Lady - snažilky III

vavenka
2. feb 2009

Ahojte Ladynky -

Ladynky - snazilky - prajem nam aby sme boli coskoro tehulky
Ladynky - tehulky - aby ste mali skvele a bezproblemove tehulkovanie
Ladynky - skoro maminy - cize Zuzi a Maju, nebojte sa, zvladnete to lavou zadnou
Ladynky maminy - nech vam deturence rastu do krasy a robia len a len radost 🙂

Ideme na to !!!!

Vitajte v dalsom pokracovani 😀

ingulik
19. apr 2010

ahoj tini...no som sa aj ja tesila dnes na prechadzku a vidis...zase leje ☹ ale snad zajtra sa bude dat, v PO sme do stredy, vo stvrtok na hemato ideme a v piatok na zapis musim ist....
vave...no vanduske je dobre v brusku, ale zas moze si to kedykolvek rozmysliet 😉

tinika
19. apr 2010

ingu tak dufam sa počasie umudri bo aj k lenke som sa chystala ze do sarisa zajdeme aj kamoska mala dojst ked bude pekne a kto vie čo z toho bude

ingulik
19. apr 2010

no hlasia ze zajtra uz ma byt lepsie tak snad im to vyjde a my budeme moct ist von....sak to uz nie je normalne taketo pocasie 😠

tinika
19. apr 2010

veru sak nam doma sibne hoci mm to vyhovuje ze cez vikend konečne bolo pekne a sme mohli ist vsetci spolu na prechadzku ale zase sediet doam 5 dni to je na porazenie

zuzub
19. apr 2010

tini chcem sa ťa spátať výška pnky a materskej sa počíta rovnako? alebo ako?

tinika
19. apr 2010

zuzi PN je prve tri dni myslim 25% a potom rovnako ako materska 55% a VZ sa berie rovnako ako pri pn tak aj pri materskej ale je to zložite to tak vysvetlovat sama mam v tom trocha hokej
napr. materska sa počita 55% z VZ (vymeriavaci zaklad) a ten sa počita ako suma prijmov za rozhodujuce obdobie deleno pocet dni rozhodujuceho obdobia, napr.

v idealnom pripade ze by si robila napr. 365 dni v roku a mala prijem kazdy mesiac napr. 1000 eur tak je to 12000/365 to je 32,8767 na den a z toho 55% je 18,082 eur na den materskej a to sa nasobi kalendarnymi dnami, čiže napr. v jan. x31dni, februari x28 dni

zuzub
19. apr 2010

diky tini, len ma zaujmalo či je rovnaká suma na den Pnka a materská

tinika
19. apr 2010

zuzi nie je zač

vavenka
autor
19. apr 2010

Tini a ako sa to bude ratat mne, ked rodim v 2010 a v 2009 som bola od januara do semtembra v praci a od oktobra som PN?

tinika
19. apr 2010

vave no pokial viem tak rozhodujuce obdobie je vzdy predchadzajuci rok, ak predch. rok nebol prijem tak posledny prijem - kedy bolo platene nemocenske, teda ak napr. niekto nerobil v r. 2009 a zamestna sa v r. 2010 a v r. 2010 pojde aj na MD tak z toho posl. zamestnania, ak ma splnenu podmienku 270 dni nemocenskeho poistenia za posl. dva roky

vavenka
autor
19. apr 2010

Joj som teraz vstala, dobre sa mi driemkalo 🙂
Zuzi kua ale ja to nechapem -. hematologicka mi tvrdila ze v pohode, nic nehrozi, krv mam dobru, staci nejaky casovy odstup...
Len anesteziolog ked raz povie ze nepichne tak sa mozem aj na mihalnice postavit, ani od gynekologa to nezavisi.... No a moja gyndoska tiez proti tomu nic nema, len ako som pisala, rovno mi povedala ake ma skusenosti s aristami - v tej nemocke ani jeden mi nepichne, ze sa boja aby sa nezakrvacal miechovy obal 😠 😠
A ako som sa vyhrazala ze bez EDA nerodim 😀 😀
Tini ja by som sa rada vyhla sekcii, cim viac sa blizi porod, tym radsej by som rodila prirodzene......

vavenka
autor
19. apr 2010

Tini sak pisem - od oktobra 2009 som PN, dovtedy som 5 rokov robila v kuse a v 2010 idem rodit... A teda? 😅

tinika
19. apr 2010

tak sa ti to bude počitat s mesiacov v r. 2009 kedy si pracovala 🙂

zuzub
19. apr 2010

mne ten môj doki tiež vravel, že to anesteziologovia neradi davajú čo so pravíme 😒 a pokiaľ viem tak sekcia pri našej diagnoze tiež nie je kto vie čo 😒
vave pokiaľ viem tak sa ti to bude rátať januara do semtembra lebo šak tam si robila a mala si príjem

zuzub
19. apr 2010

tini ma predbehla 😀

zuzub
19. apr 2010

ja sominak zvedavá kedy príde ten papier o materskej, dnes mi ešte len prišlo rozhodnutie o pnke, davajú si pekne načas 😖

vavenka
autor
19. apr 2010

A aky je max vymeriavaci zaklad? 😅 joj fajne potom, ja som sa bala, ci mi to ta PN ka neznizi......
Zuzi ja som tiez veelmi zvedava, kedy dojde prva materska.... PNka chodila pekne na cas, ale vraj kym prva materska dojde, tak im to trva....

vavenka
autor
19. apr 2010

Zuzi no ved, tak ja, co som najviac pistala za vsetku moznu dostupnu chemiu ze chcem vyuzit, aby to co najmenej bolelo, tak si to asi budem musiet odtrpiet se vsim vsudy 😀 😀 klasika.....

zuzub
19. apr 2010

toto som vave našla tiež som z tej materskej jelen 😒
Výška materského
Výška materského je 55 % denného vymeriavacieho základualebo pravdepodobného denného vymeriavacieho základu.

Denný vymeriavací základ je podiel súčtu vymeriavacích základov, z ktorých poistenec zaplatil poistné na nemocenské poistenie v rozhodujúcom období a počtu dní rozhodujúceho obdobia. Vymeriavacím základom je vlastne hrubý príjem.

Pravdepodobný denný vymeriavací základ zamestnanca a povinne nemocensky poistenej samostatne zárobkovo činnej osoby je jedna tridsatina vymeriavacieho základu, z ktorého by sa platilo poistné na nemocenské poistenie za kalendárny mesiac, v ktorom vznikol dôvod na poskytnutie nemocenskej dávky. Pravdepodobný denný vymeriavací základ dobrovoľne nemocensky poistenej osoby je jedna tridsatina minimálnej mzdy zamestnancov v pracovnom pomere odmeňovaných mesačnou mzdou, ktorá platí ku dňu, v ktorom vznikol dôvod na poskytnutie nemocenskej dávky. Pravdepodobný denný vymeriavací základ sa zaokrúhľuje na štyri desatinné miesta nahor.

Rozhodujúce obdobie na zistenie denného vymeriavacieho základu je kalendárny rok predchádzajúci kalendárnemu roku, v ktorom vznikol nárok na materské. Toto však platí, len ak nemocenské poistenie trvalo celý predchádzajúci kalendárny rok alebo ak nemocenské poistenie vzniklo v kalendárnom roku, predchádzajúcemu roku, v ktorom vznikol nárok na materské.

Praktická rada: Pre výpočet výšky materskej je potrebné spočítať vymeriavacie základy, z ktorých sa platilo nemocenské poistenie za predchádzajúci kalendárny rok a výsledok sa vydelí počtom dní predchádzajúceho kalendárneho roka, po odpočítaní dní, počas ktorých sa nemocenké poistenie neplatilo, napr. PN alebo pracovné voľno bez náhrady mzdy. Takto sa vypočíta denný vymeriavací základ a výška materskej je potom na každý deň materskej 55 % z tejto sumy.

zuzub
19. apr 2010

čiže ty to asi budeš mať od januara do semtembra -hrubá mzda a vydelíš to počtom dní za rok 2009 koľko si odrobila a z toho 55% tak tomu aspon ja rozumiem

vavenka
autor
19. apr 2010

Zuzi no super, a ak neplati, ze sa platilo nemocenske CELY predchadzajuci rok? Tak potom sa berie vymeriavaci zaklad za ake obdobie? 😅

vavenka
autor
19. apr 2010

No ak je to tak, ako pises, tak potom ok..... 🙂

zuzub
19. apr 2010

za obdobie kedy si robila čiže januar-september

zuzub
19. apr 2010

no ale ja neviem či je to tak, iba si myslím že hej 😀

vavenka
autor
19. apr 2010

A si nasla aj nieco a maximalnom VZ?

tinika
19. apr 2010

vave tak je to ze 1-9 mesiac ako zuzi pisala a max. VZ je v r. 2010 1084,55 myslim

vavenka
autor
19. apr 2010

Takze 1084 eur.... Dobre, ved to je skoro 600 eur - 55% 🙂

tinika
19. apr 2010

vave ale tebe sa bude počitat z minuloročneho max. VZ ak dobre viem to ak by si teraz chcela platit z maxima tak z 1084

vavenka
autor
19. apr 2010

Dik dievcata, uz v tom mam jasnejsie, len aby to bolo tak ako pisete .....
Lebo potom teoreticky si vezmite - kebyze robim predchadzajuci kalendarny rok teoreticky hoc len januar. Potom som vypisana 3 mesiace s nejakou chrobou, medzitym zistim ze som tehotna a s novou diagnozou ma ako rizikovku vypisu... Tak by sa mi teoreticky mohla ratat materska z jedinej vyplaty??

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre