Lady - snažilky III

vavenka
2. feb 2009

Ahojte Ladynky -

Ladynky - snazilky - prajem nam aby sme boli coskoro tehulky
Ladynky - tehulky - aby ste mali skvele a bezproblemove tehulkovanie
Ladynky - skoro maminy - cize Zuzi a Maju, nebojte sa, zvladnete to lavou zadnou
Ladynky maminy - nech vam deturence rastu do krasy a robia len a len radost 🙂

Ideme na to !!!!

Vitajte v dalsom pokracovani 😀

mum_to_be
9. júl 2012

vcera sme boli v zoo lesna (pri zline), strasne pekna zoo. uz sme tam boli tretikrat, ale stoji to za to... odporucam. 😵

mum_to_be
9. júl 2012

gratulujem k odplienkovaniu!!!! romuska tiez uz nechavam naheho na dvore a mame uz aj treningove nohavicky, tak uvidime, kedy sa dostavia prve uspechy... hadam aspon pred koncom leta. 🙂 zatial sa nepyta vobec.

ingulik
10. júl 2012

@tinika na afty je super Sorex spray...nam behom dvoch dni vyhojil vsetky ked Nika mala...skore uzdravenie

tinika
10. júl 2012

@ingulik ten nam odporučila lekarka ale v lekarni nevedela či nebude stipat tak mam iny ale len 2x som maleho ukecala na striekanie :( a to vraj si same deti pytaju ta moj vynimka aspon ze uz teplotu si da merat na čielku a občas v usku
a vdaka

mum_to_be
10. júl 2012

u mna je to s aftami nekonecna story, zakazdym pred MS ma vytrapia. musim sa popytat v lekarni na ten sorex spray. ingulik, diky za tip. 😉

vavenka
autor
11. júl 2012

Ahojte, joj @tinika tak furt trapenu mate, ale asponze patko uz pekne cika aj kaka do nocnika. A zacne sa aj pytat, neboj 🙂
No tak sa tesim zeny, ze dobre sa mate - nezacneme tretie kolo? 😀 😀 😀 😀 joooj ten moj by to uz asi nerozchodil 😀 Aj riesite nejako antikoncepciu? Ja som si dala zaviest po 3m od porodu danu a teraz som uz dostala prvu MS, celkom slusne to bolo, ani velke bolesti, mozno o den dlhsie, tak som spokojna velmi 🙂
Mimochodom vcera mal jergusko poradnu, tak na 7m prosim pekne mal 9160g ehm ehm... Celkom slusne si myslim 😀 A vobec sa mu nechce stvornozkovat, preplazi sa kam chce, tak naco dvihat zadok, ze? 😀 Ale uz aj velmi rad sam stoji, mam pocit, ze on ani stvornozkovat nebude 😀
Vanda v pohode - akurat mi prestala spavat cez obed - mum - vy ste mali take obdobie, ze? Potom sa to vratilo do starych kolaji? Joj a huncut je strasny, ta moja prvorodena 😀

ingulik
11. júl 2012

@mum_to_be ono na afty je dobre davat ak Bkomplex, Nika brala aj ten...su aj kvapky
...a niet zac 😉

ingulik
11. júl 2012

@vavenka no tretie kolo este kus pockat musi :D ja som si kupila pharmatex krem ale ma to stipalo s nim...a neviem, nemam odvahu na teliesko...v septembri idem na kontrolu tak sa popytam na nieco, lieky vsak nechcem...

tinika
11. júl 2012

@vavenka kaka len do plienky :( resp. tam začne a dokonci do wcka takze toto este som zvedava ako bude v kolke
:( fajny valibuk :D nas mal na 7m. 8500 a to kazdy aky je tučko ale on ma taku stavbu a nozky pevne, patko bol na tvaričke ovela buclatejsi :D a cca rovnako vazil
a čo sa tyka antiky hehe ja som nebrala ani nebudem :D pri nasom "častom" sexovani zbytočne tlačit do seba :D

tinika
11. júl 2012

no a povedzte čo mam robit, maleho nemozem uz ani v lehatku sameho nechat :(( sa furt prehyna dopredu a prave osm ho nasla s hlavou na zemi dufam, ze sa velmi neudrel parda uz ani na wck os kludom nepojdem, bo ked lozi ta tiez ide kam nema, asi ho niekam priviazem 😵

vavenka
autor
11. júl 2012

@tinika a ohradku/cestovnu postielku nemas? Mne tam jergusko celkom rad pobudne, ma to zahadzane hrackami, mam ho v obyvacke, pustim mu mtv (ma rad hudbu 😀 ) a vydrzi....
Zas ja musim poklopat, ked ho dam na brucho na koberec k vande do detskej, vysypem im tam obom vsetko lego, tak sa pohraju, vanda sklada, jergusko olizuje figurky, zlati su 🙂 🙂 on sa vande velmi tesi, staci, ked sa okolo neho mota, ci je v kresielku, na zemi alebo v chodaku....
Ozaj, chodak si neskusala? Kokso nas v nom uz perfektne beha, hlavne ze lozit sa mu nechce 😀 da sa na 4 a potom spat na brucho, len sa plazi 🙂 🙂 lenivec maly 😉

tinika
11. júl 2012

@vavenka mam ale velmi nemam miesto na nu jemu jedno ze ma vela hračiek okolo on furt kdesi lozi :( ako ked sa hraje s patkom tiez su zlati, niekedy aj hodku o nom neviem ale ma d ni ked ani 5 minut .( a prave som sa rozhodla hoci som bola proti chodaku hehe ze ideme kupit :D :D tak snad sa v tom aj vyhra kus bo mna porazi hehe
inac mam kamosku ta mala 3r a dvojičky dovi dopo a dnes som stretla maminu a ta mala prv dvojky ze to este horsie a ked mali 1,5r tak tretie babo no ta obdiv ma moj veru ale ako sama vravi zalezi od deti, niekedy 3 lepsie ako 1

zuzub
11. júl 2012

@vavenka aj môj Miško už pár krát nespal na obed ,ale teraz zase spáva možno sú to len také dočasné stavy :Dmna by ai šlahlo kebyže nespal cez obed, stačí že simča poriadne cez den nespí...
a inak u nás tretie kolo už nehrozí, nakoľko som tak skoro ako slobodná matka 😀 tri detičky by som už asi sama nezvládla, radšej dve a naporiadok sa im budem venovať 😉

ingulik
12. júl 2012

@tinika my mame chodak aj ked som proti nemu...Nika v nom vsak byt nechcela a asi ani maleho tam nebudem davat, kedze by nam kolieskami poskrabal drevenu podlahu a muz by to neprezil :D takze mozno by som ti ho aj predala 🙂

tinika
12. júl 2012

@ingulik uz sme včera kupili ale vdaka

mum_to_be
12. júl 2012

vavenka, tak to je ina vaha, ten vas jergusko!!! a ani sa nezda na tych vasich fotkach... 🙂
co sa spinkania tyka, u nas to obdobie nespinkania NASTASTIE preslo. u nas je je to teraz tak, ze sem-tam sa hviezda neulozi, ale to tak raz do tyzdna, tak by som to odhadla. a ked sa ulozi, spi do aleluja, po dakych 3 hodinach ju nemozeme zobudit, co tak tvrdo spinka.

mum_to_be
12. júl 2012

aj my sme mali behak, pozicany, ale len u nasich a svokrovcov, u nas doma by boli hned rohy obite, predsa len, v dome je proste viac miesta...

ingulik
12. júl 2012

@tinika niet zac
u nas Nika nespava ked je moc horuco, ale potom je to s nou na nevydrzanie, lebo uz o piatej je nervna a vymysla...

vavenka
autor
13. júl 2012

Tinika tak ako v chodaku?
Ja som tiez bola proti, ale kolegyna este pri vande mi ho dotrepala po svojich detoch a vande sa v nom velmi pacilo - jasne, ze tam nebola cely den, tak hodinu mozno denne, ked naratam, dokopy... A aj jerguskovi sa v nom velmi paci, uz tak beha, chlapcisko male, ale stvornozkovat nebude 😀 myslim, ze nebude vobec, on sa preplazi regulerne kam chce, sa mu lenivcovi nechce ritka dvihat. Vanda mala silnejsie ruky, mam pocit...
Joj mum si ma ukludnila! Vcera chvalabohu zaspala - ingu presne to mame tiez, ked sa neulozi cez obed, tak uz od siestej je s nou katastrofa a to skor ako o deviatej ked ide spat - nehrozi 😠 😠 😠 , dufam ze sa pekne krasne vratime ku kazdodennemu dvojhodinovemu spanku 🙂

tinika
13. júl 2012

@vavenka prvy den velmi nechcel byt ale zvyka si ale nedavam ho tam vela, len ked musim dačo urobit a nemozem za nim behat a aj moj sa uz skusa na nohy ako nepostavi sa ale ma tie tahy ze na kolena a stvera sa vyssie a vyssie :D ale lozime vsade :D to som pri patkovi nevidela take bo začal az v 11m a to uz bolo ine a kratko na to začal chodit :D ale vrtel zadkom pri tom krasne :D a aj nas pato skrz vojtovku mal strasne silne ruky, on sa rukami na nohy tahal nohy mal este slabe

tinika
17. júl 2012

tak od dnes uz aj na nozkach stojime :D

vavenka
autor
18. júl 2012

Tini gratulujem 🙂 uz sa sam postavi sikovnik? Super!

tinika
18. júl 2012

@vavenka jojo sam :D v postielke najma ale aj inde to skusa hehe lne podareny večer ked ma spat t orobi v postielke a potom kriči bo nevie ist dole :D

vavenka
autor
19. júl 2012

Tini no tak sa ti konci pomalicky kludne obodbie, ked nam zacnu krpci behat, to len bude zabava 😀

vavenka
autor
13. aug 2012

No halo zeny, kde ste vsetky?? 🙂
Co mate nove? Ako prazdninujete? Sem tam na fb nieco postrehnem, ale inak je tu mrtvo, ze?
Ziadna nova tehula na obzore? Druhe kolo je na konci, ci co?? 😀
@zuzub @adenka @ingulik @tinika ako sa vam vodi dvojnasobne maminy? Zvladate?
Nas jergus ma uz konecne 2 zubky spodne 😀 na 8,5 mesiaca pomaly 🙂 lozi vo velkom, vsade sa stvera a len na nohach by stal, vanda mu robi velmi zle - @mum_to_be som si na teba spomenula, ked si hovorila, ze od romkovych 8 mesiacov to bolo tazke, u nas zacalo to iste 🙂 hracky mu kradne, neda mu pokoj, zapara, strasidlo male 😀
No vanda je uz konecne bez cumla, aj bez plienok uplne, uz ani na noc jej nedavame asi mesiac, dokonca este ani nehoda nebola, tak sa tesim... S kakanim to je take vselijake, ale lepsi sa to pomalicky.
Prazdninujeme tak nijako v podstate, lebo stale sa este nieco okolo domu doraba, takze len parkrat co na kupku sme boli, u svokry na vidieku a tak... Ale dufam, ze buduce leto sa nam podari aj more, musim zacat setrit 😀

ingulik
13. aug 2012

@vavenka ahojky, no my sa tiez trapime so ziarlivostou, Nika sice hracky Filipovi neberie ale je protivna a urevana a somarinami puta na seba pozornost....Filipko je pokladik, kludny len obcas ho zubky zlostia, ale este nie je vonku ani jeden, pretaca sa na vsetky strany aj zadok zacina dvihat, na veceru uz papame kasicku ryzovu a dnes prvu mrkvicku spapal na obed, asi 7 lyziciek 🙂 no a po poslednej poradni mame 7570g...inak len doma, teraz sme zacali dvor prerabat, maximalne do Kosic k nasim ideme...

vavenka
autor
13. aug 2012

@ingulik tak aj vy mate podobne problemy... Vanda si jerguska az tak nevsimala, kym nebol mobilny, teraz je to tazke, nemozem ich ani chvilu nechat samych, lebo hned ho dava do laty chudaka 😀 ale dufam, ze taky cas o rok uz budu partaci, hadam... Joj toto obdobie, ked sa vanda len vsade trepala a stavala na nozky, bolo pre mna hadam najnarocnejsie, s jerguskom vyzera, ze to bude podobne ☹ uz aby chodil 🙂 asi zrusime zas na cas konferencny stolik v obyvacke a vsetky kvety zo zeme pojdu prec, lebo vsade sa to dieta vystvera 🙂 🙂 A pekne ma filipko, uz mas co vlacit..Jergus mal pred mesiacom 9160 (na 7m), takze tiez ma uz niekedy riadne boli ruka, ked ho vlacim po dome.... Uz ani v kresielku nepolezi, este tak v chodaku pobeha, to ma rad..... A chuti filipkovi? Jergus mi masove prikrmy odmieta, ovocie, vyzivy, kase, jogurty, piskoty - to hej... Ale poraaaadny obed ani nahodou 😀

ingulik
13. aug 2012

@vavenka jemu zatial chuti vsetko co ochutnal 🙂 zatial len zaciname na odporucanie dr, lebo mi kakal len raz za 10 dni aj to horko tazko...Nika je k Filipkovi dobra, pusinkuje ho ale bojuje so mnou...mame asi pripravu na pubertu...odvrava, nepocuva, vrieska po mne a obliekanie je des...to len saty by nosila...teraz ma maniu ze jeej treba knihy citat, sama sa nepohra skoro vobec a ked pocuje slovo skolka tak zaujme obrany postoj a tvrdi ze tam nepojde...takze vidim ze nas caka zaujimavy september...

adenka
13. aug 2012

@vavenka ahooj, my sa mame fajn, momentalne sme v KE na tyzden, tak trapime babku 😀 . U nas uz ziarlivost pomalicky odisla, Domi je velmi starostliva, dava Danikovi vodicku, hra sa s nim, mojka ho, utisuje.. obcas mu aj struhne ale to uz zriedka... tieto prazdniny sa nejak upokojila, zrorumnela, tak som zvedava ako zvladneme skolku...
nedame nejake stretko?

vavenka
autor
13. aug 2012

@adenka ved treba babky trapit, na to ich mame, ze? 😉 Takze domca sa ukludnila 🙂 dufam, ze aj vanda sa da do kopy, teraz je to tazke s nou - ingu presne ako opisujes - obliekanie je des, trucuje, neposlucha 😀 😀 ale tak co uz, verim, ze to prejde rychlo.....
Aden kludne mozme dat stretko, aj som ti na fb pisala... Si mobilna? Ze by ste dosli k nam? Alebo len tak na zmrsku do mesta? Ako chces 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre