Lady - snažilky III

vavenka
2. feb 2009

Ahojte Ladynky -

Ladynky - snazilky - prajem nam aby sme boli coskoro tehulky
Ladynky - tehulky - aby ste mali skvele a bezproblemove tehulkovanie
Ladynky - skoro maminy - cize Zuzi a Maju, nebojte sa, zvladnete to lavou zadnou
Ladynky maminy - nech vam deturence rastu do krasy a robia len a len radost 🙂

Ideme na to !!!!

Vitajte v dalsom pokracovani 😀

zuzub
15. máj 2010

Vavenka, Vanduška je nádhernááá 😵 bože až mi je do plaču sa mi ani veriť nechce, že to máme za sebou 🙂

zuzub
15. máj 2010

mm je teraz s malým tak vám v rýchlosti napíšem pôrod.
v pondelok ráno som išla za dokim vyšetril ma a že už by sme to mohli aj nejako riešiť.lenže bol menší problém lebo nemali v porodke volne miesto, tak ma poslal domov a že mu mám poobede zavolať.tak som sa do nemocky dostala o 14.30. o 15 hod mi prepichli plodovku, a začali trochu silnejšie kontrakcie, ešte som sa s dokim dohodla na epidurale.o 16hod mi dali klystír a potom sa to začalo,,,,,bolesti postupne silneli a ja som čakala, že kedy to bude ešte horšie 😀 o pol šiestej ma prišiel pozrieť doki a mi hovorí že už to bude možno o chvíľu a ja že a čo s tým epidurálom, a on, že vy už rodíte epidurál už by nezabral...potom odišiel s tým že ma príde ešte pozrieť, ale do 20 min ako odišiel to už ozaj začalo strašné tlaky a sestrička mi hovorí, že netlačte ešte musím zavolať doktora, tak ked došiel doki som už len 2x zatlačila a malý bol vonku 😅 trochu ma nastrihli a to šitie bol dosť brutál ale už je to lepšie.takže pôrod dosť rýchly myslela som že to bude horšie.
no bežím malý zas reve o dušu ach jajaj už aj papal a stále nespokojný 😒

tinika
15. máj 2010

zuzi parada takze ty si rodila normalne .)

vave a katka vy obe na cs ako ja ze?

tinika
15. máj 2010

zuzi parada takze ty si rodila normalne .)

vave a katka vy obe na cs ako ja ze?

tinika
15. máj 2010

blbne mi kon pridava dvakrat prispevky

tinika
15. máj 2010

zuzi maly je nadhernyyyyyy ako pekne spinka

vavenka
autor
15. máj 2010

Zuzi no vitaaaj 🙂 🙂
Misiak je krasny 😵 a tie pery 🙂 fuuu to bude lamac zenskych srdc 😉
A sa tesim ze porod bol ok, je to skvele, ziadna trauma na cely zivot 🙂 🙂
S tym mlieckom sa neboj, len vela prikladaj a ono sa to rozbehne, mne sa tiez este tvoritak vselijak, vcera napriklad poobede krpata vycicla oba prsniky len tak fuklo a este hladala didku, a v noci som sa zobudila na mlaku pod sebou - mi pretiekol normalne tampon do podprsenky - ale to sa ustali tak do dvoch tyzdnov, co som citala..... Aj ked - kamoska mi teraz vravela ze este ani po 2 mesiacoch sa jej to neustalilo.... Podstatne je ze kojis chces 🙂

Tini tak tak, ale ja som mala spinal, Katka neviem ako sla... Ty si mala celkovu, nie?

benjina
15. máj 2010

Ahojky přišla jsem jenom popřát vavence, katkce444 s sharce moc vám gratuluji k drobečkům, ten čas strašně letí a já si ještě pamatuji jak jsme probírali ovulaci na grafy BT a teď už máme každá svůj pokladík vedle sebe, dávejte na sebe a maličké pozor a moc na vás myslím.... 🙂

tinika
15. máj 2010

vave hej mala som celkovu hoci som chcela tiez spinal ale uz asi nebol čas to riesit

mum_to_be
15. máj 2010

vavenka, ked budes mat cas, pozri v obchode tie vlozky do podprsenky znacky chicco, su o nieco drahsie nez ine znacky, ale na 100 % nepretecu, fakt. maju vnutri nejaky hydrogel (nieco ako je v plienkach pre deticky), su fakt super. ja som tie obycajne lacne nosila cez den a na noc mi v pohode stacili tieto chicco, ani jediny raz mi nepretiekli.este link, aby si vedela, co hladat... http://www.docsimon.sk/tovar/chicco-natural-fee...
ja si ich urcite kupim aj teraz.
zuzub, misko je krasnucky, dufam, ze ti pekne spinkava, hlavne ho casto prikladaj, aj ked sa ti zda, ze zatial nie je dost mliecka. daj si vineu, meltu, ale hlavne hocico na pitie. ked sa to rozbehne, uz to bude pohoda... drzim palceky a este raz velmi velmi gratulujem!!!!!

mum_to_be
15. máj 2010

vavenka, neviem, ci nie je viacero typov od chicco, ale pozri, ci tam je napisane hydrogel, keby si ich kupovala... u nas mali od chicco vtedy len tieto jedine. akurat boli v 2 roznych baleniach - po 30 ks a 60 ks, tusim.

maxii
15. máj 2010

Vavenka, Zuzub, krasneeee deticky mate 😉 😉 😵 😵 este raz velmi blahozelam🙂))
A mliecko bude, treba len prikladat ako baby uz spominali🙂))

My sa mame dobre, akurat ze skoncilo 6 nedelie a ja stale spinim !!!! 😠 😠 uz mam toho akurat po krk 😀 😀
24.5. mam kontroluu gyndosky tak snad dovtedy mi to prejde 😎 😎

Natalka sa ma dobre, mame uz 4800 g a 59 cm, za 2 tyzdne dala 700g no papkacka po ocinovi, teda po mne nie 😀 😀
Uz nosime aj nieco z oblecka 3-6 mesiacov 😀 ale vacsina este stale 0-3 (bodinka aj new born este dame ledva ledva🙂))

Mali sme vyrazky po celej tvaricke ale lekarka nam odporucila nejaku kozmetiku (babe sa to vola) a za jeden den vsetky vyrazky zmisli tak a vytesujem aku ma nadhernu tvaricku teraz 😀 😀

Tak sa drzte vsetky 🙂

mum_to_be
15. máj 2010

maxi, natalka je krasnucka.
inak aj u mna trvalo spinenie o nieco dlhsie nez 6 tyzdnov. asi je to individualne.

vavenka
autor
15. máj 2010

Jeej MAxi mala je krasna, ako babika 🙂

Mum vdaka za tip, urcite kupim ked sa dostanem von - dufam ze ich budu mat....
To fakt tak dlho sa krvaca? 🙄 Ja som po estelen tyzden, a uz mam toho plne zuby 😀 😀 riadny nezvyk 😉
Ozaj zeny co obliekate teraz, ked je tak ani teplo ani zima? Ja zatial davam boldy s dlhy, rukavom, supace s dlhym rukavom a perinka.... Myslite ze staci? Niekedy cise mava studene rucky, ale zas nechcem aby sa zbytocne potila 😖 a v spalni jej aj zapinaom ohrievac, kedze nam tam nesvieti slnko a uz nekuria a teraz bola posledne 3 dni dost kosa.....

vavenka
autor
15. máj 2010

body s dlhym rukavom a dupace s dlhym rukavom 🙂 🙂 som to trocha skomolila 🙂

mum_to_be
15. máj 2010

ja myslim, ze ked je v perinke, ze to staci (v byte). zakladne pravidlo pri babatkach je, ze maju o vrstvu viac nez dospeli.

tinika
15. máj 2010

maxi krasnucka je natalka
ja som spinila par dni a potom uz nič akoby som ani nerodila hihi
nas pato uz občas nosi veci 6-9 a to pyzamko jedno mu je uz male a ja som ho odkladala na 6m:( takze musime skusat veci bo sa neda len podla čisla orientovat

zuzub
15. máj 2010

malý spinká, sme ho 1x kupkali, veľmi sa mu to nepačilo ale hádam si zvykne 🙂 ja som tiež z toho obliekania niekedy šiši ale tak zase v byte nemáme nejakú zimu.
inak by sa mi veru zišli ešte nejaké vecičky najmenšie lebo tie 0-3 sú mu dosť veľké ale tak hádam rýchlo porastieme.
kočky kedy treba ísť na prvú poradnu k detskej lekárke?

tinika
15. máj 2010

zuzi prvykrat sme sli k lekarke hne na druhy den po prichode z nemocky čo bolo 4.12. a potom nam ona povedala ze mame dojst este 30.12.

mum_to_be
15. máj 2010

my sme sli prvykrat rovno z porodnice.

vavenka
autor
15. máj 2010

Joooj tak Vanda je dnes taka zarevana! Prvy den ma taky, aj som si s nou poplakala - taky nezvyk ked male babatko place a clovek nevie preco ☹

Zuzi ja som este nebola u pediatricky 😅 som jej volala na druhy den a povedala ze az v utorok mam dojst - tak som sa nehadala velmi.... Ale mam na nu kopec otazok..

Inak ja som este malu nekupala, sa bojim kvoli pupocniku, este jej neodpadol a velmi mi prizvukovali ze sa nesmie namocit - tak to radsej neriskujem, len tak s handrickou ju poutieram...

tinika
15. máj 2010

vave viem ako sa citis, kazda mamina si tym prejde ,ale neboj časom uz budes imunna voci detskemu plaču aspon teda chvilu aby si si vydychla 🙂
vave hej ja som tiez len handričkou umyvlala maleho ale jemu sa nalepil na plienku latkovu a ked som ju davala dole som ho nechtiac strhla, takze potom sme uz kupkali, akurat pediatrička ho čistila na prvej poradni vo stvrtok a hej kazala prist este v pondelok /takze nie az 30,12 sme boli ale uz skor/ bo ja som sa bala ho čistit jak mi v nemocke ukazovali

zuzub
15. máj 2010

vave ten pocit dobre poznám ja som tak plakala v porodke ked mi malý tak dlho plakal a aj teraz mi je niekedy do plaču ked neviem čo s ním, prebalený, napapaný a stále plače 😢 ale hádam si časom budeme rozumieť 😉
nam pupocnik odpadol v porodke takže pohodka.

tinika
15. máj 2010

ja som v porodke plakala ked sa maly nechcel prisavat 🙂 takze kazda si asi pre niečo poplačeme 😉

mum_to_be
15. máj 2010

vavenka, ved aj my sme taki nijaki, ked je zle pocasie... mozno je to prave ten vanduskin dovod... 🙂 neboj, to sa spravi. inak, preventivne s nou vzdy pri prebalovani cvic s nozickami, moze ju teoreticky boliet brusko, aj ked nie je to take caste u dievcatiek, ze by mali koliky. papa, ja uz od obeda trapim knihy... resp. seba... 😒

tinika
15. máj 2010

hej aj nas patko byva občas chrobačny ked je take počasie
inac som si merala brucho dnes som zhodila 4cm len neviem dke bo ja sa citim tučnejsia ako v tehu :((( a aj nohavicky čo som v tehu nosila ma tlačia čo som minule obliekla tak neviem či sa zrazili 😀 😀 abo čo

mum_to_be
15. máj 2010

jaj, babenky, uz aby som mala po tych statniciach... jak mi len bude potom dobre...

tinika
15. máj 2010

mum držim palce tak ako aj ingulik 🙂

mum_to_be
15. máj 2010

pomaly to na dnes balim... cerstve mamicky zatial na koniku velmi nestihaju, ved pozname... 😉 papa vsetky!

mum_to_be
15. máj 2010

jej, este som chcela napisat, ze prave dnes ma veronika 17 mesiacov. uz je to velka slecna, hihi... tak som si hovorila vzdy, ked som videla jeden a pol rocne deticky, ze to uz je celkom o inom a fakt je... 🙂 uz nam spaja dve slova, zacina s tymi najznamejsimi kombinaciami ako baba-dede, ale pekne si zacala sama sebe hovorit ze "veve pod" alebo "veve ham", no zlata. ale teda veve je zatial jeje... netusila som, ze vyslovit V je take tazke...

tinika
15. máj 2010

mum :ˇ) zlata je aj moja neterka mala obdobie ked sa pytala: a kde idem? a čo robim? hihi

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre