala 18 kg.. a to se dá koupit jen jedna dávka? to slyším poprvé.. a v lekarně nebo kde? Nevím... už jsme měla pár období kdy jsem s tím chtěla seknout.. Nebo je te kolem 3tího měsíce zase ten zrychlený růst?

mifinka
17. okt 2009

já nevím jestli zkusit zavolat laktační poradkyni nebo co.. Každopádně už mi z toho jde hlava kolem.. Většinou je to tak 2 týdny dobré, a pak týden nedělám nic jiného než kojím.. Vem si, že tak večer od 6 mi do 9 vysí na prsu, kromě té chvilky co koupeme..

reilyy
17. okt 2009

v lekarni, pytaj si jednodavkovy nutrilon, stoji 15 korun, modry sacok ako nescafe 🙂 vyskusaj ci mu bude chutit a uvidis, nevyhodis aspon 300 korun za velke balenie...ak nebudu mat tak ti objednaju.
jj, v 3.mes.je ten rastovy spurt....ale co ja viem ci to je ono? ☹

inneska
17. okt 2009

ránko 🙂

mifi...erik pribral za mesiac 400g a dobre...papá často,,len teda vyše grcká, ale podla dokiho v pohode...ale to UM by som skúsila a uvidíš...ak to bude lepšie, tak by som ho po troške prikrmovala 😉

rei..ja som ešte aj pribrala 🙄 🙄 a vraj vykojíme 😠 som zvedavá,kedy to zhodím 😅

mifinka
17. okt 2009

Ines, 🙂 jenže nemůžeš srovnávat 7 dmi kilového Erička a 5 ti kilového Vojtíška.. Od porodu má nahoře nějaké 2 kila.. Já nevím.. rei tak to zkusím v té lékárně.. zkusila bych to bud na noc a nebo udělat když někam půjdu.. tak to mám s tou váhou nakonec ještě štěstí jak tak čtu.. Vojtíšek má tptiž 6 tý smysl na to když jdu jíst.. Ikamžitě začne řvát hlady a mám po jídle 😠

mifinka
17. okt 2009

ines a ještě co je u tebe že papá často? 😀

inneska
17. okt 2009

mifi,,,to často je každú hodinku, ked je hore, občas to vydrží 1 1/2 až 2 hodky...a od pôrodu erik pribral 2400g 🙂 mne našťastie erik neplače, začne len mrnkať a je nepokojný, tak viem, že je čas jedenia 🙂 občas ho šáli m dudlíkom, alebo ho zabávam, aby sme to čo najviac pretiahli ten čas...

mifinka
17. okt 2009

tak a je to tu opět.. po půl hodině vzhůru a řve hlady.. Tak já se loučím prozatím..

inneska
17. okt 2009

mifi...a tým papaním sa utíši?? či neplače pre niečo iné...napr. len že túži po tvojom náručí... 🙂

traktor
17. okt 2009

ahojte...a hned na rano takyproblem...

traktor
17. okt 2009

cim su babulka starsie tak menej priberaju...je to normal...ved na zaciatku niektore priberu aj 2 kg tak keby tak priberali kazdy mesiac kolko by mali v roku?...takze mifi pribral krasne..a ked sa krutia mrnci aj po napapani...ono sa hovori 3 mesacna kolika, ale...po tych 3 mesiacoch akoby vsetky /a nech sa ozve mamka ktora to tak nemala -neverim ze taka je/ maly menej mliecka, babetka su stale hledne....presli sme tym aj my...hoc je matko spave dieta, vecne hladal...ale prejde to ...trva to tak 2 tyzdne kym sa to ukludni....a babo bude v pohode...ak este vladzes vydrz, na 4 mesiace mozes zacat davat kasicky a bude to lepsie, budes kojit + kasa - hlad aj neklud ho prejde....

traktor
17. okt 2009

a ako pozeram tak ste vsetky v tom obdobi...ze su babetka viac hladne...

lucia32
17. okt 2009

trak...ale keby to bolo len o hlade, ale to je o nekonečnom plači, krútení a stukaní...to je vysilujúce a vyčerpavajúce, nie to časté kojenie..

inneska
17. okt 2009

ahoj traky 😉 no veru, teraz je to kritickejšie obdobie 😅 ale erik je aj tak super, ked si vypýta, našťastie bez plaču, tak mu dám a on si potiahne kolko chce 🙂

inneska
17. okt 2009

my posledne šťukáme len po hlasitom smiechu 😀 😀

luci...to verím, že ide o to, že človek nevie pomôcť bábätku, aby bolo spokojné 😒

malka18
17. okt 2009

moja jedeniu moc nedáva no papá 5krát denne 90ml...a ked si vypýta viac tak to potom všetko vygrcia...moja má stále problémy so spánkom tuto noc som zase nič nenaspala pretože ani ona nespala..a kukala na mna že ako mami hadam si nemyslíš že budem spať a od piatej sme hore..takže tak..neriešim to už...som na pokraji síl ale verím že ju to prejde lebo ak nie tak potom prejde asi niečo mna... 😀 😀 😀

traktor
17. okt 2009

lucia ale prave to je ten hlad...ked su hladne tak sa krutia, placu...nevedia to inac povedat...ty davas UM mas to tiez tak,ze ti este stale place / ci popritom aj kojis?

inneska
17. okt 2009

teraz ráno sme prvýkrát dali nutriton...3x vygrckol, ale tak menej ako obvykle...je to v poho, či by nemal gckať vôbec? 😕

reilyy
17. okt 2009

traky, to nieje o hlade ten plac, mne hned po najedeni reve jak besny a mlieka je dost....

traktor
17. okt 2009

malka nemusi vypit viac, pokial jej to staci, a pribera tak je to v pohode...zbytocne davat viac ked to aj tak vygrca...a spanok, cez den ti spi a v noci nie? nema vymeneny rezim?ci nespi ani cez den?

inneska
17. okt 2009

babušky, nech tie plače bábätiek prejdú...fakt vám nezávidím...

traktor
17. okt 2009

rei a odgrne ti , ci nema vela bubliniek....v strave / myslim tej co jes ty...by to uz nemalobyt, uz su vecsi, uz by si mali zvykat na vsetko co mamina zje...

malka18
17. okt 2009

ale cez den pospáva tak ako v noci som nato prišla včera..že hodku spí a potom by sa chcela hrať..no cez deň pohode aleeeeee v noci..no isto....nebudem ju hádam o jednej v noci dávať pod hrazdičku...

reilyy
17. okt 2009

odgrgne,aj odprdne a nejem nic co by mu skodilo 😒

traktor
17. okt 2009

...a poviem len tak...ze / a nech ma hoc aj kazdy odsudi/ kojenie je krasne...ale len ked je spokojne aj babo ale aj mamina- na oboch zalezi rovnako- ak jemamina vycerúpana na smrt, ze ledva stoji nanohach o comto je?ved ani babulko si ju neuzije...a nacomu taku maminu...vtedy by som , ked to fakt inac nejde dala radsej UM...a ked vidim ze sa babulko ukludnilo, tak zbohom kojenie....ked nie v kojeni to nebolo...problem je v inom...

reilyy
17. okt 2009

traky, ved o tom by to malo byt, mne sa kojenie paci, fakt by som kojila aj do 15 rokov, ale nie za cenu takeho celodenneho kvilenia

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre