Júnovky 2016

adrianita1
19. okt 2015

Ahojte tehuľky,
Práve sa mi objavili dve čiarky. Som šťastím bez seba. 😀
Budúci týždeň mám dohodnutý termín u doktora. Očakávaný termín pôrodu - 29 Jún 2016. 🙂

nikijur
4. nov 2015

dobré ránko baby tak som sa včera od samej radosti neozvala, bola som na sone a tam bum bum bum bum srdiečko. drobček je ešte veľmi malinký má len 9mm ale všetko sedí podľa poslednej mš. dnes sme 7tt. o tri týždne máme ísť na krv a potom nám spraví aj fotku ...je to zázrak ...

maajushka
4. nov 2015

@nikijur paradaaaa, gratulujeeeem, 🙂ze vsetko super 🙂 my ideme tiez v 10tt na testy 🙂 tak sa tesime 🙂

nikijur
4. nov 2015

@maajushka na tie odbery sa noc netesim ale moja laska mi za to stoji :-* az teraz viem co je ozajstne stastie aj napriek tomu ze sa necitim vobec dobre.

maajushka
4. nov 2015

@nikijur mne zacina byt trosku divnooo.. Doteraz ok, ale dneska jak citim tu kavu mam trosku probelm... Co bude este vacsi lebo robim v kaviarni :D

maajushka
4. nov 2015

@nikijur preco sa netesis na testy, mam sa bat aj ja? :-O

nikijur
4. nov 2015

@maajushka nie ja sa vseobecne bojim ked mi maju brat krv takze este k tomu syndrom bieleho plasta 🙂))) nuz dako sa budem musiet prekonat

nikijur
4. nov 2015

@maajushka ja milujem kavu teda dokym som som neostala tehotna teraz vobec tak sa cajickujem mne vadi zapach s chladnicky.varene maso. Naduva ma boli ma zaludok a natahuje ma nuz nevadi bemoze to trvat vecne....

maajushka
4. nov 2015

@nikijur ja neznasam chladnickovy zapach vseobecne zle teraz je to este horsie. ?. Aj ja milujem kavu, ale teaz nejak ani do mna nejde.. Ked som sa pokusala pit menej kavy tak to bola odvykacna nenormalna a teaz nejaka pohoda 🙂

katykat
4. nov 2015

Baby, ja som s tou kavou na tom podobne, predtym som bez nej nevedela fungovat a teraz si na nu spomeniem a je mi zle....ale uplne od prveho dna...niekde som citala, ze telo sa iba brani pred kofeinom, preto ten odpor...

maajushka
4. nov 2015

@katykat hej aj ja som daco take citala... Ale jake to je zblastne, ze? 🙂 ze priroda zariadila...

katykat
4. nov 2015

@maajushka no je to vsetko jeden velky zazrak....z takmer nicoho nieco, co clovek miluje najviac na svete.

kmihi
5. nov 2015

Caute dievcata... tak aj ja sa pridavam...sice presny datum este neviem ale vyzera to na Jun. Som v 10tt., jeden potrat som zazila tento februar, bola som v 22.tt a teraz sa neskutocne bojim. Akurat mam nejaku chripku, tak mam obavy.... taktiez mam nevolnosti uz niekolko tyzdnov, stale vraciam, beriem aj lieky na stitnu zlazu a obavam sa ze s vracanim mi aj lieky idu von ☹ a stitna zlaza je velmi zradna v tehotenstve.

No a taktiez ma bolia krize 😖
Knizku som dostala uz min. tyzden, srdiecko bije a silno verim, ze ked pojdem bud. tyzden na kontrolu/poradnu, tak vsetko bude oki. Fakt sa vsak bojim kvoli nadche ze nieco sa stane 😢 mam obavy zo vsetkeho ☹

Inak, mne pri minulom tehu pomohla horalka a mandarinky, nic ine a teraz len pomarance ale musia byt studene z chladnicky ( I ked ovocie by nemalo byt v chladnicke) ale ked musis tak musis 🙂

sue04
5. nov 2015

ahojte dievčatá, aj ja sa pridávam 🙂 k vám.....budúci týždeň idem prvý krát na USG tak som strašne zvedavá, hlavne nech je všetko v poriadku. @kmihi moc ti držím palce, nemysli na to zlé....úplne to vypusti z hlavy a uvidíš že to bude lepšie.... 😉

kmihi
5. nov 2015

@sue04 Ja viem, akurat po takejto skusenosti si vsimam uplne vsetko...stresujem ked ma pichne nieco a ked ma nepichne tak stresujem preco ma nepichlo.... psycho.... ale velmi sa snazim mysliet pozitivne, I ked je to velmi tazke.

maajushka
5. nov 2015

@kmihi hm presne viem.. Ja som sice pred pol rokom ptratila "len " v 7tt ale zajtra je ted kedy 44 den ked som potratila... Tak snad vsetko dobre dopadne.. az si madavam ze som krava ze som to takto si spocitala!!! no nic uz, ale snivalo sa mi ze vsetko bolo ok tak snad.. Drzim aj tebe palceky.. Hlavne v klude, hej viem aj mne to kazdy hovori, jaleby to bolo lahke 😀 ze? 🙂

kmihi
5. nov 2015

@maajushka je uplne jedno v ktorom tyzdni zena potrati, boli to a vzdy to boliet aj bude. A nikomu to v zivote nezelam zazit, preto si zienky davajte na seba pozor tak velmi ako sa len da, I ked my to niekedy nevieme ovplyvnit a priroda si robi co uzna za vhodne. Ja mam praveze same hororove sny 😖 musim sa z toho nejako pomalinky dostat.

Ktorej z vas uz vidiet brusko? viem, ze je to asi skoro, ale poznam take, ktore uz v 10tt mali mierne napucane 🙂

mihalocka
5. nov 2015

Ahoj kocky! Pridavam sa k vam. Som v 8 tt a termin mam 18.06.16. Sice sme babo vobec neplanovali a chvilku nam trvalo zmierit sa s touto myslienkou, ale teraz sa uz nesmierne tesime. Hlavne ked sme na ultrazvuku videli tu malu fazulu a poculi tlkot srdca 🙂.

maajushka
5. nov 2015

@mihalocka tak vitaj medzi nami, gratulujem 🙂

mihalocka
5. nov 2015

krasavica to bude ;)

maajushka
5. nov 2015

@mihalocka oooch, waaaw, super to musi byt, ja som nase este nevideeela, len mam potvrdene a mam prist az v 10tt... No taze sa este nacakam 🙂

mihalocka
5. nov 2015

@maajushka

cakanie je priserne. ty si teraz v 7 tyzdni? ja mam 05.12. termin na specialne vysetrenie kede sa zistuju choroby ako downov syndrom a pod. Dufam, ze bude vsetko ok. Zatial ale chvalabohu nemam ziadne problemy, len niekedy bolest v bruchu , ale ze to je normalne. Brucho neviem ci mi uz narastlo, alebo ci ho mam nonstop nafuknute 🙂. mozno priskoro, ale mas uz aj ty nejake vecicky pre babatko pripravene? Ja som uz co-to postrikovala a kukala som na nete uz aj kocik, ktory by sa mi pacil a kedze som nasla super ponuku, hned som ho aj objednala 😅

maajushka
5. nov 2015

@mihalocka ta ty si dobra rychla 😀 pozerala som len jaky by sa mi pacil aj s manzelom, mame trosku probelm ja som malicka, on vysoky taze potrebujeme dajaky priemer, este ani neviem ci kupime novy, ci odruky, kedze ptm budem teda chceli by sme potrebovat dvojkociar 😀 ked ma chspes 🙂 ja som bola u dr, hned ked som to zistila aby mi predpisal tabletky na udrzanie, takze ptm zase az v 10tt, a jj teraz som 6tt+1, takze este si pockam 🙂 mna strasne ani nie napina, ale tak mi je zle ked vidim jedlo klasicke varene.. Jedna cadt mojho tela ho chce zjest lebo som hladna a druhej je na vracanie z toho, ale neblinkam.. Dikybohu 🙂 akurat polievku by som mohla jest aj kazdu hodinu a jedno jaku 😀

maajushka
5. nov 2015

@mihalocka ukaz jaky kociar si si vybrala 🙂 my este pockame aspon do noveho roku...preisotu 🙂

mihalocka
5. nov 2015

@maajushka

mas pravdu, som dost rychla, ale nepracujem, tak len vymyslam 🙂 . Ja som v kuse hladna. nieco sladke musim zajest slanym a naopak sa to opakuje 🙂. z jedla mi nebyva zle, mozem zjest hocico. Som zvedava ako budem vyzerat o par mesiacov. Moj kocik nebude novy, ale vo velmi dobrom stave, takze mne to nevadi. a ma nastavitelnu rucku, tak bude aj pre muza ok. v prilohe je Foto, ja som na old style, ale 3-kombinacia . Tie plastikove nove kociky sa mi nepacia 🙂

maajushka
5. nov 2015

@mihalocka sa posereeeeem.. 😎 😀 ... Presne ten styl som i ja kukala 😀 ale mi vadilo, ked som na tom videla vajicko tak ten spodok mi prieisl strasne velky...:-/

mihalocka
5. nov 2015

@maajushka

aka nahoda 🙂 . mne sa to vajicko tiez zdalo male k podvozku, ale budem ho hlavne pouzivat ako autosedacku. Lebo sediet sa da aj vo vanicke a tiez neskor v sportovom. no uvidime.

maajushka
5. nov 2015

@mihalocka hej, tiez ma to napadlomze vajicko len ako autosedacka... Ale asi nakoniec skoncim pri tych novych, ale v strosom style,.. Ked ma chapes, aby som mala pocit ze to nespadne kazdu chvilku 😀

mihalocka
5. nov 2015

jasne, kazdemu pasuje nieco ine ;)

adrianita1
autor
5. nov 2015

Ahojte, tak vidim, ze sa nam to tu poriadne rozbehlo 🙂. Maajushka ja som tiez dnes 6tt+1 den. Inak aj ja som uz mrkala na kociky. Pretym som mala Hartan, bol perfektny, mal velku vanicku bavlnenu a ochranny faktor +50, co je na leto pre babatko naozaj super a este veeela inych funkcii. Bol fakt dobry a dal sa hojdat!!! Odporucam . Ale uz som ho predala... Bala som sa, ze mi "sprachnivie" 😀 😉
A co sa tyka pocitov, brusko nafuknute, o prsiach ani nehovorim a stale celodenne nevolnosti + zhorsena plet. Zabera mi pomaracovy dzus 🙂 Hlavne aby sa babatko udrzalo a tiez sa neviem dockat na prvu navstevu u doktora, bude to vsak az o dva tyzdne. I ked tych doktorov treba brat s rezervou.... 😅

katykat
6. nov 2015

No pekne, tak vy uz mate aj kociky vybrate...to sa to tu pekne rozbehlo 🙂 ja na to este nemam energiu - stale mi je nanic a spala by som aj postojacky...ale vsak poriesim tiez po novom roku, este casu dost 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre