Júlovo - červencové slniečka 2009

adka12
15. aug 2009

Tak vás všetkých srdečne vítam v novej téme. Keďže sme už všetky mamičky a máme svoje drobčiatka pri sebe, nastal čas otvoriť novú témičku 😵

majkas
9. jan 2010

dakujeme este raz 🙂 to ju zamerne rozosmievame aby mala pekne foto 🙂

a dobru nocku mon, blani 🙂

vendulacky
9. jan 2010

ahoj všem 😉

lucim, ani super hovíííínkáááááá 😀 😀 😀 😀 😀 Taková nálož 😀 😀
josi, super hopsací simonka, akorát dražím na ebay hopsadlo od FP, snad se podaří..
http://www.kocarky-pro-mrnata.cz/choditka/vesel...

majky, tamy je krásná mišelinka 😀 musíš mít mlíčko jak smetanu 😉

Jsem dneska uklízela, odstrojovala, vařila a mezitím pískle emuš...byla unavená a asi jí vadí ten "ne-hlas", když chce výskat nebo brečet, tak je ted jak hýkací osel 😀

jo a dneska jsem jí sehnala ve slevě novou hračku
http://www.little-tikes.cz/hudebni-gymnasticky-...

dá se nastavit na ležato, k sezení a ke stání...a hlavně že to dělá rambajs 😀

lucim
9. jan 2010

dobru blani, mon. 🙂

vendulacky
9. jan 2010

jo a skoukla jsem nočníky a asi vezmu tenhle....je levnej a hrací, na trenink zatím stačí 😉
http://www.sisinka.cz/detail.php?zbozi=1382929

majkas
9. jan 2010

hej putuje, sa jej dobre smyka po parketach 🙂 dneska sa jej podarilo dat sa na 4 bez pomocnej opierky za nozkami, som zvedava kedy vzrazi vpred 🙂

a sme ju dneska tocili jak řádí v postielke, dozuva az ku kraju , zaprie sa nozkami a kyve spredu dozadu 🙂 myslim ze pri tej intentize kyvotu postielka dostane este riadne zabrat 😀

lucim
9. jan 2010

cau veeeeeeeeeeeeeeen 🙂 drzim palce na aukcii 🙂
jak som si teraz vygooglila hopsadlo, tak same diskusie, ze neodporucaju... 😒
a ten ocean sa mi paci, perfektne.

majkas
9. jan 2010

ahoj ven, tak ty toho ale stihas 🙂

majkas
9. jan 2010

u nas sluzia ako hopsadlo moje ruky a brucho, ja lezim na chrbte, drzim tami na stojaka a odraza sa jak diva. no a maminka aspon trosku posiluje 🙂

majkas
9. jan 2010

inac ja som tiez kdesi citala ze sa neodporuca ze deticky potom nevedia doslapovat, furt len na spicky stupaju

lucim
9. jan 2010

maji tuto gymnastiku s posilkou robime aj my, matko to miluje, aj ked s nim este robim letajiciho čestmira. 🙂

majkas
9. jan 2010

aj my milujeme lietanie 🙂

vendulacky
9. jan 2010

my taky 😀

já četla diskuzi na koňovi a je to jak s chodítkem, ale zastávám názor, že všeho s mírou..dokonce snad hopsadlo spíš že než chodítko...dobrej příspěvěk byl od chlapa 😀

majkas
9. jan 2010

ven pravda, vsetko s mierou

ja so mzase zastanca ze pokial sa vec vyuzije len docasne a da sa to aj bez nej, tak sa nekupuje, takze u nas ani choditko ani hopsadlo asi nebude. aj ked sa mi to paci 🙂 mozno na prvy rocik jej kupime take to co si talci pred sebou, neviem jak sa to vola 🙂

a inac Tami dostala od svokrovcov na vianky hojdacku do bytu, som kukala ze dalsie harampadi na zavadzanie 🙂 ale co uz ked ju mame tak ju sem tam pohojdame 😀

lucim
9. jan 2010

ven mne sa to hopsadlo pozdava, prave kukam po mmb, idem citat tu temu 🙂

majkas
9. jan 2010

no a ja idem haji, moja spacia hodina pomaly odbija

papa a dobru nocku vsetkym

vendulacky
9. jan 2010

ta tema je dobrá, v podstatě se všemi názory souhlasím, až na ty zapřísáhlé 😠 To je jak když jsem dneska četla ohledně nočníku /nevěděla jsem jaký pořídit/, tak zase dnes se doporučuje od 18m...prdlačku 😝 ! Nehodlám na něj emmu kšírovat, ale zvyk je železná košile 😎 Však ona to jednou pochopí, ted jde o to, ji s nočníčkem denně seznámit..

vendulacky
9. jan 2010

papa majky

lucim
9. jan 2010

ven suhlasim ... tiez nejdem odchytavat matkove curacky a kakacky, ale tak ako dnes dal drahy po dobrom vyspinkani, usmievaveho milacika na nocnik a on to tam aj urobil, preco nie? vsak sa muto aj lahsie tlacilo. 🙂
a ked by bolo to hopsadlo len na par minut denne, nie ako odkladac na dieta ... to by hadam slo. 🙂

lucim
9. jan 2010

ale este nad tym budem uvazovat, ci to pozhanam - my s drahym nemame dobre chrbtice, nechcem nieco zblbnut u matka ..... pokial som pochopila co mi moja vravela, ja som stala od 5 mesiacov ... stverala som sa po ohradke a nechcela som sediet ... mozno tu bol u mna zaklad. a to matko nema kde robit, z positielky som predne celo odmontovala a inde je zatial hniezdo. a chodi tam len spavat.

vendulacky
9. jan 2010

lu, to může být a nemusí...ale nač riskovat, že jo..když je rodinná dispozice, asi bych do toho nešla...ale uvidíš, třeba se ti bude matko drát brzo na nožičky a neuhlídáš to...pak můžeš koupit i hopsadlo, myslím, že i v roce nadělá spoustu radosti a zábavy

vendulacky
9. jan 2010

tak jo, jdu připravit hami naší bublince a asi půjdu zkusit zavřít oko, i když jsem dnes nějak pozdě dopila kávu a je to znát, bych taaaak ponocovala...blbý je, že člověk ani o víkendu nemůže přetahovat...ale jak říkám, není to na vždy 😎

brou lucíku, pozrdav matýskovi

lucim
9. jan 2010

dobru dobru, sladke snicky. 🙂

pirinka
9. jan 2010

ahoj a asi zase dobrou co 😅 ?

pirinka
9. jan 2010

jinak mooooooc blahopřejeme vlastně už včerejším půlročním oslavencům a rovnou i těm dnešním 🙂

a gratulujeme k podařeným fotkám ho....exkrementů 😀

zmurkaz
10. jan 2010

Dobré ránko kočandy a kočandovia 🙂

Tak ja som nemala kedy vám napísať že žijeme....tak Jurko akurát prekonal záchvat kašla - som nevedela čo - tak som mu dala paralen - a ono to zabralo 😕 😅 ... a samozrejme aj malú mi zobudil... by som sa čudovala, keby to nepočula - ale aj tá už spí.... Takže zajtra nás čaká asi pohotovosť, bo to mal v ovela slabšej forme aj ráno... som myslela, že to nič a ono to niečo 😕

No a sa chcem s vami vytešiť - tak papáme tú mrkvičku a aj kakáme bez problémov 😵 😵 😵

No a samozrejme chcem pogratulko všetkým oslávencom čo som nestihla ☹ ... 😵 😵 😵 😵 😵

nika251
10. jan 2010

Ahojte. Hlasim sa tu po dlhej dobe. Vidim ze vsetky deturence su sikovnucke. A citam aj vasu diskusiu o serblikoch a choditkach.
Moj osobny nazor na serblikovanie je nasledovny. Svojho starsieho som davala od casu kedy zacal stabilne a sam sediet- to znamena ked sa dokazal uplne sam posadit. Na nocnik si zvykol postupne, davala som ho vzdy v case kedy som si vsimla ze kakava ci cikava plus rano chvilocku po zobudeni. A veru po takych dvoch mesiach sme uz rano plienocku nemuseli menit lebo pockal na nocnicek a casom aj kakaval donho. Dopadlo nam to tak ze ako 1,5 rocny uz nemal plienocku ani na noc a na den uz vobec nie. V nasom okoli je najsikovnejsi ohladom serblikovania. Ja si myslim ze to bolo prave tym, ze na serbel si zvykol dost zavcasu a ked uz zacal byt taky vnimavejsi tak uz bol so serblom kamos a nerobil na nom cirkus. Myslim ze vo veku Tinka ide skor o to aby sa so serblikom hlavne skamaratil a zvykol si nan.
Choditko. Mali sme aj to ale myslim si, ze omnoho zdravsie je aby dieta co naviac stvornozkovalo- vtedy sa zosilnuju svaly na chrbte a spevnuje sa chrbtica.Lucim-toto by som odporucala najma vasmu Matkovi ked vy mate ,,nepodarene,, chrbtice. Damian nam stvornozkoval hodne dlho, do choditka som ho davala fakt len minimalne a chrbat ma krasny rovny, chodza je tiez ukazkova, samy sval. Je dost vysoky takze tie svaly su na mieste. Nie som proti choditku ale treba si uvedomit ze taketo male deti potrebuju este mnoho casu na to, aby sa im posilnili a vyvinuli svaly a spravne drzanie tela. Do choditka by som davala asi az po tom co sa zacne stavat. Poznam babu ktora davala do chodita a dieta zacalo spickovat za co ju Dr. riadne zvozila.
Ale to je len moj nazor.
Nas TInko sa tiez snazi stavat na nohy aj sediet. Sediet ho trosku necham ale statie este nepodporujem.
Prikrmy este nazavadzam, je plne kojeny aj ked na kostovku uz dostal mrkvicku a ziadny problem na stastie nemal. Ale uz zanedlho zacinam. Ach jaj, potom zacnu tazke casy lebo kojenie je jednoduchsie ako denno- denne varenie. 😝

traktor
10. jan 2010

dobre nedelne ranko 🙂 , oslavencom gratulujem zoznam neskor popskytne nasa skvela, uzasna a jedinecna kronikarka ani 😀 😵 😉 , a nocnik - tak presne suhlasim s nikou, je fajn ak sa dava sadat uz taketo male dietatko, aby sa z nim zoznamilo, aj ked nikde nie je zarucene , ze vam bude bez plienocky uz v roku, .....tu ide len o to aby sa nocnika nebalo, lebo vecsie deticky s tym zvyknu mat problem 😉

traktor
10. jan 2010

a k chodaku, chodak mame ale nepouzivame, pretoze v nom skratka nechce byt, lepsie sa mu lezie, plazy, a my nad dnim ochkame, ako mu to ide 😀 😀 😀 , ale chodak neodsudzujem, 3 deticky v nom chodili, a su tu.....skratka ...kolko deti tolko chuti...kazde je ine 😉

traktor
10. jan 2010

a fuuuuuuuuuuuuuuj ale som mudra navcas rano 😀 😀 , tak idem radsej varit, ... 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre