Lady - snažilky III

vavenka
2. feb 2009

Ahojte Ladynky -

Ladynky - snazilky - prajem nam aby sme boli coskoro tehulky
Ladynky - tehulky - aby ste mali skvele a bezproblemove tehulkovanie
Ladynky - skoro maminy - cize Zuzi a Maju, nebojte sa, zvladnete to lavou zadnou
Ladynky maminy - nech vam deturence rastu do krasy a robia len a len radost 🙂

Ideme na to !!!!

Vitajte v dalsom pokracovani 😀

tinika
12. feb 2012

@slniecko4 no len sa musime ovladnut ked uz mame velku zlost, aby sme ich nebili :D

vavenka
autor
12. feb 2012

No dievcata, tak ste ma trocha upokojili, ze nielen ja jedina mam tieto trapenia, normalne uz neviem spat kvoli tomu, ze rozmyslam, kde robim chybu a ze som zla mama ☹ ale tak hadam mate pravdu a deti z toho vyrastu, len fakt niekedy neviem, ako reagovat 😕

mum_to_be
13. feb 2012

vavenka, my sme mali s veronikou velmi narocne obdobie vzdoru, u nas sa dostala do takeho amoku, ze polhodiny vkuse revala uplne naplno. az som sa bala, ze jej praskne nejaka zilka v hlave alebo co. u nas to zacalo od 16 mesiacov. ked sa uz dostala do toho amoku, nedalo sa s nou nic. ani rozpravat, ani dat po zadku nepomahalo, ked som ju chcela objat, tak ma pohryzla raz, ... mne pomohlo len to, ze som uz pomaly rozpoznavala tie signaly, ze to speje k amoku a este ju rychlo vtedy zaujat niecim inym, proste predist tym zachvatom zurivosti. ale bolo to velmi narocne obdobie... tiez som si hovorila, boze, som zla mama, co mam robit... boli sme aj u neurologicky, ta jej predpisala magne B6, je to relaxant, nam to trosku pomohlo. a k tomu tona trpezlivosti...

vavenka
autor
13. feb 2012

Mum dobre vidim ten cas??? ze 03.50?? To co nespis? 😉
No takze trpezlivost ruze prinasa.... "Tesim sa" 🙂

ingulik
13. feb 2012

@vavenka no aj my sme mali take obdobie, ked Nika jednoducho ako na truc robila presny opak toho, co som od nej chcela, resp neplatilo na nu absolutne nic...ani krik, ani prosby...vobec nic...naviac ja som toto tehu dost nervozna, neviem cim to je, zjavne mi hormony udieraju na mozog 🙂 ale uz to pomaly prechadza...takze naozaj ostava len vydrzat a nejak ovladnut nervy aj ked je to niekedy priam nadludsky vykon...

mum_to_be
13. feb 2012

vavenka, ano, dobre vidis cas. 🙂 sme s manzelom vytuhli pri telke a prebrala som sa o tomto case. sla som vypnut telku aj pocitac. 🙂 baby, drzim palce s tym vzdorovanim, pre mna to bolo strasne tazke... trvalo to do necelych dva a pol roka, ale s tym, ze od tych mozno dvoch rokov to uz bolo lepsie, tie zachvaty boli menej caste a proste som sa naucila im predchadzat, aspon niektorym. u nas najcastejsie jedy boli pri obliekani. ked som sa potom s detskou neurologickou o tom rozpravala, povedala mi, ze verca je velmi inteligentna a preto vela veci by chcela robit sama, aj take veci, na ktore este proste fyzicky nestaci (zaviazat si snurky napriklad) a ona sama si to akoby nevie este vysvetlit a pochopit to, no a preto sa tak vytoci. takze akoby rozum predbiehal ruky. 🙂
inak, v jednom casopise pre maminy bol perfektny clanok o obdobi vzdoru, ten ma tak ukludnil, ze nie som najhorsia mama na svete. skusim ho pohladat a napisem vam potom... viem, ze existuje aj knizka, vola sa "maly tyran" (myslim), vraj je vyborna, ale teda to mi len odporucila kamoska, necitala som ju.

mum_to_be
13. feb 2012

este ma napadlo, ze vzdy trvajte na svojom, aby dieta malo jasne hranice. u nas napriklad veronika chcela, aby som jej v obchode kupila toto a tamto. a spravili sme dohodu, ze si vzdy moze vybrat jednu vec. a to nam plati doteraz. a uz davno neskusa, ci jej nedovolim predsa len dve. s tym obliekanim sme to trosku poriesili tak, ze jej davam vzdy vybrat z dvoch alebo troch veci, ale urcite nevyberam kvoli nej celu skrinu. proste, aby teda svojim sposobom rozhodovala sama. ale zaroven vyberala len z variatnov, s ktorymi suhlasim.

katka444
13. feb 2012

@vavenka vavenka, Kristinka ma teraz presne take bdobie. doma si ju nevsimam, ked je moc rozzurena, dam ju do postielky vyrevat a ked s tade znovu veznem, uz je potom kludna. vonku to chvalabohu celkom zatial zvladame. mne sa este, ked ju vadim, kuka do oci a rehoce sa. to asi len musi prejst toto detske obdobie.

katka444
13. feb 2012

@zuzub zuzub aj Kristinka doma len vymýšľa a nechce zaspať a keď je u mojej mami (každý druhý deň mi ju opatruje) tam presne o 12 00 si pýta mliečko a ide spať. tiež to nechápem.

zuzub
13. feb 2012

ja si tiež vždy len poviem, že to prejde treba len vydržať, ale niekedy je to veľmi ťažké hlavne ked mm je skoro stále na služobkach a som s Miškom samam.teraz sa mu aspon podarilo vybaviť tak, že dva týždne bude v ZA a dva mimo, tak aspon niečo.

tinika
13. feb 2012

ahojte, tak predsa mame rotavirusy, ale uz nastastie nemame :D len sa potvrdili ale hnačky uz su tam tam :D terz skor sa puči bo sa nevie vykakat

tinika
13. feb 2012

@mum_to_be toto mal moj asi dva mesiace pred 2ročkami tiez ked začal revat tak neodpovedal, nepomohol krik, bitka ani mile slovo ani objat

tinika
13. feb 2012

@mum_to_be super to robis :D s tym obliekanim aj obchodom, moj v poho v obchode si vystači s rozkom občas sladkost občas nič ze mame doma

vavenka
autor
15. feb 2012

Mum vdaka za tipy 🙂 no Vanda este netrucuje takto, ako vase, ona mi pride skor taka este zivocisna, proste, za vsetko, co sa jej nepaci, strasne zvuky vydava, mozno je to aj tym, ze este nerozprava, alebo ja neviem.... Ako ked na jelena ide ruja, take zvuky vydava 🙂 a to furt 😀 😀 a samozrejme ked mi uteka alebo robi neplechu inu, nenormalnu srandu z toho ma, mi to normalne pride, ze to ani nerobi natruc, ale ze ma pocit, ze as hrame, a mna vtedy ide rozhodit 🙂
Ako ste valentinovali? Moj chlop je sluzobne prec, tak sme si len s mamkou otvorili cervene vinko a kukli panelak 🙂

tinika
15. feb 2012

@vavenka :D my sme mali valentinsky sex :D :D stihli sme bo deti sa furt budili :D :D sak uz bolo na čase

zuzub
16. feb 2012

jaaaaj babenky moje poooomoooc, ja už nevládzem Miško si ešte v pondelok večer rozrazil hornú peru z vnútronej strany a od včera strašne plače, že ho to bolí ☹ ☹ ☹ nechce nič jesť ani piť ani mlieko večer, už som z toho na prašky a už dve noci nespal bol hore asi 10x 😝 neviete čo by som mu na to mohla dať, aby sa mu to rýchlejšie hojilo?
a inak my budeme valentinovať v piatok večer ked príde mm zo služobky a kúpili sme si aj parádny darček nový foťáááák ( ale to už máme aj na narodky aj meniny ) tak sa teším aspon nejaký svetlý bod 🙂

ingulik
16. feb 2012

@zuzub no my sa mame podobne...teda s tym ze Nika place ze ju boli pusa, ale my mame zapalene hrdlo antibiotika a pusinku plnu aft...Miskovi by si na to mohla dat gelik co na zubky, ale neviem ci ho to stipat nebude alebo framykoin...
....my sme valentinovali s mm kazdy zvlast, on doma a ja u nasich...

tinika
16. feb 2012

@ingulik ja ze si uz nafurt v kojsove

@zuzub trpezlivost nam len ostava ja som na prasky z toho ako risko nevie sam zaspavat, akurat dnes doobedu sa mu podarilo dokonca v postielke inac v kočiku neviem ak ovonku budem chodit bo nemienim ho tahat na 3p zakazdym a ten druhy čo mam teraz ked netreba pridavne sedadlo patkovi tak je dost otvoreny na taku zimu

ingulik
16. feb 2012

@tinika no ved v kojsove som myslela 🙂

tinika
16. feb 2012

@ingulik ta ja na margo toho ze ste valentinovali zvlast ty u vasich :D

ingulik
16. feb 2012

@tinika jaaj, ja ze tych cestarov...no ja mam tento tyzden nejake odbery aj poradnu v piatok uz asi poslednu, tak mm chodi do roboty a ja som s malou u nasich, a aj s nou sme v pondelok boli u dr kvoli tym aftam...

tinika
16. feb 2012

@ingulik waw ze 35tt :D

ingulik
16. feb 2012

@tinika no a od soboty uz 36tt...o dva tyzdne aj rodit mozem ist a poviem ti ze by som uz aj sla, lebo ma neskutocne rebra bolia a chrbat...

tinika
16. feb 2012

@ingulik viem ako sa citis, bola som na tom podobne :D

mum_to_be
16. feb 2012

ingulik... neverim, ako to zbehlo... drzim palce, nech to nejako este zvladnes... ale budte radi, ze ste aspon tolko neprenasali ako ja... v tomto som rekorderka. 🙂
u nas pohodicka - pohoda. sice romanko je taky mrnkavejsi, ale asi kvoli zubkom... ale uz asi tyzden sa budi len raz za noc, okolo jednej, a potom taha tak do siedmej. 🙂 konecne aspon takto... hadam v dvoch rokoch sa maminka vyspi aj celu noc... 😉

vavenka
autor
16. feb 2012

@ingulik ci pana fakt, to uz 35tt, fakt tie druhe tehotenstva nejak rychlo idu 🙂 a hadam sa malej hrdielko rychlo zahoji ☹
Mum o tebe ani nehovorim, sak si teraz otehotnela druhykrat a aha, Romco uz pomaly aj do skolky pojde!
Jergusko klop klop uz sa normalizuje, cez den uz skoro vobec neplace (teda ak sa mu dostatocne venujem) a aj pekne spinka, vacsinou zaspi sam, niekedy v posteli, niekedy ho trocha musim pohajkat na rukach, ale je to ok, akurat ze sa mi stale nedari nastavit obe deti narovnako, co sa spanku tyka.... Nevadi, aspon sa mozem jednemu alebo druhemu venovat, akurat ze domacnost teraz riadne zanedbavam.....No a v noci vstavam tak 3-4krat, tiez uz je to o malinko lepsie 🙂
@zuzub ved skocte k lekarke, ci mu na to nieco neda... Neviem vobec, co takto dovnutra roztatej pusy ☹ jedine len nejaku dezinfekciu - gencian? Neviem fakt.....
@tinika a teda kedy ide Patko do skolky?

tinika
16. feb 2012

@vavenka ta mal ist dnes do jasiel ale začal pred dvoma dnami soplit troska a aj kasle z tyhc hlienov tak uvidime

ingulik
17. feb 2012

@vavenka no mne sa to vlieklo neskutocne zo zaciatku, tzeraz uz je to lepsie...ale fakt to bezi rychlejsie, ono je to asi tym, ze sa vdaka nasim uz narodenym detom nestihame tolko sledovat ako pri prvom tehu....

@mum_to_be no este sa uvidi ci budem alebo nebudem prenasat 🙂)) ale nechceeeem....

@tinika takze nakoniec riesite jasle? ja sa pojdem mozno do skolky popytat a popozerat buduci tyzden...

tinika
17. feb 2012

@ingulik no teraz jasle a od septembra skolka

mum_to_be
17. feb 2012

tinika, trochu sa ti ulavi, ked bude patko v jasliach... mas toho teraz vyse hlavy...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre