Lady - snažilky III

vavenka
2. feb 2009

Ahojte Ladynky -

Ladynky - snazilky - prajem nam aby sme boli coskoro tehulky
Ladynky - tehulky - aby ste mali skvele a bezproblemove tehulkovanie
Ladynky - skoro maminy - cize Zuzi a Maju, nebojte sa, zvladnete to lavou zadnou
Ladynky maminy - nech vam deturence rastu do krasy a robia len a len radost 🙂

Ideme na to !!!!

Vitajte v dalsom pokracovani 😀

tinika
11. jún 2012

@ingulik lebo v noci je zima :D cez den spi tam neprenasam ho a dnes naobed zaspal zazracne v postielke celkom v poho a dve hodky spal ale večer zase ee a ked tretie tak ako ty prv praca a mozno este dam :D a s tym refluxom to poznam, nech to čim skor prejde :D aj ja som si minule spomenula ako som s vami von bola cele hodky ked sme mali len po jednom :D

vavenka
autor
12. jún 2012

@ingulik no ja som toto mala pri vande - tiez velmi reagovala na moju stravu - ale aspon som sa rychlo dostala na povodnu vahu 😀 teraz kokso klop klop, jergusko nemal problem ani raz - ani negrcal, ani sa nepucil - teda mozno parkrat ked bol uplne malilinky.... Fakt ja si mozem kludne aj za tianier kapustnice zjest a na to vyprazany karfiol a zemiakovy salat 🙂 No ale aj to na mne vidno 😀
Pocuj - vanda mi tiez prestala kakat, odkedy jej nedavam plienky... Preslo to potom u vas same? Ci ste to nejak riesili?
@tinika drzim palce! A v noci ti Risko ako spinka? Lebo zas nas jergus cez den da fajne, 2x 2 hodinky, ale ide spat uz okolo polsiedmej - nevydrzi dlhsie a o stvrtej rano ma budika 😖 Tak neviem co je horsie 😀
Inak co porabate v tieto uprsane dni?

tinika
12. jún 2012

@vavenka no moj dakedy zaspi o 19 dakedy sa budi az do 21 a spi do pol 4 vačšinou :( pootm sup do kočika a dakedy zaspi rychlo dakedy ee :(

ingulik
12. jún 2012

@vavenka no cela nasa peripetia je popisana tu https://www.modrykonik.sk/forum/detske-zdravotne-problemy/syntostigmin-pre-2-rocne-dieta-davat-ich-malej/
my sme boli u nasej detskej dr, aj na gastre ale podla mna to bolo len trapenie....zaklad je vela tekutin, vela vlakniny a pomahaju aj sabinovske jogurty 🙂 alebo hociake s probio kulturou...vela krat je to psychika, my sme museli niku naucit ze kakanie je sranda, ze kazde hovienko nakrmi ryby a podobne...drzim palce

vavenka
autor
12. jún 2012

@inguliik... No.. Som co to precitala - ale ako si tu pisala - ja som na 99% presvedcena ze to ma v hlavke... Aj vam to zacalo, ked ste prestali davat plienku? Leby kym mala plienku, tak kazdy den poctivo nalozila 😀 az som cely dom vetrat musela..... A ako sa zacala pytat, tak mam silny pocit, ze ona tu kaku zadrziava a potom sa zapecie, to je jasne... Takze to nieje zapcha ako taka, si myslim... Tiez som jej biogaju kupila, ona nema problem zjest surove ovocie a zeleninu, oriesky, jogurty, do polievok jej miesto cestovin davam ovsene vlocky - a hlavne, ked doteraz kakala v pohode! Takze jej asi nejak musim vtlct do tej hlavky, ze kakanie je ok.... Kamoska tiez mala taky problem a asi po polroku, ked sa uz jej dcerka rozhovorila, tak z nej vyslo, ze ani princezne v rozpravkach nekakaju! Tak ze ani ona nechce..... Dufam ze nam to nebude trvat polroka 😠

vavenka
autor
12. jún 2012

@ingulik 🙂 som ti skomolila nick, ako pozeram, prepac 😅

vavenka
autor
12. jún 2012

@tinika ty rano o polstvrtej nakladas mladeho do kociara?? To preco? 😅 Moj ked sa zobudi, tak ho dam na manzelsku postel - to viem, ze uz nema velmi vyznam ho cicikat - sa pohra s hrackami hodinu, hodinu a pol - ja tam driemem kolo neho a potom ked zacne mrncat, tak mu dam najest a potom sa uz lahko da uspat a potiahne do tej polsiedmej, siedmej..... Uz sa mi aj take stalo, ze som rano o stvrtej vytiahla zehliacu dosku, kym sa hral na posteli, nech aspon efektivne vyuzijem cas, uz ked som hore 😀
A klop klop vanda uz celkom slusne spava - sice nad ranom este mame stahovanie do velkej postele k muzovi do hostovskej, ale len sa premiestni a do tej polosmej potiahne - ale zas je pravda, ze na moj vkus chodi spavat neskoro - okolo deviatej 😠
A cez obed tiez s revom zaspava - ale ked zaspi, tak da aj 3 hodiny....

tinika
12. jún 2012

@vavenka Lebo inde nezaspi a v posteli je pato, ten by ho prevalcovat :D a mojho nemozem bez dozoru nechat, by mi spadol z postele, takze ziadne driemanie :( a pato spi tiez tak 2-3 hodky na obed ale bez plaču dokonca vypne telku a ide sam spat :D a risko zaspi kedy ako ale spi potom do 7 cca dakedy aj dlhsie ak sa postasti

vavenka
autor
12. jún 2012

No aj moj je uz relativne mobilny - tak smiesne sa plazi a odraza, ale z jednej strany sa natiahnem ja, z druhej mu usulam barikadu z paplona a hotovo 😉 a nepozerala si nejake stranky? Sak to je o drzku, ze ti risko nevie spat v posteli, nie? Ze co by tak mohlo pomoct, nejaky postup na "prevychovu"....
Ono nasa vanda chodi do postele k muzovi - spi teraz v hostovskej... Ale kebyze sme v byte, tak bohuzial by sa musela naucit spavat v postielke az do rana - myslim ze 2-3 noci by porevala a bolo by.... Teraz ma to netlaci, tak neriesim....
Ja sa uz pomaly chystam na to, nejak usmernit jergusa, aby sa prestal budit na jedenie, uz mal polroka, tak pomalicky nech sa aj on uz prestavi, a nie furt sa budit - teraz ma take, ze sa zobudi o 22, a potom kazde dve hodiny do 4tej, ked uz si da rannu sichtu 😀

tinika
12. jún 2012

@vavenka tak moj tak cuva ze paplon spadne na zem a on za nim :D pisala som na poradne a ma odbili :( uz som davno rozmyslala ze sa budem pytat pediatričky na nejake vysetrenie na neurologii alebo čo ale tak furt sa to na chvilu zlepsilo abo ma niekto odpinkal tak som to nechala rtak. a na konovi som pisala o rady a baby ma ukamenovali ze sa ho chcem zbavit, aby zaspavla sam v posteli bla bla no tak kazde dve hodky to mas tiez zabavne, ale kym ti potom pekne zaspi tak sa to este da, az na tu 4 rano :D

ingulik
12. jún 2012

@vavenka nevadi 🙂 no ano ono to vzniklo cele pri odplienkovani a zaroven zmena prostredia ked sme boli v tatrach na par dni...

mum_to_be
14. jún 2012

ja som ten typ, co sa veronike venoval cely den, stale sme nieco robili, tvorili, sama sa do 2 a pol roka hadam ani nehrala..., ale zaspavanie s nou uz bolo nad moje sily, trvalo jej to aj 45 minut, kym zaspala, no a uznajte, pri dvoch detoch dvakrat denne, akoze dakujem... nehrozi. romanko nikdy nezaspaval pri nas, akurat, ked som ho dojcila, tak niekedy zaspal pritom, no a on ani len nemrnkne, ked ho dam do postielky... takze ake "zbavovanie" sa dietata???? vacsiu somarinu som hadam ani nepocula. nie sme predsa otroci nasich deti...

tinika
14. jún 2012

@mum_to_be dakujem za podporu a ja to zazivam 4x lebo 3x cen den spi a večer niekedy je lepsi den ale skor nie ako ano a fakt by som chcela vidiet tie zenske ze maju dve deti a este aj ked je dieta hore tak ho musia na rukach viac mat ako v lehatku či na zemi bo mrauči vkuse len ked sa postavim abo nna chvilu odidem, občas sa pekne hra aj hodku ale to sa nesmiem ani ukazat bo konec zabavky :D

mum_to_be
15. jún 2012

tinika, neboj sa, vela sa zlepsi casom. romanko sa prehra sam skoro cely den uz teraz...

tinika
15. jún 2012

@mum_to_be no ostava mi len verit, len pomaly zubky pojdu to si tiez zrejme uzijeme :D

mum_to_be
15. jún 2012

ale paci sa mi, ze aj napriek tomu tretie babeno nevylucujes. obdivujem!

tinika
15. jún 2012

@mum_to_be no nevylučujem ale momentalne mam dost aj tych dvoch ale tretie aj tak az po 5r ak vobec takze to zabudnem na to zle :D

mum_to_be
27. jún 2012

caute, nejako sme tusim zleniveli a ani nepiseme. 😉 my sme boli splavovat hron, baby, velka chyba... veronika chora - zapalene hrdlo a mocova infekcia (boli aj 40-tky teploty). 🙄 okrem toho nam do suda natiekla voda, takze mobily, fotak sa vykupali... rozchodil to len moj fotak... manzela pokusal pes, veronika mala reakciu na nejake byliny na celych lytkach... ja som mala v pondelok a utorok crevnu virozu, asi, hroza. ani som nevladala stat. potom to preskocilo na manzela, ale tiez uz je na tom relativne dobre... no blbych par dni, co vam poviem...

mum_to_be
27. jún 2012

a este jedna dobra sprava, to len tak posusky... budeme mat druhe krstniatko. 😉 vo februari. 🙂

vavenka
autor
27. jún 2012

Mum no ty kokso, az sa to zle citalo ☹ Ale hadam ste si uz na cele leto "vyžrali" a bude dobre! Ozaj, aj tento rok chorvatsko? 😉
Jeeej gratulujeme sestricke 😅 A to dost skoro sa im podarilo po Miskovi, nie? Teda sa mi zda, ze len predvcerom rodila 😅
No my si uzivame 90% na dome, chodia kamosky, takze vacsinou sme doma... Tohto roku dovolenka nehrozi, kedze sme vycicani z uspor, ked tak mozno zemplinska sirava par dni a chcem s deckami na vychod k svokre skocit na tyzden... A inak nic speci - dnes sa dal jergusko prvykrat sam na styri, kludas velky to je, uplne ine babo ako bola vanda v jeho veku... A Vandusa klasika - este stale bojuje s tym kakanim, ale tak raz sa 2-3 dni sa jej podari, lepsie ako raz za tyzden... No uvidime, ako to pojde dalej....

tinika
28. jún 2012

@mum_to_be ta nezavidim :(( ja mam terza perno risko nechce vobec spat uz ani v kočiku plačeme aj hodinu kym zaspi :(( a ja mam do piatku urobit 2 sro danove čo je nadludsky vykon :(

@vavenka tak to ti tiško zavidim, nas risko je tiez uplne iny ale ovela ovela horsi :D:D my tiez na dovcu na SK ideme na Oravu v auguste :D a risko uz lozi tka smiesne ale lozi :D

mum_to_be
29. jún 2012

ahojte, vavenka, no snad to bol uz preddavok na cele leto, ako pises... ale uz je dobre. 🙂 a jasneeee, dovolenka v chorvatsku bude. 🙂 ideme na brac, niekam velmi blizko k tej krasnej plazi zlaty roh, tak sa tesiiiiiiiiim. ideme v prvej polovici augusta na 10 dni. 🙂
drzte sa v tom vikendovom horku. verca sa nesmie este kupat, tak neviem, co vymyslime. :(

ingulik
1. júl 2012

@vavenka tak mi napadlo, nam pomahali susene slivky rozvarene vo vode s kvapkou citrona...z toho aspon stavu....ale aj cerstve slivky ci kompot su super vec na zapchu...

tinika
1. júl 2012

čafte tak mam za sebou psychiatricky tyzden v stredu mi doniesli doklady 2sro este a kopa veci chybala a aj este chyba som prave vyprevadila klientku a konečne kus pokoj :CD

vavenka
autor
7. júl 2012

Cauko zeny, ako si uzivate horuce letne dni? 🙂
My na domceku, maka sa stale, ked je chvilu cas, furt je co robit 😅
Deti zdrave? My zatial klop klop, vsetko ok, az na to vandine kakanie, ale tak raz za 2-3 dni to da, takze nestresujem az tak....
Inak vsetko ok 🙂
Tini ako Risko? Uz je to lepsie? A ako Patko? Ako sa mate?
A na @zuzub som zveadva aj @ingulik , ako zvladate dvojnasobne materstvo?
Mum ako veronka? Uz je ok?

ingulik
7. júl 2012

@vavenka tak my to zvladame ako tak...nemozme chodit von lebo mame premnozene ovady z toho tepla, tak sa nudime vacsinou dnu....teda Nika sa nudi,lebo nejak nie je schopna sa sama hrat.... aj ked sme mali bazen na dvore, neda sa tam byt bez repelentu a v poslednych dnoch nepomaha ani ten....Filipko je zlaticko, len v tychto horucavach trocha horsie spi, kedze si stale pyta pit....zatial sme zdravi, ale bojim sa, lebo Nikin bratranec mal kiahne a teraz to chytila aj jeho sestra a Nika sa k nim chodi hrat denne....tak cakame ci sa to vyhodi aj nam alebo nie....tak tajne dufam, ze nie, pretoze byt s nimi zavreta cele dni dnu je psycho...mam taku chut niekam vypadnut, ale neda sa v tom teple....

zuzub
7. júl 2012

čaute, my sa máme rýchlo, väčšinou som s krpcami sama takže sa nezastavím, ale zlatí sú.akurát Simča cez deń vobec nespí len tak 1x hod a pol a potom už len zo dve 20minutovky dá 😒 a už som ju aj dokrmovala UM lebo mi furt visela na dide aj každú hodku nič som nerobila len kojila, proste jej to nestačí no nezbláznim sa teraz.a Miško je už konečne bez plienok!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! to je pre mňa iná radosť, pekne sa sám pýta občas mu ujde, ale fakt zo dna na den si zvykol.
@vavenka domček v doborm závidím moje detičky sú také stále vonku byť tak chodím s nimi čo najviac k mojej babke na chalupu tam sa Miško vyšantí a Simča si vegetí v kočíku

tinika
8. júl 2012

@zuzub ahoj, moja presne podobne som mala s riskom v kuse na cicke a potom len bečal čo ho zaha palila :( lutujem ze som si nedupla v nemocke ma odpinkavali ze to nevadi ze plače bla bla a nejako nepamatam uz ako som to u pediatričky riesila ze sme nezahustovali moje ale sli rovno na UM AR a moj risko je teraz fest hrozny doteraz si pri nom na 5 min. nesadnem cez tie horučavy sa sam nezahra ak tak lezie kam nema tak aj tak za nim chodim, na rukach uz tiez nie je spokojny najnovsie tak uz fakt neviem ako na neho jedine v kočiku na prechadze ako tak ale to zase pato chce ist na ihrisko

a čo sa tyka plienok sme tiez bez, ale na spanok este ma a nepyta sa velmi ale ked ho dam vypisa sa hned a vydrzi aj 4 ohdky suchy, akurat kakanie nam este neide :(( a minule sa po dlhej dobe pytal len nepovedal len ma tahal a a hmkal či čo tak som to presvihla a sa popisal .((( von chodime bez plienky a furt sa modlim nech sa nepokaka, kedze ma riedku stolicu radost ho prezliekat a čistit vonku :D:D:D

tinika
9. júl 2012

ahojte, tka sme chori, risko nachladeny, vyse tyzdna zvysene teploty, pato mal včera skoro 40 dnes uz ne ale plnu pusu a hrdlo aft :(

mum_to_be
9. júl 2012

ahojte, veronika je uz ok, uz v pondelok sme dali opakovane na rozbor moc a vsetko v poriadku, takze mame dovolene kupanie bez obmedzeni. takze bazenik na zahrade u nasich a svokrovcov, no a dvakrat sme boli aj na kupalisku. 🙂 strasne sa jej tam paci. tak to pouzivam aj tak motivacne, ze ked sa pekne vyspinka, na dalsi den ideme na kupalisko. 🙂 dnes len co sa zobudila, uz aj hovorila manzelovi, aby mi povedal, ze spinkala. a preco? lebo zajtra mozem ist na kupalisko. :D a stale pozerame, ako bola bambulka na kupalisku, hehe. :D

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre