Lady - snažilky III

vavenka
2. feb 2009

Ahojte Ladynky -

Ladynky - snazilky - prajem nam aby sme boli coskoro tehulky
Ladynky - tehulky - aby ste mali skvele a bezproblemove tehulkovanie
Ladynky - skoro maminy - cize Zuzi a Maju, nebojte sa, zvladnete to lavou zadnou
Ladynky maminy - nech vam deturence rastu do krasy a robia len a len radost 🙂

Ideme na to !!!!

Vitajte v dalsom pokracovani 😀

mum_to_be
22. máj 2010

no my sme s bruskom problemy proste nemali, preventivne sme pri prebalovani vzdy pocvicili, a to bolo vsetko.

petulig
22. máj 2010

ahojtee
vave skus prestat pit ten caj. My sme mali presne to iste, ale prisla som na to z coho to bolo az na konci druheho mesiaca a potom bol pokoj.Pila som kvantum caju pre kojace matky a v kazdom je fenykel a harmancek, to malej robilo strasnu paseku. Akonahle som to vysadila bolo dobre.Ani jej som nedavala fenyklovy caj, len vynimocne. Skor sme cvicili a davali pupik na brusko pri masirovani.
A skus jej kupit probiotika Infant dophilus, to pomaha crievkam , vytvara to tam dobre bakterie.To nam tiez velmi pomohlo.

este ma napadlo, ja som malej nedavala stale plienku na siroko. Davala som tak na pol dna , alebo v noci som nedala. Lepsie sa jej hybalo, viac si poprdkala. Neboj sa klbikom sa nic nestane, ved v zahranici to vobec nerobia a je vsetko ok.

janulik.j
22. máj 2010

ahojte, ja sa pridavam k Petulig aj nam dr. podarila Inphant Dophilus ale dobre su aj Baby laktobacilky od Swiss. Ja som miesto teplej plienocky kupila ceresnove kostky predavaju v DM v takom platennom vrecusku a da sa to ohriat do mikrovlnky a je to super, lebo tie kvostky dlho drzia teplo a Kubkovi to pomahalo. Inak ked bolo najhorsie som mu skratka davala tu rektalnu trubicku a nikdy sa na to nenaucil a hl. sa v poho vykakal aj sam... 😉 a tie cajiky mozu naozaj niekedy skor uskodit 😨
Este ma napadlo k tym cvikom, ze je dobre aj ked pritlacas jemne protialhlu nozicku a rucicku k sebe, vtedy si Kubko asi najviac ulavil 😅

Mum ako ide ucenie? som sa chcela spytat ci sa ti este Veronika budi v noci na mliecko al. caj? nas sa nezobudi na jedenie, ale ked mu v noci nedam mlieko, tak zvykne vstat o 5tej ☹

tinika
22. máj 2010

ahojte a čo ste davali drobcom ked im sli zubky, ako ste to prezili 🙂

tinika
22. máj 2010

janulik to som si tiez kupila minuly tt hoci teraz uz koliky nema ale sa este zide

vavenka
autor
22. máj 2010

Dievcata dakujem za rady....Dufam ze to coskoro prejde....

vavenka
autor
22. máj 2010

Este sa opytam, v prvych tyzdnoch ste kojili vzdy ked si babatko pytalo, alebo ste cakali? lebo ta nasa niekedy prespi aj 4 hodiny a niekedy si pyta aj po hodine od posledneho kojenia...

tinika
22. máj 2010

vave určite by som maleho nebudila, ked bol hladny zobudil sa a v podstate sme to mali cca v rovnakom čase niekedy o pol hodinu-hodinu neskor ale nechcela som ho stresovat budenim, ved ani mne to nie je prijemne ked sa nahodou zobudim na nejaky podnet taky a pribera sa aj spankom, moj pato je toho prikladom, baculko a pritom nepapal tolko kolko by mal

vavenka
autor
22. máj 2010

Tini ja mam prave opacny problem 😀 nechcem jej davat prilis casto didku, aby si z nej nespravila cumel 🙂

adenka
22. máj 2010

vave ak ti malinka prospieva nemusis jej davat kazde 3 hodiny ako je predpisane... ja som malej dala vzdy ked si zaziadala, jeden cas mala aj dudel z toho, ale prezili sme, a pre mna bolo kojenie krasna kontaktna vec a nedam na to dopustit... teraz sa pekne odstavuje sama... kojim uz len v noci...
a pripajam sa k dolphiusu...super vec, odporucam...

evus
23. máj 2010

krasnu nedelu prajem...co dobre varite?ja hovadziu polievocku a parizske pecene(bravcove masko pecene so syrom)...

vavus,ja som tiez oboch kojila ked si zapytali,niekedy to bolo castejsie,inokedy prespali aj styri hodiny,to sa ustali casom,ale to ty urcite vies,tie prve tri mesiace su o drzku,ale ty to zvladnes,aj horsie si si uz preskakala 😉

vavenka
autor
23. máj 2010

Taak dobre dievcata, nebudem malu trapit a ked bude chciet tak dostane 🙂 snazila som sa aspon tie 2 hodky nech ma pauzu, ale asi to nema velky vyznam....

A ten dophius ci ako sa to vola, dostat normalne bez predpisu, hej?

evus
23. máj 2010

ahoj vaven,ste sa v noci trapili?

zuzub
23. máj 2010

ahojte 🙂
my sme sa včera večer trápili s bruškom 2 hodky, tak som dala fenyklový čajík a espumisan a hádam pomohlo.len neviem koľko toho čajíku môžem dať vypiť? 😕
vave my máme tiež také, že niekedy spíme aj 4 hodky a niekedy sme po hodke hore už hladný.ja dávam malému vždy ked si pýta hádam sa to časom ustáli na nejaký režim.v noci bolo celkom ok 2x sme boli hore ale pekne sme zaspinkali.

evus
23. máj 2010

zuzub,toho cajiku fakt len trolinku,predsa je este malinky,treba radsej vyskusat pocvicit s nozickami a pomasirovat brusko,robit kruzivy pohyb okolo pupceka,toto by mohlo zbrat.

adenka
23. máj 2010

ahojte,

zuzi inak ja som vzdy cajik robila len polovicne mnozstvo...aby bol slabunky...ale hovorim, nam fenyklovy robil krce ☹

vave infant dolphius su probio, kupis normalne bez receptu...

zuzub
23. máj 2010

no včera sme mali taký stav, že ani cvičenie ani pupík nezabral. ☹ tak dobre som mu dala vypil maličko asi len tak 10ml a úplne slabučký

mum_to_be
23. máj 2010

janulik, nam veronika spinka celu noc od 14 mesiacov. mozno mesiac sa pytala este k nam do postele nad ranom, teraz sa budi az ozaj rano. ukladam ju okolo 20:30 a vstava tak o 6:30 hod. a cez den spinka este asi 2 hodinky. a mlieko vobec nechce, my len jogurtujeme a papame syry...

mum_to_be
23. máj 2010

veronika si sama pytala po tych cca 3 hodinach. behom snad mesiaca sa to uplne ustalilo a uz som vedela, co cakat. ked pytala zo zaciatku castejsie, trosku som ju este zabavila, aspon par minut, aby sa postupne ten interval predlzoval, ale ako pisem, rychlo sa tak nastavila v podstate sama.

mum_to_be
23. máj 2010

a v noci sa mi budila jedenkrat, uplne od zaciatku, sem-tam dvakrat. a to spavala 12 hodin v kuse.

vavenka
autor
23. máj 2010

Mum stastna to zena, Verca je ukazkove tabukove knizkove dieta 🙂
Ja uz vidim ze si "odtrpime" svoje, uz som zmierena ze do 3 mesiacov to bude o drzku, ale nevadi, to je to najmenej, len nech to nieje nic horsie ako kolikove brusko, nech je len zdravucka.....Ja som ok, jazva uz neboli, ani prsniky, mozem dojcit do bezvedomia, nech len aby bolo mliecko a bude to ok 🙂

A hlavne ma musi prestat rozculovat ten moj 😠 asi som na neho prilis makka.....

vavenka
autor
23. máj 2010

A celkom sa Vandusi pozdava v lehatku, momentalne ju mam tu na zemi a nohou hojdam, uz asi 20 min je ticho a obkukava okolie 🙂

adenka
23. máj 2010

vave a co ta ten tvoj nasiera??? nejak skoro nie? 😠

lehatko a nosic su 2 najlepsie veci na svete 😝

vavenka
autor
23. máj 2010

Aden skooda reci, sak chlap 🙄 🙄 🙄

petulig
23. máj 2010

vave prve dva tri mesiace som kojila v podstate v kuse🙂 tak sa mi to aspon videlo. Ked nespala, tak jedla. Ale problem bol v tom, ze ona sa trosku napila a zaspala a nedala sa zobudit, mohla som skrabkat, stipat, nic. Po hodinke sa zobudila a znova hladna, kedze vypila len malinko a takto dokola.
Ale ako rastla, tak sa to zlepsovalo.., bude dobre len vydrzat 😎

mum_to_be
23. máj 2010

vavenka, urcite sa to bude zlepsovat... este ma napadlo, ze aj veronika mala problemy s bruskom len 2 dni, ked som ju zacala balit na siroko. na ten druhy den sme s mm skonstatovali, ze na balenie na siroko kasleme, kedze to bolo malo byt len preventivne.
ja som sa doteraz ucila, idem spat... zajtra a pozajtra ma svokra volno, tak este mozem intenzivne studovat... vavenka, aj mna ten moj dnes strasne nahneval, ach ti chlapi...
papa...

mum_to_be
24. máj 2010

ako maminky? pospinkali ste si, ci bola tazka noc?
ja som sla spat neskoro a verca dala budicek o pol siedmej, tak som este trosku groggy, ale inak ok. ucim sa a poklad varuje babina... 🙂

tinika
24. máj 2010

ahojte tak my sme mali celkom pokojnu noc, dokonca rano v stal o pol 6 a potom zaspal od 7-8,30

janulik.j
24. máj 2010

ahojte, tak my mame taku ani nie dobru ani zlu noc 🙂 dost sa mrvil v noci a pistal asi sa mu nieco snivalo, ale vcera malo zjedol, lebo sme boli u prababky na chalupe a nemal cas, tak som mu dala mliecka napit a potom uz spal dobre do 6,30...
Mna akosi boli ruka aj v noci som sa budila, neviem ci ju mam presilenu alebo co ale nemam mat z coho 😨 tak si to natieram... a dnes sme mali ist na cvicenie ☹ a este k tomu prsalo, takze sme boli cele doobedie doma 😖
Co varite? my mame dnes brokolicovy den polievku aj zapekanu 😀 😀
Mum a neprovokuj tu, ze Veronika sa ti budila vzdy len raz 😠 😀 dufam, ze aj druhe babatko bude take dobre a posluchat 😵

janulik.j
24. máj 2010

A este ma napadlo, ked ste sa tu davnejsie bavili, ze kedy ste isli k pediatricke, ked ste prisli z porodnice. tak nasa dr. prisla k nam, zda sa mi to blbost ist s takym malym miminkom k dr. kde je kopu bacilov 😕

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre