Júlovo - červencové slniečka 2009

adka12
15. aug 2009

Tak vás všetkých srdečne vítam v novej téme. Keďže sme už všetky mamičky a máme svoje drobčiatka pri sebe, nastal čas otvoriť novú témičku 😵

zmurkaz
5. jan 2010

A - že by predsa nie? ☹

riusik
5. jan 2010

ahojte, zuzi, opera? co clovek neurobi pre blaho svojho dietata 😎

zmurkaz
5. jan 2010

Ahoj Riuš 😵 ... no asi si budem musieť sadnúť a pozrieť tie najlepšie diela .. keď už tak už 😀 😀 😀

riusik
5. jan 2010

no jasne, snad jej nebudes pustat nejaky odpad 😉 ako inak? dlho som tu nebola, docitavat sa neda...

zmurkaz
5. jan 2010

zuzu - to je aj môj názor ...pokiaľ priberá a je spokojné.... ja som pri Jurkovi dávala aj týždeň jednu novú vec... a podvýživený ani chuďas nebol.... tak som teraz v pomykove - že novinky či čvo?

zmurkaz
5. jan 2010

Riuš - ani ja .... akurát dnes....malá má soploše - cháďa - spí na stojáka vo vaku na mne 😅 😀 - ale odkukuje a má prázdny nos - tak som šťastná, že je spokojná 😉
A vy ako?

zmurkaz
5. jan 2010

..odkukuje - nie ale odfukuje 😀 😀

lucim
5. jan 2010

zmur ono sa to potom zhusti asi s tymi prikrmami, ked som sa nad tym tak zamyslela, ked uz zacneme s ovocim, to bude druha davka prikrmu a zeleninku tym padom nevynechavam nie?
a s tym lepkom som to pocula, ale neviem, ci sa mi mysel s tym chce stotoznit ... asi to do 7.mesiaca nedam.
cauko rius, zuzu. 🙂

lucim
5. jan 2010

rius a kde si nam bola zatulana? 🙂

riusik
5. jan 2010

my fajn, mala pohodka tazka, dufam, ze jej to co najdlhsie vydrzi 😉 troska sme cestovali po babkach, ale uz sme doma a sa z toho vytesujeme...
sopliky nic moc ☹ a su na ustupe? odsavas?

zuzu08
5. jan 2010

zmurky,čo na sopliky davaš?moj maly mal už 2krat a vždy to trvalo 2tyždne a použivali sme sterimar a homeo.sprej a odsavali ale aj tak to nejako dlho trvalo

riusik
5. jan 2010

lucka: tazka pohodka na vianoce a potom cestovanie po babkach, nie ze by nemali net a ze by ste mi nechybali, ale je to ine ako doma, v obyvke na sedacke... a svojim sposobom som sa vyskusala a zaver: nie, nie som zavisla 😀

zmurkaz
5. jan 2010

Lucim - aj mne sa to zdá strašidelne skoro - a mám taký pocit, že keďže je to silný alergén, tak to vymysleli tak, že veľa žien kojí "len" do roka tak to chcú zavádzať vtedy, keď je podpora MM (či mm?-sa v tých skratkách nevyznám 😀 😀 😀 ). No a s tým príkrmom ... nooo veď ... 😉 ..takže pozvolna?

inneska
5. jan 2010

tak ja som krmila erika(kašou) a pokus o spánok, ale bez úspechu...

zmury...akože do 7 mesiaca začať s ´lepkom´ ... asi na najbližšej poradni hodím reč s dokim ohladom stravy(aj ked viem, že zase za neho to odrapoce sestrička a tá má trochu svojské názory) 😅 hm a že opera? vie čo si má princezna vybrať 😉

zuzi...jasne, treba postupne, pridávať, aj podla toho ako to bude príjimať bábo 🙂 my sme 5 dní len mrkvovali, dnes sme skúsili zemiak bez úspechu, tak sme dali brokolicu..padla celá flaška..proste pomaly budeme pridávať nové druhy 🙂

riu..a vy ako?

lucim
5. jan 2010

zmur ty nasa nosicka uzasna, pozdravujeme zuzinku, nech sa rychlo odsoplikuje.
rius, vsade dobre doma naaaaaj 🙂 .... nase dieta nam to dava tiez vzdy jasne najavo. 😉

jo, dnes sme boli na konecne kontrole u mlcanliveho ortopeda - povedal len kontrola o 3 mesiace, myslim, ze ani nezdravil, a v papieri mame napisane, ze Ia , dopor. nestavat, anamneza negat. , koxicky v norme. 🙂

zmurkaz
5. jan 2010

No aj my už máme toto 2x soplíky ... a dokina mi hovorila, že liečené soploše tak 10 - 14 dní 😔 .. My odsávame odsávame odsávame.... a chcela som to nechať na dokinu (dnes mala zastupovanie, zajtra je sviatok 😠 ☹ ) tak štvrtok je to na isto že pôjdeme... ale sa mi to nepáči - neviem, či jej nejdú aj zúbatká... bo aj zvýšenú teplotku mala37,2 .. Predtým sme mali Pamycon a Sanorin? -tušim... ale najviac tuším pomohlo to odsávanie 😉

inneska
5. jan 2010

riu..takže odpoved som si už prečítala 😀 takže absťák nebol?? 😀

zuzi..ja som na soplík dávala nasivin 🙂

zmurkaz
5. jan 2010

Inn - malo by to byť podľa najakého výskumu vo Švédsku či Fínsku ...som si nem istá.... a oni to dali že od UKONČENÉHO 4. DO UKONČENĚHO 7.!!!! SA MI TO ZDÁ STRAŠIDELNE SKORO!!! 😨 😨 😨

zuzu08
5. jan 2010

inn,aku kašu davaš ked ste len pri zelenine?aleboje to pri kašičkach jedno či je ovocna alebo ryžova či čo?

zmurkaz
5. jan 2010

Nooo Nasivin to bol 😀 😀

inneska
5. jan 2010

luci..na klbiky palec hore 😉 super..

zmury...aj u nás bolo naj odsávanie...aj mne sa hned lepšie dýchalo, ked erik tolko nechrapotil 😀

riusik
5. jan 2010

inn: si spominam ze ako tomasko s prikrmami - on zemiak priam nenavidel, vsetko ostatne papal hned v pohodke ako som mu davala, ale zemiak ee...

som bola troska v strese, ked som prebehla par stranok - same prikrmy!!! a my stale iba mliecko. ale ked staci, tak co. v pondelok mame poradnu, tak uvidim co povie dr a podla jej pokynov a podla mojho usudku zacneme. aj sa celkom tesim. som ju vazila uplne nahu so mnou a potom iba seba, rozdiel 7900... myslim, ze nehladuje 😵

lucim
5. jan 2010

spytam sa na ten lepok aj ja na nazor nasej doktorky, mozno nas pride pozriet do prace, mozno my ju. 😉 ona je mudra mudra, so zdravymi nazormi, a vyhladava si nove infosky. aj prikrmy flastickove mi schvalila presne s tymi argumentami, co mam ja. 🙂 ze aj ona davala.

inn ja uz som vyskusala tusim vsetky prve lyzicky, (mrk, zem, spen, karf, broko), teda matko - len ten spenatik ... mozno skusim dat znova zajtra, ked sa vratime po plavarni, mozno mu tentoraz nezhustne stolica.

zuzu08
5. jan 2010

riu,na mna tiež všetci kukaju že prečo ešte nepapa aj niečo ine ako mlieko,ale ved to ma byť od pol roka či nie?

zmurkaz
5. jan 2010

No ja som sa ešte našej mudry nepýtala - len moja gastroent. mi hodila do placu....
Riuš - aj my len kojíme... 😉

inneska
5. jan 2010

zuzi...ja dávam ryžovo-mliečnu kašu s ovocnými príchuťami(hami), papáme ju už asi mesiac...ja som ich začala dávať kôli tomu, že erik často papal, tak aby bol viac zasýtený 🙂

zmury...ved to niektoré deti nezačnú riadne zeleninu papať a už ich napchávať cestovinou 😖

zuzu08
5. jan 2010

inn,a pomaha to?

zmurkaz
5. jan 2010

Inn -že!

riusik
5. jan 2010

a moja skusenost s odsavackou na vysavac. kupila som ju este pred narodenim tomasa, sopliky nikdy nemal, az po nastupe do skolky, ale boli take neskodne, tak odsavacka zostala nepouzita. az teraz ich mal akosi vela a zdalo sa mi, ze malo smrka, tak som usudila, ze mu to steka, ze zadna nadcha, ze treba vytiahnut, tak som pouzila konecne odsavacku. boli sme u svokry a odsavali, moc sa mu to teda nepacilo a ja hrdinka, ze sak to nic nie je, ze ukazem na sebe... aj ked teda soplik som nemala, ale co clovek neurobi pre dieta svoje zlate... zapla som a vysavac sa pokazil...

lucim
5. jan 2010

lepok na konovi ... ideme pocitkat? https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre