Lady - snažilky III

vavenka
2. feb 2009

Ahojte Ladynky -

Ladynky - snazilky - prajem nam aby sme boli coskoro tehulky
Ladynky - tehulky - aby ste mali skvele a bezproblemove tehulkovanie
Ladynky - skoro maminy - cize Zuzi a Maju, nebojte sa, zvladnete to lavou zadnou
Ladynky maminy - nech vam deturence rastu do krasy a robia len a len radost 🙂

Ideme na to !!!!

Vitajte v dalsom pokracovani 😀

tinika
14. aug 2012

@vavenka caf mame sa fajn, mame uy dva zuby, prave sme na orave na dovci ale od soboty furt pada, aj min. rok sme mali tak o hovne po4asie na orave, v4era akurat bolo super sme boli na vylete na konikoch sme sa vozili aj v oravskej lesnej na vlačiku co sa patka tyka je super, akurat občas ma muchy ked nema hned co chce skrivy usta naopak yamraci sa zazera a mrauci jak dnes, ideme po dazdi, on ma prsiplast, kamoskyna mala dazdnik a cely čas pili usi bo on chce dazdnik bo to jeho trubka a pritom je kamoskyn hehe

vavenka
autor
15. aug 2012

@tinika takze dovolenkujete... Fajne 🙂 Jooj tak toto ja takisto doverne poznam, dokonca mame 2 navlas rovnake odrazadla a ked dojde k nam sused a jedno si vezme, tak vanda ho chce! To, na ktorom sedi druhe decko samozrejme, darmo, ze take iste je hned vedla odparkovane 🙂 🙂 🙂 No a ako sa ma Risko? Uz dobre? Ako spi? Jergus strasne, musim ho uz nejak odnaucit od nocneho jedenia, vstavam kazdu hodinu, ma to zabija normalne, Vanda mi prestala spat cez den zas, ako sme sa cumla zbavili, takze uz ani nezdriemnem a normalne vecer nevladzem na nohach stat... NEhovoriac o tom, ze nas tato teraz chodi kazdy tyzden na 2-3 dni sluzobne prec, tak to som uplne k.o., ked vstavam celu noc k jednemu aj druhemu (vanda chodi pisat v noci 1-2x) a rano mam s mladym budika 🙄 🙄 🙄 🙄 Joj uz aby spali celu noc obaja a aspon do osmej rana 🙂

tinika
15. aug 2012

@vavenka ridko furt rovnako tiez sa furt budi a zle zaspava cez den furt len v kociku uspech ze vobec v noci uz zase v posteli inac pocasie nic moc a este aj muz ma nasral ze keby mam viac km najazdenych balim a idem domov

slniecko4
16. aug 2012

babenky, čaute.. pozerám, že už sa to tu rozbehlo, lebo vždy som nakukla a bolo tu mŕtvo.. 🙂

@vavenka vave, vy ste už úplne bez plienky a bez cumľa??? whaw..🙂 klobúk dole.. my sme bez plienky cez obed, na noc jej ešte dávam, ale ako si ju odnaučila bez cumľa? moja cumeľ cmúľa, keď je uplakaná a v noci na zaspatie, potom jej vypadne z pusy, ale si momentálne neviem predstaviť,že by bola bez neho.. a tiež som zvedavá na škôlku od septembra,čo bude tam.. mám pocit,že ako sa mi zavesí na nohu, nevezme ju odo mňa ani párom volov..

@ingulik @mum_to_be @tinika a vy to ako zvládate s drobcami? @tinika tini, my boli minulý víkend v Tatrách, ale ti poviem, na Štrbskom 6 stupňov, whaw.. dážď, zima, to bola dovolenka..🙂 Ale aspoň sa deti v detskom kútiku zahrali..🙂

slniecko4
16. aug 2012

@tinika tini, ešte som sa chcela spýtať, Paťko má už všetkých 20 zúbkov? Lebo Peťka tie zadné 5ky ešte stále nemá..

tinika
17. aug 2012

@slniecko4 hej on uz vyse roka ma vsetky tiez plienka len na noc a od dvoch rokov uplne bez cumla aj to uz lrn na spanie mal

vavenka
autor
17. aug 2012

@slniecko4 no hej, vanda v podstate hned aj na noc ostala bez plienky, lebo ako sa naucila cez den sa pytat, tak este asi mesiac som jej na noc davala, ale uz ju mala suchu, tak som to zrusila a zatial bez nehody 😉 no cumel - sme ich nechali jej oblubenemu strykovi, ked sme boli u babky na prazdninach... Jasne ze vecer boli revy, ale tak trpezlivo dookola sme opakovali, ze dudky dala marianovi a ze za to dostala cukriky od neho a ze rano pojdeme kupit darcek... Tak horko tazko zaspala, dalsi den som ju vzala do dracika, vybrala si hracku no a odvtedy je relativne klud.. sice cez den sa uz malokedy ulozi - cize funguje cely den, sem tam si spomenie este na dudku, aj vecer je ten ukladaci ritual trocha iny a zdlhavejsi, ale som spokojna, cakala som to ovela horsie, kedze tiez som mala pocit, ze je velky zavislak....
@tinika no jergus teraz otrasne spi v noci, 100x je hore! Ma z toho porazit ide... Dufam, ze je to len prechodne, lebo som uz vazne unavena 🙄 🙄 🙄 Ani si uz neviem poriadne spomenut, ako vanda spavala v jeho veku 😅 😅

tinika
18. aug 2012

@vavenka moj večer este da flasu mlieka ta do rana suchy nie je :( ale na dovci sa aj v noci pytal na wcko a čo sa spanku tyka, ja uz som si pomaly aj zvykla za tych 10m. ved este nespal poriadne asi jednu noc spal s tym ze vstal len raz .( a poslednu noc na dovci des, rev a nedal sa utisit kazdu polhodku hore :( a teraz doma zaspaval 1,5h furt vstaval a reval a nechcel lezat no ja uz neverim ani ze sa to zmeni do roka a čo sa tyka spania cez den ze len v kočiku to tiez netusim ako bude, poobede este ok budem po patka do skolky chodit ale rano kaslem ze ho budem obliekat furt v kose na balkon davat .( bude boj

vavenka
autor
20. aug 2012

@tinika no aj vanda este strubi mlieko vecer, a este aj caj 🙂 jej ked treba v noci pisat, tak sa zobudi a pyta sa, takze fakt v tomto klopem, no problem...
No a to spanie - jergus ma pomaly 9m a tiez nemal hadam este ani jednu normalnu noc 😀 prve tyzdne to mal otocene - cez den spal a v noci bol hore, potom sa nejako presteloval, ale budi sa nenormalne... Ale podla mna to zuby budu, vak vsetko hryzie, to je cudo + zacal aj 7-8x na den kakat.... Sa "tesim", furt to zapierat 😀 😀 no ale tiez mi je jasne, ze do roka do nevymizne..... Vanda v podstate az tak na 2 roky zacala spavat ze normalne.....

tinika
20. aug 2012

@vavenka tak sikula, moj sa na dovci začal v noci pytat ,ale nie stale hehe a to kakanie mi hovor, risko kakal zakazdym v kazdej plienke hadam do 4m ale to sme museli s rurkou takze plienka malokedy spinava :D:D

vavenka
autor
20. aug 2012

@tinika ved to, aj jergusko kakal prve mesiace do kazdej plienky... Potom uz pekne, ako velkac, rano sa vytoto a uz bol pokoj potom 🙂 no a teraz posledny tyzden katastrofa 🙄 No uvidime, ci to nakoniec budu tie zuby, mne sa zda, ze aj vanda to tak mala, ked sa jej vsetky 4 horne (jednotky a dvojky) naraz tlacili....
Inak vanda ma uz daavno 20 zubov, hadam aj polroka uz 😉
Inak co sa chystate robit cez tieto posledne horuce letne dni? My nic speci, zajtra asi vybehnem s detmi na kupko a inak len tu, okolo domu 😉

tinika
20. aug 2012

@vavenka moj uz rok pamatam v aprili mal 40tky ked mu sli posledne dve stoličky naraz s dvoma očakmi :D
a my sa rozpustame v byte a na sidlisku este ani na tej dovci som nemala teplo aby som sa neparila ale kosu a teraz zase horuco :(

slniecko4
20. aug 2012

@tinika @vavenka tak to musím tiež nejak vyskúšať s tou dudou, hádam tým, že pôjde do škôlky, nebude chcieť dudku, lebo ja jej hovorím, že v školičke deti dudku nemajú.. ináč, babenky, ktoré máte deti v škôlke, ako ste riešili prvý deň v škôlke? išli ste obaja rodičia prvý deň? Lebo v robote mi radia, aby som nechala malú ísť s MM, že pri ňom nebude tak plakať ako keby som tam bola aj ja.. Ja by som chcela ísť, ale urobím, čo bude pre ňu lepšie.. Beriem 2 dni dovču, keby náhodou niečo, hneď pre ňu pôjdem.. ináč aké máte skúsenosti u vás, brali deti rovno na celý deň, alebo na pol dňa? a ako je to vlastne s rodičovským, keď ju dám od septembra do škôlky,zaniká mi nárok, alebo mi patrí do 3 rokov dieťaťa?

zuzub
20. aug 2012

čaute, som vás zbežne prečítala.vidím , že to máte tiež veselé ako aj my 😀 Miško je tiež bez plienok len na noc a poobde ked spí má lebo sa furt budí dočúraný a on ma tvrdy spanok, že sa nezobudí na cikanie, ale tak to zatiaľ neriešim hlavne, že cez den je ok aj ked niekedy robí také fory, že sa naschval pocika ale to len uputava pozornosť.cumeľ ma stale na spanie, ale už tiež rozmášľam ako ho v blízkej dobe zrušíme lebo mám pocit, že začína šušlať.
Simča už trochu lepšie aj cez den už pospí aj 2x niekedy.ale musíme cvičiť vojtovku 😝 lebo ma trochu skrateny sval na krku, dáva hlavičku viac na pravu stranu a polohovanie nepomohlo.cvičili ste niekto?stale ju kojím ale asi jej dam už nejakú kašičku na večer.odkedy ste vy dávali detičkam?
u nás tiež poriadne horuco my sa väčšinou chodíme čvachtať k mojej babke tam ma Miško mini bazen a Simča je aspon na vzduchu.na kupko sa zatiaľ neodvažím isť v teh mojej figure po pôrode mi hroznw brucho ostalo a nie a nie schudnuť 🙄

vavenka
autor
21. aug 2012

@zuzub a ty este o jedenastej nespis? 🙂 ja som mladeho zacala az po polroku krmit, sa mi dovtedy nechcelo 😅 teraz uz schrume vsetko, akurat ze maso mu nejak nejde... Este musime nacvicit 🙂 a teda vojtovku cvicite? Jergus tiez preferoval pravu stranu, ale nakoniec sa to polohovanim upravilo, chvalabohu.. A place Simca velmi, ked cvicite?
Inak ja som pomaly 9m po porode a tiez mam nechutne to brucho moje, nosim na kupko ze plavkove gate a tielko navrch 😀
@slniecko no aj ja schcem dat vandu od septembra do skolky, tu do dedinskej, akurat tento tyzden sa tam chystam, pre papiere.... Aj ked neverim, ze tam vydrzi 🙂 Ale tak vyskusame a kebyze aspon doobedia sa podaria, budem nesmierne stastna 🙂 A rodicovsky ti ostava do 3r veku dietata, jedine ze by si chcela davat skolky do nahrady - ale to sa oplati len vtedy, ak su naklady vyssie ako rodicak... Kamoska nosi syna do sukromnych jasli, takze ona si dala tuto moznosi, okolo 250e preplacaju..... A teda ja netusim ako my pojdeme, najprv som myslela, ze pojdeme vsetci spolu prvy den... Ale ked nas uvidi vsetkych nakompletku odchadzat, asi to nebude dobre.... Mozno este bud tyzden, ked uz bude otvorena skolka, pojdeme na hodinku sa pohrat, ak nam to dovolia... Este uvidim...

slniecko4
28. aug 2012

@vavenka vave, dík za radu, som myslela, že prídem o rodičák.. no, ja som tiež zvedavá, čo bude v škôlke..🙂e

a ozaj, babenky, ja mám tiež brucho otrasné a to som skoro 3 roky po pôrode..:( Nejak mi to až tak nevadilo, keďže celé leto sme neboli pri vode,keďže MM v robote nostop, teraz má voľno týždeň, tak sme boli dvakrát v Maďarsku na kúpaliskách, ale pozerám, že iné s horšími bruškami nemajú problém sa prechádzať v plavkách a ja tielko pre istotu nosím..🙂

slniecko4
31. aug 2012

babenky, poraďte, ako ste odučili detičky od plienky v noci? Peťka cez deň plienku nemá, je v pohode, ale v noci nevydrží, teda, nezobudí sa na cikanie.. som ju predvčerom nechala spinkať bez plienky, zobudila sa až ráno, v pohode, pocikaná, včera som jej zas nedala plienku, už o 11tej bola pocikaná, tak sme ju vybrali z postieľky, ani sa nezobudila, prezliekla som ju a ráno bola zas pocikaná. Proste sa nezobudí na to, že potrebuje cikať.. MM prišiel s tým,či to nie je ešte skoro na odúčanie..

zuzub
1. sep 2012

@slniecko4 ja som sa tiež na to odúčanie už informovala a niektoré detičky vraj majú taký tvrdý spánok, že sa proste na cikanie nebudia do 5 rokov je to vraj ok, tak to už neriešim.Miško má dokonca plendu aj na poobedný spánok, niekedy je síce suchá,ale to tak raz za týžden inak je dočuraný stále...

slniecko4
1. sep 2012

@zuzub zuzi, mne poradila kolegyňa, že oni malého budili v noci, aby sa vycikal, aby vydržal do rána.. že ho budili okolo jedenástej a okolo tretej rána.. Tak my sme to včera s MM vyskúšali, riadne išla spinkať o 8mej, vycikaná, o jedenástej sme ju vybrali spiacu z postieľky a dali na nočník, tak sa v polospánku vycikala a vydržala do rána..🙂))) Sa nepocikala, ráno ma zobudila okolo siedmej, že chce ísť na záchodik..🙂 Júúúj, sme sa tešili, tešili, uvidím dnes..🙂 A že vraj už po 18tej treba obmedziť pitie, tak skúsim aj to a pred spaním vypije fľašu mlieka. A tvoj Miško je o polroka mladší, Peťka vtedy ešte tiež mala plienku cez obed.. Ale nejak sama sa odučila, že už nechcela na obed plienku a tohto týždňa už nechce ani na noc, tak jej nedávam.. Plachty v postieľke mám tie nepremokavé, takže matrac je v pohode, len preperiem pyžamku a plachtu a môžme skúšať ďalej, kým to nebude super..🙂)) Drobček tvoj ako sa má? Rastiete ako z vody..🙂

zuzub
1. sep 2012

@slniecko4 no tak super, ja som rada, že Miško v noci spí, ked stávam k malej 😀 prvé 3mesaice boli náročné, ale teraz už lepšie, konečne už trošku aj nejaký režim začíname mať, len Miško mi niekedy štrajkuje s poobedným spánkom, nespí a vtedy sú to veľmi náročné dni 😝

ingulik
1. sep 2012

@slniecko4 my sme mali plienku az kym sa nika nebudila so suchou niekolko noci po ssebe, potom sme skusili byt bez.....dovtedy som ani neskusala a potom sme mali uz asi len dve nehody...

ingulik
1. sep 2012

@vavenka takze aj vy sa chystate do skolky...hm aj my v pondelok....neviem ci sa mam bat alebo nie...u nas je prvy den informativny, deti este neostavaju tak pojdeme vsetci...drzim palce, napis ako ste to zvladli 🙂

vavenka
autor
1. sep 2012

@slniecko4 jo, pocula som aj ja uz o tom, ze ked rodicia idu do postele, tak okolo 23tej este daju vypisat.... Mne nejak vanda sa hned zacala budit aj v noci, ked jej bolo treba na zachod, takze my sme v podstate zarovno sli s plienkou dennou aj nocnou....
@zuzub ma porazi! Aj vanda mi odmieta cez obed spat, uz cca 3 tyzdne, ma ide slak trafit! 🙂 🙂 ulozi sa akurat tak v aute, alebo ked je extremne narocne doobedie, to vacsinou zaspi pred telkou. Inak normalne hysaky chyta v postielke... Len dufam, ze sa to vrati naporiadok....
@ingulik no ideme veru, mam uz bobky z toho... Velmi by som si priala, aby tam aspon doobedia vydrzala, aj ked, dost pochybujem, no 😖

slniecko4
1. sep 2012

dievčatá, ako pozerám, všetci máme z pondelka mindrák, čo sa škôlky týka.. my sme boli Peťke dnes ukázať, kde bude chodiť do školičky, pozerala akurát na dvor, že tam majú šmýkalky, to ju teraz drží, ale mám paniku, čo to tam bude.. všelijak jej vysvetľujem, že sa tam budú hrať, spievať, cvičiť, šmýkať sa na šmýkalke,vcelku sa teší, aj rozpráva, že ide do školičky, nebude plakať, ale myslím, že v pondelok bude všetko ináč.. si napíšeme navzájom..🙂

@vavenka vave, tak je suprová Vanda, že sa zobudila aj v noci.. dnes som jej už nedávala večer veľa piť, tak hádam aj ďalšia noc bude bez nehody..🙂 a Vanduška kedy ráno vstáva, že momentálne odmieta obedný spánok?

@ingulik a dokedy mala Nika plienku na noc? ja už len skrz toho, že ide do škôlky, tak keď nemá plienku cez obed, skúšam, či bude aj v noci a v podstate ona už ani nechce plienku, aj keby som jej chcela dať.. Nika už chodila do škôlky, či prvýkrát tiež ide?

@zuzub zuzi, ti nezávidím, tak ako vavenke, keď nespí Miško cez obed.. a v noci on už spinká vo svojej izbičke, či v spálni s vami?

ingulik
1. sep 2012

@slniecko4 ideme prvykrat a navyse nika kategoricky odmieta skolku....teraz sice trocha povolila a povedala ze sa aj tesi....ale neviem, myslim ze zvykanie bude veeeelmi tazke....no a plienok sme sa zbavili uplne cca v 2r a 3m....

zuzub
1. sep 2012

@slniecko4 Miško spí už skoro pol roka vo svojej izbe tak aspoň čosi 😀
kočk, tú škôlku vám celkom aj závidím 😀 Miško pôjde až o rok..... tu v ZA je to zo školkami katastrofa

vavenka
autor
3. sep 2012

No ako skolkari???
@ingulik , @adenka , @slniecko4 , @tinika ?
Vanda bola skvela, ani sa nerozlucila a utekala k hrackam 🙂 dosla som pre nu po obede pred spankom, uplne ako keby som ani neodisla ... Zajtra ju tam uz nechavam cely den, tak som zvedava... Jaaaj nechce sa mi verit, ze mam doma skolkarku! 🙂

adenka
4. sep 2012

@vavenka ani nehovor.. vcera plac pol hodinu, dnes to zacalo uz doma... boli ma srdce ze jej to robim.. navyse uz nie je sprosta a rovno mi povedala ze ja som predsa doma, tak ona tu bude so mnou.... ☹

vavenka
autor
4. sep 2012

@adenka jaaaaj moja zlata domi.... Tak vanda je este trdlo, nechape suvislosti, cize sa tesila za detickami, aj dnes to bolo uplne v pohode... Len som zvedava, aky bude obed a poobedie....

ingulik
4. sep 2012

@vavenka u nas vcera bolo v pohode lebo sme tam boli s nou, ale dnes rano uz doma ze ona nejde nikam, nakoniec sme sli ze sa aspon pozrieme....ked sme prisli vzala ju riaditelka k hrackam a ucitelka ma poslala prec....az von som pocula ako krici a place....ja neverim ze zajtra ju tam dostanem....ako pise Aden....boli ma srdce, uz som si aj poplakala....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre