Lady - snažilky III

vavenka
2. feb 2009

Ahojte Ladynky -

Ladynky - snazilky - prajem nam aby sme boli coskoro tehulky
Ladynky - tehulky - aby ste mali skvele a bezproblemove tehulkovanie
Ladynky - skoro maminy - cize Zuzi a Maju, nebojte sa, zvladnete to lavou zadnou
Ladynky maminy - nech vam deturence rastu do krasy a robia len a len radost 🙂

Ideme na to !!!!

Vitajte v dalsom pokracovani 😀

majulienka32
10. máj 2010

zuzi gratulujeeeeem 🙂 .prajeme vela zdravicka mamicke aj babetku 😉

ingulik
11. máj 2010

zuzi gratulujeeeeem...vela zdravicka a mliecka 🙂

petulig
11. máj 2010

supeer, gratulujem 🙂 a ideme na dalsie kolo ?? 😀

evitkamalicka
11. máj 2010

jasne, som zvedava ktora z vas bude prva 🙂

ingulik
11. máj 2010

ja sa chystam tiez vstupit do druheho kola 🙂

evitkamalicka
11. máj 2010

ingu a kedy? ci uz na tom pracujete?

ingulik
11. máj 2010

evit no az bude mat Nika rok by sme chceli zacat pracovat....ale kym sa neodnauci od didy a nezacne normalne papat tak neviem....nejako sa nam nedari poriadne prejst na prikrmy.... 😒

maxii
11. máj 2010

Vavenka a Zuzi, z celeho srdca blahozelam k narodenym detickam 😉 😵 😵 😵

tesime sa na fotky 😀 😀

mum_to_be
11. máj 2010

caute babenky!!! aj som dufala, ze babatka uz budu na svete, ked sem nakuknem. velmi velmi vam obom gratulujem!!! a tesim sa na fotecky!!! nech vam drobci krasne papkaju a vela spinkaju!!!!!!!!!! 😵 😵 dodatocne vsetkym vsetko naj ku dnu matiek!!! (okrem zuzub, hihi, ta to tesne presvihla...) baby, a je vam jasne, ze dalsia tema uz MUSI byt inde ako medzi snazilkami,... ved uz sme ozaj vsetko maminy! 😀 😀 😀 nas drobcek spinka, tak idem pekne studovat. a druhy bruskovy krpcek sa mrvi v brusku. 😉 majte sa krasne...

mum_to_be
11. máj 2010

evitka, teraz som si vsimla, takze aj druhe babatko bude chlapcek? nejako som to nepostrehla... bola si na 3D ci klasickom ultrazvuku? nam povedali, ze budeme mat chlapceka, ale este zaciatkom juna (3.6.) ideme na 3D, tak uvidime, ci nam to potvrdia... zatial som sa do nakupovania modrych veci nepustila...

evitkamalicka
11. máj 2010

mum bola som na 4D, foto v albume

slniecko4
11. máj 2010

ahojte babenky, tak skúška dnes za A. 😵 ako sa mi tu máte? nemáme fotečku ani jedného bábätka?

tinika
11. máj 2010

slni gratulujem 🙂

slniecko4
11. máj 2010

tini,ďakujem. 🙂

tinika
11. máj 2010

slni ved si zasluzis 🙂 este kolko?

slniecko4
11. máj 2010

tini,ešte 4, v pondelok ďalšia.. 🙂

slniecko4
11. máj 2010

tini, nemáš fotky z Tatier?

janulik.j
11. máj 2010

Zuzub gratulujem, hl. nech ste zdravucki a vela papate a spinkate 🙂 🙂 🙂

Tini, no veru mali by sme fakt zalozit novu maminkovsku temu a potom zas urcite budeme vsetky tehu 😀

tinika
11. máj 2010

slni tak drzim palce, foto mam malo bracho fotil bo ma lepsi fotak takze ak budem mat tak určite prihodim 🙂 som zvedava ako evus 🙂

vavenka
autor
12. máj 2010

Ahojte krasky,
nejdem citat spatne, mozno neskor - len som vas prisla pozdravit - ja som MAMAAAAAAAA !!!
Vsetko je ok, podrobnosti neskor, vcera nas pustili, obe sme v poriadku, jazva boli jak hovado ale ked pozriem na Vandu tak vsetko zmizne, je nadherna krasna uzasna dobrunka, papa kazde 3 hodky, podvecer tak hodinku a pol bdie, vcera som nemohla prestat revat od stastia, drahy je uplne genialny, prebaluje, odgrgavaju spolu, aj v noci mi ju len na didku nosil, staral sa o nu uplne sam, opat som sa do neho zamilovala, dostala som obrovsku kyticu kvetov (asi skacem z temy do temy ale aj teraz mi tecu slzy ) pre mne hrozne emotivne...
Cecky bolia nenormalne, ale mlieko mi steka po pupku uz hodinu po kojeni, na odsavanie si este netrufam, kedze mi vcera popraskali bradavky a tie odsavacky su masaker, takze vytlacame rucne....

Porod - bola som hrozne nestastna ze musim ist na sekciu, ale ked tak pan primar povedali tak som sa nesla hadat...
Bola som spinal, takze malu mi hned ukazali, pekne ma lekarka zasila (vraj - na steh si nevidim lebo mi ostalo obrvoske brucho este) - co bolo potom je ako scena z hororu pre mna - velmi zle som to znasala - uz na sale ma chytila triaska ktora trvaala asi 2 hodiny, medzitym prestala ucinkovat narkoza a ja som myslela ze umrem - ta bolest sa stupnovala a stupnovala a ja som netusila ako dlho to bude boliet a kedy bude vrchol... Potom pichli novalgin, tak to troska povolilo, ale celu noc som nespala - prvych 5 hodin bolo strasnych, potom to uz pomaly ustupovalo - ale fakt som myslela ze tam umrem.....24 hod som musela lezat kvoli spinalu a strasna bezmocnost ma chytala, ked mi nosili prikladat malu a ja som sa nemohsla ani pohnut, mala som vycitky ci som urobila dobre ked som pristala na cisarsky.... Ale po 24 hod uz som vstala z postele, asi 3x k umyvadlu a spat, na dalsi den nas odcievkovali a do sprchy - to uz som bola hrdinka a dalsi den to uz celkom slo.... Fuj, uz nikdy viac.....
V nemocnici som nechala 10 kil - takze 10 som si priniesla domov, mam co robit
Hej a 2x denne nam pichali latku na stahovanie maternice, kedse po cisarskom to nejak nejde prirodzene a to boli furt dalsie mini porody - rit mam dipichanu jak narkoman.....

Inak mi nedaju dychat - vcera sa hned dotrepal bbrat s frajerkou, vecer dosla dvojickova, dnes na obed cakam family z vychodu (svokra a spol) a uz volali kolegyne z draheho roboty kedy mozu dojst - aspon ze fakt je tu vypratane, az mam podozrenie ze to ten moj chlap nerobil sam

Takze nateraz odo mna vsetko, dufam ze nase maminy su ok, idem v rychlosti precitat co so zuzub a dodatocne pridam fotky 🙂

tinika
12. máj 2010

vave ja som prvy tyzden zakazala navstevy ze si chcem najst s malym rezim a super ze manzel tiez pomaha, moj je tiez taky zlaty akurat tu kyticu som nedostala hihi ja som rada ze som nesla na spinal, ale uplnu bo spom na druhy den hned vstavala čo bolo 15 hodinach uz chodila a mna rit boli este teraz bo mi jednu injekciu zle pichli vraj do nervu :(( dufam ze to raz prestane bo občas tiez nemozem sadnut hihi

slniecko4
12. máj 2010

vave, ahooooj, tak to máš za sebou.. keďže som tiež mala cisársky, viem si predstaviť, ako bolí bruško.. čo sa týka bradaviek, mne najviac zaberal panthenol krémik, alebo bioderma.. A samozrejme, najprirodzenejšia metóda, po každom kojení natrieť bradavku materským mliečkom a nechať uschnúť.. Kým si bradavky privyknú na kojenie, chvíľku potrvá..
Ale tak si to krásne opísala.. Je to úžasný pocit pozerať na to malinké stvorenie, že? Ináč, prečo si musela na cisársky? A tie injekcie mne do zadku nepichali, len od bolesti do žily.. Čo sa týka návštev, nás boli hneď v deň prepustenia navštevovať a verím, že nič moc, človek vyčerpaný, potrebuje si nájsť nejaký ten režim..

tini, ahoj..

tinika
12. máj 2010

a mna rana začala viac boliet po sestonedeli 🙂 a bezne ma pichaju a bolia vnutorne stehy ked je zmena pocasia

slni čaf 🙂 sa nam teraz radi ked uz nas uz zabudnute hihi ja som nemala popraskane bradavky ani nič kedze maly sa velmi nechcel prisavat ale ja som aj klobuk pouzivala, potom doma uz nie a to bolo desne, akoze ma to straaasne svrbelo ked papal som nemohla vydržat

slniecko4
12. máj 2010

tini, ja už z pôrodnice prišla s takou prasknutou bradavkou, že som plakala a nohami za zapierala pri každom kojení, som mala takú až natrhnutú, sa mi to potom zapálilo, sa ma potom moja dr. aj pýtala, či nechcem prestať kojiť, ale vydržala som, dávala som bórovú vodu a natierala mliečkom svojím, časom sa to zahojilo a teraz som len rada, že som to vydržala.. 😵 čo sa týka jazvy, aj mňa teraz bolí pri zmene počasia.. ☹

evitkamalicka
12. máj 2010

ahojte,

aj ja som dostavala tie injekcie na stahovanie maternice zadku, ale to tam dostavali vsetky aj po normalnom porode, fajne stiplave boli, auuu

evitkamalicka
12. máj 2010

do zadku som chcela napisat 😅

janulik.j
12. máj 2010

Vavus to je super, ze ste v poriadku a malinka spinka. To som ja nepoznala ani v porodnici 😅 Tie bradavky su hnusoby boli to jak slak ja som si kupila take stvorceky boli niecim napustene a to si si davala do podprsenky, takze to stale liecilo a nemuselo sa to umyvat pred kojenim, len si fakt nespomeniem ako sa to volalo. Ale v lekarni by urcite vedeli. A navstevy som ja zatrhla okrem rodicov a kazdemu som povedala, ze sa ozvem. My to niekedy pripada ako hyeny. Zvlast nechapem zenske co maju doma deti, ze sa k niekomu hrnu, ked vedia ake to je. Clovek je uplne vycerpany a este rozcarovany zo vsetkeho a mas niekomu ist zalievat kavu brrr ☹ Draheho pozdrav, ze je sikulka. Aj ja som dostala nadhernu kyticu a prsten. Ved si zasluzine, nie? 😵

Dievcence co sa dnes chystate varit, lebo mne akosi dochadza fantazia...

slniecko4
12. máj 2010

janulik,u nás bude vyprážaný karfiol a nové zemiačky.

slniecko4
12. máj 2010

evit,ahoj..

evitkamalicka
12. máj 2010

ja mam este cinu od pondelka, takze som len uvarila ryzu

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre