Lady - snažilky III

vavenka
2. feb 2009

Ahojte Ladynky -

Ladynky - snazilky - prajem nam aby sme boli coskoro tehulky
Ladynky - tehulky - aby ste mali skvele a bezproblemove tehulkovanie
Ladynky - skoro maminy - cize Zuzi a Maju, nebojte sa, zvladnete to lavou zadnou
Ladynky maminy - nech vam deturence rastu do krasy a robia len a len radost 🙂

Ideme na to !!!!

Vitajte v dalsom pokracovani 😀

mum_to_be
15. nov 2011

@snazivazuzi, to si vystihla s tym "ti sibeeeee". 😀 😀 😀 ja by som tiez tak dlho necakala... 😉
moje deti mali 4000 a 3950 gramov, ale 56-ku pekne ponosili. asi tak mesiac - dva. mne aj hovorili, ze budu velki, tak som na to bola pripravena. 🙂 vy veci chystate, ja sa tesim, ked sa veci zbavujem. vacsinu posuvam segre a tesim sa, ze sa nam trosku vyprazdni byt. 🙂 neskutocne vela je vsetkych tych veci, a zvlast, ked ma clovek parik...

mum_to_be
16. nov 2011

@tinika * tak ako to zvladas s oboma drobcami? da sa?

lenocka1979
16. nov 2011

ahojte dievčatá ... neviem, či si na mňa ešte spomínate ... tinika ... prvýkrát sme otehotneli spolu ... resp. ty si bola tuším týždeň dopredu, ale zistili sme to v rovnaký deň myslím 🙂 ... krásne spomienky ... len som vám chcela oznámiť, že aj ja som už v očakávaní ďalšieho potomka 🙂 ... držte palčeky

tinika
16. nov 2011

@mum_to_be da ked mladsi neni na prnisku 3 hodky v kuse a a občas aj pospi :D

tinika
16. nov 2011

@lenocka1979 jeeeej gratulujem, a ja uz mam druheho drobca doma :D tak sa drzte nech je vsetko ako ma byt

vavenka
autor
16. nov 2011

@lenocka1979 gratulujem 🙂 furt som tvrdila, ze toto je plodna tema jak hovado, kazda sa dockala 😀 😀 😀
Vanda tiez v pohode 56tky ponosila 😉 a pritom nebola malicka....

snazivazuzi
16. nov 2011

tak jaaa neviem co ten moj mal za miery, ale vraj 3700/51 😀 ale 56ky sme mali asi tyzden 😀

snazivazuzi
17. nov 2011

Dobré ránko dievcatá,
vyspinkané? Zima je vonku brrr, by som este v posteli vydrzala, ale Danko vyskocil, a ide sa .....
Cely vecer, aj v noci som sa na to zobudila, ma bolelo podbrusko ako pred ms, bolo to také cudné, keby som nevedela, ze som tehotná, v klude by som si myslela ze dostanem ms.... vave, ty takéto stavy nemás? 😀
Vcera som mala poradnu, vsetko ok, bud. tyzden idem na ctg, sa uz vopred tesim na hod. aj pol v cakárni, potom min. pol hod. na vysledky.... super bude, cely den mám v .... 😠 no co uz.... dufam, ze to bude prvé aj posledné ctg vysetrenie, bo sa vraj má chodit kym sa bábo narodi, a podla mojich vypoctov by to malo byt naposledy 😀 😀

vavenka
autor
17. nov 2011

@snazivazuzi srandujes, ze vyspinkane? 😀 sak bud to vstavam kvoli malej, alebo curat chodim 😀 a jasne ze podbrusko boli, niekedy aj celu noc pobolieva, presne..... Mam pocit, ze ked som v klude (noc) tak vtedy je to intenzivnejsie... Ale to som aj pri Vande mala a aj tak prd z toho 😀
No ja chodim do nemocnice uz kazdy tyzden - v utorok som bola druhykrat, dalsi utorok idem zas.... Fuj ja to meranie prietokov neznasam 🙄 🙄 🙄 🙄

snazivazuzi
17. nov 2011

@vavenka Ja som doteraz spala v pohode, ale tuto noc ma podbrusko dost pobolievalo, s Dankom s takéto stavy nemala.... skor som nevedela zaspat kvoli tomu ze mi bolo teplo, a teraz v zime to nehrozi 😀...
Ja som este na ctg v nemocke nebola, doteraz mi srdiecko kontroloval gyndos s uzv dopplerom ci ako sa to volá 😀
Este nemás termin, vsak?

lenocka1979
17. nov 2011

@tinika gratulujem tini, ... všimla som si, že už máš dvoch chlapov 🙂 ... nech ste len zdravučkí ... a ako Paťko znáša mladšieho súrodenca?

vavenka
autor
17. nov 2011

@snazivazuzi este nemam, v utorok idem zas do nemocky, aj mi chce gyndoska jazvu pozriet, ako vyzera a predtym si mam skocit predoperacne spravit... Tak mozno uz aj nieco dohodneme 😉 mne sa veeelmi paci datum ze 1.12.2012 😅 ale to netusim, ci sluzi.....

snazivazuzi
17. nov 2011

a ten termin vysnivavy 😀 nie je priliz skoro? Myslim, ze podla novom sa robi sc tyzden pred terminom.... no ja uz fakt neviem, lebo kazdy mi hovori nieco iné... ale ja by som tiez nebánovala keby to bol skor ako 5ho 😀 Mne sa páci 02.12.2011 😀 tak si to rozdelime? 😀
Inak najviac sa mi páci 28.11. lebo moj doki práve sluzi hihi a ja uz nevláááádzzeeeem 😀 😀 dnes ma to podbrusko fakt pobolieva, chodza mi tiez nejde, som ako nejaká hendikepovaná, chodim s rukou pod bruskom, ako keby mi chcelo spadnut celé, je také tazké, celá panva a hlavne kosti okolo ma bolia, no takéto problémi som s Dankom vobec nemala. V pohode som do terminu vydrzala.... a teraz si pripadam ako nejaká princezná na hrásku kt. vadi uz vsetko 😀

tinika
17. nov 2011

@lenocka1979 vdaka patko v pohode, neziarli, pomaha je zlaty velmi
@vavenka hehe a čo tak 12.12.2012

tinika
17. nov 2011

@snazivazuzi mne robili sc den po termine podla utz a 4dni pred terminom podla MS

snazivazuzi
17. nov 2011

moj termin podla ms je 29.11. a termin uzv 10.12.
Inak neviem ako vy, ale ja mám uz druhy den pocit ako keby som mala PMS. Normáli mi sibe ako tyzden pred ms, som nervozna, boli ma podbrusko, mám slabsiu hnacku, vsetko ma vie vytocit.... proste PMS.
Moze to byt tym, ze akoze o 10 dni by som mala dostat ms? - znie to hlupo ja viem, ale fakt to tak citim.

ingulik
18. nov 2011

Dobre ranko babule 🙂
@snazivazuzi no podla mna je tam aj podvedomie ze sa uz mala narodi a ako to potom vsetko uz bude ine 🙂
my najovsie spavame hrozne, Nika sa budi aj o polnoci a pyta mlieko, co predtym nerobila (takze nase umyte zuby su nam malo platne) a uz rano o siestej je hore a zas chce granko...jaaaj som taka nevyspata uz teraz, co bude ked budu vstavat na striedacku dvaja....

vavenka
autor
18. nov 2011

@ingulik kokso aj vanda hrozne zle spi - normalne mam pocit, ze tie deti ako keby citia, ze sa s nami nieco deje a vyzaduju si aj takym sposobom pozornost..... Aspon mame trening 😀
Inak samozrejme nechcem rodit v roku 2012, ale este toho roku by som rada 😀 😀 @tinika 12.12 mam termin podla poslednej MS 😉 podla ultrazvuku v 12tt mam 9.12..... Doktorka ale vravela ze urcite do 12teho nebudeme cakat 🙂 ale to tvrdila aj pri malej a nakoniec som sla az na termin, takze sa uvidi.... No moja doky sluzi piatky vacsinou, co vychadza 2.12. @snazivazuzi 😉 co je tyzden pred terminom..... No uvidime, v utorok budem mudrejsia.
Co mate inak v plane cez vikend? My sa dnes chystame na vychod k svokrovcom, pravdepodobne uz poslednykrat len v trojke 😀 a teda musim si tasku zbalit a pre istotu zobrat so sebou, ved co ak?? 🙂
Zuzi tak uz len vydrzat, ja mam podobne stavy, ako ty opisujes, ale nejak to celkom zvladam, ja paradoxne lepsie ako pri vande 🙂 ved kazdy druhy den vysavam a zmyvam cely dom + vanda vie za polhodinky poroznasat hracky komplet kade tade, samozrejme uklid je potom na mne + cez den aj po drevo chodim a do krbu kladiem 😅 😅 😅 dnes sa mi uz kruti postelne v pracke, mycka nalozena pustena, idem nas pomaly pobalit a este by som rada kolac upiect, to len neviem, ci mi moje dieta dovoli 😅 Mam pocit, ze ked sa "rozhybem", tak to ide lahssie a nemam cas na to nejak mysliet.... Aj ked brucho mi tvrdne uz skoro kazdu polhodinku, ked sa hybem...

snazivazuzi
18. nov 2011

@vavenka dobré ráno 🙂
Brusko tvrdne aj mne, akurát pred pol hodkou pri ranajkách vravim manzelovi, chyt mi brusko drahy ... on chytil a ze jeziiiiiiiiiiiiiiiis to je co? ako beton 😀

ingulik
18. nov 2011

@vavenka no asi ano, my mame navyse tomu aj obdobie vzdoru ci ako to nazvat...Niku jednoducho bavi odporovat mi vo vsetkom hadam...
....cez vikend budeme u nasich, kedze mm ma dnes nocnu a k tomu este kopec inej roboty okolo domu, tak mu nebudeme zavadzat a nechame ho aj vyspat 🙂
... ja som hrozne zvedava ako to mne vyjde, ja mam terminy zatial vsetky priblizne rovnake 28.3. alebo 30.3., ja by som najradsej rodila 21.3., kedze vsetko mame akosi 21ho....ja narodky 21.1., vyrocie svadby 21.2 a aj Nika sa narodila 21.6. :D ale ja mam este spuuuuustu casu toto riesit....i ked dnes stvrdlo brucho aj mne ked som vstavala z postele...asi prvykrat....mozno su to aj tie Braxton-Hicks kontrakcie....

mum_to_be
19. nov 2011

snaziva zuzi, snad si este neporodila, u mna toto boli stavy den pred druhym porodom. 😨
ingulik, pevne nervy pri obdobi vzdoru, u nas to bolo s veronikou dost narocne...

snazivazuzi
19. nov 2011

@mum_to_be nooo zatial sme 2v1 🙂 ale do mojej ritky pichá poriadne 😀 ale mozno to bude iba nejaky nerv,na kt. malá tlaci. A podbrusko ma kazdy den boli viacej a viacej.... tak som zvedavá ako dopadneme. V stredu mám poradnu, sa dozviem ci bude sc v pondelok alebo az ten dalsi tyzden. Termin podla ms mám 29.11. takze by sc teoreticky mohla byt buduci tyzden, ale podla usg mám term. az 11.12.

tinika
19. nov 2011

@mum_to_be my sme mali take kratke v lete hehe ale momentalne je kludny

ingulik
19. nov 2011

@mum_to_be no zatial to vcelku zvladame, ale ked nemam ani ja svoj den tak je to o drzku 🙂
inak baby ja som dnes dost brutalne spadla, nastastie som dopadla na kolena a ruky...ale ma teraz bolia hadam aj tie svaly o ktorych som ani netusila....

snazivazuzi
20. nov 2011

Dobré ráno,

obed sa uz vari? 🙂
Dnes od rána citim pichanie na pravej strane maternice, a aj vzadu ma pichá do krizov, Jááááj, len aby sme este taky tyzden vydrzali.... mám tolko veci este na vybavenie.

@ingulik ten pád sa ti ako podaril? Dufam, ze ste OK.

ingulik
20. nov 2011

@snazivazuzi no ani sama netusim, ale v podstate sme sli s Nikou domov krizom cez dvor pred panelakom a nejaky debilny pes tam vyhrabal dieru, bolo v nej listie tak som ju nevidela, slapla som do prazdna a uz som letela k zemi...este stale mi je zle ked na to pomyslim...maly sa hybe, celu noc si kopkal, tak hadam je vsetko v poriadku...

snazivazuzi
20. nov 2011

@ingulik fiha, no neprijemné... ja som tak dopadla min. tyzden u nás na záhrade, tiez nám pes vykopal dieru a ja som ju samorejme nasla, no zlakla som sa velmi, ale na stastie som nespadla, ale clenok ma bolel dost cely den.
Ja som dnes cely den tvrdla aj kazdu pol hodku, uz som rozmyslala nad tym, ze zajtra zavolám dokimu ci je to normálne, .... aj ma pichalo brusko na pravej strane , nie podbrusko ale vyssie, a v stechnách som citila také zvlástne pichanie, ....ale asi este pockám, nechcem panikarit... ja sa bojim jedine toho, ze to na mna pride niekedy ked som sama s malym, ,...

tinika
20. nov 2011

čafte baby, davajte si pozor na seba aj na drobcov nie take soky, kukam ze uz mena povyberane, len @vavenka ma furt času hehe
my sa furt trapime, vyzera ze mame reflux .(

vavenka
autor
21. nov 2011

@tinika ci pana do pana, no my este fuuurt nevieme meno! Tak este mam nejake tie 2 tyzdne na to 😀
Aj Vanda mala reflux, ale len taky slaby, ona hadam do 9tich mesiacov parkrat denne blinkla, aj ked len malo......
@ingulik fuuuu treba pozor davat! Ja som tak v lete drisla, tiez mi nebolo vsetko jedno.... Ale hlavne, ze ste obaja v poriadku 🙂
@snazivazuzi ja myslim, ze este potiahnes, neboj 😉 to, co opisujes, mavam presne aj ja a teda voobec si nefandim, ze by sa mlady mohol vypytat skor... A sak one, aj kebyze ta to chyti, ked ste sami s malym, tak to isto neporodis za dve hodinky, neboj, spokojne pockas na muza/babku/kamaratku, nachystas sa a pojdete 😉

tinika
21. nov 2011

@vavenka ale aj chrčala, revala, čkala či len grckala? inac som zvedava čo by si robila keby to pride skor a furt nemas meno :P hehe potom dajakeho huga vyberies

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre