Lady - snažilky III

vavenka
2. feb 2009

Ahojte Ladynky -

Ladynky - snazilky - prajem nam aby sme boli coskoro tehulky
Ladynky - tehulky - aby ste mali skvele a bezproblemove tehulkovanie
Ladynky - skoro maminy - cize Zuzi a Maju, nebojte sa, zvladnete to lavou zadnou
Ladynky maminy - nech vam deturence rastu do krasy a robia len a len radost 🙂

Ideme na to !!!!

Vitajte v dalsom pokracovani 😀

tinika
31. mar 2012

@ingulik patka som balila na siroko asi do 4m a riska? ten ma latkovky, takze vlastne je stale baleny na sirsie .D

tinika
31. mar 2012

@ingulik ked sa puči tak mu daj dole ortopedicke nech sa vyprdka :D

ingulik
31. mar 2012

@tinika sak davam, na noc ich vobec nema...teda po prve zobudenie potom ich davam dolu 🙂 len som bola zvedava na ostatne nazory...

zuzub
31. mar 2012

@ingulik ja som Miška nebalila vôbec, ale ak chceš skús pozrieť ortopedické nohavičky SENDY, je to celkom super náhrada na tie klasiky.

tinika
31. mar 2012

@zuzub alebo take ako mame my :D napr. http://www.peluskovo.sk/latkove-plienky/thirsti... tieto najnovsie mame a ani neprecika, lebo ine nam boli uz male a bolo vidno plienku a su rovno aj na sirsie balenie

ingulik
1. apr 2012

@zuzub no pozerala som na tie Sendy, celkom sa mi pozdavaju...to ako do toho by som dala tu latkovu plienku na pampersku? ale este pockam, chystam sa teraz na kontrolu, mame prist do 4 tyzdnov tak pojdeme trocha skor hadam to nebude vadit...
@tinika tie su tiez zaujimave ale kustik drahe pre nas kedze by som to pouzivala mozno len chvilku...po kontrole sa poobzeram po niecom, zatial vydrzime s tymi obycajnymi a pak sa uvidi...

tinika
1. apr 2012

@ingulik sak aj tie sendy stoja 13e

zuzub
1. apr 2012

@ingulik nie tam už obyč.plienka nejde, tu je bližšie popis http://www.buducamamicka.sk/_produkt.php?skupin... a dajú sa zohnať na nete aj lacnejšie.

ingulik
1. apr 2012

@tinika ale ja som ich pozerala na bazari

vavenka
autor
1. apr 2012

Ja som Vandu balila asi 3 mesiace, z toho posledny mesiac len na noc, lebo bolo velmi teplo cez den a Jerguska 6 tyzdnov, potom sme boli na kontrole a ortoped vravel, ze uz netreba, aj ze uz aby perinku som obmedzovala, takze tak....

tinika
1. apr 2012

@ingulik aha

@vavenka nam tiez povedal teraz pri riskovi po 2m ze uz nemusim patka som musela dlhsie ale este aj s riskom mam ist na kontrolu

mum_to_be
1. apr 2012

ja som tiez nasiroko vobec nebalila. a boli sme len na jednej kontrole s oboma, na druhu nas ani nevolal. 🙂

ingulik
4. apr 2012

Ahojte kocky...mozte kuk, dala som novy album s maleho fotkami 🙂

vavenka
autor
4. apr 2012

Ingu krasne fotky, uz som aj na fb prebehla 🙂
Joj som bola s Jergusom s tym okom, tak v pondelok mu ten kanal slzny prebijali, lebo ho mal uplne zapchaty a vcera este na preplach, dufam, ze to uz bude ok 😒
A v sobotu prosim pekne herecka mala sa strepala z motorky rovno na pusu, tak si roztala peru, ozgrela bradu a odlomila zo zubka predneho, aj sa jej posunul, tak dnes ideme k zubarke, ci je to tam ok... Joj sa na nu tie urazy nejak lepia, horsia je jak traja chlapci 😀 dufam, ze to tam nebude mat trvale nasledky 😖

ingulik
5. apr 2012

@vavenka juj chudatko....no my tiez stale padame ale nastastie bez vaznejsich nasledkov...tak drzime palce nech je skoro OK...a dakujem 🙂

tinika
5. apr 2012

@vavenka moja toto sme si s riskom aj my zazili :( nastastie len raz a Paťko neviem kedy si kusol do pery hornej tak tiez ma rozkusnutu uz ani nepočitam či 4ty či 5x , drzte sa a Paťo terza tiez pada častejsie ako ked sa učil chodit :D na rovnej zemi sa na lopte potkne minule jediny kopček - bublina na asfalte a jasne, ze jeho, bum a rev taky ze az mi v uchu zalahlo

tinika
8. apr 2012

ahojte, taaak tatko dostal rychlokurz skladania plienok, lebo doteraz som skladala ja a tato len prebaloval, ale tento tyzden bude gazdovat s chalanmi sam, ja idem do welnes hotelu :D v preklade nemocka :( budu mi chybat, este som bez deti nebola ani den najma bez toho mladsieho :(( dufam, ze v sobotu najneskor som doma, lebo ani navstivit ma asi nepridu

slniecko4
9. apr 2012

@tinika kedy ťa budú operovať? prajem ti skoré uzdravenie..

mum_to_be
9. apr 2012

tinika, drz sa. nech to dobre dopadne...

ingulik
10. apr 2012

@tinika drz sa, nech to mas uspesne za sebou a rychle uzdravenie 🙂

zuzub
10. apr 2012

ahojte,
@tinika držím palce nech to máš rýchlo za sebou a všetko je ok 😉
my máme hrozný týžden za sebou Miško hnačkoval a horučkoval min.týžden tak sme boli aj u dokiny lebo mal skoro 4Otky teploty ☹ ale už je chvalabohu ok som pri nom musela aj spať lebo v noci kadil o dušu tak som toho veľa nenaspala, ale cez veľkú noc som trocha odýchla, mm bol doma 4dni tak až taký blahobyt a už je našťastie v robote v ZA.6.apríla som mala poradňu krčok už na 1cm skrátený ale kontrakcie žiadne na monitore len čo je horšie zistilimi zlatého stafylokoka a ešte aby nebolo toho málo tak aj pozitívneho streptokoka mám 😖 kokso všetko sa na mna musí nalepiť.na toho stafylo mi dal ATB a streptokok sa preliečuje až tesne pred pôrodom podaním ATB priamo do žily tak ja len dúfam, že to stihnem....inak už by som išla aj rodiť už nevládzem sa s tým brušiskom gúľať 😀
kočky chcem sa vás spýtať kedy ste dali dievčatkam prepichovať ušká? ja by som chcela už v pôrodnici, ale niektorí ma od toho odhovárajú.

tinika
10. apr 2012

@zuzub nrzabudni tie nausnice dat do alkoholu,aby iej potom mohli dat,no mas to pestre,my s riskom tiez furt daco dnes vraj reval 2hodky a aj tak nezaspal lej von v kociku ale pati dnes mali volno v jasliach ta spal doma,taa risko musel cakat
Baby vdaka uz mam po som ubolena

slniecko4
10. apr 2012

@zuzub zuzi, my sme dávali prepichovať ušká Peťke, keď mala 2 mesiace, skrz toho, že ona mala silnú žltačku a chodili sme na kontroly ešte z domu asi do mesiaca, tak mi tiež neodporúčali trápiť ju ešte s tým.. Prepichovala jej Peťkina pediatrička... Čo sa týka toho zlatého stafylokoka, to je čo? 😕

@tinika tini, skoré uzdravenie prajem, nech je to čo najmenej bolestivé..

tinika
10. apr 2012

@slniecko4 vdaka

ingulik
11. apr 2012

@zuzub ahoj...no moja mas to zaujimave na zaver...my sme dali uska prepichovat ked mala Nika mesiac, ale cim je babo mensie tym lepsie sa vyrovna s bolestou a nebude si do toho sparat....nausnicky treba mat 24hod pred napichovanim v liehu, na hojenie usiek je dobry framykoin alebo aj oftalmoframykoin...drzime palce 🙂

@slniecko4 zlaty stafylokok je bakteria pomerne casta, mnoho ludi ho ma ano o nom nevie, sposobuje zapaly chronickeho charakteru, nachadza sa na slizniciach, mojej mamke ho zistili v nose lebo mala stale nejake nadchy a podobne...atb to v pohode preliecia

@tinika tak uz to bude teraz len lepsie a lepsie...drz sa

tinika
11. apr 2012

@ingulik vdaka,no bolesti horsie ako po sc bo strasne picha vok pri kazdom pohybe a. kedze som viwc ako32hodin nepila a 40 hoein neuedla,tak pri vstavani mi prislo dost zle dvihali mi nohy gyssie ale uz som pila a dva suchare zjedoa tak uz som sa vladala ist aj umyt a prezliect

ingulik
11. apr 2012

@tinika juj moja...no hned po sebe take operacie...ale zvladnes neboj a budes coskoro s chlapmi svojimi 🙂

vavenka
autor
11. apr 2012

@tinika nech to co najskor prestane boliet! 🙂
@zuzub my sme davali uska tiez na 2 mesiace, skor pediatricka nechcela, vraj sa vyvyjaju lalociky este.... A tiez som mala moznost ze v porodnici, aj som mala so sebou namocene nausnicky v liehu, ale nakoniec mi dali na vyber - bud zaockovat proti tbc alebo nausnicky - tak som radsej ockovanie dala.... A nakoniec som aj rada, lebo to s tymi lalokmi som nevedela 😉
@slniecko4 no ako? Druhe kolo u vas ako pokracuje? 😉

vavenka
autor
11. apr 2012

@zuzub streptokoka som mala aj ja, aj pri malej aj pri jergusovi - neboj, isto to stihnes 😉 Tusim 3-4 hodiny pred porodom treba zobrat atb intravenozne - to zas by si extremne rychla musela byt - za 3 hodky od prichodu do nemocnice porodit 😉 neboj, toto je v pohode... Len na to mysli, lebo napriklad pri vande som sa musela pripomenut, ze treba atb, samozrejme ze sluzbukonajuca lekarka mala "vela roboty", tak nestihala prejst tehotensku knizku 🙄

zuzub
11. apr 2012

@vavenka no ved toho sa obavam, že či to stihnu lebo šak už Miška som tak rýchlo rodila, že o tretej do nemocky sme prišli a o 18 hod bol na svete 😨
ale myslím, že pri SC ten streptokok ani nie je problém, či ?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre