Lady - snažilky III

vavenka
2. feb 2009

Ahojte Ladynky -

Ladynky - snazilky - prajem nam aby sme boli coskoro tehulky
Ladynky - tehulky - aby ste mali skvele a bezproblemove tehulkovanie
Ladynky - skoro maminy - cize Zuzi a Maju, nebojte sa, zvladnete to lavou zadnou
Ladynky maminy - nech vam deturence rastu do krasy a robia len a len radost 🙂

Ideme na to !!!!

Vitajte v dalsom pokracovani 😀

tinika
4. dec 2011

no aha ja tu den ne som a tu taka aktivita idem čitat

tinika
4. dec 2011

@vavenka ja som dvojnasobna uz 5t a stale mi to nedochadza hehe. krasavec to je, ja som tiez znasala druhu sc v pohode, chodila som sice neskor ako po prvej, kedze som rodila uz rano a nie poobede ako pata, a dasli den rano hore sa do lesa. kolko ta stoji nadstandard a aky je personal ked je taka situacia

tinika
4. dec 2011

@snazivazuzi tak vitajte doma, tak asi fakt druha je lahsia hehe aj mna strasili navyse ak rezu po tej istej rane vraj a bolo to lepsie

tinika
4. dec 2011

@snazivazuzi krasnucka je
prajem vam aby sa vam vyhli koliky, mi ich mame pravidelne 🙄 😅 😢

vavenka
autor
5. dec 2011

@tinika ani ti neviem povedat, kolko stoji 🙂 🙂 okolo 25,- ratam na den.... Personal ok, v pohode, nic sa spred roka nezmenilo 😉 Uz mam maleho na izbe, zatial je tiez velky spachtos, len papa a spinka a puka do plienky 😀
No tak ja som chodila uz nadruhy den, aj kateter uz som si nechala vybrat, ma to otravovalo 🙂 A teraz v noci som dostala mlieko, take mam didy ze konec! Jak kamen, tak len chodim do sprchy masirovat, esteze ju mam na izbe 🙂 Kokos riadne deja vu 🙂 A maly ked papa, uplne rovnake ksichty hadze, ako Vanda, furt sa musim smiat 🙂 🙂 a klop klop zatial je bilirubin v norme, tak teoreticky zajtra by nas uz aj pustit mohli, jupi 🙂

tinika
5. dec 2011

@vavenka u nas stoji 20 a spred dvoch skoro ne? sak kočka uz ma onedlho dva ročky :D tak to by bolo rychle ze vas pustia zajtra :D, kedze si po sc ale tak doma je doma :D len nech takto dalej pekne hajaju a papaju,

vavenka
autor
5. dec 2011

@tinika myslis moju kocku? Ta ma rok a pol, sak minuly rok som rodila 😉 v maji 2010.... No aj s Vandou ma takto pustili , den porodu + 4 dni hospitalizacie a hajde domov 🙂 🙂 presne tiez v piatok som rodila a v utorok sme uz migali 🙂

tinika
5. dec 2011

hehe a ja rodila oboch vo stvrtok

mum_to_be
5. dec 2011

vavenka, aj mne sa zda, ze to rychlo zbehlo. drzim palce, aby vanduska aj jergusko boli stale kamosi. 😉 a potom sa ohlas, ako to zvladas! pa.

vavenka
autor
5. dec 2011

Mum vdaka 🙂 no dufam ze to nejako zvladneme, zatial sa az tak nebojim, minimalne do konca roka mam k dispozicii mamku, mozno aj na januar sa jej bude dat... Joj a tesim sa na sviatky hrozne, budeme vsetci u nas, v novom dome, s novym babom 🙂 ja sice bez kapustnice, ale ozeliem 😅 😅 tesim sa na vanilkove rozky, a na to, ako budeme potajme ozdobovat stromcek, aby ho vanda rano nasla rozsvieteny 🙂 Dufam, ze dobre bude, no....

snazivazuzi
5. dec 2011

ja som mala sc aj po 1x v utorok 😀 Inak to byva tak, ze druhá sekcia zn. + 1 den v nemocke, nie? Ja som mala stastie vcera, ze bol viked a doki v sluzbe ma pustil domov,.... 😎

vavenka
autor
5. dec 2011

Zuzi no neviem, mne vraveli ze ak maly bude ok, tak zajtra mozme ist domov, a teda tak isto ako prva sekcia.... Ale dnes mu stupol bilirubin oproti vcerajsku a este nepribera, tak neviem neviem, vsetko sa uvidi az zajtra po odberoch.... Ale ja uz by som sla, no 🙂
Ako to doma zvladate?
Kokso to moje dieta v kuse spi, sa tu nudim 🙂

snazivazuzi
5. dec 2011

@vavenka sa vravi ze novorodeniatko s vyssim bilirubinom spinkaju viacej 🙂 ale urcite bude v poriadku, vsak uvidis ze ano 🙂 drzime palce. Zvládame to celkom dobre zatia, ocinko je domka, má dovolenku na cely tyzden, ale poviem ti uprimne, neviem ako by som to zvládala sama... maly je velmi zlaty, pomáha mi, podáva mi vlhc.utierku, ked malá zaplace, mi povie: mami pohladkaj ju 🙂, ale dnes od svokry dostal vrtacku a teraz sa mu nepáci ze ked malá spi, tak s nou nemoze vrtat 😀 a hovori mi: mamiiii zobud ju, chcem vrtat! a potom ked mu poviem, ze nie, danko ona musi spinkat teraz, tak povie, ze no dobre, tak pojdem vrtat do spálne a pozbiera si veci a ide 😀

evus
5. dec 2011

dievcence...gratulujem k prirastkom,prajem hlavne vela zdravicka a nech vam drobcekovia rastu do krasy a robia len a len radost...tiez pamatam,ze druha sekcia bola omnoho lepsia ako prva...
my sme momentalne v zhone,ja som nastupila po siestich rokoch do prace(dostala som miesto ucitelky) a v sobotu sa stahujeme na domceeeek,takze v prvom rade obrovska radost a v drúuhom rade nenormalny stres lebo nestiham balit(a co vlastne robim tu???? 😀 )...ale nejako to dobojujeme,hlavne ze uz budeme v docmeku

tinika
5. dec 2011

@snazivazuzi u mna prave naopak som bola o den kratsie :D teraz
@vavenka prave pre to ze patko nepriberal si nas nechali dlhsie risko mal zase zltačku ale slabu
@snazivazuzi aj moj je taky zlaty ale vdaka za to ze manzel bol doma par dni uz len pre ten pocit, a moj stale kriči a neriesim risko ak spi tak spi, nech si zvyka hehe bo pato nema zaujem byt tichsie a pato bol tiez na hluk zvyknuty
@evus jeeej tak si to "uzi" a potom uz v novom bude fajne

mum_to_be
8. dec 2011

ako sa ma jazminka a jergusko? a maminky - ako to zvladate?

tinika
8. dec 2011

ahojte, tak my sme v utorok boli na gastre, mame potvrdeny reflux a este k tomu plesen v puse abrusku :( a včera preplachovat slzny kanalik a akby nebolo malo mame aj ekzem

snazivazuzi
8. dec 2011

@tinika Pff tinika, no nezávidim vám... dufam ze sa dáte co najskor do poriadku, verim, ze to zvládnete! Uz len aby ti maly nechal aby si mu kvapkala a preplachovala ....

My sa máme dobre, malinká je straaasne zlatá 🙂 na spapanie. Celu noc spinká, sem tam brusko zaboli, tak to rozcvicime a uz pocujem ako do gatulky prdká a kakuská 🙂 a potom spinkáme dalej. - len dufam, ze sa to velmi nezmeni, rada by som si pospinkala v noci hehe, cez den som aj tak ako zombee 😖

tinika
8. dec 2011

@snazivazuzi preplachuju to u lekarky, ja som tam ani neisla bo mam dost ked si to predstavim doma mu akurat masirujem a kvapkam
tak to mas super ze spinka ako celu noc???? to nechc epapat? a pocvičite nozickami a pohoda? to zavidim tisko, mi rektalna rurka, teply obklad, cvičenie a aj tak to trva pol hodku az hodku kym sa vykaka .( ci uz cez den alebo v noci

snazivazuzi
8. dec 2011

Okolo 8 papká cca do 12 spinká, mozno aj do 1, a potom ked uz pocujem ze spi nepokojne a budi sa, rychlo ju dám na prsnik, papká takych 10-15min a spinká dalej do 4-5hod, a potom zas prsnik, a spinkáme do 8 🙂 🙂

snazivazuzi
8. dec 2011

Ja by som tiez nerada videla ako to robia, vsak by som revala jak decko... uz len ked si predstavim ako ju mohlo boliet ked sme boli na 1. ockovani, tak mi je zle.

Baby, vy máte monitor dychu?

tinika
8. dec 2011

@snazivazuzi mala som chvilku ze pojdem ja ale tak ma to prelso :D a stačil plač ked som počula a ja mam monitr dychu

vavenka
autor
8. dec 2011

Caute zeny,
Jergusko je tiez este dot spavy, ale tak cisarske deti zvyknu byt, aj Vanda taka bola asi 2 tyzdne, co pamatam 🙂 takze tiez vacinu dna prespi, v noci je hore tak kazde 2-3 hodky, ale napapa sa a spi dalej... Ale je mi jasne, ze to uz len par dni tak bude, kym sa "rozkuka" 🙂
Inak mamku mam teraz doma, aj drahy ma dovolenku, takze zatial pohoda, oddychujem... Bez nich by som si to asi hodila, kedze jazva este dost boli.. O bradavkach ani nehovorim, vidim hviezdicky pri kazdom prisati 😀 Ale viem, ze este tyzden musim vydrzat a bude dobre, presne tak isto to bolo aj pri Vande 🙂
A nehovorim o tom ,ze svokra dosla a doniesla rezne, pecene stehna, polievku, kolace, studenu misu a kadeco, takze do konca tyzdna nemusim varit a dokonca ani do obchodu ist 🙂
17teho mame krstiny, takze teraz este treba zariadit nejake pohostenie a potom sa mozme zacat pripravovat na vianoce, juj tesim sa 🙂

vavenka
autor
8. dec 2011

Ja monitor nemam a som jeho velky odporca 😉

snazivazuzi
8. dec 2011

@vavenka a smieme vediet, preco? 🙂 zaujima ma to, uvazujem totiz o kupe... ale neviem sa rozhodnut 😠

cukor
8. dec 2011

@snazivazuzi .....ak je dieta poistené v poistovni UNION tak oni zapožičiavajú monitor na pol roka zadarmo.

slniecko4
8. dec 2011

@snazivazuzi zuzi, ja monitor mám a som zas jeho veľký zástanca.. si myslím,že je lepšie kúpiť,ako zapožičať,keďže nevieš,koľko ľudí ho malo pred tebou.. ja som ho kúpila pri Peťke a hádam raz využijem pri druhom.. 🙂

snazivazuzi
8. dec 2011

@cukor nie je v union... zatial nie je nikde, vybavuje sa to bud. tyzden. ja som teda ten monitor objednala. budem spat kludnejsie. nedajboze sa nieco stane a ja budem mat vycitky svedomia do konca zivota..... rajdsej do toho investujem, ako mysliet na to, co ak... Tiez si mylsim ze poziciat si je rizikové, nevies predsa kolko rokov sa ten monitor uz poziva, kedy bola menená baterka a pod... sice si ju mozes kupit novu to je pravda, ale ak uz, tak novy, alebo max. rok stary.

tinika
8. dec 2011

@vavenka tak moj vynimka asi hehe prve dva tyzdne spal najmenej a skor vrieskal :D

tinika
8. dec 2011

@vavenka tak ty to mas all inclusiv fajne ti :D tak sa daj dokopy :D ja som doma bola uz ok akurat z postele som nevedela este vstavat tri dni ma muz dvihal, tak som si povedala, ze dačo musim vymysliet bo ked pojde do prace ta čo bude mrobit : tak som sa nejako skotulala na zem a z nej uz to bolo lahke :D

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre