Lady - snažilky III

vavenka
2. feb 2009

Ahojte Ladynky -

Ladynky - snazilky - prajem nam aby sme boli coskoro tehulky
Ladynky - tehulky - aby ste mali skvele a bezproblemove tehulkovanie
Ladynky - skoro maminy - cize Zuzi a Maju, nebojte sa, zvladnete to lavou zadnou
Ladynky maminy - nech vam deturence rastu do krasy a robia len a len radost 🙂

Ideme na to !!!!

Vitajte v dalsom pokracovani 😀

zuzub
24. okt 2009

nyya, ja neviem 😒

nyya
24. okt 2009

to nevadi ale aj tak dakujem 🙂

vavenka
autor
24. okt 2009

Nyya a aky vypocet myslis? Podla Jonasa, alebo klasicke podla menzesu?

nyya
24. okt 2009

ak sa da tak aj podla jonasa????

tinika
24. okt 2009

Bry večer 🙂 tak pracovna uz postavena, si ukladam este par veciciek huraa skoro dokončene

ingulik
25. okt 2009

ahojte...no ako citam celkovo je nejaky divny vikend...my sme vcera utekali na pohotovost s malou, lebo teploty 39,3 ma a uz nezabral pomaly ani panadol....ale nic vazne len viroza vraj....ale potom sme utekali s ahvinom nasim na pohotovost a bohuzial nam nas milacik uhynul...nik nevie preco a naco...behom 4 hodin upadol do bezvedomia a zastalo mu srdiecko ☹ ☹ ☹ ☹ takze je nam strasne.... v pondelok budem mozno vediet co sa vlastne stalo....

petafr
25. okt 2009

Ingulik ahoj, krasneho psika ste mali, pozerala som na fotkach, taka skoda ho, ale aspon netrpel. A dodatocne nezistia, co mu bolo? Kolko mal rokov? Ubohy... My u nasich mame tiez vzdy psa, lebo byvaju na lazoch, a raz nam psika nejaky blazon postrelil, nastastie sa z toho dostal... ale ked sme o par rokov on prisli, tak mi bolo veelmi smutno, viem si predstavit. My mame teraz zase noveho, sl.cuvaca, nadherna je a sikovna, ale predtym sme mali vlcieho spica, stale na neho spominame, on bol taky prefikany...
Tak ti drzim palce, aby ste boli vsetci v poriadku...

vavenka
autor
25. okt 2009

Ingu ☹ musi to byt hnusny pocit... Kolko mal havo rokov?

Inak zeny mam za sebou noc ako z hororu - zas som sa o druhej zobudila na to ze som cela zakrvavena, 100x horsie ako noc predtym, normalne zo mna curkalo.....Tak ale drahy vstal so mnou, tak sme si lahli ze pockame do rana... ma drzal za ruku... No ale co sa mi snivalo - prcka som nasla na toaletnom, ma drahy budil lebo som zo sna plakala, no hruza, zaspala som a zas to iste.....
A ma boli mrchovo brucho... Inak - sa ma pytal drahy ze ci to nemozu byt mesiaciky, ze pocul ze nektore zeny vtedy krvacaju aj ked su tehotne - a ked som to tak poratala tak mi to aj vychadza, tak neviem teraz......
Alebo zeby z tych injekcii - lebo vecer si pichnem a v noci taka jednorazovka zo mna vytecie a cez den len take slabunke spinenie.... No mam dost 🙄 🙄 🙄

ingulik
25. okt 2009

juuuj vavenka....drzim palce aby to dobre dopadlo...
...nas Shandik mal len 4 roky, bol to taky nas asistent....babysitter 😅
petafr... ajoj...no v pondelok mam volat veterinarovi, budu ho pitvat, lebo ani on este nevidel ze by zdravy pes tak rychlo skonal...na jednej strane sa aspon dlho netrapil, ale ja sa neviem zmierit s tym, ze uz tu nie je s nami....ak ho niekto otravil, tak mu prajem to iste...stale len placem, vsetko mi ho pripomina...este ma v chladnicke konzervu a cestoviny na obed....chudacik uz ich nebude papat...mozno sa to niekomu zda divne, ale viem ze psickari ma vedia pochopit... ☹
vstupil do nasho zivota ako velka voda, ja som stale tuzila po takom hafanovi, po zlatom retrieverovi a jedneho letneho dna na mamine narodky som vyslobodila z kanala male steniatko...Shandika...tak sme si ho nechali...on zboznoval deti, viac ako psov a miloval vodu a prechadzky ku Hornadu alebo Toryse...skoro cele tehu az kym som neskoncila v nemocke som s nim kazdy den naslapala kilometre...vdaka nemu nemam teraz 100kil 😅
juj prepacte mi ze si tu takto vylievam zial... konecne svieti slniecko, tak snad uz bude vsetko lepsie a lepsie 😉

petafr
25. okt 2009

viem ta pochopit, ja som vzdy zboznovala zvieratka... Ja len cakam, kedy budeme byvat v nejakom dome a konecne si budeme moct nejakeho zaobstarat... U rodicov mame teraz uz tretieho psika a vzdy mi bolo strasne luto za tym predoslym, vzdy bol kazdy iny... ako clovek. To je fakt nadherne, ako si k nemu prisla... ale treba to brat z lepsej stranky, teraz mozno bude nejaky iny psik mat stastny zivot, ak sa rozhodnete znovu mat nejakeho... dufam, ze ti ho nikto neotravil, to je hrozna myslienka...

petulig
25. okt 2009

ahojtee.. aden ja mam presne ten isty problem. vecer aj dve tri hodinyna cicke ked jej vytiahnem tak krik a pritom netaha. cumel nehrozi, furt vypluva. a este k tomu vecerne place nieekdy, kedze je po celom dni nervozna. 😵

boze jedlo tu rozoberate, ako by som si ja dala pohar vinka a k tomu nieco poriadne mastne, ale malu by asi zlozilo 😀

zuzub
25. okt 2009

ahojte 🙂 vavenka, dúfam že to bude ok, a nejdeš skočiť radšej na pohotovosť? a ozaj som sa ťa chcela spýtať dokedy berieš duphaston?

tinika
25. okt 2009

Ingulik je mi to luto 😒 😖 až mi slzy vysli viem si predstavit ako sa citis, nam zomreli dvaja hafani, jedneho auto zrazilo a druhy uz neviem a som plakala ao male dieta

zuzub
25. okt 2009

inak vavenka neviem ako tie tvoje injekcie, ale fraxiparin čo si ja pichám má vedľajšie účinky aj krvácanie... takže môžeš to mať aj z toho, podľa mna

zuzub
25. okt 2009

ingulik psíka mi je ľúto ☹

tinika
25. okt 2009

a dnes vonku tak nadherne a ja trčim doma, mame oslavy
ingu a ja som sa tesila ze prides s hafanom na prechadzku aj malou a ja zoberem svoju malu ☹
inac ale radsej by som takto prisla o hava, hoci nie tak naraz, lebo svokryna hava sa trapila a dali ju utratit ja by som to nedokazala

lilix
25. okt 2009

ahojte. juuuj ingulik, aj mne je to luto. 😔 tiez mame ciernu labradoricu. nam ked sa stratila nemohli sme ani spat. boli sme nestastni. ma dva roky. nastastie dobry clovek si precital letak, ze ju hladame, tak nam ju vratil. mohol si ju nechat. a v zivote by sme ju nenasli. je to clen rodiny. my sa s nou normalne rozpravame a ona rozumie. ked si obuvam boty, a vidi ze si obliekam vetrovku, taaak sa tesi, ze sa ide von. ti psici su taki prefikani. a velmi je ziarliva na ine zvieratka. nikoho okrem nej nemozme hladkat. rada ma drga nufakom.
podla mna sa klin klinom vybija, ja by som si hned musela zohnat dalsieho. hoci clovek nikdy nezabudne, bude porovnavat, casom sa bolest vytrati. aj nam zdochol pes. mali sme ho 14 rokov. ☹ 😔
pozeram, ze tu su este nejake snazilky. petraf, nyya.
vy kocky sa ako dlho snazite? mne bude este dlllho trvat, kym vas vsetky spoznam. 🙂

tinika
25. okt 2009

aj nasa je sbalka, tiez vie rozlisit kedy vonku ide a kedy idem sami, potom mame L gauč ta obchadza hore dole, včera ste ju mali videt, mm jej kupil novy, vačši pelech, ze jeden bude v obyvke ten stary v pracovni, ona furt pri mne pod stolom ked robim, a tak ako sa bala toho prveho, obchadzala aj ten druhy, a ked sa chcela dostat na druhu polku gauca ta zoskocila dole, obisla stol a vyskočila hore potvora, a do večera uz v nom lezala 🙂 hodim aj fotky len neviem do kedy ich tu budem mať, adminky ich určite vymazu, ale asi az večer hodim. Ja vas upozornim, musim taku najst ke som aj ja aby ju nevymazali 🙂

lilix nebojkaj, ja som tu tiez dosla do zabehnutej partie, tiez sa mi občas miesalo kto odkial je a tak dalej ale občas sa mi to stale stane hihi

tinika
25. okt 2009

Vave a dnes uz si nebola u lekara,? a ked ma byt akoze nepriamy prejav lieku krvaanie, tak ta mohli na to upozornit aby si nestesovala ne?

vavenka
autor
25. okt 2009

No bola som len vcera na pohotovosti....
Je to zvlastne, teraz cez den nic, ani kvapka,....Mozno to fakt bude tymi injekciami - aj ked mi pride divne ze uz si picham od februara a az teraz take ucinky.....
No, v utorok mam ultrazvuk, tak uz vydrzim. Vo stvrtok mam hematologiu, tak to tam poviem...
Zuzi neviem, doktorka mi povedala ze do odvolania mam brat duphaston 🙂 a teraz aj ascorutin a dicynone...
Kokso za hrst liekov 3xdenne, si pripadam ako tazko chora, a nie tehotna 😀 😀 😀

vavenka
autor
25. okt 2009

Tini no ja som uz z toho taka zmatena ze neviem, len sa modlim nech je babo ok, na inom mi nezalezi....

zuzub
25. okt 2009

podľa mňa to nebude vavenka vážne, ked ti to krvácanie už ustálo... som zvedavá čo ti na to povedia na tej hematoške, tiež mi je to divné, že po takej dlhej dobe by si zrazu začala krvácať.
som sa pýtala na ten duph. lebo ja mám brať už len týždeň....

vavenka
autor
25. okt 2009

Zuzi no ja si tiez myslim ze to uz nebude dlho, ten duphaston, som citala ze po tom 12tt prechadza tvorba progesteronu zo zlteho telieska na placentu, takze uz nebude treba...
No ja neviem, som zdesena a zmatena hlavne kvoli tomu, ze dnes ma cele doobedu bolelo brucho ako keby som dostala menzes, a dost silno....Proste nechapem....

zuzub
25. okt 2009

môže to byť vave aj tým, že si mala v tomto čase mať mrchu, ja som inak minulý mesiac v čase ked mi začala mrcha trošku špinila, ale mi to prešlo, tak som zvedavá čo bude tento mesiac 😒
a ten hematón sa ti už úplne vstrebal?

vavenka
autor
25. okt 2009

Zuzi hej, aj to moze byt ... No proste som z toho jelen 🙂
A hematom? Netusim, ani som sa nepytala 😀 😀
Pozeram ze uz mas 13 tt, super 🙂 snad najhorsie uz mas za sebou 🙂 inak ako travis nedelu? Mangela mas doma?
Ten moj bol doobedu na stavbe a teraz siel na futbal, takze klasika celu nedelu som sama 😅

zuzub
25. okt 2009

zatiaľ sme aj s mm doma,boli sme ráno pozrieť na tie krstiny a o pol hodku ideme sa stretnúť v meste s kámošmi, juuuj sa tak teším sme 3 kamošky teraz spolu tehu, tak je stále o čom kecať, jedna má termín v polovici feb,druhá v apríli a ja v máji, takže celkom sranda 😀
stále rozmýšľam či si mám kúpiť teraz nejaké vitamíny už mám len 2 femibiony.
no snáď už máme vavenka obidve to najhoršie za sebou 😉

vavenka
autor
25. okt 2009

Zuzi ja som uz dojedla femibion....
Rozmyslam ze si kupim to centrum, kde su secky vitaminy, pre druhy a treti trimester.....
Kokso lekaren je poslednu dobu miesto, kde nechavam najviac penazi 😠 😠
Ja mam tiez kamosku ktora ma termin vo februari 🙂 ale inak uz skoro secky su maminy.... A secky mudre jak radia, uz secko vedia, majsterky sveta 😀 😀 keby tie vedeli ze ja uz mozem ist robit pomaly statnicu z gynekologie, kolko som toho nastudovala za tie dva roky 😀 😀

zuzub
25. okt 2009

vavenka ani nevrav som akurát mm hovorila, že tie vitamíny pre tehu sú nehorázne drahé, ja tiež zvažujem tie centrum materna, v lekárni mi hovorili že sú lepšie ako napr.calibrum, takže maternu stačí ´brať 1x denne a calibrum 2x.
ja som minule tiež čosi vysvetlovla mamine a ona, že z teba sa na tej PNke stane aj zdravotná sestrička 😀 😀 😀

vavenka
autor
25. okt 2009

Zuzi 😀 😀 😀 no zial, na internete dnes uz najdes aj to co nechces kurnik 🙂
Kedy idete do mesta? Ja by som tiez vypadla, toto lezanie ma ubija, ale tak nemam velmi na vyber 😖

zuzub
25. okt 2009

ty len pekne vavenka oddychuj, idem tak na 16.30, mne užtiež niekedy doma z toho zašibáva a ešte všetci ti hovoria, tebe je tak super že si doma a pod..... no hej úžasne mi je 🙄

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre